Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 849802 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1220 dnia: Lipiec 04, 2009, 23:33:45 pm »
Z ostatnich aukcji wynika, że nie kupował żadnych zwierzaków. Ale wcześniejszych nie mozna juz sprawdzić.


Czy 5 tyg. króliki nadają się do oddania? http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=679800041

Nastepny palant: 20dni króliki i już sałatę im podaje.. http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=677864266

Skąd ci ludzie się biorą?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1221 dnia: Lipiec 05, 2009, 12:27:45 pm »
króliczka została przez nas wykupiona

teraz musimy ją tylko jak najszybciej przywieźć do Torunia



Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1222 dnia: Lipiec 05, 2009, 17:23:25 pm »
To dobrze. :) Powodzenia teraz, żeby wszystko dobrze się skończył. Daj potem znać.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1223 dnia: Lipiec 06, 2009, 16:50:10 pm »
Kurcze, ten słodki baranek teraz jest licytowany od 1 zł!

http://www.allegro.pl/item680697103_karzel_baran_po_slowakach_rodowod_tatuaz.html

Moze ktoś z was chciałby takeigo śliczniocha? Polecam, naprawdę, jego braciszek jest superowy!

T-T-A

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1224 dnia: Lipiec 06, 2009, 19:22:05 pm »
Coś mi się wydaje, że to Dodus z krliki.fora.pl, a jeśli tak to malec będzie wykochany :przytul
Upps, o nie ta osoba, tylko zbieżność loginów

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1225 dnia: Lipiec 08, 2009, 09:32:02 am »
króliczki z allegro Karel i Ciapek dzisiaj zostaną wykastrowane, zobaczymy jeszcze co z tą łapką po złamaniu

i nadal szukamy dla chłopaków domu tymczasowego



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1226 dnia: Lipiec 08, 2009, 15:26:16 pm »
Chciałam założyć osobny temat, ale w sumie tutaj najwięcej osób zagląda zainteresowanych królikami z allegro.

Otóż jest taki problem - i to naprawdę poważny. Postanowiłyśmy razem z Olą i w imieniu całego SPK poruszyć ten bardzo trudny temat.

Jak sami zauważyliście, królików które pilnie potrzebują pomocy pojawia się coraz więcej. W większości przypadków zagrożone jest ich zdrowie a nawet życie - dlatego tym bardziej cieszy Nas, że nie pozostajecie obojętni, że potraficie reagować na krzywdę zwierząt, że jest Nas coraz więcej :)

Ale.... niestety tutaj pojawia się problem. Rzeczywiście My sami nie zawsze mamy czas, żeby "wyłapywać" króliki których byt jest zagrożony - nie dlatego, że nie chcemy tego robić, ale dlatego, że drugie tyle królików trafia do nas ze schronisk, od weterynarzy, od ludzi prywatnych, z ulicy.... i po prostu brakuje nam na to czasu. Pomagacie nam w tym Wy. Wasza pomoc jest nam wręcz niezbędna, tym bardziej jesli nie ogranicza się jedynie do wskazania królka na allegro -któremu trzeba by pomóc, ale wtedy - kiedy pomagacie w transporcie takiego królika, kiedy pomagacie w odebraniu go od poprzedniego pseudoopiekuna, kiedy go wykupujecie na własny koszt bądź kiedy pomagacie nam finansowo wpłacając dowolne sumy na konkretnego królika bądź ogólnie na SPK. I tutaj chciałabym bardzo podziękować w imieniu swoim, Oli i calego SPK kilku wspaniałym osobom z tego forum (nie będę wymieniać nazwisk bo niektórzy mogą sobie tego nie życzyć, ale wiadomo o kim mówię :))  :przytul

Jednak najwiekszym i już nie długo będzie mozna nazwać go odwiecznym problemem jest... przechowalnia - dom tymczasowy.
Nie będziemy ukrywać, że na dzień dzisiejszy to jest coś więcej jak tragedia... i to nie tylko w naszym rejonie. Wiemy, że bardzo liczycie na naszą pomoc w szczególnie trudnych przypadkach - takich chociażby jak Karel i Ciapek, Liska czy teraz zaciążona królinka. Musicie jednak wiedzieć, że nasze możliwości sa bardzo - ale to bardzo ograniczone. Nie odmawiamy pomocy, bo los tych króli też nie jest nam obojętny, ale to powoduje taką tragiczną sytuację jaką mamy teraz. Obecnie w samym tylko Toruniu/Bydgoszczy jest 6 adopcyjnych króli + jeden (królinka) ktora przyjedzie jeszcze w tym tygodniu (miejmy nadzieje). Każda z nas ma po kilka swoich królików, a mimo to ma u siebie po jednym adopcyjnym. Siedzimy z nimi w kolejce u weterynarza po kilka godzin, czasami nawet kilka razy w tygodniu. Jeździmy czesto na dalekie trasy, żeby przywieźć bądz zawieźć do danej miejsowosci danego królika. Robimy to bo to kochamy, bo czujemy potrzebę pomagania tym, ktorzy sami sobie pomóc nie mogą, bo to jest nasz cel w życiu.... ale nie jedyny. Często brakuje nam zrozumienia ze strony inych ludzi, którzy zarzucają nam opieszałość w swoich działaniach, brak zainteresowania danym królikiem, bądź uważają nas za kogoś kto załatwi wszystko - no bo taka nasza praca. Owszem to jest praca ale troche na innych zasadach... To jest bardziej współpraca z innymi ludźmi, którzy również tak jak my, powinni dac z siebie wszystko, żeby takiemu zwierzakowi uratować zycie, pomóc w transporcie, pomóc w znaleznieniu przechowalni czy nawet domu stałego.

Nie wiem czy wszystko to co piszę, jest zrozumiałe - nie mam na celu użalania się - chcę po prostu zwrócić uwagę na naszą naparwdę trudną sytuację, którą można naprawić jeśli więcej osób się w to zaangażuje, jeśli będą razem z nami szukać przechowalni, szukać transportu, czy pomagac nam w utrzymaniu, sterylizowaniu czy leczeniu adopcyjnych króli.

Za przykład który może najbardziej odzwierciedli to o czym tutaj piszę mogę podać własnie tą królinkę z okolic Poznania. Znaleziona na allegro - praktycznie zaraz po znalezieniu Ciapka i Karela, w bardzo ciezkiej sytuacji, daleko od dobrego weterynarza, ktora moze urodzic doslownie w kazdej chwili, dla ktorej nie ma transportu, dla ktorej nie ma przechowalni, dla ktorej jest nadzieja - ale żeby stała się ona rzeczywistością to musimy stanąć na rzęsach i chyba tylko modlić się, żeby wszystko skończyło się dla niej dobrze....

Bardzo prosimy Was o zrozumienie i o maksymalną pomoc - jaką tylko możecie z siebie dać. Pamiętajcie, że dla nas też ważnych jest wiele innych spraw - rodzina, praca, szkoła, wakacje - i możemy to mieć wszyscy - jesli nasza współpraca będzie się jeszcze lepiej układać...

Z góry dziękuję wszystkim tym, którzy nie tylko rozumieją...  :przytul

kasiagio

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1227 dnia: Lipiec 08, 2009, 15:41:55 pm »
madzia85,  siedzę i czytam wszystko co napisałaś bardzo uważnie , ja napiszę o sobie. Wiesz czasami nie mogę Was czytać ponieważ czuję taka bezsilna   że aż mi się wyć chce , chciałabym pomóc w jakikolwiek sposób  i zaadoptować któregoś z króliczków ale wiem że to nie jest możliwe z racji km które Nas dzielą  nawet wysłanie stąd pieniędzy bezpośrednio na konto jest problemem bo po prostu nie mogę dopiero jak przyjadę do Polski będę mogła spokojnie je wpłacić i być spokojna że doszły . Chciałabym także zaadoptować w przyszłym roku kolegę dla Makiego , ale adopcja z racji tego że nie możecie zweryfikować warunków w jakich żyły by moje króliczki byłaby niemożliwa   :(  Czy można by zrobić jakiś wyjątek ??
Jak na razie wspieram WAS duchowo i dziękuję za to co robicie !!  :bukiet

saurania

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1228 dnia: Lipiec 08, 2009, 16:36:09 pm »
http://www.allegro.pl/item677519894_krolik_miniaturka_wroclaw.html
Oferta z allegro"Króliki sprzedaję do dalszej hodowli lub na karmę". Ja znam tą osobę właśnie od niej odkupiłam Kłapouszka i Wiewiórkę, ona na prawdę sprzedaje te króliki na pokarm! Teraz oferuje 3 sztuki po ....19zł!! za taką cene to one sa już właściwie sprzedane.

Tolinka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1229 dnia: Lipiec 08, 2009, 17:08:42 pm »
Jezus Maria jestem w szoku,sprzedaje kroliczki i jeszcze pisze o tym otwarcie ze na karme,nie wiem moze trzeba by byli cos z tym zrobic,tak nie moze byc

Monial

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1230 dnia: Lipiec 09, 2009, 11:01:00 am »
http://allegro.pl/item682937222_bialy_krolik_miniaturka_lubin.html
Jakis znaleziony.

http://allegro.pl/item682679945_super_krolik.html
Baranek sliczny.

I co mnie najbardziej zszokowalo, i to chyba rekord ( swego czasu bylo 15 krolikow na aukcji) a teraz 30!!! Porazka ;(
http://allegro.pl/item683453717_kroliczki_kroliki_miniaturki_bardzo_mile_warto.html

#madzia85  jak tylko bede miala mozliwosci postaram sie pomoc jak sie da... tzn jak znajde prace... to i pieniazki... i moze adopcja... szkoda ucholi :(

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1231 dnia: Lipiec 09, 2009, 11:09:05 am »
Ten bialy 'znaleziony' jest sliczny. Ciekawe kto go licytuje...
A baranek w 'gigantycznej' klatce?  :/ tresc aukcji wyglada tak, jakby wystawial ja analfabeta. No i tekst 'SPRZEDAJE KRÓLIKA Z POWODU BO KUPIŁEM PSA WIEC NIE MA KTO NIM SIE ZAJAC'. Znowu krolik przegral konkurencje z psem. Czy pies absorbuje az tyle czasu, ze trzeba sie pozbywac jednego krolika? Ludzie sa beznadziejni. Sami przed soba sie usprawiedliwiaja glupimi wymowkami.
Hurtowni krolikow jeszcze nie widzialam. Ktos pojechal po calosci, nie ma co...

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1232 dnia: Lipiec 09, 2009, 11:26:36 am »
Ciekawe, czy ktos z was zalicytowal na allegro tą znaleziona krolisie, jesli to nikt z was to moze ja sprobuje ja wykupic, a mam kolezanke, ktora mieszka w lublinie, odebralaby ja i przechowalaby ja na jakis czas, ale oczywiscie musze ja wpierw zapytac. Co wy na to?
a moze jest tu ktos z Lublina lub okolic Lublina i moglby ja odebrac?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1233 dnia: Lipiec 09, 2009, 11:29:37 am »
Kitty, to jest Lubin na Dolnym Śląsku, a nie Lublin.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1234 dnia: Lipiec 09, 2009, 11:32:11 am »
Cytat: "bosniak"
Kitty, to jest Lubin na Dolnym Śląsku, a nie Lublin.


a fakt ;]
ale ślepa jestem :)

kurczę szkoda, by było, gdyby byle kto wykupił tego ślicznego królasa

strzalik

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1235 dnia: Lipiec 09, 2009, 12:39:15 pm »
Biedne królaski :( ten znaleziony wygląda jak nasz Stefek, a ten drugi jak Ichol - że też ludzie takich cudeniek się pozbywają  :bejzbol
Szkoda że mieszkanie nie jest z gumy, a fundusze nieograniczone - na razie mogę wesprzeć tylko duchowo  :przytul

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1236 dnia: Lipiec 09, 2009, 12:54:49 pm »
Madziu, Ty wiesz jak bardzo rozumiemy Waszą cały czas zła sytuację toruńsko-koronowsko-bydgoską. Nie wiem czy ktoś poświęca tyle czasu, serca i pieniędzy co Wy, co szczerze podziwiamy.
Powiem, z ręką na sercu, że na początku nasze zaangażowanie było większe. Niestety, tłuścioszek tymczasów nie toleruje, a w końcu nie po to ją adoptowałyśmy, żeby teraz steresować, sytuacja finansowa też nie może się ustabilizować... Zawsze pod górkę  :/
W każdym razie razie dołożymy starań, żeby się co jakiś czas jakiś groszem czy pachnącym ziółkiem dołożyć. Niestety, wiemy, że to co jest najbardziej potrzebne to DT lub DS, dlatego już nawet teraz coraz rzadziej Olce linki podsyłam choć serce mi z żalu pęka...
 :buu
Madziu, Olu, Natalko  :bukiet za te wszystkie odratowane uszy  :przytul

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1237 dnia: Lipiec 10, 2009, 10:33:59 am »
madzia85
Szczerze ci powiem że do mnie przemówiłaś ..
Cały czas staram się pomagać ale twoje słowa mnie jak by zmobilizowały ..
Napisałam więc na paru forach i napisała do mnie pewna dziewczyna , która szukała króliczka . Namówiłam ją na adopcję .. i to nie jednego królika tylko dwóch :)
Zaproponowałam jej Johny i Merlina , Karela i Ciapka itp. parki :)
Porozmawia z rodzicami ale z góry stwierdziła że nie powinno być problemów ale i tak chce to z nimi skonsultować :) Króliki trzymała by bez klatkowo :)
Więc trzymajcie kciuki :*
No i widzicie ile znaczy dobra mobilizacja :)

[ Dodano: Pią Lip 10, 2009 10:36 am ]
P.S  jest bardzo otwarta na wiedzę i przekonanie że mieszanki itp. są złe .. to poszło tak raz dwa . Jest miłom osobą i jak się podszkoli to myślę że będzie z niej świetna królicza opiekunka :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1238 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:57:44 pm »
brawo Roxi :doping:
trzymam kciuki. jeśli laska chce króle trzymać bezklatkowo, to już na wstępie ma u mnie plusa :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1239 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:59:24 pm »
Cytat: "Jadwinia"

trzymam kciuki. jeśli laska chce króle trzymać bezklatkowo, to już na wstępie ma u mnie plusa :lol

U mnie też :)
Ogólnie bardzo otwarta na wiedzę :) Jak znów będe z nią rozmawiać ( pewnie jutro) to polece jej forum bo ciut zapomniałam  :oh: