Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 846962 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1980 dnia: Luty 11, 2010, 10:10:59 am »
W skrócie, bo naprawdę nie mam czasu. Króliś jest śliczny :P Jak każdy oczywiście :) Jest bardzo odważny, daje się głaskać, bez problemu daje się brać na ręce (nie wyrywa się) co nie znaczy oczywiście że go nosimy na rękach :] Prawdopodobnie będzie ładnie załatwiał się do kuwetki - mówię prawdopodobnie bo w klatce załatwiał się w jednym czy 2 rogach tylko a ja kuwety kolejnej nie mam, żeby mu wstawić. No co tam jeszcze, bobki są ładne, jadł do tej pory sianko, mieszankę i frykasy z animalsa, mieszanki dostałam niewiele (pół słoiczka) więc trzeba będzie go szybko i skutecznie przestawić na granulat - to do Pszczółkowej ;) Ogólnie wygląda na zdrowego i radosnego. Ponoć uwielbia kabelki, ale to jak każdy królik, więc wiadomo, że trzeba pilnować :) Jak chcecie jeszcze coś konkretnego wiedzieć, to dajcie znać :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Tolinka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1981 dnia: Luty 11, 2010, 10:38:23 am »

Offline kata97

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1982 dnia: Luty 11, 2010, 15:21:48 pm »
ten ostatni, dwa tygodnie :( . Szkoda mi go ;(

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1983 dnia: Luty 11, 2010, 15:30:10 pm »
http://www.allegro.pl/item914264462_puchata_sliczna_samiczka_miniaturka_wroclaw.html - ciężko powiedzieć czy pseudo czy szuka domów bo niechcący rozmnożyła napisałaś o SPK?
http://www.allegro.pl/item915665981_kroliki_podbielany_mlode.html - króliczki hodowlane, więc nic nie zrobimy
http://www.allegro.pl/item915684418_kruliczek_sliczna_samiczka_wolomin.html - sprzedaż, więc też nie ingerujemy
http://www.allegro.pl/item905916873_kroliki.html - hodowlane
http://www.allegro.pl/item912562447_kroliczki_miniaturowe.html - trzeba poinformować obecna właścicielkę, że jeżeli młode przed 8 tygodniem zostaną rozdzielone z matką to zginą napisałaś o SPK?
http://www.allegro.pl/item917824720_piekny_krolik_miniaturka_idealny_na_prezent.html - pseudo, więc znowu: nic nie poradzimy :(

Pszczolkowa

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1984 dnia: Luty 11, 2010, 15:56:09 pm »
Nie myślał może kiedyś ktoś z was, aby zmienili nieco aukcję ze zwierzętami od strony technicznej? Nie wiem jak innych ale mnie osobiście niesamowicie razi takie przedmiotowe traktowanie zwierząt.
"20,00 zł za sztukę"
Litości...
Można by było powysyłać im jakieś listy, e-maile. Ja myślę, że w końcu na pewno by zareagowali. Tylko podejrzewam, że nikt wcześniej na to uwagi nie zwrócił.

Ja wiem, że w zasadzie to taki mniej ważny szczegół, ale jednak coś..

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1985 dnia: Luty 11, 2010, 16:01:03 pm »
Pszczolkowa, mnie też to razi i kilka razy to podkreślałam, ale są poważniejsze problemy, którymi trzeba się zająć.

Pszczolkowa

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1986 dnia: Luty 11, 2010, 16:04:21 pm »
Cytat: "jpuasz"
i skutecznie przestawić na granulat - to do Pszczółkowej ;)

Mam nadzieję, że polubi CC, jeśli nie to spróbujemy z czymś innym.
Chociaż powiem wam, że mój na początku jakoś specjalnie też nie przepadał a teraz dałby sobie łapkę uciąć za pałeczkę CC :P.
Cytat: "jpuasz"
Ponoć uwielbia kabelki, ale to jak każdy królik, więc wiadomo, że trzeba pilnować :)

U mnie w pokoju w zasadzie nie ma dostępu do żadnych, ale planuje jeszcze do jutra pozabezpieczać duży pokój.
Cytat: "Kitty27"
(ma jakieś imię?)

Z tego co zrozumiałam to Floppy. Skorzystałam z opcji "zadaj pytanie sprzedającemu", bo chciałam się dowiedzieć czy to kastrat i tak właśnie na niego mówiła właścicielka.

[ Dodano: Czw Lut 11, 2010 4:07 pm ]
Cytuj
Pszczolkowa, mnie też to razi i kilka razy to podkreślałam, ale są poważniejsze problemy, którymi trzeba się zająć.

Tak, oczywiście, wiem, że to sprawa drugorzędna, ale tak sobie pomyślałam, że w zasadzie napisanie e-maila to nie jest jakiś duży wysiłek i nie zabiera więcej niż dziesięć minut.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1987 dnia: Luty 11, 2010, 16:57:32 pm »
Jpusz jak to 4  , Liseczka , Pusieczek, nowy z allegro i   ......=3 szt.Zastanawiam sie czy liczyć nie umiem, czy co

Tolinka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1988 dnia: Luty 11, 2010, 17:09:07 pm »
dori, fakt,a moze o 4 nie wiemy,tajemnicą jest?

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1989 dnia: Luty 11, 2010, 17:20:21 pm »
dori, Tolinka,  jpuasz na DT ma jeszcze jedną samiczkę :)

Cytat: "Pszczolkowa"
Tak, oczywiście, wiem, że to sprawa drugorzędna, ale tak sobie pomyślałam, że w zasadzie napisanie e-maila to nie jest jakiś duży wysiłek i nie zabiera więcej niż dziesięć minut.

W takim razie może wystosuj elektroniczną ankietę, a forumowicze SPK, SPŚM i SPS sie pod nią podpiszą i gotową prześlesz do allegro :)

Pszczolkowa

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1990 dnia: Luty 11, 2010, 18:27:28 pm »
Cytat: "Misokyaa"

W takim razie może wystosuj elektroniczną ankietę, a forumowicze SPK, SPŚM i SPS sie pod nią podpiszą i gotową prześlesz do allegro :)

Dobry pomysł :).

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1991 dnia: Luty 11, 2010, 18:36:12 pm »
Cytat: "Pszczolkowa"

Dobry pomysł :) .

mi też sie tak wydaje. Chętnie bym ci pomogła, ale nie mam pojęcia jak sie taką ankietę robi  :nie_wiem

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1992 dnia: Luty 11, 2010, 19:10:29 pm »
Faktycznie na imię ma Floppy, ale myślałam, żeby i tak imię zmienić, bo w końcu królas zacznie nowe życie bez mieszanek, trocin itp :)

Co do jedzenia CP raczej póki co nie chce jeść, od wczoraj pałeczka leży i nie została zjedzona. CC chyba lepiej, bo pałeczkę zjadł, ale to już sama zobaczysz. Królik miał do tej pory dostęp do mieszanki 24/7 więc też trochę czasu minie zanim się przestawi na konkretne pory karmienia.

Z ankietą też się zgadzam, jeśli będzie wystarczyło się podpisać czy coś, to jestem jak najbardziej za.

Co do 4 par uszu u mnie w domu, to tak jak Miso powiedziała oprócz Liski, Pusia i allegro (zazwyczaj tak na niego wołamy :P ) jest jeszcze samiczka, także zapachy jakie mam w domu pominę :] Zwłaszcza że samiczka niesterylizowana i allegro niekastrowany :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1993 dnia: Luty 11, 2010, 19:12:19 pm »
jpuasz, a kiedy allegrowy uszatek jedzie do Krakowa?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1994 dnia: Luty 11, 2010, 19:13:20 pm »
Nuka jutro po południu a raczej wieczorem :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1995 dnia: Luty 11, 2010, 19:15:39 pm »
To dobrze, że tak ładnie udało się zgrać wszystko. Wygłaszcz cudaka ode mnie a od moich bąbli posmyraj wąsikami  :diabelek
Oczywiście pozostałą trójeczką również :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1996 dnia: Luty 11, 2010, 19:21:42 pm »
Oki, przekażę :)

Acha Pszczółkowa jeszcze jedno o czym zapomniałam wcześniej - dziś zaczął warczeć jak włożyłam rękę "na jego terytorium" więc uprzedzam, że może teoretycznie atakować, czyli lepiej dawać jedzenie itp jak będzie poza klatką :) Właściciele mówili, że nigdy nie był agresywny i bez problemu można go było włożyć do klatki czy dać jedzenie jak był w środku, ale może dziś zawarczał, bo nas po prostu nie zna :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Pszczolkowa

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1997 dnia: Luty 11, 2010, 20:16:48 pm »
Cytat: "Misokyaa"

mi też sie tak wydaje. Chętnie bym ci pomogła, ale nie mam pojęcia jak sie taką ankietę robi :nie_wiem

Tak szczerze to ja też nie, ale postaram się poszukać jakichś informacji na ten temat.
Cytuj
Faktycznie na imię ma Floppy, ale myślałam, żeby i tak imię zmienić, bo w końcu królas zacznie nowe życie bez mieszanek, trocin itp :)

A mi się tak jakoś spodobało, pozytywne odczucia wzbudza (mięciutki) :P. My już tak z mamą o nim rozmawiamy  :co_jest . Ale to taka podrzędna kwestia.
Cytat: "jpuasz"
Acha Pszczółkowa jeszcze jedno o czym zapomniałam wcześniej - dziś zaczął warczeć jak włożyłam rękę "na jego terytorium" więc uprzedzam, że może teoretycznie atakować, czyli lepiej dawać jedzenie itp jak będzie poza klatką :) Właściciele mówili, że nigdy nie był agresywny i bez problemu można go było włożyć do klatki czy dać jedzenie jak był w środku, ale może dziś zawarczał, bo nas po prostu nie zna :)

Dziękuję za informacje, będziemy uważać. Myślę, że to kwestia przyzwyczajania, chociaż kto wie. No.. jakby nie patrzeć swoją drogą miał trochę stresu ostatnio. Nowe otoczenie, nowi ludzie, a tu już wkrótce kolejna podróż w nowe miejsce.

Czyli mogę już się umawiać na wizytę kontrolną w przyszłym tygodniu?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1998 dnia: Luty 11, 2010, 20:37:33 pm »
Jak najbardziej - uszy powinny byc u Ciebie jutro wieczorem :) O szczegółach gadaj z Bośniak :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Tolinka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1999 dnia: Luty 11, 2010, 20:40:51 pm »
ale numer nie wiedzialm ze uszolek trafi do Pszczolkowa, super!!!