Forum Stowarzyszenia Pomocy Królikom

Porady => Weterynarze => Niepolecani => Wątek zaczęty przez: la_nouvelle_vie w Sierpień 03, 2016, 23:01:32 pm

Tytuł: [Oświęcim] Błonie - Jakub Dłubisz
Wiadomość wysłana przez: la_nouvelle_vie w Sierpień 03, 2016, 23:01:32 pm
Pan Jakub może zna się na psach i kotach, ale zdecydowanie nie wie jak zdiagnozować królika. Zrobione zostało zdjęcie płuc i ogólne badania, pan stwierdził że z płucami wszystko ok i że zwierzak zaraził się bakterią (był osowiały, nie chciał jeść), pan leczył na żołądek. Po tygodniu królik umiera na chorobę płuc, okazuje się, że płuca były w tragicznym stanie. Nie polecam zdecydowanie.
Tytuł: Odp: [Oświęcim] Błonie - Jakub Dłubisz
Wiadomość wysłana przez: LekWetJakubDlubisz w Luty 23, 2020, 11:03:51 am
Tak, znam się dobrze na psach i kotach... nie uważam się natomiast za lekarza wszechmogącego i wszechwiedzącego oraz nieomylnego, bo tacy nie istnieją.
Nawiązując do komentarza, to owszem - wykonałem wszelkie czynności ratujące Pani zwierzę, czynności na jakie pozwala mi gabinet w którym pracuję. O rokowaniu została Pani poinformowana - było złe. Zdecydowaliśmy o próbie leczenia. Może gdyby objawy zostały zauważone przez Panią wcześniej ( a nie trwające już tydzień ) i według moich zaleceń skierowała się Pani do placówki specjalizującej się w chorobach gryzoni, mających wszelkie dostępne instrumenty do głębszej analizy problemu i patologii tego zwierzątka otrzymałaby Pani satysfakcjonującą odpowiedź i być może zadowalające leczenie.

Pozdrawiam