Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 883852 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1580 dnia: Listopad 28, 2009, 13:16:03 pm »
dziewczyny, błagam Was, dajcie spokój  !!
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1581 dnia: Listopad 28, 2009, 13:34:11 pm »
Cytat: "Shell"
Nie oceniam nikogo na forum, tylko piszę, że Was nie znam. To jest różnica, nie dostrzegasz tego?
dostrzegam, wystarczyło napisać, że ewentualna adopcja szczeniaka jest możliwa po zapoznaniu się z osobą chcącą dać dom zwierzakowi. Raczyłas napisać bez jakiegokolwioek uzasadnienia
Cytat: "Shell"
Z drugiej strony nie wiem czy bym powierzyła komukolwiek z tego forum swojego wypieszczonego, wypielęgnowanego szczonka.

Cytat: "Shell"
wolę by moje psy trafiły w ręce hodowców bo Ci hodowcy będą
pokazywać je na wystawach a potem będą mieć potomstwo po moich psach. Nie sprzedam dobrego psa komuś kto go położy na kanapie, nie miało by to sensu. Moje wyjazdy, starania, włożone w to pieniądze - na co? Żeby ktoś miał zabawkę w domu? Hodowcy bardziej dbają o zwierzęta niż zwykli zjadacze chleba. Mają większą wiedzę a psy są dla nich skarbem, dumą, włożoną w to pracą a nie psem co ma miejsce na kocyku. Taki hodowca kupuje najlepszą karmę, dba o włos, bada zwierzę (chucha i dmucha)

My też kupujemy swoim pupilom najlepszą karmę, dbamy o włos i systematycznie badamy i szczepimy swoje zwierzaki. Chuchamy na nie i dmuchamy. Nie ciągamy ich po wystawach bo dla królików to stres. Czyżbys tego nie wiedziala?

Cytat: "Shell"
Nuka śmie mi wciskać, że zarabiam na psach.
Ja wciskam? wyciągam wnoski z Twoich słów, konkretnie z tych cytowanych poniżej
Cytat: "Shell"
Osoba co kupuje u mnie szczeniątko

Cytat: "Shell"
Osoby co już mają psiaka z mojej hodowli są dla mnie jak część rodziny, prawdziwi zaufani przyjaciele

Dopiero jak ktoś kupi zwierza może się z Tobą zaprzyjaźnić?

Cytat: "Ciapusia"
Przesadziliście. Naprawdę.

jesteś pewna? Ja uważam, że nie masz racji.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1582 dnia: Listopad 28, 2009, 13:36:26 pm »
Milka, Ciapusia rozumiem Was, bo dla mnie to też męczące, tylko przypuszczam, że Shell mogła urazić uczucia wielu osób i te osoby po prostu to piszą. Sama mam swoje zdanie, ale nie ma sensu kontynuowanie tego wątku, więc się powstrzymam. I to samo proponuję wszystkim :) Wróćmy do tych biedaczków z allegro.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1583 dnia: Listopad 28, 2009, 13:40:52 pm »
Cytat: "nuka"

jesteś pewna? Ja uważam, że nie masz racji.

Tak.
Możesz tak uważać, ale to twoje zdanie.

Moim zdaniem, niestosownym jest ocenianie u Shell miłości do swoich zwierząt, zarzucanie jej, że ich nie kocha.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1584 dnia: Listopad 28, 2009, 13:45:52 pm »
Cytat: "Ciapusia"
niestosownym jest ocenianie u Shell miłości do swoich zwierząt, zarzucanie jej, że ich nie kocha.
akurat tego Jej nie zarzucam, dyskutuję tylko o tym jak Shell ocenia nas jako opiekunów. A to,że sprzedaje narodzone u niej maluchy - napisała sama (cytat w poprzednim poście).
Dodatkowo sama napisała, że nikt nie ma prawa oceniać jej bo jej nie zna, a sama ustawicznie krytykuje innych, choć na oczy nie widziała żadnej z nas. To mnie irytuje i o tym piszę.
I kolejny raz proszę, jeśli mamy jeszcze dyskutowac na ten temat to nie w tym wątku. Moim zdaniem pogawędki to idealny dział na tego typu wymiane argumentów

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1585 dnia: Listopad 28, 2009, 13:48:10 pm »
Tak, też się z tym nie zgadzam - z tym, że zajmuje sie naszymi zwierzetami gorzej, niz hodowcy.

Co do sprzedawania - no tak, tak wlasnie dziala hodowla rasowych zwierząt. Nie oddaje sie mlodych za darmo.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1586 dnia: Listopad 28, 2009, 13:52:12 pm »
:( wysłałam dwa razy to samo :PP
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1587 dnia: Listopad 28, 2009, 13:52:45 pm »
Więc post w stylu "kredyt" jest nieuzasadniny. Ja na leczenie Dżekiego oststnio wydałam 700 zł. Czy ktoś mnie pytał skąd mam kasę? Nie. Dlatego rozpacz, że za ostatni grosz kupuje się jedzenia dla zwierzaka nie jest dla mnie argumentem. Niejedna z nas zna takie sytuacje z codziennego życia.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1588 dnia: Listopad 28, 2009, 13:53:21 pm »
moje drogie, Shell, napisała też
Cytat: "Shell"
Żegnam Was.
proszę zakończmy ten temat, bo wyjdzie z tego jedna wielka kłótnia.
Cytat: "jpuasz"
Shell mogła urazić uczucia wielu osób i te osoby po prostu to piszą.
rozumiem to, ale skoro ona już się z nami pożegnała, a skoda, bo wg. mnie wnosiła trochę pozytywnych rzeczy i przydatnych informacj, to może nie ma sensu już dyskutować kto jest dobrym opiekunem, a kto złym ??
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

kasiagio

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1589 dnia: Listopad 28, 2009, 13:53:36 pm »
Dziewczyny to ostatni post na ten temat. Znamy się już trochę i wiecie ,że ja jestem osobą bardzo pacyfistyczną i nie wdaję się w niepotrzebne dyskusje ,Ja osobiście czuję się urażona i poniżona  nie którymi wypowiedziami Shell , bo z nich wszystkich wynika ,że jeżeli zwierzę ma tatuaż i jeździ się z nim na wystawy to jest czegoś warte a nasze "kundelki" które są "zwykłymi" królikami czy psiakami nie są niczego warte a my jako osoby "normalne" nie jesteśmy godni do trzymania w domu zwierząt z rodowodem lub wystawowych bo nie wystawiłybyśmy ich tak Shell to robi.
Do tej pory Shell wprowadziła tylko zamieszanie i kłótnie na 5 tematach i ja jako osoba wrażliwa postanowiłam tez się na ten temat wypowiedzieć , wydaje mi się,że mogę . Nikogo nie uraziłam moimi wypowiedziami a Shell w prawie każdej swojej wypowiedzi podkreśla jakie jej zwierzali są "lepsze" od naszych , według mnie to już przesada , można czytać i być obojętnym ale myślę że są granice wszystkiego , a przede wszystkim podkreśla to że My nie byli byśmy godni trzymania zwierzaka z tatuażem , papierami u nas w domu , to świadczy o wywyższaniu się i egoizmie bo nie wszyscy mamy pasję wystawiania zwierząt , ale myślę że stanęłybyśmy na wysokości zadania . a przede wszystkim nikt Shell nie wypowiada że ona ma takie hobby i nie poniża jej tak jak Ona to robi .

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1590 dnia: Listopad 28, 2009, 14:10:04 pm »
Ja rzadko wdaję się w takie ostre dyskusje i od samego pcozatku nic do Shell nie miałam, bo sama mam rasowego psa i nie mam nic przeciwko hodowcom, ale tym razem uważam, że Shell z tymi swoimi wypowiedziami o nas jako "zwykłych zjadaczy chleba" przeholowała.

Być może ona juz tego nie czyta, bo pozegnala sie z nami na dobre, ale wisi mi to. ja musialam to napisać i już, bo mi sie zrobiło bardzo przykro, że tak mało robię dla mojego Brandonka i mojego kociaka - alergika. To nic, że staram się zdobyć granulat firmy Oxbow dla Brandonka, który jest niedostepny w Polsce. Masz rację. Zwykły ze mnie zjadacz chleba.

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1591 dnia: Listopad 28, 2009, 14:22:30 pm »
Cytat: "milka37"
moje drogie, Shell, napisała też Shell napisał/a:
Żegnam Was.
Shell była ostatnio na forum o 14:03, czyli 20 minut temu. To, że cos napisała, nie znaczy, że wcieliła z życie.
Z mojej strony to już ostatni post nie na temat w tym wątku.

Daguchna

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1592 dnia: Listopad 28, 2009, 14:29:52 pm »
Fajna rozmowa, 3 strony przekrzykiwania się nawzajem... :P A króliczki na Allegro czekają...

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1593 dnia: Listopad 28, 2009, 14:35:21 pm »
Juz wczoraj mialam sie wypowiedziec na ten temat, ale powstrzymalam sie. Dzisiaj, po przeczytaniu postow nerwy mi puscily i to mocno.
Zabolalo mnie nazwanie przez Shell 'kretynami' i 'sekta katolicka' (w innym dziale- kwestia szczurkow, akwarium, oczywiscie hodowli rasowych psow itp.). Jestesmy 'zwyklymi zjadaczami chleba', ktrzy umieja przynajmniej wyjsc z tego forum z nowymi doswiadczeniami i bez fochow na zle komantarze pod naszym adresem. Hodowla psow nie polega na dawaniu ich 'znajomym', wiem jak to wyglada, bo taki etap zakupu Hovawarta przeszlam osobiscie i niech mi nie wciska kitu, ze zwykli ludzie nie maja dostepu do takich psow. Owszem sa umowy, zobaczenie w jakich warunkach pies bedzie trzymany i zglaszanie sie co jakis czas jak sie piesek miewa. Ale 'selekcja' na forum, i stwierdzenie, ze ' jestesmy nieodpowiedni, bo na pewno nie bedziemy sie dobrze zajomac psami' przekracza wszelkie granice. Chyba, ze istnieje juz uczuciowe rozpoznawanie osoby przez internet za pomoca klawiatury, o ktorym ja nie wiem, bo technika poszla w gore. Osobiscie mialam juz dosc poruszania w kazdym temacie hodowli pieskow Shell- to jest forum o krolikach a nie o psach i jak miala ochote na pogawedki na ten temat, to jest zalozony odpowiedni post. Dziekuje za uwage i mam nadzieje, ze wiecej juz nikt z nas nie bedzie sie niepotrzebnie denerwowal.
Pozdrawiam.

Wrocmy do allegrowych uszakow :)

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1594 dnia: Listopad 28, 2009, 15:05:41 pm »
dziewczyny KONIEC  !!  Z połową z Was się nie zgadzam i wydaje mi się, ze połowa nie czyta ze zrozumieniem, ale moim zdaniem ta dyskusja jest BEZCELOWA.
Wracamy do tematu co ?? Spójrzcie jakie maleństwa
http://allegro.pl/item826658086_baranki_miniaturki_kroliki_kroliczki.html
http://allegro.pl/item826678207_kroliki_baranki_miniaturki_kroliczki.html
http://allegro.pl/item830112256_kroliki_kroliczki_miniaturki_baranki.html

widać ewidentnie, że koleś rozmnaża królisie dla zysku.... Samiec ten sam, tylko matki inne - 3 królinki :/

a tu jego aukcje...same króliczki  :(
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10845156

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1596 dnia: Listopad 28, 2009, 15:31:56 pm »
Cytat: "milka37"
jaki piękny
http://allegro.pl/item833222797_sliczny_mlody_krolik_z_klatka_sochaczew.html
syna obowiązki przerosły, bo ma jeszcze kota  :bejzbol


wiesz no...nie każdy rodzic jest na tyle odpowiedzialny, aby pomóc dzicku w opiece. Pewnie wychodzą z załozenia "Twój zwierzak, twój problem" :/

a to maaamusiu ruda baranina  :heart
http://allegro.pl/item831763845_sprzedam_krolika_baranka.html i to jeszcze Tychy !!
pamiętam jak chodziłam do jednego zoologa oglądać rudego baranka. Raz w życiu widziałam rudego barana i to pewnie to maleństwo !!

Shaiya

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1597 dnia: Listopad 28, 2009, 17:31:04 pm »
alana, ta mała wyżej jest niesamowita.  :nie_powiem

Tolinka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1598 dnia: Grudzień 01, 2009, 09:00:29 am »
Cytat: "Shell"
Hodowcy bardziej dbają o zwierzęta niż zwykli zjadacze chleba. Mają większą wiedzę a psy są dla nich skarbem, dumą, włożoną w to pracą a nie psem co ma miejsce na kocyku. Taki hodowca kupuje najlepszą karmę, dba o włos, bada zwierzę (chucha i dmucha).

Nie zgadzam sie z toba i to jest smieszne co napisalas,ja nie jestem hodowca,mam nie rasowego TT i dbam o swoja sunie jak najlepiej potrafie,chucham,dmucham,chodze do weta,kupuje karme,dbam o wlos.Konsultuje sie z dziewczynami co maja TT jak dbac o pieska.Ze nie rozumiem,czyli jestem zlym opiekunem?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1599 dnia: Grudzień 01, 2009, 10:29:11 am »
Burza ucichła i proszę od nowa nie mącić wody. Z pewnością jesteś świetnym opiekunem. To jest topik króli z Allegro!
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan