Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 849743 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1060 dnia: Maj 30, 2009, 22:27:18 pm »
Generalnie masz Aneczka racje. Rozumiem Twoją wypowiedź o rachunku ekonomicznym i inteligencjii terrarystów. Ale ludzie są różni. Wpisz - you tobu- królik i wąź i pooglądaj sobie....



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1061 dnia: Maj 30, 2009, 22:33:03 pm »
Zgaga - wiem o czym piszesz, oglądałam na Youtubie co nieco i poległam.....
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1062 dnia: Maj 30, 2009, 22:42:31 pm »
zgaga14, jasne, że tak, ale to już są psychole, ludzie chorzy i pod tym względem wyjątkowi. Ja nie twierdzę, że takich nie ma. Jasne, że są króliki, które trafią na karme, chodzi o to, żeby nie robić z tego reguły. Są też mordercy i gwałciciele, a ja mimo to nie noszę gazu łzawiącego w torebce i wychodzę z domu po zmroku.

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1064 dnia: Maj 31, 2009, 11:50:50 am »
Oj ale się burza tutaj rozpętała. Przyznam się, że ja sama nie mam zbyt dużo czasu dla moich zwierzaków, bo muszę między innymi na nie zarabiać. Ale na pewno mają tu dobrze. Sporo biegają luzem, mają duże klatki. W domu są jeszcze dwa koty a ostatnio doszedł wyrzucony do lasu pies. Wszystki moje zwierzaki to wyrzutki. Kota znalazłam 15 lat temu bez szans na życie gdyby mu się natychmiast nie pomogło. Później była Pufka wyrzucona na podwórko, kiedy odeszła wzięłam Melkę z adopcji bo były warunki na króla. W grudniu jedna baba pozbyła się po 5 latach swojego króla i stąd u mnie Schwarzeneger. W styczniu ktoś wywalił kotkę, szukałam bezskutecznie właściciela a teraz już jej nikomu nie oddam. I żeby tego było mało od miesiąca mam psinę. Po prostu niezły cyrk, zwierzaki latają luzem i "zajmują się" sobą w głównej mierze. Nie jestem w stanie im wszystkim zapewnić ciągłego miziania, mają czysto, zawsze świeże żarełko, weekendowe wypady na działkę do zagródki. Jakoś dajemy radę, dodam że mieszkam sama i ten cały cyrk jest tylko na mojej głowie, więc musimy po prostu sobie jakoś radzić. Żadnego z nich bym nie wywaliła, mam po prostu "szczęście" do takich sierot, które same lezą mi pod nogi. Wychodzi na to, że ja też należę do osób, które wiele rzeczy robią w biegu.  :oh:

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1065 dnia: Maj 31, 2009, 12:48:05 pm »
Ja noszę gaz, a w samochodzie pod siedzeniem też coś mam.
Jakiś czas temu biegałam codziennie wieczorem i po pewnym zdarzeniu przestałam, pełno jest psycholi wszędzie.

A co do ludzi żyjących w biegu - jeżeli potrafisz się zorganizować, to ok. Ale nie wszyscy to potrafią. I o tych właśnie ludzi mi chodzi.

Może by uniknąć niezrozumienia, podam jasny przykład:
Moja koleżanka miała czwórkę zwierząt w domu. Psa i kota, świnkę i kilka rybek.
Na początku była bezrobotna, straciła męża i tak sobie przesiedziała w domu pół roku.
Wszystko extra, w końcu poszła do pracy, a że odnalazła w sobie ambicje, zapisała się na język, następnie na szkolenia osobowości potem basenik czy coś. Poznała faceta.
I tak się we wszystkim zatraciła, że nie będę dalej pisać, co się stało ze zwierzętami.

Wszystkim mówiła, że jest świetnie zorganizowana, radzi sobie ze wszystkim bo odżyła itp...
A tak naprawdę zwierzaki były tylko luką zapełnioną w pewnym nie miłym dla niej okresie życia.

Najpierw zostały przyzwyczajone do wielogodzinnych pieszczot, a później kot z psem w schronisku. A ze świnką i rybkami? Nie wiem, ale wiem, że ich nie ma. Akwarium stało puste w jej przedpokoju.

Nie mówię, żę takie historie się powtarzają, że są nagminne i że oskarżam o zaniedbanie wszystkie kobiety które mają prpblemy itp.
Tym przykładem chciałam pokazać, że nie wszyscy dobrze radzą sobie z kilkoma zwierzętami żyjąc w biegu.

O to mi chodziło Drogie Panie

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 1:07 pm ]
Lubię pisać, szczególnie lubię tłumaczyć nieścisłości spowodowane błędnie zinterpretowanymi wypowiedziami.
Jeżeli piszę niezrozumiale, proszę nie piszcie irytujących wypowiedzi, a zapytajcie się - czy aby napewno o to chodziło  :lol

Robię błędy, każdy je popełnia - to ludzka rzecz.

Każdy może być złośliwy - to proste, ale trudniej starać się zrozumieć drugą osobę.
Prawda mEFFI100 ?

Więc jeżeli mEFFI100 przeczytałaaś, co napisałam powyżej, to teraz powinnaś zrozumieć, że nie chodzi o osoby twojego pokroju - które pomagają zwierzętom...
Więc tą emotikonkę ( :oh: ) schowaj sobie do kieszeni  :diabelek

Gdy mieszkałam gdzie indziej - miałam takie można by rzec małe schronisko, bo co kto znalazł - znosił do mnie. Od kota przywiązanego do torów, po pijawki w butelce coli. Miałam jeże, jaszczurki, nawet kurczaczka z osiedla, itp. Ślimaki znalezione w akwarium na słońcu przy śmietniku. Same biedne znajdy.
Ze swoich zwierząt, które mieszkały u mnie na stałe to świnki, chomiki, żółwie, wiele innych jeszcze maleństw i kochany piesek.
Gdybym ja zaczęła opowiadać historie moich sierot, dużo musiałabym pisać i ręczę, że to nic miłego.
Teraz mieszkam gdzie indziej i nie wolno mi mieć więcej zwierząt (jak narazie  :&gt; ).
Ale wierzcie mi, że gdybymy miała pozwolenie, zrobiłabym to samo co tam.

Więc zastanówcie się czy ja potępiam osoby z dobrym sercem?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1066 dnia: Maj 31, 2009, 18:58:55 pm »
Ta kobieta co sprzedaje masowo króliki na allegro i ma swoją stronę pupile.org ma też profil na naszej klasie pełny małych króliczków  :oh: http://nasza-klasa.pl/profile/25513420

malolata

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1067 dnia: Czerwiec 02, 2009, 16:03:26 pm »
http://allegro.pl/item652226288_krolik_kroliczek_szuka_domu.html chyba nie było, jesli jednak przeoczylam to sorka.
przykre ze po 6 latach postanowila sie go pozbyc. chetnie bym wziela dla mojej baby bo widze ze sie troche nudzi ale nie mam na razie warunkow, moze ktos przygarnie?

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1068 dnia: Czerwiec 02, 2009, 22:33:27 pm »



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1069 dnia: Czerwiec 03, 2009, 07:25:47 am »
Cytat: "zgaga14"
POZNAŃ

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=651788313


Czy ja jestem głupia ale 1 zł to za darmo ?  :hmmm \Ale bardzo biedny cysiek  ;(

malolata

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1070 dnia: Czerwiec 03, 2009, 19:21:45 pm »
allegro jest stroną aukcyjną gdzie nie mozna wystawic niczego za darmo. dlatego nie moze nic kosztowac mniej niz 1 zl.

tosia1

  • Gość

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1072 dnia: Czerwiec 04, 2009, 13:50:51 pm »

panimama

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1073 dnia: Czerwiec 04, 2009, 13:57:34 pm »
ale to jest adopcja spk z tego co widzę to nie wiem dlaczego się przejmujecie

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1074 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:00:59 pm »
Cytat: "Fallen"
Cytat: "tosia1"
http://allegro.pl/item646062742_krolik_miniaturka_adopcja.html

Ludzie to potwory !  ;(



co konkretnie nie podoba Wam się w tym ogłoszeniu?
co w tym złego, że adopcyjny Kajtek ma też swoją stronkę na allegro?
prosiłabym o uzasadnienie, dlaczego nazywasz Małgosię i Natalię potworami :hm:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Tolinka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1075 dnia: Czerwiec 04, 2009, 16:27:51 pm »
Jadwinia, popieram to co napisalas bo tez sie wlasnie tak zastanawialam,co w tym zlego,bo janie widze niczego zlego,super ze dziewczyny z kazdej strony prubuja mu znalesc domek,i napewno nie sa potworami a aniolami i powinno byc wiecej takich ludzi jak one.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1076 dnia: Czerwiec 04, 2009, 17:16:30 pm »
Cytat: "Jadwinia"
Cytat: "Fallen"
Cytat: "tosia1"
http://allegro.pl/item646062742_krolik_miniaturka_adopcja.html

Ludzie to potwory !  ;(



co konkretnie nie podoba Wam się w tym ogłoszeniu?
co w tym złego, że adopcyjny Kajtek ma też swoją stronkę na allegro?
prosiłabym o uzasadnienie, dlaczego nazywasz Małgosię i Natalię potworami :hm:


Mi chodzi o porzucenie takiej małej ślicznej kuleczki :( Gdybym miała warunki na drugiego zajączka [królika] napewno bym ją/go nie pamietam płci kupiłaaa....

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1077 dnia: Czerwiec 04, 2009, 17:21:24 pm »
Fallen, nie odwracaj kota ogonem - nigdzie w ogłoszeniu nie jest napisane, że królik został porzucony.

BTW, uważam, że każdy króliczek, który jest na stronie adopcyjnej powinien mieć również swoją aukcję informacyjną. Proszę zwrócić uwagę, że królik nie jest do kupienia, więc i tak byś go, Fallen, nie kupiła. To jest aukcja informacyjna, przekierowująca do SPK.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Bajaria

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1078 dnia: Czerwiec 04, 2009, 17:27:23 pm »
Czy wyszukiwanie takich aukcji ma też na celuw niektorych przypadkach pouczanie wlascicieli?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1079 dnia: Czerwiec 04, 2009, 17:40:51 pm »
Jeżeli przez "takie aukcje" rozumiesz aukcje adopcyjne, to nie. Jeżeli masz natomiast na myśli wyszukiwanie aukcji królików do sprzedania lub oddania poza SPK, to owszem - cała masa forumowiczów pisze do allegrowiczów wystawiających króliki i przesyła im informacje o opiece czy żywieniu.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan