Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 849244 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1540 dnia: Listopad 26, 2009, 17:09:22 pm »
Cytat: "Jadwinia"
akcja rasowy=rodowodowy jest ze wszech miar słuszna


jest słuszna tylko szkoda, ze tak mało się o niej mówi i słyszy. Rok temu gdy ja adoptowałam Hugosława pojęcia nie miałam o czymś takim. Żyłam w przeświadczeniu, że np. psiak 4 z miotu już nie ma rodowodu (a 3 pierwsze owszem mają) pomimo, ze jego rodzice posiadają - bzdura jakich mało. Fakt, ze ja nigdy psiaka rasowego nie chciałam, nie zależało mi na tym, potrzebowałam kumpla i zwróciłam się z tym do fundacji.

Cytat: "Jadwinia"
a czemu ktoś miałby na ciebie napadać


Bo założę się, ze znajdą się osoby, które sie z tym stwierdzeniem nie zgodzą, lub sami nabyli psiaka "rasowego" bez rodowodu i mogą czuć się urażeni, ze moim zdaniem psa rasowego jednak nie mają...

[ Dodano: Czw Lis 26, 2009 5:13 pm ]
Cytat: "Ciapusia"
Alana, a czemu w szczególności psy? Inne zwierzęta wcale lepiej nie mają...


jasne, ze nie nad czym ubolewam...a napisałam w szczególności bo na temat psów po prostu zeszłam a to dział "króliki z allegro". Poza tym kto z nas ma królika z rodowodem?? Ktoś się na pewno znajdzie ale będzie to garstka stąd to sformułowanie "w szczególności psy". Na kotach się nie znam, nigdy też nie miałam kociaka i póki mieszkam z rodzicami nie będę miała. Gdy szukałam sierściucha do adopcji za kotami się nie rozglądałam i nie wiem czy te rodowodowe są w schroniskach (zapewne i takie się znajdą). Ale problemu kotów nie znam dlatego napisałam o psach.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1541 dnia: Listopad 26, 2009, 17:17:14 pm »
Ale problem bezdomności i bezmyślnego romznażania nie dotyczy "w szczególności" psów, lecz wielu innych zwierząt też... Moje obecne króle są przygarnięte, Ciapula była z zoologa, ale to dawne czasy ciemnoty ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1542 dnia: Listopad 26, 2009, 17:23:12 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Ale problem bezdomności i bezmyślnego romznażania nie dotyczy "w szczególności" psów, lecz wielu innych zwierząt też... Moje obecne króle są przygarnięte, Ciapula była z zoologa, ale to dawne czasy ciemnoty ;)


Kochana ja to wiem...w fundacji, z której mam Hugo dziewczyny miały np gołębie czy też norkę, która uciekła z fermy.

To się odnosiło do rodowodów. RASOWY = RODOWODOWY. A sprawę bezdomności poruszyłam "przy okazji". Chodziło generalnie o to, ze Shell chce rodowodowego królaska z Niemiec czy Holandii. A o bezdomności futrzaków można by załozyć caaaałkiem inny nowy wątek :*

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1543 dnia: Listopad 26, 2009, 19:04:30 pm »
Jadwinia, świetny eksterierowo* zwierzak może być również świetnym przyjacielem. Dowodem tego są choćby moje trzy suki (każda z nich ma śmietankowy rodowód) jak i BuBu. alana, całkowicie się z Tobą zgadzam!!!  :przytul Ja jak już pisałam mimo, że jestem hodowcą psów i wspieram akcje rasowy=rodowodowy staram się nawoływać do adopcji psów, kotów itp. Królików też, ale nie chcę Wam się wcinać choć chętnie bym się przyczyniła do rozgłosu akcji mającej na celu adoptowanie królików a nie kupowanie ich w sklepach. Dziś jestem rozanielona szczególnie bo mój tymczasowicz, cocker spaniel z wrocławskiego schroniska jutro jedzie do nowego domu.  :jupi I oto kolejny zwierzak znalazł dom.  :jupi

* - eksterier to nie genotyp a fenotyp.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1544 dnia: Listopad 26, 2009, 19:30:00 pm »
Cytuj
Jadwinia, świetny eksterierowo* zwierzak może być również świetnym przyjacielem. Dowodem tego są choćby moje trzy suki (każda z nich ma śmietankowy rodowód) jak i BuBu.


wiem  :lol
po prostu dla mnie (i Ciapusi jak sądzę) nie liczy się wygląd i metryka - u nas w dużej mierze zadecydował przypadek (bądź przeznaczenie) , bo każdy zwierzak niezależnie od pochodzenia i tego, czy jest rasowy czy nie, zasługuje na miłość .

Cytat: "Shell"
nie chcę Wam się wcinać choć chętnie bym się przyczyniła do rozgłosu akcji mającej na celu adoptowanie królików a nie kupowanie ich w sklepach.


a nawet jeśli gdzieś miałoby się pojawić dwa razy nawoływanie do adopcji, to co? :P
zawsze to lepiej, niż wcale. trzeba o tym mówić, mówić i jeszcze raz mówić.
wciąż jest wielu ludzi, którzy idą do sklepu po szczurka , świnkę czy królika, bo zwyczajnie nie znają alternatywy.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1545 dnia: Listopad 26, 2009, 19:38:17 pm »
Nie, nie liczy się ;) Chociaż pośrednio owszem - Milke mam dlatego, bo wygląda jak Ciapula ;) Ale tak, zdecydowanie w naszym przypadku zadecydował przypadek jeśli chodzi o Jaspera, przeznaczenie jeśli chodzi o Milkę ;) A co do Ciapuli to sama nie wiem, czy nazwać to przypadkiem, czy przeznaczeniem. Wybrałam ją z chyba 10 innych maleństw.

Aczkolwiek marzy mi się ONek... Taki prawdziwy. Jednak wiem, że w przyszłości i tak psa wezmę z OwP, bo za dużo ich bezdomnych. Chociaż kto wie...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1546 dnia: Listopad 26, 2009, 20:24:42 pm »
Ciapusia - skoro zdarzają się do adopcji bulteriery i psiaki innych ras z rodowodem, to pewnie i ONek się znajdzie, jeśli tylko będziesz go wytrwale wypatrywać :przytul
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1547 dnia: Listopad 26, 2009, 20:29:26 pm »
Jadwinia, ma rację. Ostatnio mi ptaszki doniosły o dobku, dwóch goldenach do adopcji (wszystko z papierami). Trzeba tylko poszukać, poczekać.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1548 dnia: Listopad 26, 2009, 20:32:16 pm »
Psiak to i tak odległa przyszłość ;) Jak będę zdecydowana to na pewno poszukam.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1549 dnia: Listopad 26, 2009, 20:40:48 pm »
heh, Ciapusia, widzę że jesteśmy w tej samej sytuacji :P
ja choćbym nawet nie chciała, to i tak dowiaduję się mimochodem a to o mopsie, albo bulterierze czy buldogu z papierami...tylko póki co domu z ogrodem brak :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1550 dnia: Listopad 26, 2009, 20:53:43 pm »
Cytat: "Jadwinia"

po prostu dla mnie (i Ciapusi jak sądzę) nie liczy się wygląd i metryka - u nas w dużej mierze zadecydował przypadek (bądź przeznaczenie) , bo każdy zwierzak niezależnie od pochodzenia i tego, czy jest rasowy czy nie, zasługuje na miłość .


to chyba dotyczy każdego na tym forum :P nie tylko Ciebie i Ciapusi ;)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1551 dnia: Listopad 27, 2009, 10:25:25 am »
Cytat: [Shell
[ świetny eksterierowo* zwierzak może być również świetnym przyjacielem. Dowodem tego są choćby moje trzy suki (każda z nich ma śmietankowy rodowód) jak i BuBu.


 No więc Shell czy mogę zaadoptować jednego z twoich pięknych szczeniaków  jak je będziesz miala. Chętnie zaprzyjaźnię się z takim pieskiem :DD

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1552 dnia: Listopad 27, 2009, 10:44:21 am »
Cytat: "alana"
Poza tym kto z nas ma królika z rodowodem??
ja mam, Jogobelkę, zgadnijcie skąd ją mam?! Tak!! Dokładnie z tego tematu, z allegro :) (na 92 str :P )
Chociaż jak dla mnie to ona wygląda na bardziej skundloną niż Mercedes (pewnie jeszcze skutki zaniedbania :/ ). I te tatuaże w uszach... nie mogę na to patrzeć, takie oszpecenie zwierzątka :/ Nie ma innego sposobu na znakowanie??
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1553 dnia: Listopad 27, 2009, 11:53:21 am »
dori, będziesz musiała ustawić się w kolejce, u mnie na szczeniaka się czeka nawet kilka lat. Z drugiej strony nie wiem czy bym powierzyła komukolwiek z tego forum swojego wypieszczonego, wypielęgnowanego szczonka. Moje psy to psie książątka i nie oddaje ich każdemu chętnemu. milka37, Twoja Jogobella jest tatuowana?

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1554 dnia: Listopad 27, 2009, 11:59:20 am »
Cytat: "Shell"
Twoja Jogobella jest tatuowana?
a jest :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1555 dnia: Listopad 27, 2009, 12:14:53 pm »
milka37, już biegnę obejrzeć Twoje króliki. Myślałam, że to ten z avatarku.  :PP

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1556 dnia: Listopad 27, 2009, 12:16:45 pm »
na avatarku jest Mercedes :P i ja :P

[ Dodano: Pią Lis 27, 2009 12:17 pm ]
i kawałek pupy świnki morskiej nad uchem Mercedes :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1557 dnia: Listopad 27, 2009, 15:20:08 pm »
Cytat: "Shell"
Z drugiej strony nie wiem czy bym powierzyła komukolwiek z tego forum swojego wypieszczonego, wypielęgnowanego szczonka.

Uważasz, że źle byśmy się nimi opiekowali? :>
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."


Daguchna

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1559 dnia: Listopad 27, 2009, 18:45:50 pm »
Chyba tego nie było:
http://www.allegro.pl/item829036673_belg_samica.html
Znalazłam wśród przedmiotów gościa, który licytuje tego królisia:
Cytat: "Tolinka"
http://www.allegro.pl/item827233468_czarny_sliczny_doskonaly_na_prezent.html


Jeszcze jednego nie sprzedał, a już kupuje następnego? To jakaś bezmyślność i totalne potraktowanie królika jak zabawki :icon_rolleyes