Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 825395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nessa

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2200 dnia: Marzec 17, 2010, 15:14:59 pm »
http://allegro.pl/item961826140_kroliczek_baranek.html i to maleństwo przydałoby się wykupić, rzeczywiście wydaje się strasznie smutny. :(

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2201 dnia: Marzec 17, 2010, 15:18:12 pm »
Nessa - nie... nakręcimy chory biznes. A dając symboliczną złotówkę za królisia nie nakręcimy tego biznesu, bo co właścicielom ze złotówki? Oni chcą oddać, wtedy można zabrać króliczka. Ale jeśli chcą za niego pieniądze - nie warto...

Nessa

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2202 dnia: Marzec 17, 2010, 15:19:38 pm »
Ah tak, nie myślałam o tym, szkoda tylko maleństwa...

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2203 dnia: Marzec 17, 2010, 15:23:45 pm »
Cytat: "la_nouvelle_vie"
pisać może każdy, tylko czy to prawda?


Wydaje mi się, że skoro daje możliwość odbioru osobistego nie ryzykowałaby sprzedaży za młodych zwierząt. Zdjęcia to chwyt marketingowy- wiadomo że lepiej jej się sprzeda towar, jeśli ktoś na zdjęciu zobacz śliczną, maleńką kuleczkę niż odsadka, który co prawda też piękny, ale nie ma już uroku takiego maleństwa.

Niekoniecznie trzeba kupować. Może warto po prostu zwrócić sprzedawcy uwagę czym ryzykuje wystawiając królika po tak niskiej cenie. Nadal wierzę że w większości przypadków winna jest nieświadomość :icon_frown

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2204 dnia: Marzec 17, 2010, 15:33:55 pm »
Cytat: "siemka"
Niekoniecznie trzeba kupować. Może warto po prostu zwrócić sprzedawcy uwagę czym ryzykuje wystawiając królika po tak niskiej cenie. Nadal wierzę że w większości przypadków winna jest nieświadomość :icon_frown

Też w to wierzę. Ale Twoim zdaniem właściciel powinien wystawić królika i napisać, że chce za niego więcej pieniędzy? Jeśli chce oddać go za darmo, to wiadomo, że wystawi go za najniższą cenę. Niestety na takie okazje czyhają też terraryści, można byłoby uświadomić właścicieli i napisać im żeby uważali.
Gdyby znaleźli się chętni żeby je przygarnąć to wierzę, że właściciele nie chcieliby nawet tej symbolicznej złotówki.

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2205 dnia: Marzec 17, 2010, 15:49:43 pm »
Widzisz, tak źle i tak niedobrze :) Każdy sam musi zdecydować na ile czuje się odpowiedzialny za swoje zwierzę. Ja wybrałam wersję drożej ryzykując, że nie sprzedam zwierzęcia, bo po przełknięciu ceny zostaje jeszcze seria pytań, po których część klientów rezygnuje.
No ale rozumiem, że chcąc się szybko pozbyć zwierzęcia myśli (słowo na wyrost) się innymi kategoriami...
A jeszcze jedno- zwierzaki karmowe w specjalistycznych sklepach są bardzo tanie, więc nie wydaje mi się warte zachodu czekanie aż skończy się aukcja, płacenie za przesyłkę i kombinacje dotyczące odbioru, skoro można szybciej i łatwiej.

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2206 dnia: Marzec 17, 2010, 16:04:40 pm »
Cytat: "siemka"
A jeszcze jedno- zwierzaki karmowe w specjalistycznych sklepach są bardzo tanie, więc nie wydaje mi się warte zachodu czekanie aż skończy się aukcja, płacenie za przesyłkę i kombinacje dotyczące odbioru, skoro można szybciej i łatwiej.

Oj zdziwiłabyś się... Przecież niektórzy "terraryści" (specjalnie w "", bo dobrymi terrarystami nazwać ich nie można) potrafią wyłudzić gryzonie z for itd, czekać na transport lub przesyłkę. Znam takich przypadków. Bo przecież według nich "bardziej się opłaca" zabrać od kogoś zwierzę niż płacić za nie w zoologicznym. Tutaj niektórzy ludzie też myślą innymi kategoriami. Można taniej.

Mogłabym napisać do pani od tego rudego królisia z rodowodem i zaproponować jej umieszczenie go w adopcjach SPK?  :>

kasiagio

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2207 dnia: Marzec 17, 2010, 16:09:31 pm »
Cytat: "la_nouvelle_vie"
Mogłabym napisać do pani od tego rudego królisia z rodowodem i zaproponować jej umieszczenie go w adopcjach SPK? :>
napisz ;)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2208 dnia: Marzec 17, 2010, 16:16:59 pm »
Cytat: "siemka"
No nie jestem w temacie, co jest z jej rozmnażalnią nie tak? Rozumiem że zwierzaki są nierodowodowe, ale poza tym? Nie dba o nie? Mają złe warunki? Umawia się na odbiór osobisty, więc raczej nie ma nic do ukrycia...

Ta pani 'hodowca' to jest kobieta, ktora rozkrecila hodowle ok. dwa lata tamu. Przygarnela wtedy dwa kroliki, ktore ktos naprawde zrozpaczony musial oddac w dobre rece. Aukcja allegro za zlotowke byla na to dowodem. Po jakims czasie znowu przygarnela nastepnego krola w 'dobre rece' a raczej lapska...
Przed hodowla jednak pani miala pomysl na biznes i prowadzila pseudocharytatywne aukcje wmawiajac ludziom o dobrych sercach, ze leczy kroliki chore na myksomatoze. Zanim dotarlo do niej SPK z checia pomocy, kobita natrzaskala tyle kasy, ze hej. Po tym jak stowarzyszenie zaoferowalo jej pomoc-zniknela. Pod zmieniaonym nikiem na allegro zaczela wystawiac zwierzaki.
Ja mysle, ze to wystarczajacy powod, zeby uznac jej 'hodowle' za jakas pomylke. No i te opisy do aukcji... Wiadomo, chwyt marketingowy, bo chce sprzedac 'towar'. Ale dla mnie to jest sieganie dna, zeby umieszczac fotki nieporadnych maluszkow i pisac puchaty, malusi, tyci kochany itp. W dodatku ta osoba dobrze siedzi w tym biznesie i kiedys przez telefon powiedziala mi, ze jak nie znajde u niej kroliczka, ktory mi sie podoba, to ona zna pana ktory ma jeszcze wiecej kroliczkow i na pewno cos wybiore.
Jupausz od nas z forum kupila u niej krolasa i okazalo sie, ze mial chorobe skory (nie pamietam dokladnie co to bylo).
To, ze umawia sie na odbior osobisty, to o niczym nie swiadczy. W domu moze miec dwie trzy piekne klatki, czysciutkie kuwetki itp. A zwierzaki na co dzien moze siedza u tego pana, o ktorym mowila np. w starej stodole i wcale nie maja tak kolorowego zycia jak moze sie wydawac patzrac na zdjecia z aukcji.

Cholera mnie bierze jak o niej czytam. Takich ludzi powinno sie wieszac!!! A na nia nie ma mocnych...

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2209 dnia: Marzec 17, 2010, 23:17:55 pm »
Ta kobieta ma chyba coś z głową, z nią się nie da korespondować, cały czas odwraca kota ogonem i nie potrafi konkretnie odpowiedzieć na pytanie. Kombinatorka, na stos z takimi...  :bejzbol

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2210 dnia: Marzec 17, 2010, 23:38:16 pm »
Często mam ochotę porozmawiać z tym chodofcą.  :bejzbol
Zapytać o rzeczy, o których pewnie pojęcia nie ma.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2211 dnia: Marzec 18, 2010, 00:21:13 am »
Tak, to jst niezla manipulatorka. Zreszta pokazala swoje zdolnosci podczas tamtych 'charyatywnych ' aukcji... Z nia sie da rozmawiac tylko jak sie chce kupic zwierzaka...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2212 dnia: Marzec 18, 2010, 02:15:14 am »
Fakt, nasz Pusio jest od tej kobiety :/ Jak go odebraliśmy to po tygodniu wyskoczyła mu grzybica i okazało się, że ma łyse plamki, czyli wcześniej miał grzybicę zanim do nas trafił - pewnie wszystkie króle miały :/ My go wzięliśmy jak miał 7 tygodni i chyba 4 czy 5 dni, także co do wieku raczej nie kłamie - my byliśmy te 2 czy 3 dni wcześniej, bo potem nie mielibyśmy jak pojechać do Milicza.

Odbiór był chyba u niej w mieszkaniu, tam nawet klatki nie było, jak weszliśmy, to król był na łóżku i na pewno w tym mieszkaniu to był jedyny królik. Także samej hodowli nie widziałam.

Ogólnie powiem że nie żałuję że mam od niej króla, ale to tylko dlatego, że gdybym nie wzięła, to bym nie miała swojego kochanego Pusia. Ale wszystkim będę odradzać, zresztą ja więcej tego błędu nie popełniłam :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2213 dnia: Marzec 18, 2010, 12:58:11 pm »
Ja mówię o terrarystach, nie o dzieciakach bawiących się gadami. Tego to jest na pęczki :/
No szkoda jpuasz , że nie zażyczyliście obejrzenia sobie w jakich warunkach króliki są trzymane. Ale trudno się mówi, było minęło. A jeśli ta jej rozmnażalnia jest faktycznie grubymi nićmi szyta to wcześniej lub później znajdzie się na nią sposób.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2214 dnia: Marzec 18, 2010, 15:33:43 pm »
wtedy to ja zielona byłam i wydawało mi się, że każdy jest dobry dla zwierząt i to niemożliwe, żeby działa im się krzywda :] naiwna nie?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2215 dnia: Marzec 19, 2010, 10:44:44 am »

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2216 dnia: Marzec 19, 2010, 10:51:54 am »

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2217 dnia: Marzec 19, 2010, 16:11:25 pm »
Rany, juz widze te kroliki wielkanocne wyrzucane po switach jak 'sie okaze' ze to sa duze krole :(
A ten z rodowodem to juz na prawde lekka przesada. Kup teraz za zl. :( Czy ludzie nie mysla?Ktos go kupi dla klatki i wystawi go jeszcze raz. Byl juz taki przypadek. Jeszcze na klatce zarobi...

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2218 dnia: Marzec 19, 2010, 19:10:10 pm »

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2219 dnia: Marzec 19, 2010, 19:16:21 pm »
Ten podbielany jest śliczny, te wielkanocne to zwykłe króle hodowlane.