Autor Wątek: Kudły  (Przeczytany 3892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bunny.

  • Gość
Kudły
« dnia: Czerwiec 03, 2010, 19:13:45 pm »
Witajcie znów, po lekkiej nieobecności.  :icon_lol
Chciałam zapytać odnośnie futerka uszatych. U mojej Tusi ostatnio zaobserwowałam kudły. Musiały być jednak wcześniej, bo codziennie ją szczotkuję. Są dośc duże, więc uznałam, że trzeba je wyciąć, zanim coś zacznie się dziać. Do właścicieli długosierściuchnych - jak profesjonalnie przeprowadzić zabieg? ;]

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Odp: Kudły
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2010, 01:21:49 am »
Moja Zuzka ma długa sierść co jakiś czas musze przycinać jej futerko z tyłu i na brzuszku bo już miałam sytuacje że bobki sie kleiły. Teraz wszystko jest pod kontrolą. A jeśli chodzi o futerko na górze to ja szczotkuje a w przypadku kiedy jest tak ciepło jak ostatnio to po prostu przycinam futerko ostrożnie. Bo nie wiem jak wasze uszole ale moja Zuzka czasem tego nie lubi więc trzeba uważać. Tak ja to robię :)

paatryccja

  • Gość
Odp: Kudły
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2010, 14:06:27 pm »
Niie mam pojęcia, ja mojego nigdy nie obcinałam i chyba nie zamierzam. Nic się nie klei, itd. :)
A czeszę go co 2 - 3  dni na balkonie i podoba mu się to bardzo.
Ostatnio kupiłam mu małą szczoteczkę z zakrzywionymi "igiełkami" które na końcu kończą się kuleczką.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Kudły
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2010, 14:12:10 pm »
Jesli bedziesz ciac nozyczkami, to najlepiej podbierac grzebieniem, bo latwo przyciac skore :/
Sa tez maszynki do strzyzenia, ale to chyba musza byc takie specjalne dla zwierzat. Takie dla ludzi chyba beda sie zapychac.
Na pewno wypowiedza sie dziewczyny jeszcze.
Widzialm tez temat o filcaku i furminatorze. Wyszukaj sobie te tematy, moze tam tez beda przydatne informacje.