Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 846961 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1840 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:20:46 pm »
ten ostatni z Łodzi :( i o co chodzi, że na króliczym forum nikt się nie zainteresował? To chyba nie chodzi o to nasze forum?

No i jakby znalazł się DT w Łodzi, to ja mogę króliczka odebrać i przewieźć gdzie trzeba. Sama nie mogę dać mu DT ;(



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1841 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:25:00 pm »
własnie zapytałam o które forum chodziło, że nikt się nie zainteresował. Zobaczymy czy odpiszą... jak będę coś wiedziała to dam znać!

Odpisała mi dziewczyna z aukcji http://www.allegro.pl/item873986242_sprzedam_za_symboliczna_zlotowke_krolika.html
i napisała, że zgłaszała na skp chęć oddania królisia i nie dostała żadnej zwrotnej informacji. Może jakieś problemy z pocztą:/ nie mam pojęcia...
Nadal chętnie odda go do adopcji...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1842 dnia: Styczeń 06, 2010, 14:04:41 pm »
niech pisze tu na forum albo kontaktuje się na prywatne maile z dziewczynami - niektóre podały na adopcyjnej. Która z pośredniczek weźmie pod swoje skrzydła Łodziaka? bo w łódzkim nie ma nikogo przydzielonego :(



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1843 dnia: Styczeń 06, 2010, 14:05:27 pm »
Simran86, niech napisze do mnie na scislowska.kamila@gmail.com, bo z adopcyjna poczta sa problemy
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1844 dnia: Styczeń 06, 2010, 14:15:31 pm »
Napisała mi, że jest obecnie w pracy i nie ma jak wejść na forum. Ale mam nadzieję, że po pracy napisze i ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie:)

Napisała mi jeszcze wcześniej ("Jedna Pani wczoraj pytała czy królik miał kontakt z innymi zwierzętami, chodziło Jej o kota, wiec może jak się zdecyduje to Jej Go oddam, bo nie pytałaby o takie relacje gdyby chciała Go przeznaczyć na karmę").

Napisała że jutro po pracy będzie miała więcej czasu na wejście na forum. Na aukcji jest opisane dlaczego musi go oddać. Trzeba znaleść DT dla królisia.

[ Dodano: Sro Sty 06, 2010 2:25 pm ]
milka37, już podałam tej dziewczynie meila do Ciebie i mam nadzieję, że szybciutko się odezwie:)

milka37 z tego co wiem to już napisała do Ciebie :) proszę Cię informuj nas jak wygląda sytuacja

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1845 dnia: Styczeń 06, 2010, 16:42:46 pm »
Wybaczcie, że dopiero dziś ale internet mi nie działał, jak się okazało za sprawą właśnie Gerarda, który zaprzyjaźnił się z kablem do modemu^^
widelko, nie dziwie się, że się zakochałaś w takim przystojniaku ;). Tak jak odpisały dziewczyny Gerard czeka u mnie w domku aż znajdzie DS. Jest zdrowy jak byk, tylko pazurki niestety mają długi rdzeń, ale nawet jak biega po panelach to to mu nie przeszkadza. We wtorek jesteśmy umówieni na kastracje, a na dniach szarak powinien pojawić się na adopcyjnej :)

A mam pytanie, może nieodpowiedni dział, ale dotyczy szaraka, więc...
przerzucałam go stopniowo z mieszanki na granulat, ale już mądry maluch nie chce jeść mieszanki. Nie wiem czy to nie za szybko bo dopiero 3 dni?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1846 dnia: Styczeń 06, 2010, 19:53:22 pm »
Poczuł co dobre.Jak bobki będą normalne,to nie powinna mu zaszkodzić szybsza zmiana jedzenia.

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1847 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:23:24 pm »
słuchajcie kolejny króliś z allegro potrzebuje pomocy
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=872682553

Napisałam do dziewczyny czy nie chce skorzystać z adopcji i odpisała ("chcesz się tym zająć prosze mogę go oddać dziś . sama nie mam czasu na takie " zabiegi";-) ")

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1848 dnia: Styczeń 07, 2010, 02:22:40 am »
Akwarium :/ :bejzbol



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1849 dnia: Styczeń 07, 2010, 02:25:53 am »
Vitapol    :/  :bejzbol
dobrze, że mały ma możliwość biegania a nie jest wiecznie w tej szklanej skrzynce

Offline kotekkk77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1850 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:45:26 am »
Hej. Przeglądałam ten temat może nie specjalnie dokładnie ale jako tako i widzę że brakuje SPK DT, po drugie jak przeglądam stronę adopcyjną to wszystkie uszaki są z tak dalekich stron że szok, nic z podkarpacia. Do kogo miałabym się zgłosić jeśli chciałabym pomóc zapewnić np. DT?? Po znalezieniu mojej królinki na śmietniku w mroźny wieczór aż mi się w głowie nie mieści co ludzie wyprawiają ze zwierzętami.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1851 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:50:06 am »
kotekkk77 jesli już zapewnisz króliczka dt to popytaj którąś z dziewczyn z SPK. Gdzieś na adopcyjnej jest wykaz danych dziewczyn z SPK.

Paulisia

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1852 dnia: Styczeń 07, 2010, 10:26:47 am »
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=872682553 nie mało, że vitapol, to jeszcze to jest jedzenie dla koszatniczek  :oh: mam nadzieje że on tego nie dostaje...  :(

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1853 dnia: Styczeń 07, 2010, 10:54:02 am »
No i jeszcze trzymany w akwarium.

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1854 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:14:55 am »
to może jest ktoś z okolic kto by zabrał do siebie królisia i odpowiednio się nim zajął?

[ Dodano: Czw Sty 07, 2010 2:30 pm ]
Cytat: "Simran86"
własnie zapytałam o które forum chodziło, że nikt się nie zainteresował. Zobaczymy czy odpiszą... jak będę coś wiedziała to dam znać!

Odpisała mi dziewczyna z aukcji http://www.allegro.pl/item873986242_sprzedam_za_symboliczna_zlotowke_krolika.html
i napisała, że zgłaszała na SPK chęć oddania królisia i nie dostała żadnej zwrotnej informacji. Może jakieś problemy z pocztą:/ nie mam pojęcia...
Nadal chętnie odda go do adopcji...


[ Dodano: Czw Sty 07, 2010 2:42 pm ]
milka37 i jak wygląda sytuacja tego króliczka http://www.allegro.pl/item873986242_sprzedam_za_symboliczna_zlotowke_krolika.html

Offline Salix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1855 dnia: Styczeń 07, 2010, 20:21:37 pm »
Na jednej z aukcji o króliku jest informacja,że od 1 stycznia 2010 wysyłanie królików pocztą jest zakazane.
Jeśli to prawda to podejrzewam,że handel króliczkami spadnie :lol przynajmniej na allegro :)

EDIT:
znalazłam informacje na jednym z for
Cytuj
Witam

Zarządzeniem 128 Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej z dnia 21 sierpnia 2009r. został wprowadzony Regulamin świadczenia usługi pocztowej Przesyłka pocztowa na warunkach szczególnych
w obrocie krajowym, który obowiązywać będzie od 01.01.2010r. Zgodnie z treścią nowego regulaminu Poczta Polska S.A. będzie przyjmowała do przewozu i doręczenia przesyłki na warunkach szczególnych w obrocie krajowym z zawartością żywych roślin, ptaków ozdobnych i domowych.
Także dotychczasowa forma wysyłania królików jest już niedostępna. Alternatywnie możemy zaproponować usługę kurierską Pocztex.
Zgodnie z § 13 Regulaminu świadczenia usługi pocztowej Pocztex w obrocie krajowym:
1. Żywe zwierzęta i rośliny można nadawać w ramach serwisów POCZTEX NA DZIŚ: MIEJSKI SUPER, MIEJSKI SUPER POBRANIE, MIEJSKI, MIEJSKI POBRANIE (z wyłączeniem doręczenia na skrytkę pocztową i poste restante) oraz w serwisie POCZTEX BEZPOŚREDNI, wyłącznie z usługą komplementarną - traktowanie przesyłki jako chronionej.
2. Przesyłki nadane w serwisach POCZTEX NA DZIŚ: MIEJSKI SUPER, MIEJSKI SUPER POBRANIE, MIEJSKI, MIEJSKI POBRANIE z zawartością żywych roślin i zwierząt doręczane są wyłącznie w dniu ich nadania przy zachowaniu godzin granicznych nadania, zgodnie z § 9 ust. 1, pkt 1 i 2.
3. Nadawca zobowiązany jest do zapewnienia właściwych warunków gwarantujących bezpieczne przemieszczanie danego gatunku zwierząt i roślin - adekwatnych do czasu trwania wykonywania usługi.

Opłata za nadanie przesyłki Pocztex uzależniona jest od wybranego rodzaju Pocztexu, serwisu w jakim przesyłka ma zostać nadana, masy, wymiarów oraz usług komplementarnych.
Cennik usługi Pocztex jest dostępny na stronie internetowej -www.pocztex.pl

Pozdrawiam
Marta Szydło
Maryś będę o Tobie pamiętać....

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1856 dnia: Styczeń 07, 2010, 20:25:31 pm »
Salix,  :jupi  :jupi  :przytul Przynosisz nam dobre wieści! Mam nadzieje, że to prawda.
MAS, jeszcze nie zdążyłam ci podziękować za pomoc  :bukiet

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1857 dnia: Styczeń 07, 2010, 20:41:04 pm »
Prawda, można wysyłać tylko ptaki :]
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Tolinka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1858 dnia: Styczeń 07, 2010, 21:03:48 pm »
widelko, ale ptaki to tez zywe stworzenia

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1859 dnia: Styczeń 07, 2010, 22:37:56 pm »
Heh...no ja wiem. No ale to już jakieś postępy są.
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl