Autor Wątek: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?  (Przeczytany 6191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kulka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaki:
Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« dnia: Wrzesień 29, 2010, 12:42:30 pm »
Witam!

Od dwóch dni mam króliczka, Zulusa. Ma obecnie 4 miesiącei. U poprzedniego właściciela Zulus karmiony był głównie mieszankami i sianem (bo chyba nie był to granulat) przez co teraz nie chce jeść w ogóle warzyw. Sianko wcina aż mu się uszy trzęsą, ale warzyw nie jada... Mieszankę zmieniłam mu na Cuni Pro Versele Laga, powoli, ale je. Czy powinnam powoli eliminować z jadłospisu granulat zastępując go warzywami, czy pozostawić stałą ilość Cuni Pro w diecie i do tego podawać warzywa?
"Here I am, a rabbit hearted girl."

Moje uszaki: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9902.0

Nuna

  • Gość
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2010, 13:38:17 pm »
Powoli zmniejszaj ilosc mieszanki i granulatu a wprowadzaj warzywa, zacznij od warzyw zielonych i od ziol. Nie zniechecaj sie , krolik musi sie przekonac do nowych rzeczy. W koncu uzna , ze je zna i sprobuje :)

Offline kulka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaki:
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2010, 13:43:42 pm »
Dzięki!
Na pewno się nie zniechęcę, za bardzo zależy mi na zdrowej diecie u królika :) Przed chwilą skubnął trochę marchewki (wiem, że wcześniej ją dostawał jako jedyne warzywo). Kupimy dziś jakąś zieleninką, zobaczymy co na to powie :)
"Here I am, a rabbit hearted girl."

Moje uszaki: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9902.0

Offline kulka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
    • Moje uszaki:
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2010, 18:50:40 pm »
Zulus polubił warzywa. Wiem już mniej więcej co lubi, a za czym raczej nie przepada ;) Udało się!

Pozdrawiamy
"Here I am, a rabbit hearted girl."

Moje uszaki: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9902.0

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2010, 12:19:23 pm »
Zamówilam granulat z internetu i lada dzien powinien byc.  :bunny:
Jak przejsc bezpiecznie z mieszanek na granulat zeby Uszyska sie przyzwyczaily?



Offline Kunata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2010, 12:42:42 pm »
Kluczowe słowo to: stopniowo. Z Gracją było tak, że dosłownie wyliczałam jej pałeczki: jak jadła 2 łyżki stołowe mieszanki, to pierwszego dnia dostała kilka ziarenek mniej i trzy pałeczki. Z każdym dniem pałeczkę więcej. Nie było to wcale szybkie na początku, ale też na uszatej.com czytałam, że powinno to trwać kilka tygodni - no u mnie zamknęło się w 2-3, czyli raczej szybciej niż tam opisywano. Zresztą obserwowałam królika - kiedy po kilkunastu dniach z miseczki znikały wszystkie pałeczki, a potem dopychała się ziarnem, albo i je zaczęła zostawiać, to mogłam jej dać następnego dnia więcej granulków :)

Pamiętam, że jej wszystkie problemy pokarmowe zniknęły po tygodniu diety - byłam zaskoczona tak widocznym efektem :)

sonia

  • Gość
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2010, 13:06:48 pm »
Ja to dopiero mam problem :crazy: Bedac w Polsce kupilam moim dzieciakom :bunny: karme z VERSELE LAGA (-to jedzonko jest dla wszystkich gryzoni) mordy moje sie zajadaly i caly duzy 20 kg,worek jedzonka zjadlyi teraz jest katastrofa :placze tutaj nie ma tej karmy :placze sa rozne z VERSELE LAGA ale zadnej nie chca jesc :placze
Bede musiala szukac kto jezdzi czesto do Polski zeby przywozil moim dziadom karme,bo zaglodza sie :placze
Dopoki nie sprobowaly jedzonka z Polski jadly niemieckie i bylo w porzadku.
Jesli chodzi o granulat,to jak juz pisalam pare razy moje krole nigdy nie chcialy jesc :zonka:juz nie probuje im wciskac bo pare razy to robilam i dalej nie jedza :lanie:

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2010, 16:13:18 pm »
Paczka juz przyszla!
Mam ponad 2 kg granulatu
http://www.zooplus.de/shop/nager_kleintiere/futter/zwergkaninchen/jr_farm/155196
Dalam mojej grubiutkiej kilka granulków, pierw zjadla polowe, potem juz nie byla taka chetna. Zobacze czy znikna z miski.

Za to z Bubami bylo tak samo. Zrobily dobra mine do zlej gry, wyrwaly mi z reki ale sie rozczarowaly <smiech>
Zobaczymy, mam nadzieje ze szybko to pujdzie, myslalam ze w kilka dni dam rade ale skoro to trwa tygodniami to bd cierpliwa.

To co do tej pory dawac jej mieszanki ale z dodatkiem?



Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2010, 19:55:04 pm »
Jak pisały dziewczyny:
mieszać nowy granulat z starą karmą. Stopniowo dawać coraz mniej mieszanki i coraz więcej granulatu, aż zostanie sam granulat.


Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2010, 02:21:11 am »
no dokladnie, ja w pojemniku mieszalam najpierw 3:1 (3"nabierki" starej+1 nowej), potem pol na pol, teraz 1:3. Patches na poczatku wyjadal stara karme ale przy okazji zmniejszalam mu tez ilosc, wiec po kilku dniach wszystko zaczelo znikac :)

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2010, 09:15:33 am »
A ja jeszcze dodam, że wgl nie miałam problemów z przejściem na granulat! Jak tylko Rosie zmieszałam mieszanke z granulatem, wyjadła granulat a mieszankę zostawiła :D


Offline Kunata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2010, 11:36:45 am »
No u mnie tak samo, dlatego pod koniec już nie mieszałam w proporcji więcej granulków:mniej ziaren, tylko dawałam jej sam granulat :) Ale to było Cuni Complete, ja ciągle podejrzewam, że oni coś dosypują do tego żarcia tym królikom :crazy:

Nuna

  • Gość
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2010, 13:41:41 pm »
Jasne, aromat, ktory zacheca kroliki do jedzenia i dodatki smakowe, w pokarmach dla psow i kotow jest nie inaczej.

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2010, 15:21:45 pm »
Jeden dzien i musze przyznac ze jestem pod wrazeniem. Nie wybrzydza, wrecz przeciwnie zjadla to co ma w misce.
Glupio troche bo zmniejszylam juz wczesniej porcje mieszanki (jak widzialam ze jest gruba) wiec teraz tej mieszanki tez duzo nie daje, dodaje granulki i wydaje mi sie ze to dla niej troche malo, mieszanka jak zawsze + 4 granulki, bo ciagle gryzie kraty i jak sie przy niej stoi to skacze jak wsciekla zeby jej cos dac.
Zwiekszyc porcje mieszanki i dodawac dziennie wiecej granulków czy dawac jak do tej pory tylko ze z granulkami? Bo jak z dnia na dzien bd zwiekszac ilsc granulków to mieszanki juz prawie wogóle nie bedzie widac :/



Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2010, 01:43:21 am »
asia, upewnij sie ze zawsze ale to zawsze ma w zagrodzie czy klatce siano. ile tej mieszanki z granulatem jej dajesz i ile ona wazy?

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Jak przejść z diety mieszankowej na granulat?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 16, 2010, 21:28:42 pm »
wazy 2,2 kg
a oto jej aktualna miseczka
http://img694.imageshack.us/i/1016256.jpg/