Autor Wątek: co to może być?  (Przeczytany 5319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
co to może być?
« dnia: Wrzesień 06, 2010, 21:50:34 pm »
Franuś 1,5 - roczny króliczek dziwnie się zachowuje. Trochę mnie to martwi. Od kilku miesięcy jest bardzo leniwy i ciągle śpi. Ma zrobione wszystkie możliwe badania i wszystkie są w normie. Jedynie ciągle w jednym miejscu boli go brzuch - dr mówi, że trzeba będzie go otworzyć, ale ciągle zwlekam. Dziś bardzo się przestraszyłam. Franuś leżał na pleckach z wszystkimi czterema łapkami w górze, wygięty pod dziwnym kątem. Dotykałam go, przesuwałam, a on był sztywny. Łzy już napłynęły mi do oczu, bo byłam pewna, że króliczek nie żyje, a on wstał. Chwilę był nieco osowiały, a teraz biega. Co to może być, miał ktoś z czymś podobnym do czynienia?

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2010, 21:57:27 pm »
Nigdy się z czymś takim nie spotkałam, ale może warto zasięgnąć opinii również innego weta? Może coś podpowie, skoro wszystkie badania są w porządku?
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2010, 22:16:04 pm »
Chyba masz rację. Muszę pokazać mojego baranka jeszcze komuś. Dziś bardzo się przestraszyłam. Dzięki Maro ;-). Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za moje skarby.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2010, 22:25:23 pm »
A u kogo badałaś króla??

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2010, 22:33:34 pm »
Kasiek, moje króliczki są pod opieką dr Lewandowskiej. Jest naprawdę profesjonalistką i kocha zwierzęta jak mało kto. Ale ona też nie wie, co może być Franusiowi. Przeżyłam kiedyś coś podobnego z moim pierwszym królisiem. Wtedy lekarz mówił, że to epilepsja, ale nikt inny tego nie potwierdził, a Kicusia już nie ma. Ale Kicuś te napady miał z radości i zawsze na moich rękach, a Franuś wyglądał jak nieżywy.Ech, dziwne to wszystko.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2010, 22:40:51 pm »
To faktycznie spec... myślałam ze to może wiesz jakiś kocio-psi wet i stad brak konkretnej diagnozy... ale tak to nie mam pomysłu...

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2010, 08:52:36 am »
Iza idź to skonsultować, bo co 2 głowy to nie jedna. Już nie raz życie pokazało, że 2 specjalistów mających dostęp do tych samych wyników badań postawiło inna diagnozę.
Rozumiem,że RTG i USG tez robiłaś?

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2010, 09:11:29 am »
Oczywiście pójdę skonsultować. Miał robione wszystkie możliwe badania. Problem w tym, że nigdy nie wiadomo kiedy takie objawy wystąpią - nawet zostawiony na obserwację nie chce pokazać lekarzowi jak to jest :icon_neutral. Dzisiaj bryka i jest szczęśliwy. Jest jeszcze coś, co mnie zastanawia - Franusiowi nigdy nie trzeba obcinać pazurków, zawsze ma bardzo krótkie, aż do tych ukrwionych części. Może to ma związek z jego dolegliwościami..? Moja dr przypuszcza, że może mieć zaburzone czucie i sobie tak obgryza, ale tak naprawdę nigdy tego nie zauważyłam, a ścierać też raczej nie ma na czym. Pozdrawiam.

nuka

  • Gość
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 07, 2010, 09:41:56 am »
Fafik miał problemy z łapka i wtedy pazurki mu nie rosły, przy pozostałych trzech trzeba było podcinac przy chorej nie. To objaw schorzenia, ważna sprawa, trzeba o tym wspomnieć wetowi przy kolejnej konsultacji

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 07, 2010, 11:14:37 am »
Mój Wincent ma ataki epilepsji ale wygląda to inaczej niż u Ciebie. Mały leży na pleckach z łapkami do góry i się trzepota a po chwili sam wstaje.
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2010, 11:21:25 am »
- nawet zostawiony na obserwację nie chce pokazać lekarzowi jak to jest :icon_neutral.

to całkiem naturalne ;) w chwili stresu i zmiany warunków nie pokazywać choroby. To się nazywa instynkt samozachowawczy .

Iza jak chcesz mogę dopytać Barana kiedy będzie, dzisiaj będę u niego z forumową Mas wiec to nie stanowi dla mnie problemu.

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2010, 21:31:17 pm »
Jestem umówiona na wtorek na szczegółowe badania ( maja być wysłane do Niemiec ). Zobaczymy. 

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 16, 2010, 12:33:20 pm »
Co z króliczkiem? Jakieś wieści?
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 16, 2010, 19:45:15 pm »
Wszystko jest dobrze  :jupi. Dziękuję za pamięć i zainteresowanie  :bukiet.  Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: co to może być?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 17, 2010, 16:23:18 pm »
IzaK, to super a wiadomo, co mu było?
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni