Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 848593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1560 dnia: Listopad 27, 2009, 23:01:45 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Cytat: "Shell"
Z drugiej strony nie wiem czy bym powierzyła komukolwiek z tego forum swojego wypieszczonego, wypielęgnowanego szczonka.

Uważasz, że źle byśmy się nimi opiekowali? :>

Mnie też interesują argumenty Shell, dlaczego właśnie taka opinia o użytkownikach tego forum?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1561 dnia: Listopad 28, 2009, 00:38:06 am »
Cytat: "nuka"
Ciapusia napisał/a:   
Shell napisał/a:   
Z drugiej strony nie wiem czy bym powierzyła komukolwiek z tego forum swojego wypieszczonego, wypielęgnowanego szczonka.   

Uważasz, że źle byśmy się nimi opiekowali? :>

Mnie też interesują argumenty Shell, dlaczego właśnie taka opinia o użytkownikach tego forum?

Nie dajmy sie podpuszczac i nie zbaczajmy z tematu allegrowych kroliczkow :)
Skoro Shell napisala w jakims poscie, ze nie chce byc oceniana przez kogos kto jej nie zna, to najlepiej niech sama nie ocenia osob ktorych nie zna ;)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1562 dnia: Listopad 28, 2009, 01:24:52 am »
Cytat: "Daguchna"
Chyba tego nie było:
http://www.allegro.pl/ite...elg_samica.html
Znalazłam wśród przedmiotów gościa, który licytuje tego królisia:
Tolinka napisał/a:
http://www.allegro.pl/item827233468_czarny_sliczny_doskonaly_na_prezent.html


Jeszcze jednego nie sprzedał, a już kupuje następnego? To jakaś bezmyślność i totalne potraktowanie królika jak zabawki  


No wlasnie, to mi sie bardzo niepodoba. Ta sprawa smierdzi i to niekoniecznie bobkami,a jakims lewym rozrodem terrarystycznym  :bejzbol

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1563 dnia: Listopad 28, 2009, 10:09:04 am »
Cytat: "Tocha"
Cytat: "nuka"
Ciapusia napisał/a:   
Shell napisał/a:   
Z drugiej strony nie wiem czy bym powierzyła komukolwiek z tego forum swojego wypieszczonego, wypielęgnowanego szczonka.   

Uważasz, że źle byśmy się nimi opiekowali? :>

Mnie też interesują argumenty Shell, dlaczego właśnie taka opinia o użytkownikach tego forum?

Nie dajmy sie podpuszczac i nie zbaczajmy z tematu allegrowych kroliczkow :)
Skoro Shell napisala w jakims poscie, ze nie chce byc oceniana przez kogos kto jej nie zna, to najlepiej niech sama nie ocenia osob ktorych nie zna ;)


Dlatego nadal czekam na odpowiedź Shell, oczywiście ten wątek nie dotyczy hodowli prowadzonej przez Tą dziewczynę, ale skoro tutaj napisała te słowa...., zresztą swoje wysokie "ja" (według własnej oceny) sygnalizuje w każdym swoim poście, to mnie irytuje. Dlatego oczekuję na konkretną odpowiedź.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1564 dnia: Listopad 28, 2009, 10:42:10 am »
Nie, mnie nie irytuje, można mieć własne zdanie. Przeciwko prawdziwym hodowlom tez nic nie mam (natomiast mam wiele, przeciwko kryciu samicy zaraz po porodzie). Po prostu zainteresowało mnie to, dlaczego by nam nie dała swojego wychuchanego szczeniaka ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1565 dnia: Listopad 28, 2009, 11:01:52 am »
Napisałam tak z bardzo prostej przyczyny. Nie znam prywatnie nikogo z Was, z nikim z Was nawet nie zamieniłam słowa przez telefon i nikt z Was nie jest hodowcą psów (bynajmniej ja o tym nie wiem) i pewnie nie posiada rekomendacji. To chyba jasne, że w tych okolicznościach nikomu nie powierzyła bym szczenięcia.
Wszystkie moje pieski idą w ręce osób mi znanych, którzy mi ufają a ja ufam im. Osoba co kupuje u mnie szczeniątko nie jest mi obca i najwyraźniej się postarała bym jej zaufała i powierzyła psa. Moje najlepsze szczenięta idą w ręce wystawców - hodowców, a szczeniąt mam jak na lekarstwo dlatego mogę sobie domki wybierać jak chcę. Osoby co już mają psiaka z mojej hodowli są dla mnie jak część rodziny, prawdziwi zaufani przyjaciele. Nie jestem tu lubiana więc patrząc na ogół całej sytuacji nie ma się nad czym rozdrabniać.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1566 dnia: Listopad 28, 2009, 11:08:20 am »
Mówiąc szczerze nie rozumiem... Ważniejsze jest dla Ciebie żeby szczeniaki poszły do hodowców a nie do dobrych domów?? :|



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1567 dnia: Listopad 28, 2009, 11:08:30 am »
Cytat: "Shell"
Napisałam tak z bardzo prostej przyczyny. Nie znam prywatnie nikogo z Was, z nikim z Was nawet nie zamieniłam słowa przez telefon i nikt z Was nie jest hodowcą psów (bynajmniej ja o tym nie wiem) i pewnie nie posiada rekomendacji. To chyba jasne, że w tych okolicznościach nikomu nie powierzyła bym szczenięcia.
bardzo łatwo i nietrafnie oceniasz ludzi znając ich tylko z tego co napiszą tu na forum. A jednocześnie nie życzysz sobie, żeby ktokolwiek napisał coś na Twój temat oceniając tylko Twoje posty.
To jakieś zakłamanie i wywyższanie się z Twojej strony. Twoje rozdmuchane wydumane ego i zadzieranie nosa.
I sory, ale ten temat jest poświęcony króliczkom szukającym domu a nie Twoim psom, dla których i tak masz  z góry zaplanowaną przyszłość u dających Ci zarobić.
Więc przestań pisać nie na temat w zasadzie w każdym wątku, masz ochotę na dyskusje - załóż nowy temat w dziale pogawędki.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1568 dnia: Listopad 28, 2009, 11:11:05 am »
Cytat: "Ciapusia"
Po prostu zainteresowało mnie to, dlaczego by nam nie dała swojego wychuchanego szczeniaka ;)

Ciapusia, bo bysmy nie dozyli czekajac w kolejce ;)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1569 dnia: Listopad 28, 2009, 11:14:54 am »
:DD
Ja tak tylko z ciekawości, bo spaniela nie zamierzam kupować ;)
A osobiście do Shell naprawdę nic nie mam, nie zgadzam się z jej niektórymi poglądami, to wszystko ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

kasiagio

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1570 dnia: Listopad 28, 2009, 11:22:56 am »
Cytat: "Shell"
Nie jestem tu lubiana więc patrząc na ogół całej sytuacji nie ma się nad czym rozdrabniać.


To po co cały czas prowokujesz i snobistycznie odpowiadasz na pytania i oceniasz  bezpodstawnie osoby piszące tutaj , skoro wiesz że nie jesteś lubiana ??

 I w kolejnym wątku zaczynasz nie potrzebna rozmowy nie na temat ?

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1571 dnia: Listopad 28, 2009, 11:43:50 am »
proszę Was dziewczyny, dajcie już spokój Shell, to wpływa bardzo negatywnie na nastrój na forum :/ Nie wszyscy muszą z wszystkim się zgadzać i każdy ma swoje poglądy na dany temat, macie prawo powiedzieć co myślicie, ale jak już się robi niepotrzebna dyskusja to odpuście. Nie ma sensu się przekrzykiwać i obrażać nawzajem...
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1572 dnia: Listopad 28, 2009, 11:46:23 am »
nuka, nie rozumiem Cię dziewczyno. Sama napisałaś Dlatego nadal czekam na odpowiedź Shell, Dlatego oczekuję na konkretną odpowiedź.
I jeszcze mnie poganiałaś!!! A teraz wielkie pretensje. Nie oceniam nikogo na forum, tylko piszę, że Was nie znam. To jest różnica, nie dostrzegasz tego? Oczywiście, że wolę by moje psy trafiły w ręce hodowców bo Ci hodowcy będą pokazywać je na wystawach a potem będą mieć potomstwo po moich psach. Nie sprzedam dobrego psa komuś kto go położy na kanapie, nie miało by to sensu. Moje wyjazdy, starania, włożone w to pieniądze - na co? Żeby ktoś miał zabawkę w domu? Hodowcy bardziej dbają o zwierzęta niż zwykli zjadacze chleba. Mają większą wiedzę a psy są dla nich skarbem, dumą, włożoną w to pracą a nie psem co ma miejsce na kocyku. Taki hodowca kupuje najlepszą karmę, dba o włos, bada zwierzę (chucha i dmucha). I powiem Ci jeszcze tak, że jak przeczytałam, że moje psy dają mi zarobić to poplułam sobie monitor.  :co_jest Dziewczyno nie masz pojęcia a się wypowiadasz jak wyrocznia.  :lol Pohoduj najpierw a potem porozmawiamy, ale tak jak ja hoduje a nie byle kto, OK?
Bo jeżeli jesteś taka "hop do przodu" to proszę udziel mi pożyczki na 5.000 zł bo właśnie takich pieniędzy potrzebuje na luty- marzec. Wybieram się do Holandii i Chorwacji kryć swoje suki psami tam mieszkającymi, niestety muszę wziąć kredyt bo moje psy nie zarobiły niczego w tym roku.  ;(
A to pech.

kasiagio

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1573 dnia: Listopad 28, 2009, 11:56:11 am »
Cytat: "Shell"
Bo jeżeli jesteś taka "hop do przodu" to proszę udziel mi pożyczki na 5.000 zł bo właśnie takich pieniędzy potrzebuje na luty- marzec. Wybieram się do Holandii i Chorwacji kryć swoje suki psami tam mieszkającymi, niestety muszę wziąć kredyt bo moje psy nie zarobiły niczego w tym roku. ;(
A to pech.

Dlatego teraz ja Ci odpiszę , że widzę ,że Ty do Twoich zwierząt nie masz ani trochę miłości i szacunki a ja zwykły zjadacz chleba ( z czego jestem bardzo dumna) oddałabym moje ostatnie oszczędności i ostatni kąsek chleba na to aby uszczęśliwić moje zwierzęta , Piszesz i dodajesz Emotkę że ubolewasz nad tym że Twoje zwierzęta nie zarobiły same na siebie i to tylko o Tobie świadczy jak bardzo je "kochasz"  nic dodać i nic ująć .

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1574 dnia: Listopad 28, 2009, 12:02:12 pm »
kasiagio, to był sarkazm. Nuka śmie mi wciskać, że zarabiam na psach.

kasiagio

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1575 dnia: Listopad 28, 2009, 12:09:08 pm »
Shell, to nie był sarkazm Ty sama tak twierdzisz
Cytat: "Shell"
Wybieram się do Holandii i Chorwacji kryć swoje suki psami tam mieszkającymi, niestety muszę wziąć kredyt bo moje psy nie zarobiły niczego w tym roku. ;(
A to pech.

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1576 dnia: Listopad 28, 2009, 12:10:39 pm »
kasiagio, przegięłaś aż pociekły mi łzy. Piszesz, że oddała byś ale nigdy nie oddałaś bo pewnie nie musiałaś. Twój post może nieświadomie przypomniał mi nieszczęsny rok poprzedni kiedy zostałam sama w obcym mieście, bez pracy i rachunkami z dnia na dzień. Nie miałam co do garnka włożyć bo za oszczędności jakie mi zostały kupiłam 30kg karmy dla psów a sama jadłam kasze mannę bo tylko na to było mnie stać. I modliłam się żeby żaden z psów nie zachorował. Po opłaceniu rachunków zostawało mi na miesiąc niecałe 100 zł, ale nie oddałam żadnego zwierzęcia do adopcji ani nikomu się nie żaliłam, że zdycham z głodu. Dlatego to co napisałaś ... brak mi słów. Żegnam Was.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1577 dnia: Listopad 28, 2009, 12:17:43 pm »
Przesadziliście. Naprawdę.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

kasiagio

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1578 dnia: Listopad 28, 2009, 12:19:27 pm »
Shell,  to dlatego powinnaś teraz właśnie zrozumieć jak My czujemy się kiedy  piszesz że Ty lepiej dbasz o Twoje zwierzaki a z Nas i nasze zachowania krytykujesz i lekceważysz , powinnaś zastanowić się nad Twoimi wypowiedziami , Ja osobiście Nic do ciebie nie mama bo jestem człowiekiem , który tez dostał od życia po dupie , też mieszkam na wygnaniu z daleka od rodziny , ale nie jestem taka zgorzkniała i wyniosła jak Ty , nie wiem dlaczego prowokujesz Swoimi wypowiedziami , przecież wiadomo ,że nie każdy zgodzi się z nimi i powinnaś być przygotowana na takie a nie inne odpowiedzi .

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1579 dnia: Listopad 28, 2009, 12:59:45 pm »
Eh, ja czytam, czytam i tak sobie myślę, że gdyby hodowcy swoje królewskie psiaki, koty, króliki itp przekazywali z rak do rak hodowcom, najbliższym, a  "zwykły zjadacz chleba" jak my krolikomaniaki sa wyrzucone na margines, bo my tylko swoje zwierzaki wygodnie usadowilibysmy  na kanapie zamiast prezentowac swą niebianska krew na wystawie. Nie rozumiem, co w tym złego, że mój pies bardziej preferuje obserwowanie swiata przez okno niż spotkanie z innymi psiakami, a co dopiero na wystawie? Ja nie wyobrazam sobie mojego psiaka na wystawie, zawał serca by dostał.
Nic dziwnego, że "zwykły jadacz chleba' skoro nie ma dostepu do profesjonalnej hodowli zwierząt to wybiera się do pseudohodowli, bo tam ma najwieksza szanse dostać psiaka przypominajacego dana rase. Nie wyrzucaj nas do jednego worka. Ja wierze, że niejedna z nas zaopiekowalaby sie ze zwierzakiem najlepiej jak potrafi. Nie uwazam, zeby moj jork z papierkiem i tatuazem na uszach mial gorsze zycie od tych wystawowych psow.

I jeszcze jedno. Naprawdę sądzisz, że nie potrafimy odpowiednio zaopiekować się chorym zwierzakiem? Nie dociera do ciebie, ze niejedna z nas jezdzi z uszakami na drugi koniec Polski, tylko dlatego, ze tam jest najlepszy specjalista od krolikow i jestesmy gotowe nawet wydac 500 zł, byle, żeby nasze stworki byly zdrowe i szczesliwie psociły w domu.

Zastanow sie naprawde co piszesz, bo to co piszesz jest bardzo przykre.