Autor Wątek: co ja mam z nim zrobic ?  (Przeczytany 4408 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Aissa

  • Gość
co ja mam z nim zrobic ?
« dnia: Sierpień 24, 2010, 17:07:09 pm »
Czesc wszystkim . . Mam królika puszka w tym miesiacu skończył rok teraz sie leni . . Ma wszystko czego mu potrzeba . . Wypuszczam go codziennie . . Dzisiaj jak mu sprzątałam klatkę to mnie ugryzł i przed chwila pogryzł pereł ke psa . . Nie mam gdzie spac bo ze si ka l cale łóżko umył am je ale dalej śmierdzi dywan tak samo  podłogę poduszki pościel . . . Ja nie wiem co robic . . Wszystko co zarobiłam przez wakacje przeznaczyłam dla  niego . . Ciagle wysłuchuje rodzicow którzy mowia zebym go wyrzuciła . . Ale ja go nie wyrzuce  za nic w swiecie ! Nie wiem co mam robic . POMOCY :-(           

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: co ja mam z nim zrobic ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2010, 17:57:59 pm »
TO jest samczyk czy samiczka? Wczesniej nie bylo takich problemow z nim?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: co ja mam z nim zrobic ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2010, 18:06:36 pm »
Kastracja :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Aissa

  • Gość
Odp: co ja mam z nim zrobic ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2010, 18:14:14 pm »
to jest samczyk   , wczesniej tez zalatwial sie gdzie popadnie ale nie gryzl nikogo . Teraz mamy nowego kotka i jak przebywa razem z puszkiem to sie na niego czai i go straszy a puszek pozniej go goni  nie wiem czy sie bawia . . Bo puszek nie raz tak podnosi na niego pyszczek  tak jakby chcial go dziabnac. . Ostatnio zauwazylam ze sika na czerwono i jak sie zalatwia na lozku to centralnie na guziki tak po troszku na kazdy . . Nie raz jak nie mam czasu i siedzi caly dzien w klatce to zachowuje sie tak jakby chciał mi   sie odegrac za to . . I nie raz mnie 'olewa'

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: co ja mam z nim zrobic ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2010, 18:24:49 pm »
Aissa ile ty masz lat i skąd jesteś?

Aissa

  • Gość
Odp: co ja mam z nim zrobic ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2010, 18:41:02 pm »
Aissa ile ty masz lat i skąd jesteś?
14 prawie z krakowa

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: co ja mam z nim zrobic ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2010, 21:42:07 pm »
Aissa to super ,że jestes z Krakowa. Gdyż w tym mieście masz doskonałego weterynarza kroliczego dr Barana. Sa także na forum osoby z Krakowa  doswiadczone , zajmujące sie królikami  i znające ich zachowania jak nikt. Na twoim miejscu poszłabym do dr Barana i porozmawiała o  kastracji . Twój króliczek dojrzewa i zaznacza swoje terytorium . Uczylaś  króliczka dobrych manier? Załatwiania sie do kuwetki ?Ale skoro masz 14 lat to musisz równiez porozmawiac z rodzicami , bo jak poznasz koszta  kastracji to przecież oni beda musieli zaplaci. A jeszcze wzceśniej na stronie www.miniaturkabeztajemnic.com  poczytaj o zachowaniach królików .Wygłaskaj małego

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: co ja mam z nim zrobic ?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2010, 22:10:46 pm »
Prawdopodobnie agresja jest wynikiem strachu. odseparuj kota od krolika jesli piszesz ze kot go straszy. Sika mocniej, bo pewnie oznacza teren skoro jest teraz intruz w domu.

Jesli rodzice sie zgodza i maja fundusze to najlepiej wykastruj krolika u jakiegos dobrego weta. ale poki co zeby zalagodzic sytuacje i nie meczyc krolika nie pozwalaj kotu zostawac z nim sam na sam, najlepiej ich odseparuj. Jak kot podrosnie i skonczy mu sie ochota na zabawe wtedy bedziesz mogla ich znow trzymac razem.

Moje kicaje sie dogaduja z kotem bardzo dobrze, ale kotka nie jest juz taka mloda.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

paatryccja

  • Gość
Odp: co ja mam z nim zrobic ?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2010, 14:21:00 pm »
Porozmawiaj z rodzicami o kastracji. A kot jest młody.? Bo akurat moje zwierzaki (król i kot) doskonale się dogadują. Kot nie zaczepia królika tylko sobie koło niego przechodzi.  A ten nieraz za nim pobiegnie. Ale to kot wskoczy an fotel i śpi. Może masz młodego kotka który lubi się bawić i dlatego zaczepia królika. Weź klatkę do siebie i zamykaj drzwi żeby kot nie wchodził. Może wtedy mały zobaczy ze nic mu nie przeszkadza i nie będzie taki zły dla Ciebie.