Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 849792 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1180 dnia: Czerwiec 25, 2009, 14:40:50 pm »
tygrysiczka, no, ale przecież nie musieliby mu tego robic na żywca i ja uważam że warto, jeżeli odzyskałby po tym całkowitą sprawność

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1181 dnia: Czerwiec 25, 2009, 14:55:35 pm »
Jadwinia - ta dziewczyna jest z naszego forum, nick tez ma domcia cos tam.

[ Dodano: Czw Cze 25, 2009 2:57 pm ]
mEFFI100 - wszystkie Ciapki sa odwazne, ten typ tak ma ;)

A ta parka dokładnie jak Ciapula i Jasper - ta brykała przodem, a on tuż za nią.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

tygrysiczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1182 dnia: Czerwiec 25, 2009, 15:06:45 pm »
Aneczka wiem że na żywca tego nie robią ale chodzi mi o to że na czas regeneracji znieczulenie nie będzie działać i jak by nie patrzeć by go bolało chyba że podaje się króliczkowi środki przeciw bólowe ale o tym zielonego pojęcia nie mam czy takie istnieją
ja jestem przeciwniczką zadawania bólu jeśli nie chodzi o ratowanie życia
no i nie wiemy czy króliczkowi przeszkadza ta nóżka

Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1183 dnia: Czerwiec 25, 2009, 15:09:08 pm »
no, skoro ją ma pod takim kontem to musi przeszkadzac, oczywiście sobie radzi, ale jest uposledzony w pewien sposób.
Oczywioście istnieją środki przeciwbólowe dla królików

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1184 dnia: Czerwiec 25, 2009, 21:10:56 pm »
Nie rozdzielajcie ich  :bukiet , są ze sobą, widać ,że się lubią....



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1185 dnia: Czerwiec 25, 2009, 21:27:56 pm »
o, matko napisałam "kontem", przepraszam, ale wstyd

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1186 dnia: Czerwiec 25, 2009, 21:42:53 pm »
Zgadzam, się że one się nie nadają do adopcji osobno. Naprawdę byłoby szkoda, bo chłopaki się lubią. Oczywiście potrzebna im kastracja bo tak jak mi całą kuchnię przez klatkę zaszczały tak przyszłemu właścicielowi też dadzą do wiwatu. Poza tym są fajowe, mają apetyt, ładnie wsuwają granulat no i oczywiście elegancko bobkują. Ta łapka u Karela tak głupio wygląda ale on sobie z nią całkiem radzi, kiedy staje słupka to używa jej dla równowagi, wiadomo że nie jest tak silna jak ta sprawna. Magda, z kobietą rozmawiałam oczywiście, żeby wybadać czy to nie jakaś pseudohodowla. Drugi baranek ma dużą klatkę (chyba 100) i jest jej bratowej, która kupiła psa i ma jeszcze jakiegoś ptaszka i problemy z kręgosłupem i jej ciężko więc się pozbywa. Na co ja jej odpaliłam (akurat chodzę w kołnierzu ortopedycznym), że jak widać też mam problemy z kręgosłupem, w domu dwa króliki, dwa koty i psa i to nie jest dla mnie problem a do tego mogę pomóc jeszcze innym. Głupio jej się zrobiło i nic nie mówiła już. W każdym razie nie pamiętam którego z chłopaków kupiła pierwszego. Jeden jest kupiony w styczniu, drugi w marcu i wyglądają na takie około półroczne. Ze złamaniem podobno byli u weterynarza i wszystko jest ok, nie bardzo to rozumiem jak tak krzywo zrośnięta łapka może być ok. Więcej nie pytałam, bo nawet nie miałam czasu. Wydaje mi się, że to nie jest przynajmniej hodowca królików, tylko ktoś kto głupio dzieciom kupił nie wiedząc co i jak a potem stwierdził że to problem i się pozbył. Kiedy zapytałam o książeczki zdrowia (przecież była u weta) to nie wiedziała że króliki mogą takowe posiadać i że je się szczepi itp. I to tyle, jutro raniutko pakuję chłopaki i jadą do Torunia. Będę kibicować ich adpocji i żeby poszły razem jeśli tylko się uda.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1187 dnia: Czerwiec 25, 2009, 22:25:28 pm »
oddamy je do adopcji razem, tylko pewnie przed oddaniem do adopcji będziemy musieli we własnym zakresie ulepszyć naszą dwójkę, bo bez kastracji to jest hardcore



mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1188 dnia: Czerwiec 26, 2009, 17:11:01 pm »
Ola daj lepiej cynk, czy chłopaki całe i zdrowe na miejscu ? Bo ja się tu czekam z niecierpliwością na jakieś wiadomości.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1189 dnia: Czerwiec 26, 2009, 18:35:27 pm »
chłopaki dojechały całe i zdrowe

niestety obawiam się jednak, że w tej chwili będzie trzeba je rozdzielić...nie wiem jak to wyglądało do tej pory, ale w momencie kiedy znalazły się w klatce 120 cm zaczął się gwałt- nieustający- jeden na drugiego- chociaż baranek jest jeszcze bardziej poszkodowany. obserwowałam ich zachowania w klatce przez 40 minut- właściwie bez przerwy się gonią, ze złamaną łapką wbija się zębami w baranka, zamęczają się

naz doc wraca dopiero za tydzień z urlopu, oczywiście będziemy musieli je wykastrować, ale obawiam się, że do momentu kastracji ich utrzymania razem będzie trudne

do tej pory brutalnie mówiąc, siedząc w klatce- masakra...ta klatka, w której przyjechały- to ich klatka?, nie miały nawet miejsca się tak rozbujać...

łapka faktycznie wygląda kiepsko, ale Ciapek jest bardzo sprawny:]- jak na taką kontuzję, zobaczymy jak wróci nasz doc co o tym powie

będzie ok, nie ma wyjścia

w każdym razie z Magdą wszystkim dziękujemy za pomoc:)Tobie mEFFi, Panie Marzenie- czyli Bośniak również:)



Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1190 dnia: Czerwiec 26, 2009, 18:52:10 pm »
Ola - z tego co wiem to Ciapek jest barankiem, a nie stojącouchym ;)
Stojącouchy nazywa się Karel.

Chyba ze cos namieszałam :oh:
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1191 dnia: Czerwiec 26, 2009, 19:13:35 pm »
bardzo możliwe, szczerze to jestem dość zakręcona dzisiaj i takich drobiazgów nie rejestruję:)



MadFighter

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1192 dnia: Czerwiec 26, 2009, 21:05:48 pm »
http://allegro.pl/item667612995_krolik_kroliki_samica_9_mlodych.html

Czy nie za wcześnie na sprzedaż tych maleństw? Nawet gdyby kupiec wziął je razem z matką?

Linka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1193 dnia: Czerwiec 26, 2009, 21:18:27 pm »
Jesli kupiec wezmie je z matka, a matka bedzie razem z mlodymi w klatce to bedzie ok.

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1194 dnia: Czerwiec 27, 2009, 11:48:07 am »
Tak jest Karel z łapką a baranek - Ciapek. To jest ich klatka, jest bardzo mała i nie chcecie wiedzieć jak wyglądała przed umyciem :/ W tak małym pomieszczeniu co jakiś czas na siebie "skakały" ale miały ograniczone pole manewru. Biegając po domu tego nie robiły, bo bardziej interesowało je otoczenie. Myślę, że po kastracji mogłyby siedzieć razem. W dodatku stwierdziłam, że w tej małej klatce to nawet nieco bezpieczniej dla Karela, bo w większej mogą bardziej skakać i tą łapką łatwiej o coś zahaczyć. Uszate ofiary ludzkiej głupoty :(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1195 dnia: Czerwiec 27, 2009, 15:45:24 pm »
zdjęcia chłopaków, które zrobiłam wczoraj:)










gwiazdand

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1196 dnia: Czerwiec 27, 2009, 23:32:56 pm »
Spojrzcie jaki maluszek... a jaka cena...
http://allegro.pl/item673774467_kroliczek_miniaturka_tanio.html#gallery

Ta slynna hodowla.. czy on ma 8 tyg...? nie wiem...
http://allegro.pl/item667780860_jejku_jakie_cudo.html#gallery


"moja córka dostała w prezencie" - LUDZIE ?!
http://allegro.pl/item667848744_bialy_kroliczek_miniaturka_z_wyposazeniem.html#gallery


klatka "faktycznie" ogromna a taki  słodziak... a jakiej płci?
http://allegro.pl/item665069073_krolik_baranek_miniaturka_klatka_wyposarzenie.html#gallery


Czemu one takie malutkie... dzieki Bogu "nie przesyłam poczta ani kurierem"! Baranki a nizej stojącouche..
http://allegro.pl/item665835007_kroliki_barany_miniaturowe_baran_miniaturowy.html#gallery
http://allegro.pl/item665836441_kroliki_miniaturowe_krolik_super_miniaturka.html#gallery

SZOK!!  "WIEK KRÓLICZKA TO 5 TYGODNI "
http://allegro.pl/item671079955_krolik_nowozelandzki.html#gallery

Boze co to za kobieta?!!!!!!! Gdszie to biedactwo mieszka?... "PRAWDOPODOBNIE ZAKOCONA SAMCEM BARANKIEM MINIATURKĄ " jeszcze ja w ciazy stresowac...  :oh:
http://allegro.pl/item672017202_krolik_miniaturka_lewka_samiczka_bcm.html#gallery


Co to jest "wykot:  15.05.2009r" moze mi ktos objasnic?
http://allegro.pl/item673842275_kroliczki_miniaturki_kroliki_miniaturki.html#gallery

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1197 dnia: Czerwiec 28, 2009, 00:45:23 am »
Te dwa ostatnie linki to ta sama pseudohodowla  :zdenerwowany

gwiazdand

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1198 dnia: Czerwiec 28, 2009, 12:45:56 pm »
Cytat: "asigo"
Te dwa ostatnie linki to ta sama pseudohodowla  :zdenerwowany


Art.6
2.
"12) stosowanie okrutnych metod w chowie i hodowli zwierząt, "


Trzba to chyba gdzies zgloscic, przeciez te malce sa jeszczeza malutkie zeby od mamy je zabierac...

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1199 dnia: Czerwiec 28, 2009, 16:09:59 pm »
Co to jest "wykot: 15.05.2009r" moze mi ktos objasnic?
 To oznacza, że samica "okociła się" 15.05.
 Króliczki mają skończone 6 tygodni  :/
W sklepach regularnie takie sprzedają :(
Życie jest piękne... pomimo wszystko