Autor Wątek: jak wysoko skacze królik?  (Przeczytany 20277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lida1x

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
jak wysoko skacze królik?
« dnia: Wrzesień 19, 2010, 20:01:11 pm »
jak wysoko i w jakim wieku potrafi skoczyć królik?

Problem polega na tym, że nie mam drzwi w pokoju a nie chcę żeby kicuś biegał po całym mieszkaniu. Zastawiałam przejście panelem od podłogi 20centymetrowym. Osiągnęłam sukces na jakąś godzinę. Pomyślałam sobie "no trudno, przecież to królik, on skacze" i złączyłam 2 panele. czyli teraz bramka ma 40cm. Starczyło na jakieś 5minut. Teraz 40cm dla mojego malutkiego króliczka nie stanowi żadnego problemu a co więcej jest to dla niego frajda. Dodam że królik został wczoraj przywieziony ze sklepu więc ma około 2 miesiące i jest bardzo żywy i ciekawy świata. Nie chcę żeby królik zrobił sobie krzywdy podczas tego skakania jak i gdzieś dalej na mieszkaniu więc proszę o szybką odpowiedź. Jeśli ktoś miał już ten problem proszę o sposób rozwiązania go.

pozdrawiam

Nuna

  • Gość
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2010, 20:34:46 pm »
Zalezy jaki uszak. Moja Lilly nie miala problemu ze 120 cm, wskakiwala bez problemu, przeszkody najpierw mierzyla kilka razy stajac slupka , a pozniej hop i po sprawie :)
Moi chlopcy sa o wiele mniej ruchliwi, Tobijas nawet na drapak rzadko wskakuje, dlugo mu zajelo zanim pojal , ze na lozko mozna wskoczyc.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2010, 21:51:46 pm »
My kiedys zastawilismy takie wyjscie plyta pazdzierzowa, ktora byla drzwiczkami albo polka od regalu. Wysokoscia prawie dorownywala wysokosci blatu kuchennego i mlody krolik to przeskoczyl. Jak sie trafi skoczny okaz to moze byc problem z zastawianiem. chyba, ze bedzie to cos bardzo wysokiego.

goldie

  • Gość
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2010, 10:19:51 am »
Ajkju też jest bardzo skocznym  :diabelek, też zagradzam wyjście z pokoju, ale on prawie wszystko potrafi przeskoczyć, po prostu jest bardzo ciekawski i interesuje go co jest za ogrodzeniem:) dodam, że jest wykastrowany, dorosły i niewielkich rozmiarów.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2010, 11:13:40 am »
Myślę, że każdy królik, jak się uprze, to spokojnie przeskoczy 60-80 cm. Po prostu zainstaluj sobie drzwi i nie będzie problemu. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline lida1x

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2010, 14:23:30 pm »
gdyby była opcja zamontowania normalnych drzwi nie miałabym tego problemu. a co z  meblami typu biurko, niższe szafy itp? królik będzie w stanie wskoczyć?

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2010, 14:36:19 pm »
Jak najbardziej będzie w stanie, na parapet też. Trzeba usunąć wszystkie szkodliwe rośliny, jedzenie (przede wszystkim słodycze) i szklane przedmioty, które królik może przewrócić albo zrzucić.

Czemu nie może być drzwi?
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

goldie

  • Gość
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2010, 14:37:42 pm »
u mnie też nie ma możliwości zamontowania drzwi, tak to jest w wynajmowanym mieszkaniu, lida1x - jeśli biurko ma wysokość poniżej 100cm to nie powinien mieć problemu z wskakiwaniem, ale to też zależy od królika.

Offline Anuszko1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 203
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2010, 14:51:57 pm »
moje króliki przeskakakiwały ogrodzenie o wysokości 120cm, musiałam wszystkie płoty podwyższyć, teraz mają ok 160cm i narazie to wystarcza :D Króliki są bardzo skoczne :D
Moje małe zoo :)

Offline lida1x

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2010, 20:08:15 pm »
Drzwi nie może być ze względu na ściany, po prostu nie miały by jak się otwierać. trzeba by było wstawić całkiem nowe framugi w innym miejscu. rodzice planują remont ale to niestety nie prędko. do tej pory drzwi nie były jakoś specjalnie potrzebne.
jeżeli wszystko zależy od królika, a ten mój mimo jeszcze malutkich rozmiarów zapowiada się na bardzo skocznego to będę musiała odmówić mu zagródki. a szkoda.
może spróbuje coś z drzwiami przesuwanymi...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2010, 20:14:09 pm »
Zagrodke zawsze mozna zadaszyc :) Co do zakrywania wejscia, to ja mialam taka cienka plyte (przycinali mi na zamowienie, jak potrzebowalam do sztalugi) i nia zastawialam. Trzeba tylko czyms podeprzec, zeby sie nie przewrocila. Moze czegos takiego poszukasz. W castoramie moze maja jakies takie plyty?

Offline lida1x

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2010, 20:46:23 pm »
jeśli 2 miesięczny króliczek bez żadnego problemu przeskakuje 40cm przeszkodę to chyba nie ma sensu robić wyższych. mnie i tak już przy tej wysokości serce boli jak to widzę. nie chcę żeby upadając na płytki króliczek zrobił sobie krzywdę.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 20, 2010, 20:49:02 pm »
No 40cm to jest niziutko dla kroliczka :) Musisz sie przyzwyczaic, ze to skaczace bestie sa i jeszcze nie raz cie zaskoczy ;)

nuka

  • Gość
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 20, 2010, 20:53:25 pm »
Toś ostatnio zalicza parapet okienny, a ten wysoko dośc jest -  na wyskości mojego pasa :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 21, 2010, 10:19:18 am »
Drzwi nie może być ze względu na ściany, po prostu nie miały by jak się otwierać. trzeba by było wstawić całkiem nowe framugi w innym miejscu. rodzice planują remont ale to niestety nie prędko. do tej pory drzwi nie były jakoś specjalnie potrzebne.

Mój kolega miał ten sam problem i zainstalował sobie drewniane drzwiczki złożone z dwóch małych skrzydeł - wyglądały trochę jak okiennice albo takie drzwi barowe z westernów.

Z tego co pamiętam nie były drogie i nie potrzebują jakichś specjalnych framug, bo są lekkie. Tata kolegi sam je zmajstrował ze znajomym stolarzem. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline lida1x

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 21, 2010, 16:54:42 pm »
królik sobie nie otwiera takich drzwi? no pogadam z tatą ale takie drzwi na pewno trzeba robić na zamówienie żeby nie było szczelin przez które królik by mógł się przecisnąć. ale na razie jestem bardziej przekonana do plastikowych przesuwanych.

mada

  • Gość
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 25, 2010, 12:07:12 pm »
no tak ja sie ostatnio przekonałam jak wysoko Ptysia potafi skakać spokojnie wyskakuje z kojca o wysokości 80 cm

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: jak wysoko skacze królik?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 25, 2010, 12:17:22 pm »
Potwierdzam. Mój Mefisto bez problemu wskakuje na komodę a ma wysokość 70-80cm.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU