Autor Wątek: Kopanie !!!  (Przeczytany 24373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Felek

  • Gość
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 08, 2010, 18:11:13 pm »
Dziękuję za informacje. Zmieniłam mu też miejsce kuwety i chyba sobie ten róg upatrzył bo nadal tam siedzi, choć w kuwecie też, ale już mniej

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 09, 2010, 11:25:51 am »
Dziękuję za informacje. Zmieniłam mu też miejsce kuwety i chyba sobie ten róg upatrzył bo nadal tam siedzi, choć w kuwecie też, ale już mniej
Tylko się cieszyć, że siedzi w kuwecie! Dzięki temu bobki są tam gdzie trzeba!
NIE ZMIENIAJ mu miejsca kuwety - bo zacznie Ci sikać do tego rogu, który sobie wybrał. Jeśli w tym rogu stoi kuweta, to dobrze. A jeśli nie - to będzie się załatwiał wszędzie, tylko nie do kuwety. Ja już to przerobiłam z Tuptusiem. Sikał mi po całej klatce. Dopiero po 2 miesiącach odkryłam, że zasłoniłam mu miską z jedzeniem rożek w którym on chciał mieć wc.

Czy królik ma w klatce jakieś bezpieczne miejsce w które się może schować? Ja zrobiłam swojemu "norkę" z kartonowego pudełka i tam siedział w początkowych dniach oswajania się.

A druga sprawa. Czym ma wyścielone podłoże? Moja koleżanka miała to samo - królik nie ruszał się z miejsca. Dopiero później odkryła, że królik nie chce chodzić po drewnianych pałeczkach, które miał wysypane w całej klatce. Widocznie kłuły go w stópki.
Kiedy pałeczki zostały umieszczone tylko w kuwecie, a reszta klatki miała gładkie podłoże "nagle" królik odżył.


Felek

  • Gość
Odp: Kopanie !!!
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 09, 2010, 15:56:37 pm »
Biszkopcik zmieniłam mu miejsce kuwety, ale nadal chodzi do niej sikać, kupki to różnie część do kuwety a część poza nią. W kuwecie nadal czasami przesiaduje. Na dnie ma tylko włożoną szmatkę na której właśnie lubi leżeć i poza tym nic na dnie nie ma. Jeżeli chodzi jego potrzeby fizjologiczne to on bardzo kulturalny jest. jak wypuszczam go z klatki to na podłodze kładę szmatę i on na nią sobie idzie zrobić wtedy siku w czasie brykania, bo kupki to robi wszędzie  (jakoś z głupiego tak zrobiłam z tą szmatą, a raczej z doświadczenie na śwince morskiej).

A co do bezpiecznego miejsca, to nie dawałam mu nic, ale zaraz mu włożę małe pudełko kartonowe, bo mam takowe w domku.
 :icon_biggrin