Autor Wątek: Dlaczego je ścianę?  (Przeczytany 20988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czerwona-meduza

  • Gość
Dlaczego je ścianę?
« dnia: Październik 05, 2010, 21:53:48 pm »
Zastanawiam się, dlaczego moja króliczka z upodobaniem gryzie rogi ścian. Trochę się martwię, czy jej to nie zaszkodzi, bo są pomalowane grubą warstwą lateksowej farby...

nuka

  • Gość
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2010, 08:04:40 am »
daj małej do gryzienia stary ciuch, ręcznik, koc, pudło tekturowe, jakiś koszyk z niemalowaniej wkliny, gałęzie jabłini, gruszym brzozy, wierzby - niech ma na czym zebole ścierać i cza sobie zajmie

czerwona-meduza

  • Gość
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2010, 10:32:48 am »
Ależ w pokoju jest mnóstwo innych elementów do gryzienia: tekturki, koce, narzuty, fotele, drewniane deski (regały), plastikowe sprzęty. Jak ją przekonać, żeby przestawiła się za którąś z tych rzeczy?

kasiagio

  • Gość
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2010, 10:42:26 am »
czerwona-meduza , ta ściana stoi pewnie w nieodpowiednim miejscu :D :P  a tak na serio to mój Maki ulubił sobie drzwi od kuchni na dole już mi tyle poobgryzał że niedługo się zamykać nie będą :/   a zabawek ma i to ho ho , ale co z tego jak te drzwi mi masakruje :/ 

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2010, 12:53:23 pm »
Parówa też je ściany, stoliki, tapczan i wszystko co można jeść :D nudzi się pewnie :)
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline falklanda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2010, 09:27:21 am »
Mój Bolek też niestety wcina ścianę :/ tylko on JE to wszystko!! jak tylko widzę co robi od razy go odganiam ale jak coś grubszego odpadnie ze ściany to bierze to w ząbki i ucieka (żeby mógł w spokoju to zjeść, żebym mu czasem tego nie zabrała). O tapczanie (tapicerce jaki i gąbce), linoleum to już nie wspomnę. Tylko ta ściana mnie martwi...

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2010, 15:28:35 pm »
ja polecam wszystkim cos takiego. od kiedy bazyl ma swoj karton nie gryzie nic poza gałązkam no i samym kartonem ;) wczesniej przysysał sie do scian od samego rana. szkoda tylko, ze wpadlam na ten pomysł jak wszystkie sciany mamy w polowie wytapetowane  :]


Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 14, 2010, 19:58:06 pm »
a gałązki z lasu pozbierałaś czy jakoś specjalnie preparowane są? :) bo ja chyba też o tym pomyślę, żeby tak nie jadł wszystkiego w mieszkaniu...
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2010, 20:34:45 pm »
z gałązkami mialam szczescie, akurat wujek scial gruszke, wiec ja przytulilam. ale jakiekolwiek jadalne sie nadadza. połamac wrzucic do pudła i włala:)

jakby co lista głązek  http://www.miniaturkabeztajemnic.com/listag.html

Biszkopcik.

  • Gość
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2010, 21:03:00 pm »
bardzo proste- ma za mało wapnia. kup kredę, lub w zoologicznym wapń, daj sowjemu królikowi aby sobie gryzł. zadziała, mówię Ci.:)

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2010, 21:14:35 pm »
wapienko ze sklepu bym odradzala o czym zreszta na forum mowa byla niejednokrotnie. wapna mu nie brakuje raczej sie nudzi ...a na niedobory natke pietruszki polecam zdrowsza :)

czerwona-meduza

  • Gość
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2010, 20:32:24 pm »
A jak to jest z tą natką, taką konwencjonalną ze sklepu - nie jest za bardzo pryskana, jak sałata?

nuka

  • Gość
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2010, 01:11:29 am »
Swoją natkę najlepiej podawać. Wystarczy ściąć tą końcówkę pietruszki, z której wyrasta nać (jakieś 2-3 cm), wsadzić do ziemi, podlewać. W jednej doniczce można posadzic kilka - kilkanaście takich końcówek.

Taką nać sklepową przed podaniem wymyj i osusz.

zsokap

  • Gość
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2010, 14:50:51 pm »
Tak, mój Wafelek też je ścianę. Upodobał sobie tą w przedpokoju, na rogu. Nie wiem, z mamą uważamy, że zachowuje się trochę, jak pies, bo zaraz, gdy się zmęczy jakby ''waruje'' pod drzwiami  :icon_surprised Najpierw myślałam, że ma za mało wapnia, czy czegoś... :bunny:

zsokap

  • Gość
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2010, 14:52:20 pm »
Apropo's . :D Kupiłam Wafelkowi takie jakby małe kłody w sklepie zoologicznym, od kiedy je mu włożyłam do klatki przestał obgryzać ściany. Teraz boję się o choinkę ;pp

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2010, 19:09:20 pm »
jakie kłody?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

zsokap

  • Gość
Odp: Dlaczego je ścianę?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2010, 19:32:33 pm »
Coś takiego, zdjęcie robiłam ja, wybaczcie, że takiej jakości, bo z komórki.. : }