Autor Wątek: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?  (Przeczytany 10136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
hej,

Zaczynam ten watek, ponieważ doszły mnie słuchy, że prawdopodobnie członkowie SPK albo inne osoby, które wykonują dla SPK jakieś zadania albo przechowuja królika - dostają za to pensję. Osoba, ktora mi to powiedziala, byla pewna, ze sa u nas etaty, byla bardzo zdziwiona, ze ja w SPK pracuję za darmo, mając tu tyle obowiazkow. spytalam, czy sądzi, ze inni tez tak moga myslec, powiedziala, ze podejrzewa, ze na pewno.

Chcę wyraźnie podkreslic, ze SPK bylo od początku i jest zbyt biedną organizacją, zeby stać nas było na zapłacenie komukolwiek za pracę na rzecz SPK. Nikt nigdy od samego początku, czyli od 2004 roku aż do dzisiaj nie podpisał z nami umowy o dzieło, umowy zlecenia czy umowy o pracę. Kazda osoba w SPK pracuje za darmo, włączając w to mnie.

Placimy faktury lecznicom, placimy tez co roku za uslugi ksiegowej - na fakturę.

SPK w roku 2009 miało 45 tysiecy zl przychodow, nie operujemy gotówką celowo, zeby wszystko bylo widoczne na koncie - po podzieleniu na 12 miesiecy wychodzi 3700 zl miesiecznie. Kazdy wie, ze normalny etat to powiedzmy 4200 zl po stronie pracodawcy, gdybysmy chcieli miec jakis etat, to mielibysmy tylko na to pieniadze, a niczego innego juz nie moglibysmy opłacic.

Z takiej kwoty najwieksza czesc pochlaniaja oplaty dla lecznic oraz na karmę dla królików, za ksiegową, telefony i utrzymanie servera, domeny, oplaty za benzynę, wyposazenie dzialu interwencji, zakup klatek i transporterow. Jesli ktos mialby u nas pracowac, zarabiałby 100 zl miesięcznie góra i to razem z podatkiem :) I tak nie starcza na wszystkie zakupy - dziewczyny z GA wszystkie rozmowy prowadza ze swoich prywatnych telefonow i nie stac nas na zwracanie im tych wydatkow, nie zawsze prosza tez o zwrot benzyny, wiekszosc przechowalni sama kupuje jedzenie dla krolikow. Gdybysmy chcieli oplacic wszystkie potrzeby realnie istniejace - czyli wszystkie wykonywane w tym momencie telefony, calosc leczenia (ktore tez czesto dziewczyny czy przechowalnei oplacaja z wlasnej kieszeni) czy calosc zuzywanej benzyny, to musielibysmy miec 100 tysiecy zl przychodow rocznie, czyli 2 razy wiecej niz obecnie.

Nie ma w takim ukladzie w ogole miejsca na zadne umowy o dzielo czy inne platne, stowarzyszenie by z tego powodu upadło finansowo.

Co nie oznacza, ze nie planujemy etatow i umów o dzielo - ale w momencie, gdy przychody wyniosą 800 tysiecy zl rocznie, czyli tyle, ile ma np fundacja Viva, a przynajmniej miala jakis czas temu - teraz moze miec nawet wiecej.

Kazda organizacja publikuje swoje raporty finansowe na stronach, zeby bylo wszystko jasne, wrzucę raporty obowiazkowe, przekazywane urzedowi skarbowemu oraz dodatkowo szczegolowe raporty do dotacji, abyscie mogli zobaczyc dokladny podzial kosztow. Mam od marca raport za 2009 przygotowany przez ksiegową, nie zeskanowalam go, bo nie mam skanera, nie stac mnie na jego zakup - w biurze spk jest skaner od darczyncy od niedawna, ale nie mamy do niego kabla, nietypowego, tez trzeba poszukac i kupic.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2010, 23:25:23 pm »
Kontynuując przejrzystość naszej sytuacji finansowej wrzuciłam właśnie na stronę sprawozdania finansowe za 2009 rok :)
W koncu je sfotografowalam aparatem cyfrowym i obyło się bez skanera.
Poniewaz mam ten aparat pod reka, uzupelnie tez sprawozdania za rok 2007 i jedno za rok 2006 i bedzie wszystko w postaci cyfrowej w komplecie.

Mozecie je porównać z poprzednimi latami.

http://www.kroliki.net/pl/organizacja/biuletyn-informacji-publicznej/sprawozdania

28 sierpnia robimy walne zebranie, wlasnie siedzę w papierkach i będe tez powiadamiac wszystkich czlonkow.

Jesli ten post przeczyta właśnie jakis czlonek SPK, to juz teraz napisze, ze walne zebranie odbedzie sie 28 sierpnia w sobote od godz. 12 w naszym biurze w Warszawie - adres i dojazd są tu: www.kroliki.net/pl/kontakt

Na zebraniu miedzy innymi zmienimy siedzibę SPK z ul. Okopowej 43 lok.51 na ul. Ringelbluma 3 lok.21, też w Warszawie.
Potem czeka nas odyseja do banków, urzędów i sądu, zeby ten adres wszedzie pozmieniali.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2010, 23:28:42 pm wysłana przez ais »

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2010, 09:51:10 am »
Jak wynika z Rachunków wyników za 2009, 2008, 2007 i 2005 w pozycji D4 "Wynagrodzenia oraz ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia" nigdy nie pojawiły się jakieś wydatki. Sprawozdania składane są przez Zarząd do Urzędu Skarbowego, a zatwierdza je Walne Zebranie Członków (czyli wszyscy członkowie Stowarzyszenia).

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2010, 11:51:01 am »
Na razie nie znalazlam w papierach rachunku wynikow za 2006, zeby go sfotografowac, ale w 2006 mielismy rocznie przychód w wysokosci 5200 zl z hakiem, wiec chyba tylko szaleniec zorganizowalby z tego jakis etat (wychodzi troche ponad 400 zl miesiecznie wplywow na wszelkie wydatki stowarzyszenia).

Papierek znajdę, zeby bylo jednak bez zadnych domyslow.

hubertus

  • Gość
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2010, 14:08:32 pm »
A ja mam pytanie odnośnie wpływów z 1% podatku dochoowego przekazanego na rzecz SPK za 2009 rok. 
Rok się kończy, niedługo czas na kolejne zeznania podatkowe i znowu możliwość przekazania 1% swojego podatku a nadal nie ma informacji ile udało się zgromadzić środków finansowych z tego tytułu od ludzi dobrej woli za rok 2009. Ja sam namówiłem wielu znajomych i przyznam się, że też są teraz ciekawi jaki efekt.    
Warto by też jakoś podziękować tym wszystkim ludziom, chociażby słowem dziękuję na stronie SPK - to potem pozytywnie skutkuje, że ktoś chce przekazać w kolejnym roku pieniądze bo widzi że ma to sens i daje jakoś efekty. POZDRAWIAM
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 14:15:28 pm wysłana przez hubertus »

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2010, 21:59:08 pm »
Witam :)

Za wpłaty z 1 procenta jesteśmy ogromnie wdzięczni! Przerosły one nasze oczekiwania! :)

Nie dostaliśmy do tej pory od fundacji Viva wykazu osób, które wpłaciły nam 1 procent za 2009 rok. Upewnię się, czy już dysponują takimi danymi.

Edit: z 1 procenta otrzymaliśmy prawie 14 tysięcy zł - zostały one już prawie w całości wydane na opłacenie zaległych faktur, nawet takich ze stycznia czy lutego. Niestety takie pieniądze błyskawicznie znikają, a wydatki są coraz większe, królików przybywa bardzo dużo. Wczoraj musiałam opłacić fakturę lecznicy Anima za okres od lipca do końca listopada - na to poszło 6 tysięcy zł z konta, które cały czas czekały na ten cel, bo spodziewaliśmy się takiego rachunku.
Tak więc - wpływ z 1 procenta 14 tysięcy zł (minus rozliczenia między nami a Vivą, czyli minus księgowa Vivy i minus zapłata za kalendarz Wybierz Miśka za rok 2010, więc de facto dostaliśmy 13 tysięcy na konto) a 2 faktury dla Animy jednego dnia i każda na 3 tysiące zł z groszami :(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 22:03:40 pm wysłana przez ais »

hubertus

  • Gość
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2010, 22:07:04 pm »
acha
no to teraz widać przynajmniej że choć trochę tego było z 1%.
czyli do następnych zeznań hehe

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2010, 22:11:13 pm »
Według mnie było więcej niż trochę. :)
I przydała się każda złotówka - przyłączam się do podziękowań, chociaż ja też swój 1 % przeznaczyłam na Stowarzyszenie. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

hubertus

  • Gość
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2010, 22:14:49 pm »
spokojnie-umiem czytać, jednakże tak jak pisałem - jeśli tylko non stop będą prośby a zero podziękowań to to raczej nie będzie motywować do działań. z tego co zauważyłem to SPK nastawione jest wyłącznie na prośby, ok, widać że jest dużo do roboty, ale zazwyczaj jest tak przyjęte w kulturze że jak się prosi i dostaje to się dziękuje. a to była prośba na skalę ogólnokrajową więc podziękowania już dawno powinny być choć na stronie SPK z podaną kwotą! Wtedy jesteście wiarygodniejsi dla ludzi, tych co wpłacili i dla przyszłych ewentualnych darczyńców! logika! i wiadomo że pieniądze nie zostały zmarnowane!

edit: tak jak wczesniej wspomniałem, mnie znajomi, bliscy, których namówiłem na ten 1% podpytywali w ciągu roku, ile, co i jak a ja na to że nie wiem bo nic nie wiadomo. a gdyby było podane na stronie SPK ile kasy wpłynęło i na co zostało spożytkowane i podziękowania to z czystym sumieniem podałbym strony zainteresowanym aby sobie sami poczytali i napewno bez żadnych skrupułów przeznaczyliby w kolejnym roku swój 1%. mnie to nie dziwi i uważam to za naturalny obrót sprawy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 22:35:08 pm wysłana przez hubertus »

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2010, 23:25:57 pm »
że jak się prosi i dostaje to się dziękuje.
Kroliki ci podziekuja, o to one dostaly :D
 Hubert, ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego jak malo osob dziala w SPK i do tego ostatnio pewne osoby zrezygnowaly i naprawde trudno jest ogarnac sytuacje w taki sposob, zeby jednoczesnie zajmowac sie krolikami, robic interwencje i pisac piesni dziekczynne. Zglos sie do SPK jako osoba utrzymujaca kontakt z darczyncami i sponsorami ( taki PR) i bedzie ok. Na razie brakuje ludzi, zeby czyscic klatki w torunskim schronisku...
Jak dziewczyny sie ogarna to zajma sie pisaniem podziekowan i drukowaniem dyplomow, moze nawet Nuka napisze jakis wiersz :D

Wiem, ze masz racje, jesli chodzi o podanie informacji na temat tego 1%, ale wiesz, czasem pewne uwagi sa nie na miejscu. Domagasz sie informacji i podziekowan, a moze pojedziesz do Torunia podjac decyzje w sprawie nienarodzonych krolikow z pseudohodowli...

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2010, 00:07:46 am »
O nie ja sie z tym nie zgadzam Hubertus. W kwietniu dostałam piękny list z podziekowaniem od SPK za pomoc udzieloną Stowarzyszeniu. Także to nie jest tak, że spk tylko prosi, a nie dziekuje.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

nuka

  • Gość
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2010, 01:19:14 am »
Strona SPK jest na bieżąco prowadzona z tego co widzę, ais na facebooku godzinami, więc tych kilka minut nie zbawi żeby napisać podziękowania! to nie wymaga żadnej filozofii! nie tłumaczcie się tylko zadziałajcie!

Gadacie tak jakby Was za karę odesłano do pracy w SPK, a tu tak trudno, mało pieniędzy, ciężkie decyzje i charytatywnie etc etc. No cóż, gdybyś znał wszystkie problemy z jakimi musi sie uporać Stowarzyszenie zmieniłbys zdanie, gdybys wiedział ile trzeba zapłacić za leczenie pszczególnych zwierzaków, ile wydatków jest finansowanych prywatnie przez rózne osoby, gdybys zechciał zapisać sie do SPK i pozanć wszystko "od kuchni" przestałbys krytykowac.

No na Boga! Sami się na to zdecydowaliście! Nigdzie i nikomu nie jest łatwo! SPK nie jest stowarzyszeniem zwykłym tylko rejestrowanym może zatem prowadzić działalność gospodarczą i środki uzyskane przenaczać na cele statutowe. Czy coś jest robione w tym kierunku?  

Odnośnie podziękowań, ja mówię o ludziach, którzy dobrowolnie wpłacają pieniądze a nadal nie wiedzą na co to idzie i co jest grane! to nie są forumowicze, którzy przesiadują tutaj godzinami tak jak Wy i wiedzą co w trawie piszczy!

Nie uważam, że moje uwagi są nie na miejscu-wiem, że jest dużo pracy i nigdzie nie napisałem, że tego nie zauważam ani nie doceniam.  
Wybacz Tocha, ale to ja sam będę decydował co mam robić. Poza tym SPK to conajmniej 35 osób! Wcale nie mało! Wystarczyłoby to umiejętnie zorganizować.

Tym razem pozwoliłam sobie zacytowac post w całości, wybacz Hubert, ale po ostatniej Twojej zmianie wysłanej wiadomości tak juz bedę reagowac.

Ais na facebooku godzinami - z tego co widze Ty masz łączny czas pobytu na forum 22 dni i 26 min, dla porównania ja mam także 22 dni ale 28 minut, różnica 2 minut, a ja jestem zalogowana na forum kazdego dnia po kilka godzin. Z tego wynika, że Ty także :)
to nie są forumowicze, którzy przesiadują tutaj godzinami tak jak Wy i wiedzą co w trawie piszczy!
inni nie wiedzą ale Ty powinienieś sadząc po czasie jaki poświęcasz na lekturę naszego forum. Czy czas zalogowania gdziekolwiek nadal Twoim zdaniem świadczy o aktywnym przebywaniu na danej stronie ??

To jest kolejny temat, w którym domagasz sie podzekowań. Czy słowa
Za wpłaty z 1 procenta jesteśmy ogromnie wdzięczni! Przerosły one nasze oczekiwania! usmiech2
to nie są podziękowania ?? Domagasz sie konkretnie słowa dziekuję?? Ok napiszę jakąś rymowanke specjalnie dla uczczenia Twojej darowizny w postaci 1%.


Odnośnie podziękowań, ja mówię o ludziach, którzy dobrowolnie wpłacają pieniądze a nadal nie wiedzą na co to idzie i co jest grane!
Ais odpowiedziała, z 1% były wpływy prawie 14 tys zł. z tego zapłacono rachunki w Animie. To nie jest zrozumiałe ??
Gadacie tak jakby Was za karę odesłano do pracy w SPK, a tu tak trudno, mało pieniędzy, ciężkie decyzje i charytatywnie etc etc.
Poza tym SPK to conajmniej 35 osób! Wcale nie mało! Wystarczyłoby to umiejętnie zorganizować.
Kolejny do rządzenia :)
Skąd masz tą liczbe 35 osób?? Ja doliczyłam sie 31 i z tego 3 niestety sie wycofały, pozostaje więc 28. Podziel to sobie na ilość królików, zreszta dziel jak chcesz. Zawsze wyjdzie mniej niż potrzeba.


Wybacz Tocha, ale to ja sam będę decydował co mam robić
Wybacz więc, inne osoby także maja prawo decydowac o tym co będą robić


Z tego co widzę hubertus po raz kolejny usunął swój post, cytat całej usunietej wypowiedzi macie na początku mojego wpisu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2010, 01:29:09 am wysłana przez nuka »

hubertus

  • Gość
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2010, 01:50:28 am »
Usunąłem po rozmowie, którą własnie zakończyłem z ais na facebooku i szczerze sobie pogadaliśmy. Teraz wiem więcej i lepiej i słusznie uznaliśmy że wykasuję post skoro dowiedziałem się o co kaman. Widzisz nuka, wystarczy na poziomie porozmawiać a Ty jak widzę wyszukujesz tylko intrygi i żeby ponakręcać. Wstyd i o czym my tu mówimy.

Nigdzie nie napisałem, że nie doceniam i nie szanuję Waszej pracy! a uwagi mogę mieć i nie uważam aby nie były słuszne.
to ma wpływ na to aby przyciągać więcej ludzi i ze względów finansowych, nawet sponsorów jak i zdolnych do pomocy nie finansowej.
Jeśli będzie można włączę się w PR SPK, już na ten temat rozmawiałem właśnie z ais :) Dziękuję ais za rozmowę-takich rozmówców sobie cenię i to prowadzi do jakiegoś konstruktywnego celu, ucz się nuka! pozdrawiam

nuka

  • Gość
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 05, 2010, 01:59:43 am »
Bardzo Ci dziękuję za pouczenia. Człowiek uczy sie całe życie a i tak znajdą sie ... Wiesz, ja tez potrafię rozmawiać... czasami nawet zniżam sie do poziomu rozmówcy

"Usunąłem po rozmowie, którą własnie zakończyłem z ais na facebooku"  Fakty mówią same za siebie., cytowałam Cie już o godz 1:19, a Ty o 1:50 odpisujesz, że usunąłeś po rozmowie, którą właśnie zakończyłeś, to tez drobny szczegół zdradzający mówienie nieprawdy...

hubertus

  • Gość
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 05, 2010, 02:04:49 am »
ech dziecinada się już zaczyna. zapytaj ais, ona może bardziej do Ciebie przemówi, skoro ja mówię/piszę nieprawdę.
a w ogóle szkoda czasu - przez ten czas napisałabyś już te podziękowania na stronę SPK , przecież tak tego czasu brak a Ty go marnujesz tylko na postowanie z kłamcą, oszustem etc. etc.

nuka

  • Gość
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2010, 02:15:47 am »
a w ogóle szkoda czasu - przez ten czas napisałabyś już te podziękowania na stronę SPK , przecież tak tego czasu brak a Ty go marnujesz tylko na postowanie z kłamcą, oszustem etc. etc.
Zacytuję Ciebie (niedosłownie, czytaj zmieniając forme na żeńską) z tej skasowanej wypowiedzi: Wybacz ..., ale to ja będę decydowała co mam robić.
ech dziecinada się już zaczyna
Też mam podobne odczucia...

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy SPK płaci komuś za umowę o dzieło, zllecenie albo umowę o pracę?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2010, 10:28:53 am »
Prosze skończyć tą dyskusję na forum. Jeśli chcecie dalej to ciągnąc to tylko na pw.



Druga sprawa Hubertus, zapoznaj się z nowym regulaminem.

Przypominam, że:

W związku z licznymi nieporozumieniami prosimy wszelkie zastrzeżenia, uwagi i pytania co do działalności Stowarzyszenia Pomocy Królikom w tym poszczególnych działów kierować na numer telefonu *********** lub na adres e-mailowy skargi@kroliki.net. Wszelkie wpisy dokonane na forum w związku z tym tematem będą usuwane.

Następnym razem wszystkie posty tego typu jak powyższa dyskusja będą usuwane, a wobec użytkownika zostaną zastosowane kary i środki przymusu opisane w regulaminie już bez wcześniejszego upomnienia. 

edit by magda24: usunięto nr telefonu na prośbę użytkownika




« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2015, 19:14:25 pm wysłana przez magda24 »

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']