Autor Wątek: Jak się starzeją wasze króliki?  (Przeczytany 9096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karolinah

  • Gość
Jak się starzeją wasze króliki?
« dnia: Maj 09, 2010, 16:51:51 pm »
Często czytam, że królik jak ma 7 lat to ma różne choroby, schorzenia, nie jest już tak żywotny - jednym słowem po prostu się starzeje. A mój króliczek Maksiu to muszę przyznać, że póki co jest zdrowy i wesoły, co mnie cieszy. Często robi mi "8" między nogami i zaprasza do zabawy w berka. Widać to, bo ewidentnie się cieszy, szaleje, bryka sobie każda część ciała w inną stronę i na koniec turla się na plecki. To jest dopiero radosny widok. A jak z waszymi królikami? Mój ma już 7 lat.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Jak się starzeją wasze króliki?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2010, 14:44:09 pm »
Timi do ok. 9 roku życia był rozbiegany. Potem nieco zespokojniał, nie wychodził za często z klatki, ale kłopoty zaczęły się dopiero w 11 roku życia - wysiadł mu układ nerwowy (prawdopodobnie guz w mózgu lub wylew), ale stało się to praktycznie z dnia na dzień - nie było jakiejś długo postepującej choroby czy zniedołężnienia. Pod koniec życia miał co prawda nieco kłopotów z przeskakiwaniem wysokiego progu klatki, ale oprócz tego wszystko było ok. To pewnie sprawa bardzo indywidualna, ale Timi nie miał żadnych chorób przez tym załamaniem układu nerwowego.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Karolinah

  • Gość
Jak się starzeją wasze króliki?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2010, 15:26:20 pm »
To pięknie, że tak długo królik Ci żył. Ja zawsze swojemu powtarzam, że musi co najmniej do 12-tki pociągnąć :-D

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Jak się starzeją wasze króliki?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2010, 16:33:14 pm »
jedyne co zaobserwowalam przy starszenius ie moich to jedynie lekkie zmniejszenie sie aktywnosci u obu.

Hesusa juz niema - niewydolnosc krazenia, ktora ujawnila sie dopiero gdy doszlo do obrzeku pluc. Zyl jakies 10 lat. Wczesniej objawow nie bylo. Turysta - ktory teraz tez ma okolo dziesiatki na problemy zdrotone nie narzeka (przebadany)
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

Karolinah

  • Gość
Jak się starzeją wasze króliki?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2010, 07:54:44 am »
To jednak króliki żyją chyba nieco dłużej niż te statystyczne 7 lat.

nuka

  • Gość
Jak się starzeją wasze króliki?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2010, 08:07:45 am »
Statysytyka przeciez na tym polega, że sumuje sie wartości najmniejsze, największe i dzieli przez ich ilośc.
Jedne uszy zyją 12 lat inne pożyją latek 5. Zalezy jaki los maja przeznaczony...

agusia1405

  • Gość
Jak się starzeją wasze króliki?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2010, 13:52:27 pm »
Moja Tupcia żyła 9 lat. Zachowywała się normalnie do końca. Jedyne co jej było to wole na szyi, sporo królików na starość to ma. Pewnego dnia położyła się pod oknem na słoneczku i jak wróciłam do domu to już nie żyła. Lekarz powiedział,że zdechła ze starości.

Uszata_panna

  • Gość
Jak się starzeją wasze króliki?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2010, 14:29:06 pm »
Ja widziałam zachowanie paszczeta, jako 2 miesięcznego malucha wtulającego się do wszystkiego potem zbuntowanego i zwariowanego nastolatka który wszytko robił po swojemu i buntował się na wszelki czuły dotyk chyba że miał króliczego smutka jakiegoś. Potem jako roczniak stał się  mniej aktywny bardziej rzucił się na czułości spokojne wypasanie się i słuchanie książek które zresztą zawsze lubił nawet jako młodzieniec podczas czytania wtulał się jak kot i trącał noskiem żeby czytać na głos taki to był gorący słuchacz.Kali prawie w ogóle się nie bawi, jest dorosły, podchodzi pod okres starości bliższymi krokami, kocha leżenie, głaskanie i wtulanie się w słoik z ciepłą wodą(z taka czułością wylizuje jego i ściereczkę która go owija że aż serce mięknie) stawiam ze bierze te słoik za innego królika podobnie jak swoje odbicie w metalowej części łóżka(nam nawet zdjęcie jak się na odbicie pogniewał a zaraz wylizywał). Dlatego wierzę że inny królik pokaże mu radość jakiej nie zaznał-ciepło króliczego serduszka i pokarze jak radosne są zabawy.( bo świnki morskiej(poprzedni właściciel  miał go przez pewnie okres ze świnkami) nie jest tym samym.)Wiem że jeszcze ma siłę, jest zdrowy i mocny, tylko nie ma ochoty.

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Jak się starzeją wasze króliki?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2010, 17:58:48 pm »
Cytat: "Karolinah"
To jednak króliki żyją chyba nieco dłużej niż te statystyczne 7 lat.


staytystyki maja to do siebie,z e uwzgledniaj smierc zarowno w ieku 12 lat, jak i paru dni - z tego wyciaga sie srednia. Tak samo jak to jest z zarobkami w polsce - gdzie SREDNia statystyczna pensja wynosi jakies 3 tysiace...
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Jak się starzeją wasze króliki?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2010, 20:58:12 pm »
Kicek coś wyłysiał na karku (6 l.), ale to być może sprawka Fizi...
xd'


Offline Michelle_S

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak się starzeją wasze króliki?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2010, 21:14:55 pm »
Moja królinka liczy lat 7 i ma się bardzo dobrze ;) w ogóle po niej nie widać, troszkę tylko w zachowaniu, ostatnio bardziej woli się wylegiwać niż biegać :)