Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 829414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2260 dnia: Marzec 28, 2010, 09:20:20 am »
Nic nie wysyłałam. Nie wiem ile jesteście w stanie zmieścić króli na DT, więc nie chce się mieszać. Piszę to informacyjnie. Więc jak by co to proszę napisz do niego.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2261 dnia: Marzec 29, 2010, 00:37:26 am »
magdam pisać można zawsze - nie wszystkie króliki potrzebują DT, jeśli taka osoba zgodzi się oddać królika do adopcji to po prostu do czasu znalezienia mu nowego opiekuna będzie przebywać u niej :) Jeśli komuś zależy na znalezieniu naprawde dobrego domu to bez problemu poczeka na adopcję mając do tego czasu uszatka u siebie :)

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2262 dnia: Marzec 29, 2010, 11:09:40 am »
madzia85,  już rozumiem :lol za następnym razem będę pisać.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2263 dnia: Marzec 30, 2010, 11:25:45 am »
Te króliczki http://allegro.pl/item964946678_kroliczki_miniaturki_2szt_klatka_i_gratisy.html są u Pauli (papi84).

Samica jest w 2 tygodniu ciąży.

Mamy teraz znowu dużo króliczków w Poznaniu, baaaardzo prosimy o pomoc w zapewnieniu im domów tymczasowych, chociaż na jakiś czas.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2264 dnia: Marzec 30, 2010, 11:29:01 am »
Cytat: "Kasiula86"


Samica jest w 2 tygodniu ciąży.



szlak mnie trafia !! czyli jednak wszyscy mieli rację...i koleś sam o tym pewnie wiedział dlatego nic nie odpisywał na maile :/  :bejzbol

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2265 dnia: Marzec 30, 2010, 11:44:57 am »
Nie wiem, mi się wydaje, że pan sobie nie zdawał sprawy, że samica z samcem MOGĄ się rozmnożyć  :bejzbol

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2266 dnia: Marzec 30, 2010, 12:00:34 pm »
tyle, ze ja osobiście do niego maila w tej sprawie pisałam, ale wtedy juz samiczka była w ciąży skoro to 2 tydzien :/

jak to się stało, ze trafiły do Was ?? Chciał je sprzedać za 99 zł potem obniżył do 59 zł

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2267 dnia: Marzec 30, 2010, 15:44:25 pm »
A pamiętajcie, że to są wsobniaki. Pan napisał, że te króle to najprawdopodobniej rodzeństwo. Mam nadzieję że maluchy urodzą się zdrowe. Bardzo się cieszę, że trafiły w odpowiedzialne ręce.
Strasznie bym chciała pomóc, ale niestety wczoraj otarłam się o "eksmisję" w związku z pojawieniem się w moim pokoiku klatki, co śmieszne ...pustej  :/

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2268 dnia: Marzec 30, 2010, 18:08:01 pm »
No pamiętamy, że jest taka możliwość niestety.

Facet oddał króliki za darmo, podpisał oświadczenie, że się ich zrzeka.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2269 dnia: Kwiecień 03, 2010, 23:45:41 pm »

hubert33

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2270 dnia: Kwiecień 04, 2010, 10:32:39 am »
Przeglądam ten temat dosyć często, sam jestem w sytuacji, gdzie szukam od kilku m-cy opiekunów, najpierw na własną rękę (gdzie z wielkim sukcesem i zadowoleniem udało mi się znaleźć 2 pannom super opiekunów), a ostatnio zgłosiłem kolejne 2 małe do adopcji. Jednocześnie śledzę od kilku m-cy stronę adopcyjnych ogłoszeń i ... obecność tych samych nieustannie królików szukających domu nie jest pocieszająca.
Wiecie, nie każdy ma tyle czasu aby zgłębić temat czym może grozić dla uszatych "wystawienie" na allegro. Ja setki razy, szukając nowych opiekunów wśród znajomych itp. słyszałem tekst "a dlaczego nie wystawisz ich na allegro, dlaczego nie oddasz do sklepu" itp. :/ Niestety, czy chcecie tego czy nie, taka jest a nie inna świadomość ludzi w tym temacie. Poza tym większość opiekunów, czy znowu tego chcecie czy nie, nie czyta najpierw strony Stowarzyszenia czy też nie przegląda forum zanim królik znajdzie sie w domu, zanim pojawi się decyzja o zakupie królika. W żadnym sklepie zoologicznym (a specjalnie odwiedziłem ich kilkanaście w samej Wawie aby to sprawdzić) nie sprawdzają potencjalnych przyszłych opiekunów, nie uświadamiają z czym sie wiąże opieka, nawet nie interesuje ich czy ktoś ma warunki, czy to chwilowa zachcianka, może przytulanka dla dziecka. Są traktowane jak towar a Wy sie dziwicie sprzedaży na allegro?! Wiemy też jak powszechne jest korzystanie z  allegro dlatego tam ludzie próbują! Ja sam byłem potraktowany wielokrotnie jak intruz, jak zwróciłem uwagę w sklepie, że nie powinny siedzieć w trocinach, że nie mają wody w poidełkach. Siedzą w szklanych akwariach! A ludziom się potem dziwicie, że tak trzymają je w domach?! Skąd ten przykład biorą przecież. I moje "stawianie się" w sklepach nic nie zmieni. Za słaba moc rażenia-jednego osobnika! Tylko czekać jak niedługo zrobią mi fotkę i wywieszą z informacją "Tych klientów nie obsługujemy" buehehe

I proszę mnie źle nie zrozumieć, to nie tak, że przekreślam zasadność i wielką pomoc działu adopcji, forum, działalności Stowarzyszenia. Sam porozwieszałem gdzie mogłem ulotki, przekazałem znajomym. Sam odczuwam jednak jak ciężko jest znaleźć prawidziwych, dobrych opiekunów, ludzie słysząc wykładu o odpowiedzialności szybko rezygnują. Ilu na forum jest użytkowników, którzy chcą oddać królika a ilu którzy przygarniają?  

Sam w końcu musiałem skorzystać z adopcji, wypełniłem druki, dołączyłem zdjęcia, czekam na zatwierdzenie. Wiem, że w związku z tym, że jako-tako mogę króliki przytrzymac w domu, dopóki nie znajdą się nowi opiekunowie, a Stowarzyszenie ma u siebie zatrzęsienie królików, moje ogłoszenie nie ujrzy pewnie szybko światła dziennego i nie będzie łatwo. Ale nie zraża mnie to, w trosce o przyszłość uszatych, będę próbował, czekał i opiekował się na tyle na ile będzie to możliwe.

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2271 dnia: Kwiecień 04, 2010, 11:48:14 am »
Ty zrzucasz wszystko na nieświadomość ludzką, ja nie byłabym taką optymistką. Nie wierzycie ...samotnicy? (tak, chyba taki ma nick ta dziewczyna która przyjmuje zwierzaki od ludzi) że ludzie oddają nawet jeśli słyszą, że "ukochany" zwierzak pójdzie na karmę. Owszem, oddają. Wiecznie powtarzam, że jeśli oddadzą zwierzę do sklepu/na allegro etc. najprawdopodobniej pójdzie ono na karmę. I co słyszę? "Ok, w porządku", "nie obchodzi mnie co się z nim stanie", "nie ma sprawy, nie chcę słyszeć o nim więcej" itd itd.
Co do uświadamiania, hubert33, mi się zdarza codziennie pytać jeśli ktoś kupuje parkę czy są świadomi konsekwencji. "tak, wiemy" A co zrobicie z małymi? "oddamy do sklepu" wiecie, że przez waszą zachciankę obejrzenia jak się rodzą a potem oddanie, bo nie macie na nie miejsca, skazujecie je na śmierć, bo to zwierzęta które w 99% idą na karmę? "tak, wiemy" i nadal ma być parka? "tak".
Nie wierzę, że tylu dorosłych ludzi z tego forum wierzy w to, że winna jest nieświadomość. Ludzie robią to z pełną świadomością. Założę się, że gość od rodzeństwa doskonale wiedział że samica jest w ciąży i że większość sprzedających/wydających zwierzęta na allegro i innych serwisach doskonale wie co się z nimi może stać. A karolcia od 4 tygdniowych królików? Wystawiła je za chwilę z nową datą urodzenia. Jest garstka ludzi, którzy dopuszczają myśl że zwierzę ma prawo do godnego życia i kilka miliardów dla których zwierzę to mebel. I uświadamianie nic nie daje, bo na głupotę nie ma lekarstwa.

A nie myśleliście nigdy żeby ogłosić stronę adopcyjną na którymś z serwisów aukcyjnych?
Mało osób wie o tym, że taka strona istnieje, a może danie ogłoszenia trochę by ją rozpowszechniło?
Mimo wszystko takie ogłoszenia przeglądają setki ludzi.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2272 dnia: Kwiecień 04, 2010, 13:02:58 pm »
Cytat: "siemka"
A nie myśleliście nigdy żeby ogłosić stronę adopcyjną na którymś z serwisów aukcyjnych?
Mało osób wie o tym, że taka strona istnieje, a może danie ogłoszenia trochę by ją rozpowszechniło?
Mimo wszystko takie ogłoszenia przeglądają setki ludzi.

Z tego co wiem, to adopcyjne krole byly wystawiane na aukcjach informacyjnych. Czytalam jednak, ze jest problem z ludzmi, ktorzy pisza mejle z pytaniami. Czesto sa to jacys niepowazni ludzie i osoba opiekujaca sie aukcja nie miala czasu, zeby na to wszystko odpisywac. Dlatego chyba juz tak chetnie te aukcje nie sa powtarzane. Ale zdarzaly sie.

hubert33

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2273 dnia: Kwiecień 04, 2010, 15:06:58 pm »
siemka, myślę że nie do mnie te texty, o oddaniu byle komu, byle gdzie, byle ich nie widzieć. Poza tym podajesz pojedyncze przypadki, więc raczej bym nie uogólniał.
Ja jak tylko przyszły na świat oddałem moim małym sypialnię, sam śpię w salonie na narożniku od kilku m-cy i jakoś nie wyrzuciłem ich żeby mi było łatwiej! Sąsiedzi zaczęli się dobijać w nocy do drzwi, że małe są za głośne! Odpieram to wszystko i nie narzekam, choć nie jest łatwo! Nigdy nie pozwoliłbym aby ktoś zrobił im krzywdę, dlatego też z tymi którym oddałem 2 maluchy mam stały kontakt i przynajmniej raz w tyg dostaję relację i mmsy małych!

Ludzie są nieświadomi, i wolą takimi pozostać! Każdy ma inne doświadczenia. Uwierz, na pierwsze hasło "oddam królika" jest troche chętnych bo:
- w domu jest małe dziecko i będzie zabawka,
- może sobie siedzieć w klatce i nie przeszkadzać itd itp.
A jak się dowiadują z czym to się wiąże, to wtedy rezygnują.

A jak mają parcie, to i tak pójdą do sklepu i kupią. Tam im przynajmniej nikt nie będzie prawił jak być powinno etc. etc.

Ja nie kupowałem małych i mi się nagle znudziły i chcę je teraz oddać.Proponuję przejrzeć mój temat sprzed kilku m-cy "4 króliki poszukują kochających opiekunów-Warszawa". Sam mam jeszcze ich ojca i ich matkę, które muszą żyć narazie oddzielnie, dopóki małe nie odejdą do nowych opiekunów a matka zostanie wysterylizowana. Aby codziennie pogodzić to wszystko + wizyty ze wszystkimi u wete, na to potrzeba naprawdę czasu i możliwości. Ja staram się godzić! Myślę, że wielu jest takich na allegro własnie, którzy już sobie nie radzą, z różnych przyczyn, nie można tego ot tak łatwo oceniać i wrzucać do jednego wora, że nieodpowiedzialni! Są przypadki losowe. Czytałem, np. że oddają bo wyjeżdżają zagranice na stałe itp. No przecież nie oddadzą do adopcji gdzie będą czekać kilka m-cy, może się uda, a wcale nie musi przecież.

Dokładnie tak jak ktoś tu pisze powyżej, powinna być jakaś zawarta umowa z allegro, że względu na fakt, że to żywe zwierzęta, nakreślić im specyfikę problemu, skalę problemu (myślę, że Stowarzyszenie ma taką wiedzę) przepuszczać przez sito aukcje zanim trafią na allegro. Przecież nie ma tam 100 stron, nie przesadzajmy. Są pojedyncze przypadki. Ktoś kto sie opiekował tym projektem, nie dał rady, bo dużo pytań i mało poważnych? Głupie tłumaczenie, naprawdę, wobec skali problemu jaki istnieje. A Wy się dziwicie ludziom, że tracą siły i przez allegro próbują oddać, sprzedać króliki? Ja przestaję się dziwić.

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2274 dnia: Kwiecień 04, 2010, 15:54:53 pm »
hubert W allegro ogólnie miałbyc zakaz sprzedaży żywych zwierząt.

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2275 dnia: Kwiecień 04, 2010, 17:04:52 pm »
Moim zdanie gdyby allegro.pl zakazało sprzedaży zwierząt była by to katastrofa. Po pierwsze nawet pojęcia nie macie ile zwierząt dziennie znajduje właśnie przez allegro.pl nowe domy (adopcje fundacyjne, adopcje prywatne, adopcje schroniskowe). Ten gigant internetowy ma taki potencjał, że ludzie (mowa o naprawdę fajnych ludziach, nie popaprańcach) wchodzą tam by poszukać przyjaciela i go znajdują. Setki akcji informacyjno-charytatywnych wspomaga takich ludzi jak np. ja, którzy działają na dobro zwierząt bezdomnych. Przykładów mnóstwo. Po drugie to co ma być oddane, porzucone i tak oddane zostanie - allegro.pl nie ma nic tu do rzeczy, że ktoś nie chce już królika. Właśnie dzięki allegro.pl ten królik trafi prędzej w Wasze ręce, niż w ręce cholera wie kogo i po co.

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2276 dnia: Kwiecień 04, 2010, 17:20:54 pm »
Dziwne, że się tak nastroszyłeś skoro żaden z moich zarzutów nie był skierowany do Ciebie...
Średnio 30 zwierząt tygodniowo, pomnóż przez minimum 2 osoby, to razem 60 osób. Pomnóż przez ilość miejsc, w których w średnim mieście w Polsce sprzedaje się zwierzęta. I tak tydzień w tydzień. Jak dla Ciebie to są odosobnione przypadki to gratuluję podejścia :/
Powtórzę raz jeszcze- ludzie są w pełni świadomi co robią.
http://www.allegro.pl/item985528455_baran_francuski_samiec_miniaturka.html#gallery
http://www.allegro.pl/item983000810_kroliki_miniaturki_angorki_i_baranki_super.html
http://www.allegro.pl/item980320051_krolik_baran.html
I sklep terrarystyczny :
http://www.allegro.pl/item982246383_sliczny_krolik_miniaturka_poznan_ssz_cobra.html
A co do tego :
Cytat: "hubert33"
Proponuję przejrzeć mój temat sprzed kilku m-cy...mam jeszcze ich ojca i ich matkę, które muszą żyć narazie oddzielnie, dopóki małe nie odejdą do nowych opiekunów a matka zostanie wysterylizowana...Aby codziennie pogodzić to wszystko + wizyty ze wszystkimi u wete, na to potrzeba naprawdę czasu i możliwości

Wiec czemu czekasz tyle ze sterylizacją/kastracją?

A wracając do allegro, nadal uważam , że jeżeli nie pojedyncze króliki to warto jeszcze raz spróbować i ogłosić stronę adopcyjną :)

jakiś nowy "hodowca"?
http://www.allegro.pl/item987413325_krolik_miniaturowy_karzelek_100.html#gallery

hubert33

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2277 dnia: Kwiecień 04, 2010, 17:48:04 pm »
Cytat: "siemka"
Powtórzę raz jeszcze- ludzie są w pełni świadomi co robią.
http://www.allegro.pl/item985528455_baran_francuski_samiec_miniaturka.html#gallery
http://www.allegro.pl/item983000810_kroliki_miniaturki_angorki_i_baranki_super.html
http://www.allegro.pl/item980320051_krolik_baran.html
I sklep terrarystyczny :
http://www.allegro.pl/item982246383_sliczny_krolik_miniaturka_poznan_ssz_cobra.html
A co do tego :
Cytat: "hubert33"
Proponuję przejrzeć mój temat sprzed kilku m-cy...mam jeszcze ich ojca i ich matkę, które muszą żyć narazie oddzielnie, dopóki małe nie odejdą do nowych opiekunów a matka zostanie wysterylizowana...Aby codziennie pogodzić to wszystko + wizyty ze wszystkimi u wete, na to potrzeba naprawdę czasu i możliwości

Wiec czemu czekasz tyle ze sterylizacją/kastracją?

A wracając do allegro, nadal uważam , że jeżeli nie pojedyncze króliki to warto jeszcze raz spróbować i ogłosić stronę adopcyjną :)


ale co te linki mają udowadniać bo nie kumam. że co? króliki sprzedają w sklepach i dokładnie tak jak piszesz w tysiącu innych miejscach więc co to za różnica???

Popieram Shell w wypowiedzi! Realne normalne podejście do tematu!

Czekam, bo nie mam gdzie matki trzymać po sterylizacji! A nie mam 5 pokoi! może pomożesz i przytrzymasz po sterylizacji u siebie? Poza tym to kosztuje, nie wiesz? chyba że chcesz sfinansować byłoby super :lol  a ja mam na utrzymaniu 3 małe i matkę jeszcze. Mojego 8 latka samca nie będę już kastrował bo wete powiedział, że już by nie ryzykował ze względu na wiek!

Ja wiem co robię, mam styczność z tym tematem od 8 lat i jakoś, żaden z królików mi nie umarł, wszystko zawsze było i jest prawidłowo!

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2278 dnia: Kwiecień 04, 2010, 18:17:35 pm »
Po co te linki? Jakbyś nie zauważył, piszesz w temacie króliki z allegro.

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2279 dnia: Kwiecień 04, 2010, 20:28:49 pm »
Cytat: "hubert33"
Czekam, bo nie mam gdzie matki trzymać po sterylizacji! A nie mam 5 pokoi! może pomożesz i przytrzymasz po sterylizacji u siebie?

wybacz ciekawość, ale gdzie ją teraz trzymasz, że nie może być w tym samym miejscu po sterylce :>