Autor Wątek: Czy poddasze będzie dobre na hodowlę ??  (Przeczytany 3983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kubi1245

  • Gość
Czy poddasze będzie dobre na hodowlę ??
« dnia: Sierpień 19, 2010, 20:57:35 pm »
                    Cześć chce powiększyć moją przydomową hodowlę królików :DD

             
Więc mam fajne miejsce tylko nie wiem czy się nada na hodowle
jest to poddasze starej obory , odnowionej na garaż jest dosyć ciemno bo niema światła ani dziennego
ani lampy , ale będzie i będzie okno . Więc jak myślicie nada się :hmmm :hmmm
Oczywiście będą stały klatki. A i jeszcze jedno czy mogę stosować trociny ,drobne jako ściółkę :icon_question

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Czy poddasze będzie dobre na hodowlę ??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2010, 21:39:24 pm »
A po co chcesz powiększać hodowlę??? Dla zysku???? To zajrzyj na www.adopcje.kroliki.net i zobacz ile tych zwierzaków jest bez domu bo właściciele "mają alergię", "wyjeżdżają", "przeprowadzają się" itp, itd a często gęsto po prostu wyrzucają zwierzaka na śmietnik lub na tzw "wolność".
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy poddasze będzie dobre na hodowlę ??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2010, 21:53:22 pm »
Takie mam odczucie że nie jesteś na pewno pełnoletni,więc czemu chcesz brać się za robienie następnej PSEUDOHODOWLI ??

Tak jak napisała Kasia zajrzyj na stronę adopcyjną poczytaj historie królików adopcyjnych i pomyśl ....

Takie miejsce jest okropne , nie sądzę czy ty byś chciał mieszkać całe życie w szopie z jednym oknem , gdzie nie dochodzi światło dzienne. Tak samo trociny są złe...

Proszę jeszcze raz nie zakładaj tej hodowli , potem następny twój wątek to będzie albo ''nie mogę powstrzymać rozmnażania się królików'' albo nie daj boże ''urodziły mi się ''zmutowane'' młode '' .....

Chyba że to zwykła prowokacja ??
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

kubi1245

  • Gość
Odp: Czy poddasze będzie dobre na hodowlę ??
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2010, 06:56:13 am »
Ok tylko chciałem się pytać

kubi1245

  • Gość
Odp: Czy poddasze będzie dobre na hodowlę ??
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2010, 06:57:04 am »
Może zajrzę na stronkę ,dzisiaj

megana88

  • Gość
Odp: Czy poddasze będzie dobre na hodowlę ??
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2010, 07:46:57 am »
Nie rozmnażaj, dziewczyny podały Ci stronkę. Tam akurat są króliczki którym się udało...
Miś - wyrzucony na śmietnik. 3 dni stał w klatce przy śmietniku, polewany wodą by przeżył upały. Zabrany przez Straż Miejską i oddany Stowarzyszeniu. Walczył - nie udało się.
Króliczek z Sulejówka - do tej pory ryczę jak czytam co się stało. Króliczka larwy zjadły żywcem, komuś się znudził, wyrzucił do lasu.
Czesio znaleziony z połamanymi łapkami. Jego historia była tak dramatyczna, że podzieliłą forum. Przegrał walkę o życie.
Ilu Ty króliczkom chcesz stworzyć piekło na ziemi? Jesteś pewien, że będziesz w stanie zapewnić WSZYTKIM ciepły, kochający dom? Pomyśl... Przez chwilę bądź jednym z króliczków, które chcesz "produkować".

Offline dream

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
    • Forum Szynszylowe
Odp: Czy poddasze będzie dobre na hodowlę ??
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2010, 08:43:19 am »
pomijajac w/w wspomniane fakty, poddasza są najczesciej zle wentylowane co tworzy chorobotworczy mikroklimat dla zwierząt, bedzie tez przyczyna nieładnego zapachu jak króliczki się tam wprowadzą i trochę pobytują. Ponad to poddasza szybko nagrzewaja sie od słonca i jest tam latem wysoka temperatura i strasznie duszno, to stwaza zagrozenie hipertermią która może nawet prowadzic do smierci.

Inga

  • Gość
Odp: Czy poddasze będzie dobre na hodowlę ??
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2010, 09:11:00 am »
I nikt cię tutaj nie krytykuje, etc. etc, po prostu lepiej dla tego królika żeby się nie urodził, niż miałby do końca życia żyć w króliczym piekle... Nie myśl na razie o sobie , o tym że chciałbyś mieć dużą hodowlę - pomyśl o królikach, które musiałyby sterczeć na poddaszu zimą w ujemnych temeraturach i latem w skwarze. Wiem jak jest na poddaszu zimą i latem bo je mam :) No i jeszcze wióry... Jeżeli masz teraz jakieś króliki to poczytaj : www.miniaturkabeztajemnic.com 
I nie powiększaj hodowli - pomyśl o królikach...

kubi1245

  • Gość
Odp: Czy poddasze będzie dobre na hodowlę ??
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2010, 13:05:13 pm »
Ja tego nie pisałem tylko kolega , ja mam 3 króliki i wystarczy

megana88

  • Gość
Odp: Czy poddasze będzie dobre na hodowlę ??
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 20, 2010, 13:16:17 pm »
Kubi, wykop koledze ten pomysł z głowy.

kubi1245

  • Gość
Odp: Czy poddasze będzie dobre na hodowlę ??
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2010, 13:22:42 pm »
Ok tak zrobię i powiem mu żeby trochę pomyślał