Autor Wątek: Kłopot z gryzieniem  (Przeczytany 3483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emilkaa980

  • Gość
Kłopot z gryzieniem
« dnia: Lipiec 28, 2010, 07:55:41 am »
Mam taki problem z mają królicą Gają . Ona bardzo lubi gryźć klatkę o 3-4 godz. w nocy przez co ja nie mogę spać . Dlaczego ona tak robi i jak ją tego oduczyć ??
Pozdrowionka :D

maggis1980

  • Gość
Odp: Kłopot z gryzieniem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2010, 11:20:43 am »
Ile godzin na dobe Gaja moze biegac swobodnie ? Jak duza ma klatke/kojec ?

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Kłopot z gryzieniem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2010, 11:23:47 am »
To normalne, że gryzie pręty. Moja Pusia spędza cały dzień na wolności jednak na noc zamykam ją w klatce. Zwykle jest spokojnie ale zdarza się, że zaczyna tupać w klatce - fajny dźwięk na plastiku hehe. Daję jej wtedy 1 rodzynkę i mam w zasadzie spokój do rana.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

emilkaa980

  • Gość
Odp: Kłopot z gryzieniem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2010, 11:36:16 am »
no jakieś 2-3 godzinki biega później ją zanoszę do klatki żeby coś wypiła i zjadła sianka , a co do klatki to ona nie jest zbyt duża

emilkaa980

  • Gość
Odp: Kłopot z gryzieniem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2010, 12:22:09 pm »
mam jeszcze jedno pytanko. mój król cały czas przesiaduje za szafą jest tam sporo miejsca i rzadko wychodzi żeby tak pobiegać po całym salonie . czy sie mnie boi czy po prostu odpoczywa w samotności ??

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Kłopot z gryzieniem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2010, 12:32:20 pm »
Miejsce za szafą jest namiastką nory.Może jeszcze z Tobą się nie do końca oswoił.Zresztą królik największą aktywność w naturze wykazuje nocą.

Coisse

  • Gość
Odp: Kłopot z gryzieniem
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2010, 15:06:56 pm »
Ja mojego króliczka na noc zanoszę na dół do łazienki ( śpimy na górze ) i może hałasować ile chce . A wbiega w szczeliny bo uważa je za bezpieczne schronienie i szuka niewiadomo czego :)

paatryccja

  • Gość
Odp: Kłopot z gryzieniem
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2010, 14:27:49 pm »
emilkaa980 Może to oznaka ze mały się za mało wybiegał i chce jeszcze. Moj akurat tak ma ze jak mało biega gryzie kraty dopóki nie otworze drzwi, a jak od razy otworze wyskakuje i ucieka. ; D No to mój mały też biega właśnie 2 3 godziny. I to jest dość mało. Dobrze o tym wiem tylko nieraz na więcej nie mam czasu. A jak coś robię a mały biega od razu nie ma kabli i boku łóżka ze skóry. A jaką masz klatkę.?