Autor Wątek: bulgotanie w brzuszku  (Przeczytany 4377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lida1x

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
bulgotanie w brzuszku
« dnia: Wrzesień 23, 2010, 18:50:42 pm »
Kiedy Moka pije słychać bulgotanie w jej brzuszku. Dzieję się to tylko wtedy kiedy pije. Poza tym króliczek je normalnie czyli granulat i sianko. Załatwia się też normalnie. Moka ma ok.2 miesięcy.

Proszę o szybką pomoc bo nie wiem czy mam jechać do weta.

Offline lida1x

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: bulgotanie w brzuszku
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2010, 15:56:09 pm »
haloo. nikt nie jest w stanie mi pomóc? zależy mi na czasie.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: bulgotanie w brzuszku
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2010, 16:00:59 pm »
zawsze lepiej zachować ostrożność, u takiego malucha zwłaszcza.  czy byłaś z nim na kontrolnej wizycie u wet.?
czy bobki są normalne? nie są za małe, nie są otoczone śluzem? króliczek jest aktywny?
zaczęłabym od ograniczenia albo wyeliminowania z diety granulatu. szczególnie u ok 2 miesięcznego( kupiłaś go w sklepie zoologicznym? pytam, ponieważ jeśli tak, to może nie mieć 8 tygodni...) królika trzeba bardzo uważać na jelita.
wprowadź mu do diety suszone zioła.
podawaj mu profilaktycznie lakcid. strzykawką do pyszczka albo do poidełka. tak, aby na pewno wypił.
zaopatrz się też w rumianek, miętę, espumisan dla niemowląt w kropelkach. stwórz domową apteczkę dla swojego królika.

dla świętego spokoju zabrałabym go do wet. lepiej zawsze być nadgorliwym. pamiętaj tylko o wyborze odp. wet.

trzymam kciuki, powodzenia:-)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2010, 16:04:14 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline lida1x

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: bulgotanie w brzuszku
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2010, 00:01:28 am »
Króliś dużo biega (tj. minimum 5h dziennie). Bobki w normie. Jeśli chodzi o jedzenie to zastanawiam się już nad dawkowaniem bo zjada wszystko od razu czegokolwiek bym nie dała.  jeszcze nie byłam u weta bo mam go od tygodnia. myślałam że pójdę za jakiś czas kiedy będzie gotowy na pierwszą szczepionkę.

to mój pierwszy królik więc nie jestem pewna ale wydaje mi się że 2 miesiące ma bo w dwóch rękach się nie mieści.
gdzie mogę kupić takie lekarstwa?

ajaj chyba za dużo tego jak dla mnie. Weterynarza już wybrałam z listy polecanych,  postaram się do niego wybrać.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: bulgotanie w brzuszku
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2010, 00:10:26 am »
A co jest wtedy jak uszak ma 2,5 roku i przy piciu bulgocze w brzuszku ?

Offline lida1x

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: bulgotanie w brzuszku
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2010, 07:59:01 am »
bulgotało mu jak był młodszy czy dopiero teraz się pojawiło?

Pani Misiowa

  • Gość
Odp: bulgotanie w brzuszku
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2010, 12:45:57 pm »
jesteście pewne, że to bulgotanie? Zastanawia mnie to, że sytuacja powtarza się tylko kiedy królis pije. Może to śmieszny odgłos dochodzący z poidła (bąbelki, obluzowana kulka) lub sam króliczek 'ciamka'. Frodek pijąc z miski wydaje całą gamę różnych dźwięków. Zależy to nawet od tego w jakim stopniu zamoczy pyszczek (czasami wyraźnie pije języczkiem a czasami jakoś tak bardziej moczy pyszczek). Czasami 'próbuje' wodę - pije małymi łyczkami i oblizuje się szalenie (mokry jęzor po futerku i wąsach też słychac inaczej). Nie wspomnę nawet o dźwięku który pojawia się kiedy Frodek wraz z wodą trafi na włos.
Posłuchajcie uwaznie czy to na 100% króliczek.

Pytanie do bardziej dświadczonych: czy króliś może nałykać się zbyt dużo powietrza pijąc? Może to powietrze szuka potem ujścia?

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: bulgotanie w brzuszku
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2010, 16:58:24 pm »
wydaje mi się że tyłeczkiem, ale niejestem ani doświadczona, ani pewna
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline lida1x

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: bulgotanie w brzuszku
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2010, 22:54:52 pm »
w przypadku mojego króliczka na pewno nie jest to odgłos samego picia. no i właśnie wydaje mi się że to powietrze. odgłos na pewno wydobywa się z brzuszka. i te wszystkie problemy tylko jak pije z miseczki. przy poidełko nie zauważyłam takich objawów.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: bulgotanie w brzuszku
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2010, 23:29:23 pm »
Moja Toska tez wydwala dzwieki jak pila z miski. Pila zazwyczaj pardzo lapczywie, jadla tez lapczywie. I dochodzily takie dzwieki, ale wydawalo mi sie to normalne. Trudno opisac ten dzwiek, ale to brzmialo tak jakby w przelyku czy brzuszku mruczalo. Co do lykania powietrza, to u Tosi zaobserwowalam kilka razy czkawke. Tez mi sie wydeje, ze to dlatego, ze lapczywie jadla. Ale nie wiem na pewno ;)