Autor Wątek: Oddam królika Karola.  (Przeczytany 7919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nataliente

  • Gość
Oddam królika Karola.
« dnia: Sierpień 14, 2010, 20:53:35 pm »
Oddam króliczka Karola ma roczek i jest zdrowy niestety muszę go oddać z powodu przeprowadzki..
Kontakt GG:5480025.

megana88

  • Gość
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2010, 14:17:22 pm »
Sorry za komentarz, ale dziecko też oddasz jak będziesz się wyprowadzać? Nie rozumiem takich powodów. Co to słoń, że nie można go zabrać? Nie czuje, nie tęskni? Nie wiem ile masz lat, ale jeśli jesteś pełnoletnia to dorosłość nie zaczyna się po przekroczeniu barierki 18 lat, a zaczyna się jak przychodzi słowo zwane ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2010, 14:34:25 pm »
Popieram przedmowczynie, ale z drugiej strony jesli ktos sie przeprowadza i nie moze zapewnic zwierzakowi odpowiednich warunkow to moze faktycznie lepiej go oddac, aby ktos inny zapewnil mu kochajacy dom.
Zwierzeta czuja, oczywiscie.. To tylko ludzie niestety maja zdolnosc pozbycia sie wlasnego sumienia .. bo jak uwazaja "to TYLKO zwierzak"... nie wszyscy ludzie sa tacy jak my megana, nie dla wszystkich zabranie zwierzaka oznacza odpowiedzialnosc, milosc i przywiazanie. Ja sama jestem skazana na rozlake z moimi uszami, ale jak tylko bede miala warunki, ktore beda dla nich dobre to odrazu je zabieram tutaj.
Wiesz, jak sie ma dzieci to nowego lokum szuka sie pod katem, aby im bylo dobrze, a zwierzeta w ocenie innych to TYLKO zwierzeta, wiec po co ktos ma sie nimi przejmowac... Smutne, ale prawdziwe.
Uwazam, ze lepiej, ze ktos przyjdzie tutaj i zglosi krolika do adopcji, niz ten mialby sie meczyc w za malej klatce lub co najgorzej zostac znaleziony na smietniku o czym niedawno moglismy przeczytac.

Nataliente, czy faktycznie nie bedziesz miala odpowiednich warunkow, aby zatrzymac krolika? On na pewno bedzie za Toba tesknil. Rozwaz jeszcze raz wszystko.


Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2010, 14:40:22 pm »
Megana- zrozum człowieka, królik nie pasuje do nowego wystroju wnętrza....

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2010, 14:48:58 pm »
Jezu, ludzie, zdarza się, że ktoś wyprowadza się, będzie pracował po 10 godzin bądź i pracował i studiował i słusznie uważa, że królik będzie za długo sam w zamknięciu  :icon_rolleyes
Uważam, że jak ktoś- nie ważne czy ma słuszny czy niesłuszny powód- jeżeli odpowiednio wcześnie zaczyna martwić się co ze zwierzakiem w nowej sytuacji, i jeżeli dojdzie do wniosku, że zwierzęciu będzie źle i dlatego je oddaje, to nie należy od razu na niego naskakiwać  :icon_curve

W sprawie królika- przydało by się nieco więcej opisu, i zdjęcia, wyślij metryczkę na stronę adopcyjną SPK i poogłaszaj go na okolicznych portalach ogłoszeniowych. Tylko pamiętaj, by z nowym właścicielem podpisać umowę adopcyjną i sprawdzić nowy dom dokładnie
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

megana88

  • Gość
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2010, 14:49:56 pm »
Amy, masz w zuepłności rację. Pisząc miałam na myśli, że ludzie nawet nie zastanawiają się nad tym czy rzeczywiście nie będzie miejsca na królika tylko od razu oddają, bo tak wygodniej. Są sytuacje, gdy naprawdę nie możemy dłużej żyć z uszakiem (niejednokrotnie byłam świadkiem, gdy na forum oddawano uszaki, ale były to powody naprawdę ważne). Masz rację pisząc, że dla niektórych to "tylko" zwierzęta. Moim zdaniem inaczej piszą osoby, które naprawdę przeżywają rozłąkę ze zwierzakiem (oddanie), a inaczej te, które oddają je jak przedmiot. Wystarczy spojrzeć na post, typowe "ogłoszenie" -  Oddam kanapę ma roczek i jest zadbana niestety muszę ją oddać z powodu przeprowadzki.. - dla mnie mała różnica.

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2010, 15:05:41 pm »
W odbiorze to nie jest szukanie nowego domu, ale ogłoszenie oddam , najlepiej natychmiast. O kochanym zwierzaku jest się w stanie napisać kilka zdań.
Nie twierdzę, ze nie zdarzają się w życiu trudne sytuacje, ale można je jakoś opisać. Wątpie by ta osoba zgłosiła się do adopcji, proces trwa zbyt długo...a króliczek zapewne jest do oddania najlepiej dziś...
Piszę tak , bo często odpowiadam na tego typu ogłoszenia, polecając ludziom umieszczenia królika na naszej stronie...

Inga

  • Gość
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2010, 19:05:51 pm »
a ja nawiążę do tego co napisała megana, do bariery dorosłości, czyli przekroczenia 18-nastki.
Kochani, ja nie jestem pełnoletnia (nie podaję tu nic o sobie bo uważam że internet to nie jest dobre miejsce), a uważam, że jestem o wiele bardziej odpowiedzialna od niektórych ludzi którzy właśnie przekroczyli "dzieści" lat. Na prawdę nie trzeba mieć 18 czy 20 lat, żeby zachowywać sie jak dorosły. Mam pod opieką papugę, psa i królika. Szczepię je za własne kieszonkowe, zapewniam im opiekę, pożywienie, zaspakajam potrzeby i karmię, sprzątam klatki. Rodzicie dali mi kilka razy na karme to wszystko. Bo to JA CHCIAŁAM MIEĆ TE ZWIERZĘTA, nie rodzicie. Rodzice tylko wyrazili zgodę. Kiedy jest gorzej (np. teraz gdy pies będzie miał operacje) sama sobie dorabiam, nie chcę kasy od rodziców bo oni kupują mi wszystko ( i mojej siostrze) do szkoły, a to jest wydatek. Cały czas nabieram wiedzę na temat moich zwierząt. Moja koleżanka(rówieśnica) kupiła sobie królika i trzymała go w piwnicy. Wiek nie zależy od odpowiedzialności. Kiedy patrzę, jak moje koleżanki włóczą się o 23.00 po ulicy, to na prawdę uważam, że nie jestem burzliwą i nieodpowiedzialną nastolatką :)

sonia

  • Gość
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2010, 19:15:17 pm »
Oddam króliczka Karola ma roczek i jest zdrowy niestety muszę go oddać z powodu przeprowadzki..
Kontakt GG:5480025.

Niedawno przeprowadzalam sie,wszystkie 3 krolasy wzielam ze soba to sa przeciez czlonki mojej rodziny,kocham je :heart i nie wyobrazam sobie zebym miala  moje uszy komus oddac :oh:

Inga

  • Gość
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2010, 19:27:47 pm »
I dodam, że nie ma co oceniać autorki posta nie znając jej sytuacji, w końcu napisała tylko, że się przeprowadza- więcej nie wiemy.

sonia

  • Gość
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2010, 19:35:30 pm »
Nikt jej nie ocenia,zrobi jak uwaza,kazdy  wyraza tylko swoja opinie:)

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2010, 19:42:53 pm »
to wpis użytkowniczki Nataliente:
http://forum.kroliki.net/index.php?action=profile;u=7354;sa=showPosts

coś Wam to mówi?

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 15, 2010, 19:47:58 pm »
Pierwsza mysl to: Pozbywamy sie problemu?

A druga. niech wypełni formularz adopcyjny i tyle. Po co nastepny krolik ma byc zamkniety w ciasnej klatce i cierpiec.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

sonia

  • Gość
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 15, 2010, 19:49:07 pm »
Wszystko jasne. Nie komentuje wiecej admin_patrzy

Inga

  • Gość
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 15, 2010, 20:30:04 pm »
No, to dla mnie też wszytko jasne. [edit by admin - proszę ważyć słowa! następnym razem będzie ostrzeżenie] Nie mówię nic więcej, po prostu wypełnij formularz do adopcji i oddaj królika komuś odpowiedzialnemu. I nie kupuj sobie więcej zwierząt.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2010, 20:51:01 pm wysłana przez bosniak »

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 15, 2010, 20:56:03 pm »
Osobiste rady oraz komentarze proszę wymieniać przez PW. Osoby zainteresowane przygarnięciem królika odsyłam do pierwszego postu, w którym podano numer GG.

Pozdrawiam,
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Inga

  • Gość
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 15, 2010, 21:37:09 pm »
Ok, przepraszam, zawsze tak reaguję na takich ludzi, przytaczam im przykład, czasem bardzo twardy. Uważam jednak, że w inny sposób to nie dociera, ludzie bez wyobraźni tak mają. Mam nadzieję że Karol szybko znajdzie nowy, dobry dom.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 23, 2010, 18:56:02 pm »
Jezu - dziewczyna się zgłasza, że chce oddać, a Wy ją tak potraktowałyście.....


Czyli żeby nie zostać obrzucona błotem - nie ma się zgłaszać, a wyrzucić go na śmietnik ??
Rany. Powstrzymajcie komentarze.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 23, 2010, 19:59:24 pm »
Oczywiscie, ze ma, po to jest dzial adopcji, ale rowniez nie ma co podejmowac zbyt pochopnych decyzji, bo anozwidelec jakies rozwiazanie sie znajdzie.
Ja zawsze bede uwazac, ze jesli faktycznie nic nie da sie wykombinowac to najlepiej oddac krolika do adopcji, lub do kogos kto mu zapewni dobre warunki, nie ma co na sile trzymac zwierzaka i kazywac go na niepotrzebne cierpienia.
Bardzo czesto sie jednak zdarza, ze ludzie po prostu chca sie pozbyc problemu.. a przeciez decydujac sie na zwierze robimy to swiadomie i musimy byc za nie odpowiedzialni i starac sie organizowac wszystko tak, aby bylo rowniez miejsce dla niego.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 23, 2010, 20:16:50 pm »
Stało się i nie ma co dyskutować, co by było gdyby, bo to oczywiste.

Napisała tu dlatego że szuka dla niego domu. Więc jeżeli chce ktoś pomóc, to słowami tego nie zrobi, niezależnie od tego co powie.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Oddam królika Karola.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 23, 2011, 19:07:27 pm »
Proszę o przeniesienie wątku do archiwum
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 19:08:57 pm wysłana przez bosniak »