Autor Wątek: Zmiana zachowania króliczka  (Przeczytany 3158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Zmiana zachowania króliczka
« dnia: Sierpień 07, 2010, 19:28:07 pm »
Witam,

jestem nowa na Forum, dopiero kilka dni temu znalazłam tą stronę, więc przedstawię Króliczka później :)
Ale mam do was pytanie...
Od kilku dni moja Fruzia zachowuje się dziwnie. Wskakuje na mnie i zaczyna mnie drapać i podgryzać bluzkę. Tak jak np. drapie swój kocyk. Nie chce żeby ją głaskać, bo jak to robię to ucieka.
Może to wina stresu? dostałam ją w czerwcu, ma już 4 latka, ale tydzień temu niestety musiałyśmy się przeprowadzić i króliczka mieszka teraz z Kotem i jest rzadziej wypuszczana z klatki... Czy mogę coś zaradzić na takie zachowanie? jakoś ją zniechęcić do "kopania we mnie"? Nie jest wysterylizowana.

Poza tym zmieniłam jej karmę. Wcześniej jadła taką ze zbożami i kukurydzą (nie wiedziałam, że nie powinna) poza tym oczywiście dużo warzyw i sianko. Czy Króliczka może z własnej woli przejść na dietę bezgranulatową? ;)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Zmiana zachowania króliczka
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2010, 20:30:48 pm »
Takie kopanie moze oznaczac 'zaloty', rujke. U nas takim kopaczem byla Tosia. Potrafila byc bardzo nachalna przy tym, bo wskakiwala na kolana i zazynalo sie kopanie i drapanie. Kopanie w kocyku jest ok, bo kroliki z natury kopia. Obserwuj ja czy nie ma objawow ciazy urojonej. Byc moze wyczuwa kota i jest przez to 'pobudzona'. Trudno powiedziec. Powinno jej przejsc za kilka dni.
U niesterylizowanych samiczek w tym wieku tez sie odzywaja hormony.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zmiana zachowania króliczka
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2010, 09:48:43 am »
Proszę o radę bo już wychodzę z siebie :) Miesiąc temu wyjechałam i mój brat zajmował się Milo. On się go trochę boi i podchodzi do niego bardzo ostrożnie co Milo wykorzystuje i za wszelką cenę pokazuję kto tu jest górą. Po powrocie dowiedziałam się że Milo non stop rzuca paśnikiem, jak wróciłam to problem się skończył. Ale... od tygodnia znów to robi, rzuca nim i wywala z niego całe siano :( O co mu chodzi bo ja już nie rozumiem, czy on się ze mną "kłóci" i robi mi na złość? A może to jest jego zabawa, że on rzuca i ja przychodzę i sprzątam ??? Czy ktoś miał podobny problem?

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: Zmiana zachowania króliczka
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2010, 14:22:21 pm »
Mi się wydaje że pokazuje że coś mu się nie podoba . Jak Dumbo nie chce tego co ma w misce to też nią rzuca, jak przy okazji znajdzie miskę na prania też dobra, a wystarczy mu dać kawałek np. marchewki i natychmiast się uspokaja. Może też chodzi o to że przychodzisz??, chce zwrócić uwagę na siebie, tak robi Popolina tylko ona zaczyna obgryzać narożnik  :oh:

Aneczka

  • Gość
Odp: Zmiana zachowania króliczka
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2010, 22:19:07 pm »
Frot miał taki etap, stwierdziłam,ze widac przestał go lubic i wkładałam sianko malutkimi porcjami w kat na dno klatki, po kilku tygodniach zamontowałm pasnik z powrotem, minął rok i historia sie nie powtórzyła