Autor Wątek: Do czego służy kuweta...?  (Przeczytany 3573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika527

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Do czego służy kuweta...?
« dnia: Wrzesień 19, 2010, 10:27:55 am »
Witam,
Mam jeden problem...Nie mogę nauczyć mojego królika załatwiać się do kuwety....CZEMU?  ???
Ponieważ on chyba nie wie, że tam się ma załatwiać...
Zaczęło się tak:
Króliczek zawsze załatwiał się w prawym róg, więc postanowiłam, że tam postawię kuwetę...To on jakgdyby mi na złość zaczął załatwiać się po lewej stronie, a na dodatek kuweta to jego ulubione miejsce do wylegiwania się :)
Teraz kuweta leży po lewej stronie, a on siusia i stryka na prawo   :oops:
Czytałam, że mam jego wydalenia przenosić do kuwety...Czy to się uda? - Co mam zrobić?
Ratując jednego królika, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego królika.

sensualpassion

  • Gość
Odp: Do czego służy kuweta...?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2010, 10:41:59 am »
bylo duuuuzo takich tematów przeciez,  :) poswięć chwile i poszukaj w dziale zachowań.
skąd mamy wiedzieć czemu i czy to sie uda. To zywy organizm, nie przewidzisz, musisz byc cierpliwa i przenosic jego "wydaliny" tam . Moj tez spi w kuwecie, nawet jesli tam juz zameldowaly sie jego bobki w liczbie sterty calej  :hmmm

kasiagio

  • Gość
Odp: Do czego służy kuweta...?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2010, 11:07:58 am »
A czy maluszek był kastrowany , bardzo możliwe że zaznacza terytorium :) 

Po za tym nauka kuwetowania to niejednokrotnie ciężka i długa droga , której tylko cierpliwość popłaca czyli siuśki ścieramy ręcznikiem papierowym i wrzucamy do kuwety i babki to samo a potem tam wkładamy maluszka ;)  musi zrozumieć i poczuć tam swój zapach , postaw parę kuwet w miejscach ulubionych do sikania , powinien wreszcie załapać :) 

nuka

  • Gość
Odp: Do czego służy kuweta...?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2010, 12:41:21 pm »
Powieś pasnik z sianem nad kuwetą, a dodatkowo to co radzi kasiagio - kilka kuwet w ulubionych miejscach plus przenoszenie bobków i mokrych szmatek ręczników itp.
Nie musisz kupowac kuwet, wystarczy przykrywka od pudła od papieru do drukarki, płaska plastikowa miska, stara niepotrzebna juz blaszka do ciasta... cokolwiek, u mnie długo sprawdzały sie wielkie podstawki pod donice.
Bądż konsekwentna.
Jak zauważysz moment ze to juz czas na sik możesz zanieśc malca do kuwety, jak zrobi co trzeba daj nagrode. Pogłaskanie, posmyranie za uszami, czasami orzeszek czy rodzynka. Tylko ten moment trudno wychwycic.

Kuweta to ulubione miejsce polegiwania wielu uszatych, także tym sie nia martw.


Powodzenia :)

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Do czego służy kuweta...?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2010, 13:13:32 pm »
można na forum zakładać ciągle takie same tematy? Przecież o kuwecie było pisane milion razy, wystarczy poczytać...

Offline nika527

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Odp: Do czego służy kuweta...?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2010, 13:37:30 pm »
A czy maluszek był kastrowany , bardzo możliwe że zaznacza terytorium :) 









Owszem był kastrowany :D. Dzięki reszcie za odp. postawię kilka kuwet (pokrywki czy coś takiego:)
Ratując jednego królika, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego królika.