Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 846963 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1900 dnia: Styczeń 27, 2010, 00:16:10 am »
Pszczolkowa, jest, ale dopiero 10.02
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?p=121034#121034

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1901 dnia: Styczeń 27, 2010, 10:29:41 am »
Aktualna cena 31 zł :/ O tej osobie chyba nic nie wiadomo - może tyle, że może być z Retkini :] Nic po komentarzach ani po ostatnich aukcjach. Tzn komentarzy wszystkich nie czytałam, bo za dużo. Tylko przejrzałam.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1902 dnia: Styczeń 27, 2010, 13:17:46 pm »
hmmm...chyba dobrze, ze cena się zwiększa ?? Im wyższa tym większa pewność, ze kupuje go osoba dla siebie a nie dla węża... Czy po prostu zależy Wam, abyście to Wy go wykupili ??

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1903 dnia: Styczeń 27, 2010, 13:21:02 pm »
No ale z ego co pamiętam to oddają go z klatką 100, Więc jak kupi go nawet za 80 to nic nie straci bo może sprzedać klatkę.
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1904 dnia: Styczeń 27, 2010, 13:21:56 pm »
alana moze i dobrze, bo mamy pewność, ze przynajmniejnie trafi do paszczy węża.
Ale zauważ, ze to królik z rodowodem, wiec również dobrze moze byc maszyną do rozmnażania dla zysku..

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1905 dnia: Styczeń 27, 2010, 13:24:22 pm »
Cytat: "Kitty27"

Ale zauważ, ze to królik z rodowodem, wiec również dobrze moze byc maszyną do rozmnażania dla zysku..


o tym nie pomyślałam  :oh:  a faktycznie nie ma info czy jest wykastrowany...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1906 dnia: Styczeń 27, 2010, 14:18:55 pm »
alana chodzi dokładnie o to, co napisały widełko i Kitty...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1907 dnia: Styczeń 27, 2010, 14:22:10 pm »
jpuasz, aukcja kończy się w piątek ale o takiej godzinie, że ja nie mam szans dojechać do Łodzi i wrócić do domu. Mogę uszaka odebrać w sobotę i zawieźć do Torunia. W razie potrzeby - pw

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1908 dnia: Styczeń 27, 2010, 14:36:57 pm »
Nuka nie sądze, żeby trzeba było uszy odebrać w piątek :P Pomyślimy :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1909 dnia: Styczeń 28, 2010, 00:56:23 am »
Ehhh 36,78 najwyższa oferta osoby, która sprzedaje pająki :( Po co mu królik? :( Błagam zróbmy coś. Jakby się znalazł DT w Toruniu i Nuka mogłaby zawieźć tam Uszy to byłoby super. Tylko co z kasą?? :( Ja kurcze naprawdę nie dam rady - w styczniu wydaliśmy już ponad 400 zł na Liskę (leczenie + podróż do Wawy) a wygląda na to że pójdzie drugie tyle jak nie więcej. Ja finansowo nie dam rady zapłacić za króla. Myślę, że byłaby opcja zawieźć króla do Nuki, żeby już nie musiała jechać do Łodzi, lub np umówić się na pociąg i dowieźć króla tak, żebym ja wysiadła stację dalej niż Nuka wsiądzie. Choć teraz tak zajrzałam na rozkłady PKP i ja mogłabym sama pociągiem króla zawieźć do Torunia (bilet w sumie niecałe 40 zł by mnie chyba wyniósł, bo ja jeszcze nienormalna :P ).

Także błagam dajcie znać co robić.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Pszczolkowa

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1910 dnia: Styczeń 28, 2010, 01:41:15 am »
jpuasz, a nie dałabyś rady zatrzymać uszola na kilka dni? Ja mogę wziąć na DT, ale transport jest dopiero 11/12 lutego.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1911 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:34:03 am »
Pszczółkowa raczej nie ma szans. Ja w tym momencie mam w domu 3 króliki. Liske i Puśka - wysterylizowana i wykastrowany, mieszkają razem. Oprócz tego niewysterylizowaną królicę, która musi przebywać w łazience, bo pokój mam tylko jeden. Ten króliczek musiałby być w przedpokoju i to cały czas w klatce - to nie są dobre warunki...

Inną sprawą jest to, że mąż się nie zgodzi. Gdyby to miał być np jeden dzień i jedna noc, to oki (np skoro aukcja kończy się w pt, to w sb odbieramy króla i w nd jest transport. Ale dłuższy okres czasu nie wchodzi w grę.

Także tak jak powiedziałam, ja zalicytuję, ale niestety musiałby ktoś pomóc finansowo - propozycję od jednej osoby już mam (nie wiem czy mogę/mam mówić od kogo, więc póki co zachowam to dla siebie), ale to będzie niestety mało, bo cena wzrosła do 59,99 - no i do tego muszę mieć 100% pewność, że król ma DT i jakiś transport (tam gdzie da się dojechać pociągiem bez przesiadek, to bym mogła dowieźć króla, czyli chyba wchodzi w grę Warszawa i Toruń no i dobrze by było, gdyby ktoś mi pomógł na dworcu, bo król w transporterku, do tego klatka 100cm i raczej nie będę wiedziała gdzie jechać :/ )

Ja wiem, że to może wysokie "wymagania", ale obiecałam sobie i nie tylko sobie, że nie będę brała królika do siebie na DT ani ogólnie zabierała jeśli nie mam zapewnionego dla niego odpowiednich warunków.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1912 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:20:29 am »
jeśli zajdzie taka potrzeba to mogę wspomóc finansowo - niewiele bo na koncie mam 200 zł do 10 lutego  :oh:

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1913 dnia: Styczeń 28, 2010, 11:44:38 am »
madzia85, a można umieścic na aukcji allegro banner z adopcjami i skrót do forum? Wpis typu (zdj króla) i czeka na adopcję, więcej ---> kliknij w nbanner albo coś takiego?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Zuza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1914 dnia: Styczeń 28, 2010, 15:31:54 pm »
Ja równiez jakalana,  jesli bedzie potrzeba to moge wspomoc finansowo, niewielką suma. a czy nick z allegro retki to ktoś z was?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1915 dnia: Styczeń 28, 2010, 18:56:03 pm »
nie mój. To może oznaczać tyle, że to ktoś z retkini, czyli mojego osiedla.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1916 dnia: Styczeń 28, 2010, 22:10:06 pm »
więc tak - my (tzn ja i Ola) również obawiamy się, że uszatek trafi jeśli nie na karmę to na rozród na pewno. Jest prawdziwym oryginałem - dla rozmnażaczy rarytas. Osoba która go sprzedaje raczej nie zdaje sobie z tego sprawy albo jest to jej obojętne.

Jeśli chodzi o kasę to nie ma problemu ja mogę spokojnie go wylicytować, byle tylko udało się przed końcem aukcji - wiem, że jest program który podbija cenę nawet w ostatniej sekundzie. Oczywiscie pózniejsza ewentualna składka bedzie mile widziana - chociaż minimalna ale to już na spokojnie.
Tylko że musimy się zastanowić jaki jest sens wykupywania królika przykladowo za 120 zl... Damy komuś zarobić a to nie o to chodzi.... jesli w grę wchodzi też klatka warta ok 100 zł to po przekalkulowaniu się opłaca. Ale dla nas klatka akurat jest najmniej ważna :/

U nas na chwilę obecną problem jest taki - że zabieramy kilka królików z interwencji z pseudohodowli z Wrocławia. Dzisiaj się o tym dowiedzialam, że nareszcie udalo sie zabrać resztę zwierząt. Czekamy tylko na jakiś transport. Tak więc nie możemy się "zakopać" z królikami.
Zanim znajdzie się transport z Wroclawia może uda się przywiezc tego króla z Łodzi do Torunia. Kiedy aukcja się konczy? Może uda się to wszystko zgrabnie wyminąć - że jeden król wyjedzie zanim inne przyjadą. Tak jak wspominalam mam jedno DT w Bydgoszczy ale jest tylko na miesiąc. Jesli nie da się inaczej to skorzystamy z niego.

Ktoś tu coś pisał o Warszawie - że tam też można by umiescic tego uszatka? Transport z Torunia do Wawy powinien znalezc się dość szybko więc jeśli tam by coś było to możemy tego bądz innego króla tam wlasnie przerzucić.

Pszczółkowa być może z Twojej propozycji DT również skorzystamy - ja cały czas liczę na to, że są ferie i ludzie jeżdzą w góry. Więc może uda się coś wykombinować do Krakowa.

Tak więc będziemy obserwować tą aukcję - ile mamy czasu?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1917 dnia: Styczeń 28, 2010, 22:20:11 pm »
ok już wiem - sprawdzilam. Tak więc mamy jeszcze czas. Tak sobie mysle, że aukcja konczy się 5 lutego - a 10 lutego jest transport z Łodzi do Krakowa. Pszczólkowa to DT u Ciebie jest pewne?

Trzeba by znalezc DT na 5 dni. Myślę, że to da się załatwić - trzeba tylko dobrze poszukać :)

jpuasz dobrze Cię rozumiem dlatego nie będę nalegać na DT u Ciebie - ale mam nadzieję, że w Łodzi jest więcej ludzi dobrej woli :P

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1918 dnia: Styczeń 28, 2010, 22:22:39 pm »
do 5 lutego do 21:50

Offline parafka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1919 dnia: Styczeń 28, 2010, 22:42:08 pm »
słuchajcie ale jak pogadac ze sprzedajacym, moze sie zgodzi zeby królik pobył u niego te 5 dni po zakonczeniu aukcji