Autor Wątek: Brak szczepionki na mykso...  (Przeczytany 9348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shaiya

  • Gość
Brak szczepionki na mykso...
« dnia: Sierpień 25, 2009, 19:04:10 pm »
Słuchajcie. Wczoraj zaszczepiłam Franie na pomór i pojawił sie mega problem. Nigdzie nie mogę znaleźć szczepionki na myksomatozę. Pomyslałam więc, że w tym roku sobie odpuscimy szczepionke na mykso, a w przyszłym zaszczepie ja na taka 2w1. I tak zbliża sie jesień, będziemy wychodziły tylko na krótkie, 10 minutowe spacerki. Franeczka bez protestów ładnie chodzi w szeleczkach i ogólnie mówiąc ma w głębokim poważaniu czy ma cos na karku czy też nie więc jest dobrze. Po szczepionce też było wszystko ok. A więc czy to bezpieczne? Będę dokładnie patrzyć, czy tam komar jakiś siada. A może sa przeciwkomarowe środki dla zwierząt/królików? Bo popsykanie króliczka OFF'em, mądrym posunięciem nie jest.

nuka

  • Gość
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2009, 19:14:41 pm »
Cytat: "Shaiya"
popsykanie króliczka OFF'em, mądrym posunięciem nie jest

zdecydowanie masz rację :)
Nie wszystkie króliki są szczepione, komarów też już coraz mniej, możesz zaryzykować ale bezpieczniej byłoby gdybyś jednak poszukała jakiejś lecznicy, która jeszcze ma zapas szczepionki

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2009, 19:52:24 pm »
Wiem że to dość daleko ale ja wczoraj szczepiłam Ukryja na myxo... wet nic nie wspominała że się kończą więc w Arce spokojnie można szczepić :)

Eska

  • Gość
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:04:16 pm »
tak się wtrącę do tematu.. dzisiaj właśnie byłam zaszczepić Farfocla na pomór i weterynarz powiedział mi, że mam przyjść za jakieś 2tyg., żeby zaszczepić go na myxo. Dano mi też taki specjalny 'proszek', który mam wsypywać codziennie do wody Farfocla, ma on podobno w czymś pomóc odnośnie tej szczepionki. Też dostawaliście takie 'proszki'?

Linka

  • Gość
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:12:32 pm »
Jakie znów proszki

Polski Cunivac został wycofany z produkcji. Nie wiem co z Myxovac, pewnie to samo co z Cunivac-em.
Ratujemy się Castomix-em sprowadzanym z Czech i Słowacji, droższy o wiele ale szczepienie wykonuje się co 9 mies (tyle ważny jest pomór), niestety posiedzi otwarty (przebity igłą) tylko 2 godziny!! :( Myślę, że szczepienie w lecznicach będzie o wiele droższe. Nasze polskie "doktory" na razie siedzą cicho, oby coś wymyślili, bo tak nie może być!

Eska

  • Gość
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:19:53 pm »
Cytat: "Linka"
Jakie znów proszki

sama za bardzo nie wiem jakie, więc na razie nie podaję, a pytam tu, na forum. lepiej dmuchać na zimne. nigdy wcześniej nie dostawałam tych proszków dla Farfocla. to coś w rodzaju lekarstwa, może trochę przeciwbólowe, ale przecież szczepienie nie boli (?), więc osobiście nie mam pojęcia

nuka

  • Gość
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:23:39 pm »
A ten proszek ma jakąś nazwę? Wet powiedział co każe podać króliczkowi?

Eska

  • Gość
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:33:10 pm »
nie podał mi nazwy tego proszku. gdy wypytywałam powiedział, że mają go od nie dawna i pomaga po szczepieniach, że bezpieczniej jest po prostu podawać go, bo dzięki niemu nie będzie jakichś skutków ubocznych po szczepieniu...

[ Dodano: Wto Sie 25, 2009 8:38 pm ]
chociaż to dziwne, bo z tego, co czytałam to nie ma zadnych poszczepiennych objawów w związku z pomorem...

nuka

  • Gość
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:38:36 pm »
Pierwszy raz słyszę o proszku, dzięki kltóremu nie będzie skutków ubocznych po szczepieniu...
Może zadzwoń do jakiegoś innego weta i spytaj o taki "cudowny proszek"
Ja będę w czwartek albo piątek u swojej wetki to też podpytam.

Linka

  • Gość
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:40:47 pm »
Pewnie chodziło mu o myksomatozę poszczepienną. Nigdy żadnych proszków się nie podawało.
Myxovac to szczepionka, którą się mieszało - był biały proszek i przezroczysty roztwór. Ciecz wlewano do proszku i powstawał,  z tego co pamiętam przygaszony róż.

Eska

  • Gość
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 25, 2009, 20:40:54 pm »
tak też zrobię, bo też nigdy wcześniej o nim nie słyszałam i boję się, że to właśnie po nim może się coś nieciekawego wydarzyć...

[ Dodano: Wto Sie 25, 2009 8:43 pm ]
w takim razie bardzo możliwe, że chodziło mu o tą myksomatozę poszczepienną, ale sama nie wiem, bo kazał proszki podawać już teraz, a Farfocel na myxo będzie szczepiony za dwa tygodnie. skonsultuję to z innym weterynarzem i dowiem się, co i jak. a może dodatkowo pójdę jeszcze do tego samego i wyciągnę od niego nazwę 'proszku'.

kessi

  • Gość
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 25, 2009, 22:15:18 pm »
tez nic nie slyszalam o proszkach. Lepiej sie dowiedz jaka ma nazwe. dla pewnosci. moze ktos o tym slyszal.
a co do szczepionki to juz dawno zamiast Myxovacu wet szczepi szczepionka Myxoren, bo tamtej juz w polsce nie ma, ale nic nam nigdy po niej nie wyskoczylo.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 25, 2009, 22:21:32 pm »
ja nie wiem...w maju szczepilam Funiola na pomor,a w marcu na mykso,teraz we wrzesniu takze na mykso i wet. ma Myxovac...nic nie mowi o jakis problemach...spytam jak bede skad ma szczepionke
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kessi

  • Gość
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 25, 2009, 22:24:26 pm »
nazwa podobna, ale inan firma. Moze wet ma duze zapasy.

Shaiya

  • Gość
Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2009, 08:42:23 am »
Dziekuje dziewczyny.
Tzn. istniałaby mozliwość zamówienia szczepionki, ale na 10 królików,a więc pewnie koszty nieciekawe.

[ Dodano: Sro Sie 26, 2009 9:11 am ]
Tydzień kwarantanny musi być minimum? Cholera, jest tak ładnie :P

Offline Ladwent

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • I'm not beauty queen . I m just beauty for me<3
Odp: Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 23, 2010, 07:19:20 am »
Na czym polega myksomatoza i od czego się pojawia ????
Dlaczego nie kochasz życia takim jakie jest , tylko nie nawidzisz za to że nie jest takie jakie chciałbyś żeby było.

OlgaT

  • Gość
Odp: Brak szczepionki na mykso...
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 23, 2010, 09:49:11 am »