Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 849741 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1020 dnia: Maj 29, 2009, 23:29:42 pm »
Realia, ale kto ci wezmie... Jak w SPK brakuje DT, to gdzie jeszcze miejsce na króliki z allegro...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1021 dnia: Maj 29, 2009, 23:41:57 pm »
Ech wiem...ale nie zaszkodzi się zapytać, a nóż...

W końcu cuda się zdarzają  :>
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1022 dnia: Maj 30, 2009, 09:48:24 am »
realia, ale to by sie musiało zdarzyć 150 cudów, bo dlaczego akurat ten królas ma mieć dom, a co z innymi, nie da sie pomóc wszystkim. Poza tym nie możemy zakładać, że wszystkie alegrowe króliki trafiają w złe ręcę. Jak ja brałm Frotaska to tez szukała na allegro. I na pewno by mu sie u mnie krzywda nie działa Nie wszyscy dobrzy i odpowiedzialni opiekunowie sa zarejestrowani na naszym forum, więc nie ma się też co martwić na wyrst
Owszem, trzeba wysyłać informacje o ewntualnych zagrożeniach, materiały SPK, apel Rumburaka, ale nie możemy popadac w skrajności. Niektóre dziewczyny z SPK trzymają na tymczasach po kilkanaście królików w mieszkaniach. Klatka na klatce. My wszyscy żyjemy sobie swoim własnym życiem, a one muszą żyć życiem królików. Już pomijając fakt, że niektóre z tych królików wymagają leczenia czy szczególnej opieki.
Nie popadajmy w stany kiedy myślimy tylko o królikach,a  o ludziach, którzy się nimi zajmuja nie pamiętamy.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1023 dnia: Maj 30, 2009, 10:02:23 am »
Aneczka, może akurat komuś by się spodobał, zapytać zawsze warto....sama przecież wiesz ( no bo masz dwa króliczki), że jak wyżywisz jednego to i drugi przy nim się wykarmi...a wyłożyć 50zł nie każdy może tak od razu......Oczywiście głęboki ukłon w stronę dzieczyn z SPK za ich wilekie serdcha :heart  :heart  :heart



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1024 dnia: Maj 30, 2009, 10:10:21 am »
No tak, ale żywić 2 króliki, a zywić np 15 jak Hanelli czy 10 jak Kasiula, to już jest różnica. Poza tym przy jednym króliczku jest mnie roboty niż przy 10. Ja już to widze, że przygotowanie świeżego dla dwóch królików, to prawie dwa razy więcej czasu niż dla jednego. A dziewczyny tez muszą mieć własne życie, bo mają szkoły, rodziny, pracę. Ja nie mówię, ze to źle, że jest ten wątek itd, tylko, zeby nie popadać w przesadę. Bo to też nie jest tak, że wykupimy króliczki a one za dwa tygodnie znajdą domy przez SPK, tylko czasami czekają i rok. A czasem nawet większa jest szansa, że znajdą dobry dom przez allegro niż przez stronę adopcyjną, bo na allegro może wejść każdy a na stronę SPK mało kto trafia. Wydaje mi sie że lepiej się kontaktować z osobą, któa kupuje króliczki, zaprosić na forum, przesąłć materiały, niż upychać je wszystkie w DT, z tego prostego względu, że i tak niemożliwe jest wykupić wszystkie. Lepiej może trzymać miejsce dla ekstremalnych przypadków, a sami wiecie, że takie się trafiają, niż starać się wykupic kazdego uszaka.
Ten królik o którym się tu mówi, owszem jest w tym momencie w akwarium,ale szuka nowego domu, uświadomijmy osobe która go kupi, przekonajmy do kaltki, powiedzmy jak królika żywić, zaprośmy na forum, a nie wykupujmy królika. Po prostru wydaje mi się, że lepsza drogą do "zbawienia świata" jest uświadamianie, niz nie dawanie na nie szansy

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1025 dnia: Maj 30, 2009, 10:15:40 am »
Aneczka że jest praca mniejsza przy 2 niż przy 10 nie trzeba nikomu tłumaczyć.....ja piszę, że zapytać zawsze można......... :bukiet



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1026 dnia: Maj 30, 2009, 11:38:52 am »
Matko jakie ludzie mają pomysły  :(  Mam w pracy takie akwarium, to jest prawdopodobnie 60 litrów, tylko że my tam trzymamy trzy welonki i dwa glonojady i uważam że to maksimum mieszkańców. Dla królika to raczej nie jest odpowiednie miejsce. Te akwaria mają plastikową pokrywę z otworem do karmienia, więc może on tym go nakrywa żeby nie wyskoczył ? Biedny, taki korniszon w tym szkle  :/ Dawno temu jak jeszcze nie było klatek też miałam chomiki w akwariach, nic sobie nie zrobiły bo nie miały czym. Tyle, że piszczały zębami próbując wygryźć dziurę w narożnikach, straszny dźwięk zwłaszcza w nocy. Klatka dla chomika może być równie zabójcza. Kiedyś chomik w klatce zaczepił się w szczelinie między drzwiczkami a resztą klatki łapką, niestety był w domu sam a wieczorem po uwolnieniu łapka się już do niczego nie nadawała. Żył jeszcze długo na trzech nóżkach bidulek, ale to dowód na to że czasem akwarium dla takiego maluszka może być bezpieczniejsze. Co do trzymania tam królików jestem stanowczo na nie.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1027 dnia: Maj 30, 2009, 13:12:36 pm »
Aneczka ludzie są różni :)

Nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią, ponieważ mam inne zdanie :)
Wszystkich się nie uratuje - racja, ale zawsze będzie ten jeden więcej.
A jeden więcej tu, jeden więcej tam, to dobra droga.
Co do czasu i zajmowania się królikami. Jedni mają czas, inni nie.

W kwestii SPK - tak, tu się zgodzę. Więcej ludzi trafia na Allegro niż SPK.

Ale z tego co widzę bardzo dużo nowych osób pojawia się na forum, które myślą o "zakupie" króliczka, prawda?
Chcą się dowiedzieć co i jak ugryźć. Więc  może akurat ta "dana" osoba przeczyta o tym , co napisałam i może faktycznie - akurat ten, albo tylko ten królik spowoduje w niej, że otworzy na niego serce?

I może akurat to otwarcie serca na tego jednego spowoduje, iż ta dana osoba zechce zrobić coś więcej? I skoro ja oferuję pieniądze na niego, to ona w przypływie pozytywnych uczuć przekaże np. kwotę przeznaczoną na króliczka na konto SPK?
Ludzie są naprawdę różni, nie przewidywalni więc nie jesteśmy w stanie ocenić, czy aby napewno kogoś działanie polegnie...może się zdarzyć, że będzie dla kogoś mobilizacją, pomocą, itp

Anusiu tego nie wiesz, ja tego też nie wiem, więc nie możesz tak pisać, bo smutno mi się zrobiło :(
Mamy odmienne zdanie, inny pogląd, inne postrzeganie, mamy inny charakter, itp  :&gt;

Intencje w każdym bądź razie - mamy takie same  :przytul
To Nas łączy   :P


Zgaga  :*
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1028 dnia: Maj 30, 2009, 13:18:06 pm »
Cytat: "realia"
Skoro komuś ledwo starcza czasu na posiadanie królika, to po co go ma? Skoro wszystko robi w biegu?

Dobra, tym mnie zdenerwowałaś.
A przepraszam bardzo co ma np Hanneli czy Kasia zrobic z tymi adopcyjnymi ucholami? Zawiesc do schroniska? Ich sie nikt nie pyta czy maja czas, one po prostu pomagaja królikom, które nie maja domu, myslisz, ze gdzie sa te wszystkie uchole z adopcyjnej? Przeciez jak królik jest znaleziony na smietniku, to nie czeka na tym smietniku tylko go ktos musi wziac na DT..

[ Dodano: Sob Maj 30, 2009 1:20 pm ]
Czemu teraz edytowałas post? I to jeszcze edytowalas ten sam fragment, do którego sie odniosłam...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1029 dnia: Maj 30, 2009, 13:28:33 pm »
Ciapusia nie zrozumiałaś mnie.
Nie mówie o DT, bo to dziewczyny które pomagają. Nie jsetem potworem więc z jakiej racji miałabym im mieć coś za złe ? Ja je podziwiam.

Oj ciapusia. Może napisałam nie zrozumiale. Ale jeszcze raz piszę, że nie chodziło mi o tych ludzi, którzy pomagają. Najchętniej sama otworzyłabym DT, ale niestety nie wiem, czy udźwignęłabym taką odpowiedzialność. Raczej nie, więc nie będę ryzykować.
Pierwszy raz  mam królika.

Dlatego w miarę możliwości chcę pomóc.
Nie pomogę wiedzą, ponieważ dużej jej nie posiadam - uczę się.
Milionów nie mam - ale zawsze kilkadziesiąt złoty będę w stanie zorganizować.

Więc  :zonka: baby wstrętne :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1030 dnia: Maj 30, 2009, 13:34:15 pm »
Ale pisalas do Aneczki, a Aneczka pisała własnie o dziewczynach z SPK, że im ledwo starcza czasu, a ty zaraz odpisałas 'skoro nie maja czasu to po co trzymają króliki' i bardzo mnie to zdenerwowalo.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1031 dnia: Maj 30, 2009, 13:37:15 pm »
Ciapusia - widzisz, osądzasz mnie  :&gt;

A więc już tobie odpowiem :bejzbol

Otóż ja robię to tak - gdy napiszę na forum robię podgląd, zmieniam i robię wyślij. Następnie używam funkcji - przeczytaj swoją wypowiedź. Czytam i stwierdzam, że chcę coś zmienić.

A Panno Ciapusiu musiałaś mnie w tym samym czasie, co ja tworzyłam moje wypociny - zacytować :D

Więc proszę nie pisz, że zrobiłam to specjalnie, ponieważ skąd mogłam wiedzieć, że ty akurat do mnie skrobiesz?

Ja nie jestem jasnowidzem, a jeżeli Ty nim jesteś, to czemu nie zauważyłaś, że równocześnie piszemy ?  :P

Więc proszę mnie wykreślić ze swojej liczby wrogów - bo bliżej mi do anioła, niż do diabelka osądzaczu jeden  :lol
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1032 dnia: Maj 30, 2009, 13:40:08 pm »
Cytat: "realia"
Ja nie jestem jasnowidzem, a jeżeli Ty nim jesteś, to czemu nie zauważyłaś, że równocześnie piszemy ?  :P

? ?

Do żadnej listy wrogów cie nie zapisałam, odpisalam tylko na to, co mnie zdenerwowało.

Żeby byc moim wrogiem, trzeba sobie na to zasłuzyc :diabelek Co juz paru osobom z tego forum sie udalo.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1033 dnia: Maj 30, 2009, 13:43:39 pm »
To źle napisałam, w takim bądź razie - przyznaję się, źle dobrałam słowa.

Jako, że jesteście to sporo czasu i czytając po forach jesteście starymi wyjadaczami  :bukiet

Biorę sobie dużo waszych uwag do serca i staram się zawsze znaleźć dla nich zastosowanie w codziennych kontaktach z uszolem.
Ale żeby nie było - nie wchodzę w tyłki i często jestem nie miła, bo mam swoje zdanie.

Dlatego na przyszłość proszę was - pamiętajcie o tym, że SPK jest dla mnie guru i te wszystkie dziewczyny tworzące DT są dla mnie naprawdę ludzmi z prawdziwymi sercami.
A co za tym idzie  - nie powiem na nie złego słowa.
Takich ludzi jest naprawdę mało, więc chyba nie ma co dalej pisać...wszystko wiadomo  :bukiet

No...  :P
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1034 dnia: Maj 30, 2009, 13:44:42 pm »
realia, chodzi tylko o to, że obojętnie czy to zoologiczny, czy allegro to jest spirala.

 A nie możemy tylko myśleć o tym, że sa króliki, czasem trzeba pomyśleć o tym, ze są ludzie i to nie są jacyś męczennicy, nie możemy im zwalić na głowę wszystkich królików trzymanych w złych warunkach, czy za wcześnie odsadzanych od matki.

Sama piszesz:
Cytat: "realia"
Najchętniej sama otworzyłabym DT, ale niestety nie wiem, czy udźwignęłabym taką odpowiedzialność. Raczej nie, więc nie będę ryzykować.

A one mają dokładnie to samo. Ani nie są milionerkami, ani weterynarzami i też mają domy i rodziny, i szkołe i prace. I też nie wiedza o królikach wszystkiego. a dużo osób tak do tego podchodzi. Wzięłabym, ale.... A te dziewczyny, któe jednak biorą mają dokładnie te same ale.

Ja, jak już pisałam, nie uważam że DT są czyms złym, że adopcje są złe, albo, ze nei szanuje dziewczyn, któe to prowadzą za to co robią, tylko mówię, żeby też z tym wszystkim nie popadać w przesadę. Bo każdy może wykupic królika, ja je mogę wszystkie wykupić i naperawde bym to zrobiła, tylko potem nie ma ich gdzie dać. Bo wszyscy bysmy wykupili, ale z tymczasami gorzej. Zwłaszcza, ze króliki z allegro w większości mają dużą szanse na dobre domy, a jak już się znajdzie królik na ulicy, śmietnikiu w lesie, to musi dostać tymczas.
My tu mówimy o wężach, ale w polsce do hodowli sa dopuszczone tylko dwa gatunki które jako dorosłe osobniki są w stanie zjeść królika, więc to tez nie ejst tak, ze jak królik jest za złotówkę to go zje wąż. Królik z adopcyjnej są za darmo, więc moglibyśmy myśleć tak samo. Przecież adoptować królika, dla chcącego nic trudnego, dziewczyny nie prześwietlają piwnic i nie sprawdzają czy tam nie trzymasz duziciela, albo pytona.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1035 dnia: Maj 30, 2009, 13:49:32 pm »
Aneczka - watpie, ze dziewczyny z SPK oddałyby królika na karme :&gt; Mysle, ze maja takie sprawdzone sposoby, ze przeswietlą hodowce węza na wylot.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1036 dnia: Maj 30, 2009, 13:55:18 pm »
Ciapusia, no, ja nie twierdzę, ze one dają króliki na karmę. Ale nie traktujmy hodowców stereotypowo. Jak którys by chciał, to też by królika dostał. Przecież nikt nie jest głupi, formularz wypełnić, tak jak trzeba każdy potrafi. A nie każdy hodowca węży to psychopata. Osobiście mam znajomą, która ma psa, dwa koty, myszoskoczki, trzy króliki, dusiciela i węża zbożowego (przy czym ten drugi królika by nie zjadł, nawet jakby miał umrzeć z głodu)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1037 dnia: Maj 30, 2009, 14:00:18 pm »
Sa przeciez jeszcze kontrole przed i poadopcyjne.

Jesli twojej znajomej pasuje taki uklad, ze jedne króliki glaszcze, a inne przeznacza na pozarcie węzowi, to ok - Wolnoć Tomku w swoim domku.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1038 dnia: Maj 30, 2009, 14:00:48 pm »
Aneczka - no właśnie, chodziło mi o tych terrarystów, często się na nich natykam czytając, czy też przeglądając internet.

Nie mówię, że kiedyś nie stworzę warunków na DT. Ale na tą chwilę tego nie zrobię.

Dopiero poznaję króliki, więc wydaje mi się, że jako osoba bez doświadczenia i odpowiednich warunków (wynajmujemy mieszkanie, właściciel nie zgodzi się na więcej zwierząt) nie nadaję się.
Owszem mogę w konspiracji coś zorganizować, ale co zrobię podczas nalotu właściciela?  :titanic:

Ale wierz mi, że gdybym mieszkała "na swoim" , napewno z pomocą którejś z dziewczyn z poznańskiego DT doszkoliłabym się w ekspresowym tępie i założyła takie DT dla co najmniej kilku królików.

Ale narazie to tylko takie gdybanie :(

[ Dodano: Sob Maj 30, 2009 2:08 pm ]
Gdybam, ale z czasem przekonam właściciela na towarzysza dla maleństwa, więc nie jest powiedziane, że na tym mieszkaniu nie otworzę DT.

To kwestia czasu - praktycznie jak ze wszystkim...
Kwestia argumentów, podejścia do rozmowy, itp.

Więc jeżeli w przyszłości tak się zdarzy, że będę mogłą pomóc kilku królikom - zrobię to bez zastanowienia.
I znając siebie, bardzo się zaangażuję.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #1039 dnia: Maj 30, 2009, 14:12:41 pm »
Ciapusia, ona karmi swoje węże mrożonkami. Można tak, wiem, sama widziałam.
realia, a ja właśnie próbuje powiedzieć, ze większość tych terrarystów z allegro, to są terrayści jedynie potencjalni, nikt u nich w domu nie był. Poza tym królik nie ejst podstawowym pokarem zwierząt terrarystycznych. Nie zje go żadna jeszczurka, a z węży jedynie pyton, albo boa i to już dorosły. Królik jest duży po prostu. NAwet mały królik i bardzo futrzasty. Większość osób w polsce trzyma jakies weże zbożowe czy inne kijanki, które nie jedzą królików, co najwyżej myszy

Nie mówię, że nie ma opcji, ze królik trafi do hodowli, czy że faktycznie zje go wąż, tylko nie są to sytuacje tak częste, jakby sie mogło wydawać czytając ten temat. Chodzi o to, zeby w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek.
Ja już tu czytałam, że królika chce kupić ktoś kto hoduje agamy i trzeba w takim razie królika wykupić. Żadna agama nie zje królika. Chyba, że po Hiroszimie i Nagasaki.