Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 848442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #720 dnia: Kwiecień 17, 2009, 08:34:16 am »
Cytat: "sylwiaG"

http://allegro.pl/item607749423_delikatna_budowa_i_przesympatyczna_reszta.html ten chyba podobny do malutkiego jeszcze  Kremika od Roxi . Śliczny jest!!

A nawet podobny :D

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #721 dnia: Kwiecień 17, 2009, 16:35:17 pm »
"Można dobrać parkę"
 :oh:
Te maleństwa z fotek to chyba nawet miesiąca nie mają :(

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #722 dnia: Kwiecień 17, 2009, 22:48:11 pm »
http://www.allegro.pl/item609287798_krolik_miniaturka_klatka_kuweta_smycz_siano.html

Pamiętacie tego królika?
Już kiedyś był wystawiony na sprzedaż  :oh:

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #723 dnia: Kwiecień 17, 2009, 23:02:40 pm »
biedny , chce zeby trafil w dobre ręce, i kase też chce .
SylwiaG

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #724 dnia: Kwiecień 18, 2009, 21:39:03 pm »
Na zdjęciach jakiś taki przestraszony ten królasek :(

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Alirma

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #725 dnia: Kwiecień 19, 2009, 08:24:10 am »
Co za ludzie!! Haha!! Ściągli mu aukcje... Bo chciał wysłać króliczka pocztą  :bejzbol

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #726 dnia: Kwiecień 19, 2009, 23:29:55 pm »
Może to nie ten temat, ale byłam w Zoologu dzisiaj , były tam 4 małe króliczki i jedna świnka. Ta wredotka skubała króliczki, mianowicie wryla się między dwa i szarpała im futerko - brała w zęby i ciągnęła  :icon_eek  . Już chcialam iść do sprzedawczyni , ale chłopak mnie odwiódł, że najwidoczniej króliczkom nie dzieje się krzywda, bo siedzą nawet nie zwracały na to uwagi . Czy te świnie małe sie tak zachowują :hmmm
SylwiaG

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #727 dnia: Kwiecień 19, 2009, 23:49:22 pm »
No i miałam racje....Facet który kupił te królaski ma jakieś geki  :( Naza_police http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=613701167 znalazłam tą aukcje zbyt późno - kupił trzy królaski na karmę dla tych gadów po 1zł, 3zł i 5zł ;(



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #728 dnia: Kwiecień 19, 2009, 23:58:16 pm »
Sylwia, świniaczki szybko zaprzyjaźniają się z królasami i traktują je jak członków własnego stada. U nich wiskanie to oznaka sympatii dla drugiego osobnika. Królisie się wylizują a świniaczki wiskają, czyli biorą futerko w ząbki i jednocześnie języczkiem je czyszczą. To wygląda jak szarpanie ale nie sprawia innym zwierzakom bólu. Królisie w stosunku do prosiaczków mogą być o wiele bardziej agresywne. Znam przypadek, gdy kotna królica wyrywała futro śwince morskiej i nim wyścieliła gniazgo dla swoich małych. Zaradna była to fakt, siebie oszczędziła a oskubała boczki świniaczkowi

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #729 dnia: Kwiecień 20, 2009, 00:27:50 am »
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #730 dnia: Kwiecień 20, 2009, 09:49:03 am »
zgaga14, żeby gekon zjadł królika, to musiałby byc naprawdę olbrzymi, chyba, że koleś mu te króliki pokroi w kosteczke, ale wtedy nie będą żywę, więc raczej dla gekonów, to mała frajda.....
Może to nie jest wielkie pocieszenie, ale myślę, że króliczki prędzej trafią do pseudohodowli, niż do terrarium

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #731 dnia: Kwiecień 20, 2009, 19:30:37 pm »
Gekony są dość małe, więc raczej nie zagrażają królikom ;)
Szkoda strasznie, że niemal codziennie na Allegro pojawiają się nowe ogłoszenia z króliczymi sierotkami :oh:

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #732 dnia: Kwiecień 21, 2009, 00:05:09 am »
Aneczka ja się nie znam na gadach - dla mnie gad jest gad (wąż, krokodyl) :oh: Do tego mam przekonanie, że ludzie trzymający gady w domu są puści, zimni i mają zaburzenia emozjonalne....a Ci dwaj "osobnicy sprzedający" to kombinują na allegro doś ostro (według mnie) o czym poinformowałam allegro (mały donosik - nawet grzecznie odpisali i podziękowali :P )
Black_ dzięki za uświadomienie :bukiet ....człowiek taki niedouczony :oh:



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #733 dnia: Kwiecień 21, 2009, 09:43:47 am »
zgaga14, gekon to tak jak pisała Black mała "sympatyczna" (jeżeli można tak powiedzieć) jaszczurka, żywiąca się głównie owadami, najbardziej, z tego co wiem lubia świerszcze, więc myslę, ze dla królika nie stanowią większego zagrożenia niż on dla nich:) Możesz spać spokojnie.

Paulix

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #734 dnia: Kwiecień 21, 2009, 21:33:00 pm »
Aukcja

Ma całe żółte łapki... Nie wiem, czy króliki aż tak je brudzą, ale wątpie (trociny brudzą?).

Aukcja 2

Co za inteligent wystawił 2 miesięczne króliki na dwór, i to jeszcze na maskę samochodu? Co by się stało, gdyby przestraszone zeskoczyły :bejzbol

Aukcja 3

Wody nie ma, jedzenia nie ma, domku nie ma, sienka nie ma, warzyw nie ma, ziół nie ma: ale jest podstawa: wapienko na miejscu :bejzbol

Offline blordy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 55
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #735 dnia: Kwiecień 21, 2009, 21:59:20 pm »
Nie wiem, czy zauważyliście, ale w aukcji nr 2 sprzedający "zażyczył" sobie 20 zł za przesyłkę kurierską  :oh:  Wiem, że można wysyłać żywe zwierzęta kurierem, ale bez przesady, ja sobie tego nie wyobrażam
A w aukcji nr 3 sprzedający określa stan kólika na bardzo dobry, jak jakiejś rzeczy conajmniej. Dramat po prostu...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #736 dnia: Kwiecień 21, 2009, 23:41:40 pm »
http://allegro.pl/item617438750_dwa_ekstra_kroliki_miniaturki_wyposazenie.html :megafon   ..  Co z Tymi biedakami kochanymi będzie ..
http://allegro.pl/item616410810_baran_francuski_mega_klatka_wyposazenie_bcm.html a ten baranek już był kiedyś wystawiany, ten sam opis nawet jest ..
SylwiaG

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #737 dnia: Kwiecień 22, 2009, 00:16:58 am »
O rany, ten baranek siedzi w trotach o suchej starej bułce i wodzie! Tragedia. Ale jest  piękny.

Paulix

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #738 dnia: Kwiecień 22, 2009, 10:50:40 am »
Za poidełkiem widać miseczkę, pewnie tam ma mieszankę - kilka postow wyzej dalam link, gdzie krolik jest o samym wapienku :(
W moim miescie spotykam się w większośći z dietą: marchewka, jabłko, kolorowa mieszanka ze sklepu, woda, do tego wapienko i kolorowe dropsy...
I często jest to dobra dieta. Zdarza się i to nie żadko, że królik ma miskę z wodą i mieszankę rzuconą na dno klatki....

Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #739 dnia: Kwiecień 22, 2009, 10:54:07 am »
sylwiaG, szkoda, ze go nie było jak jechałam do Poznania.
Ale najbardziej mnie bawi Baran Francuski w mega klatce :oh:
mega klatka ma zaledwie 80 cm.
A jeżeli to jest baran francuski to ja jestem godzilla.
Baran francuski nie wszedłby do tej klatki, nawet jakby go popchnąć nogą, ręką i czyms jeszcze. Zwykła wystraszona miniatura albo karzelek.