Autor Wątek: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!  (Przeczytany 19231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiak

  • Gość
Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« dnia: Sierpień 26, 2010, 13:49:42 pm »
Mam problem od tygodnia z moim Bazylkiem. Otóż tydzień temu zauważylam ze królik nie robi kupki, ale zachowywał sie normalnie czyli jadł , pił biegał po całym domku więc z wizytą u lekarza postanowiłam poczekać. W końcu zrobił kupe więc stwierdzilam ze problem minął. Kilka dni po tym królik osowiał się zaczął smierdziec ale to dlatego, że zacząc sikać do klatki co mu sie nie zdarza. Miał cały poklejony brzuszek od siuśków więc postanowiłam ze musze mu ten kuper umyć i tak zrobiłam. Królik po tym zabiegu który wykonywany byl 1 raz nie dał sie wysuszyc biegałam za nim z szuszarka po całym domu ale uciekał wiec dałam mu spokoj poszedl do klatki, owinełam go kocykiem i spedzil tak cała noc. Stan sie mu pogorszył. Przestał jesć zupełnie, nie pił nie bylo odchodów więc od razu do weterynarza. Moja weterynarka stwierdziła ze ma pasożyty. I SPRYSKAŁA GO FRONTLINEM!! ;(Nie robiła mu zadnych badan, podala jakis zastrzyk. Bylo za pozno na reakcje, powiedzialam jej ze czytalam ze nie wolno krolika tymze preparatem a ona na to " no to czym ", wiec jej zaufałam ale teraz jak czytam na forum ze to moze sie skonczyc smiertelnie jestem przerazona!TO bylo 2 dni temu, nie zmywałam mu tego wiec boje sie ze jest za poznio!! Królik nadal nie je nie pije co robic ?? POMOCY ;(

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2010, 13:56:06 pm »
masz opcje pojscia do innego, lepszego weta?

megana88

  • Gość
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2010, 14:14:12 pm »
Kolejna "weterynarka" od świń i krów. Z tego co piszesz to króliczek nie jadł już wcześniej, czyli to raczej kontynuacja choroby niż skutek podania frontline. Czy masz możliwość zabrania króliczka do króliczego weta, skąd jesteś? Przyczyną niejedzenia może być przeros zebów, mokrego kuperka, zapalenie pęcherza, trudno na podstawie tego co napisałaś stwierdzić konkretnie.

Offline konopniczanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Kobieta
    • HerstoriA
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2010, 14:18:53 pm »
Kasiak, spróbuj iść do innego weterynarza!

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2010, 14:21:23 pm »
Z jakiej jesteś miejscowości?



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

kasiak

  • Gość
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2010, 14:22:07 pm »
Kurde wiem własnie, że należy udać się do kroliczego weterynarza ale na moje nieszczęście najbliższy jest oddalony o 200 km!! Chyba że znacie jakiegoś w okolicach ostrowa wlkp, kalisza bo pozniej to już tylko wrocław badz poznan !

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2010, 14:26:06 pm »
Powoli - skąd jesteś? Podaj nazwę.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


kasiak

  • Gość
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2010, 14:29:42 pm »
Myślicie, że należy królika wykąpać po tym świństwie? Teraz jestem w pracy ale nie mogę przestać o tym mysleć. Zadzwoniłam szybko do mamy żeby chociaż mu troche z futerka zmyła mokrą szmatką ale nie wiem czy to pomoże :(

kasiak

  • Gość
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2010, 14:31:06 pm »
Z ostrowa wlkp własnie ale u nas nie ma żadnego kroliczego weterynarza. Ten do ktorego chodzę z podstawowymi sprawami typu biegunka, wzdęcia radził sobie dobrze ale teraz nie wiem co myslec po tym frontlinie.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2010, 14:44:07 pm »
kasiak wiem, że Miiko w razie W jeździ do Cieszkowa do Trawińskiego. Jej Ewce raz pomógł, ale to już okolice Krotoszyna, Zdun i to również nie jest króliczy wet. Najbliższego masz w Poznaniu niestety, ale radziłabym nie żałować środków na ratowanie królika.

kasiak

  • Gość
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2010, 14:50:50 pm »
Spróbuję w takim razie może tego Trawińskiego do Krotoszyna nie jest az tak daleko. Srodków bron boże nie żałuję ale wydaje mi sie, że ewentualna podróż pociągiem może króliczka zamęczyć zwłaszcza przy takim osłabieniu. Jak wrócę z pracy zobaczę może mu się polepszyło. Na siłe dam mu pić, rozmocze granulat i też mu sprobuję zaaplikowac strzykaweczką. Ale poradzcie mi proszę czy zmyć mu ten frontliane z futra??  Poki co objawów zatrucia nie zaobserwowalam.

megana88

  • Gość
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2010, 14:56:16 pm »
Frontline jest na skórze, nie na futrze. Skoro jest osłabiony to pewnie nie liże się, a gdzie mu zaaplikowała? Kąpać króliczka teraz to ryzyko przy takim osłabieniu...

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2010, 15:09:12 pm »
karmisz go "na sile" czy je chodz troche sam?z tego co piszesz to lecz. w ogole juz nie jest bo dostal jeden zastrzyk i "spryskanie..."
co za idiotka ta wetka..masakra...nawet nie kroliczy weci wiedza,ze uchola nie pryska sie Frontile..i jak po takich obj. jak podalas mogla pomyslec o zarobaczeniu :crazy:
trzymam kciuki za malca...moze jak nie lize to mu nie zaszkodzi ale zapewne to sie wchlania przez skore..
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kasiak

  • Gość
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2010, 15:35:38 pm »
No własnie sie nie liże na szczęście, ale ryzyko i tak pozostaje! Dopajam go tylko, z dokarmianiem spróbuję dziś własnie. Postaram się mu zmyć to ze skórki chociaż wilgotnym recznikiem skoro kąpanie odpada. Coż jak już go zobaczę dokładnie, napoje i dam papki z granulatu to napiszę jak się sprawa rozwiązała.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:13:34 pm »
Mam problem od tygodnia z moim Bazylkiem. Otóż tydzień temu zauważylam ze królik nie robi kupki, ale zachowywał sie normalnie czyli jadł , pił biegał po całym domku więc z wizytą u lekarza postanowiłam poczekać. W końcu zrobił kupe więc stwierdzilam ze problem minął. Kilka dni po tym królik osowiał się zaczął smierdziec ale to dlatego, że zacząc sikać do klatki co mu sie nie zdarza. Miał cały poklejony brzuszek od siuśków więc postanowiłam ze musze mu ten kuper umyć i tak zrobiłam.

Hmm a mnie zastanawiaja objawy przed podaniem frontline.. FL pewnie go troche zatrulo co spowodowalo nasilenie zlego samopoczucia (spryskala go, czy wlala mu 2 kropelki na kark?) , Kasiu czy pamietasz co mogl zjesc, lub co sie moglo stac ze przestal sie wyprozniac? Jak pojawi sie jakis bobek to sprobuj go sama zbadac, czy nie zauwazysz jakis pasozytow golym okiem. Zanim pojedziesz do weta to jak sie uda (moze sie wyprozni ) zbierz troche bobkow do pudeleczka i zostaw u weta do badania - mam nadzieje ze takie bedzie mogl przeprowadzic.

Jesli teraz nie chce jesc albo pic to probuj strzykawka dawac mu wode i jakies jedzonko typu gerberek, aby nie mial pustego zoladka. Ja bym jeszcze sprobowala masazu brzuszka i gluta z siemienia lnianego.

Jesli chodzi o papke z granulatu, to pewnie przez normalna strzykawke z malym dziubkiem nie przejdzie, ja kupilam specjalna wielka strzykawe z wielkim otworem jak Fluffy chorowal, zapytaj w aptece, ja opisalam co bym chciala i okazalo sie ze ma taka strzykawe, ona jest uzywana do plukania  czy czegos, juz nie pamietam. Ten Twoj opis przypomina mi zachowanie Fluffego jak mial zator..
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2010, 16:18:19 pm wysłana przez Amy »

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Lestat

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:36:14 pm »
Wczoraj byłem z Bazylem u weta w zastępstwie Kasiaka, stąd za specjalnie nie wnikałem, co mu podano - wyszedłem z założenia, że królik jest już dobrze zdiagnozowany i leczony. W sierść nie wpsikano mu jakoś dużo preparatu na pasożyty (wet wyjęła mu przy mnie pchłę z sierści!), trochę w okolice kręgosłupa na wysokości łopatek, o ile dobrze pamiętam, plus jakiś zastrzyk. Objawy wg mnie podobne są do jakiegoś zatoru - królik miał wczoraj czystą kuwetę, bez "bobików", i siedział obok klatki osowiały.
Jak wygląda dzisiaj - nie wiem, moja żona dzwoni do Wrocka do gościa specjalizującego się w królikach, ale nie wiem, na ile da się tu postawić diagnozę przez telefon. Trochę boję się o biednego Bazyla, bo z moim Gackiem pod koniec jego żywota podobnie to wyglądało :-(.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2010, 17:03:06 pm »
Jesli nie ma bobkow to zator jak nic... Moj Fluffy od tego umarl, i wiele innych kochanych forumowych kroli. Nie ma co czekac.

 Poki nie jedziecie do weta (ale trzeba jak najszybciej) to robcie to co sami mozecie, masaz brzuszka w kierunku odbytu, siemie lniane, duzo go napoic, i przede wszystkim dawac mu chociaz troche jedzenia, zeby nie mial pustego zoladka. Dziewczyny polecaja jeszcze sok ze swiezego ananasa, kiwi lub papaje - ja osobiscie nie probowalam wiec nie wiem.

i tak to kurde jest z tymi wetami, szkoda ze brak dobrych spec od krolikow i trzeba jezdzic przez pol Polski ..

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2010, 17:36:06 pm »
bo sie nie chce kursow robic doksztalcajacych. Ostroznie z sokami zeby nie namnozyc bakterii cukrem

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2010, 20:08:12 pm »
Jak Bazyl? Mam nadzieję, ze juz lepiej?
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

kasiak

  • Gość
Odp: Co robić! Wet użył na Bazylu Frontline!!
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 26, 2010, 22:21:00 pm »
Z Bazylkiem o tyle lepiej, że wiemy ze jego choroba to na pewno nie frontline. Po napojeniu, i podaniu rozdrobnionego granulatu Bazyl zachowuje się tak jakby miał zatwardzenie. Robie narazie co moge masuje, podaje co pol godz to siemie lniane, rumianek. Musi wytrzymac do rana i do weterynarza od razu.