Autor Wątek: dieta bez warzyw  (Przeczytany 4794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piro

  • Gość
dieta bez warzyw
« dnia: Styczeń 02, 2006, 10:47:02 am »
Witam wszystkich w 2006 roku i sładam najlepsze życzenia.
Kiedyś pisałam już na temat tego, że mój króliczek nie zjada kału nocnego. Dostosowałam się do Waszych rad i obserwuję, że jak Mikołaj nie je warzyw i zielonek to wszystko wraca do normy. Czy to znaczy, że on już zawsze po zjedzeniu świeżych warzyw i zielenin? Czym w takim przypadku można je zastąpić? Pozdrawiam. Kasia

u_megi

  • Gość
dieta bez warzyw
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2006, 14:06:54 pm »
Kasiu napisz wjakim wieku jest twój króliczek -  ja też miałam problemy z nocnymi kupkami, ale z czasem sytuacja się unormowała.
Myślę, że nie będziesz musiała dożywotnio wyeliminować zieleniny, ale będziesz musiała wprowadzać ją pomalutku do menu, systematycznie zwiększając ilość i obserwując  reakcję twojego króliczka :)

piro

  • Gość
dieta bez warzyw
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2006, 21:08:17 pm »
Witam. Kroliczek ma około 3 miesiące. Nowości wprowadzam mu bardzo powoli. Może jest jeszcze za młody. Dzieki za odpowiedź. Pozdrawiam. Kasia

kicius18

  • Gość
dieta bez warzyw
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2006, 08:28:18 am »
Nie wysle ze kroliczek jest w odpowiednim wieku aby zaczac bardzo pomalutku wzbogacac jego diete w zielenine. zaczynaj np od jednej natki pietruszki dziennie zobacz jego reakcje i jesli wszystko bedzie wporzadku na drudzi dzien dwie. Pamietaj aby nie dawac 2 warzyw jednmoczesnie wszystko nalezy robic stopniowo. I lepiej nie dawac kroliczkowi swierzych warzyw pamietaj aby je dokladnie osuszyc przed podaniem. Pozdrawiam :)

u_megi

  • Gość
dieta bez warzyw
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2006, 08:40:23 am »
Wiek króliczka wiele tłumaczy - jest jeszcze bardzo malutki, doświadczone osoby w tym zakresie radziły mi do końca trzeciego miesiąca wogóle nie podawać świerzych ważyw ani owoców.

Odczekaj kilka dni aż sytuacja się zupełnie unormuje, a potem zacznij wprowadzać warzywa np natkę pietruszki, koperek, zobaczysz jak króliczek reaguje - jeżeli wszystko będzie ok będziesz mogła zwiększyć ilość i stopniowo urozmaicać dietę.

Głowa do góry - ludzie też nie zaczynają od schabowego z kapustą ;)

piro

  • Gość
dieta bez warzyw
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2006, 09:55:16 am »
Dzieńdoberek. Macie rację. Tak też zrobię. A czy jak będę wprowadzać np. pietruszkę po jednej gałązce, na drugi dzień dwie itd. i wszystko będzie o.k. to póżniej następne warzywko. A co wtedy z pietruszką, czy dalej mogę ją podawać, czy zrobić małą przerwę? Dzięki bardzo za rady i za cierpliwość. Pozdrowionka. Kasia

u_megi

  • Gość
dieta bez warzyw
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2006, 12:42:40 pm »
Kasiu - twój króliczek jest jeszcze bardzo mały, moje w tym wieku nie chciały jeść marchewki, jabłek itp.. dopiero z czasem zaczynały się tym interesowć. W pierwszej kolejności jadły zieleninę :)
jeżeli zaczniesz podawać zieleninę stopniowo zwiększając ilość i nie będzie żadnych negatywnych reakcji, to nie będzie też powodów, żeby z niej rezygnować na rzecz innego warzywa czy owocu, poprostu nowe produkty podawaj pojedynczo na wypadek gdyby pojawiły się nieprawidłowe bobki.
Nie zjedzone ceko może być też objawem przejedzenia, zdarza się że króliczek zjadł coś kalorycznego (jabłko, banana...) dlatego takie wysokokaloryczne potrawy podaje się tylko jako rarytasik raz na kilka dni ;)
Może to nie samo jedzenie a zbyt duża jego ilość jest problemem  ;-)

piro

  • Gość
dieta bez warzyw
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2006, 20:48:32 pm »
Witam. Spróbujemy jeszcze raz powolutku, w małych ilościach. Obecnie jest w porządalu. Mam nadzieję, że łoży się po myśli. Pozdrawiam Was i Wasze króle. Kaisa