Autor Wątek: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.  (Przeczytany 8542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« dnia: Lipiec 19, 2010, 12:01:04 pm »
I tak jak zapowiedziałam w niedzielny weekend wybraliśmy sie na dzien otwarty w siedzibie RSPCA w Wimblington.
Pogoda była wietrzna, na szczęscie było ciepło i nie padało. Organizacja całej tej imprezy była świetna- parkingi na ponad 500samochodów, co krok ludzie z psami, był zjazd (nie pamietam marki samochodu dopisze jak spytam Marcina :oh: ), zabawy dla dzieci, oraz oczywiście najbardziej zainteresowani czyli zwierzeta do adopcji :)


Pierwsze co zobaczylismy to agility dla psów było :) kto miał pieska, mógł pokazać jak piesek sobie radzi z takimi przeszkodami :)



Film :)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=W2BfpPaH5Zc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=W2BfpPaH5Zc</a>

Oczywiście przeszlismy najpierw do sekcji z królikami :) Na zdjęciu Jessica, jej partner sie schował niestety.


Angielski humor, zakróliczeni wiedza o co chodzi. Podpis brzmi: "Nie zapomnij sie umyć za uszami!"  :lol


Od środka, tak wygląda pawilon dla królików- jest dostepny tylko dla personelu, a to dlatego, żeby króliki miały miejsce gdzie mogą spokojnie posiedzieć bez widowni takiej jak w dniu wczorajszym...


...a na zewnątrz mozna oglądać króliki bez ograniczeń, tak wygląda każdy wybieg :lol


Tutaj miejsce z królikami, które nie było dostepne do zwiedzania. Króliki w tym miejscu maja wybieg, w zagrodach po lewej przebywaja te własnie leczone, z urazami, chorobami, porzucone, pózniej beda oddane do adopcji :)



Chyba najmilszą rzecza jest zobaczenie takiej tabliczki. Napis brzmi: "Jestem zarezerwowany"  :hura:


Króliki spędzają czas także na zewnątrz, w kojcach badz jak w wypadku większyh ras puszczane są na całą łąkę :) za orodzeniem gdzie w tej chwili było agility dla psów tez jest miejsce tylko dla królików do biegania :)


Królik Gigant do adopcji. Pieszczoch straszny- wystawiał łepek do głaskania, przemiły, przeogromny, zakochałam się  :heart :)


Królik Spike, baranek :) do adopcji, jako sam, ponieważ ma ciężki charakterek i jest agresywny troszkę...


Królik Whizzy, poszukuje domku, ponieważ ma dużo energii musi miec kompana do zabawy, jest wystraszony i płochliwy. Ispektor znalazł go i odebrał, jak to napisali ze "złych warunków".


Łąka do biegania dla królików :) Nie widać, ale po lewej ciągnie się jeszcze dobre 30metrów :)


Bardzo wystraszony królik. Nie było tabliczki, więc nie wiem jak miał na imię. Najpierw wysunął nosek...


...a pozniej wyszedł cały :)


Plakat z rasami królików :)


Genialny plakat. Wg. mnie w każdym sklepie zoologicznym powinien byc podobny! Napis brzmi: "Życie warte zycia?" i na dole "Opieka nad królikiem znaczy więcj niż zostawianie ich samych w klatce"


I zasady adopcji królików :)



O królikach to chyba wszystko (prawie, bo mam więcej zdjęć, ale wybierałam najlepsze) :) zostaly jeszcze zdjęcia kotków i psów i inne atrakcje do pokazania :) mam ponad 300 zdjęć i muszę wybierac jakie dać :)

Ciąg dalszy nastapi... :soon:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2010, 13:54:47 pm wysłana przez mysza »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2010, 12:38:01 pm »
to jak wygląda królicza rzeczywistość w polskich schroniskach w porównaniu do tego, co widać na zdjęciach
można określić tylko tak- przepaść



Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2010, 13:34:14 pm »
Z myśla o teresie i innych miłosniakach kotów na forum zdjęcia z pawilonu z kotkami do adopcji :)  :heart  :hura:

Właśnie tak czekam na dom...

Tak wygląda w środku :) mozna zobaczyc kotki od wewnątrz i od zewnątrz :) informacje przy każdym kotku, jak widac mają świetne warunki  :hura:

Najlepsze zdjęcie z wczorajszego dnia  :heart  :zakochany:

Dokładnie tak patrza na mnie znajomi, jak im mówie, że mam 3 króliki w domu  :hahaha

Tego Pana nie udało mi sie odciągnąć od kociąt przez 15minut  :lol  :oh:


Każdy kot ma własnie takie pomieszczenie na zewnątrz :) obowiązkowo krzesełko, kuweta, zabawki, miski z woda badz mlekiem, na jedzenie, kocyki, drapaki itd. Może to imitacja domu, ale lepsza niż niejedna pusta klatka w schronisku bez perspektyw na dobre życie. A tak mozna przynajmniej poczuc sie jak w domu, mieć swoje miejsce, zabawki, jedzenie, pieszczoty :)




I dalej zdjecia kotek, kociąt i kocurów :) większość spała ( w końcu jak tyle nudnych dwunogów przyszło, to trzeba coś robić ;) )



Pies z kotem  ]:-&gt;  :lol



Zobaczcie wzrok kota po lewej  :icon_eek






A tego kotka znam osobiście :) Ma 5 lat, był u mnie leczony na grzybicę, znaleziony na ulicy, porzucowny, bo pewnie za stary był, zaniedbany, wygłodzony, teraz czeka na adopcję :) Prawie sie popłakałam, kiedy zaczął mnie lizać po ręce...

Przytulanie do ręki tez było :) Nie wiem czy z wdzięczności, czy z braku pieszczot.


Kociaki jak zwykle dokazywały :)




Jest taki zwyczaj, że często daje sie tabliczke upamietniająca jakąś osobe zmarłą np. na ławce, czy koło Drzewa. Tutaj taka tabliczka przypieta do drzwi jedego z wybiegów dla kotów. Napis brzmi: "Pamięci Marka Lee Saundersa. Lat 22. ... Kochał koty"


Serce mi się krajało jak widziałam to wszystko, a pomyślałam sobie jak jest w Polsce dla porówniania  :(
Chetnie bym wzięła kotka, ale wiem, że chwilowo to raczej nie wypali :( mam za to pod opieka bezdomna kotkę z młodymi, która przychodzi codziennie cos zjeść, kocieta są dzikie, kotka kiedys musiała być wyrzucona z domu  :bejzbol
Oto właśnie ona, zawsze czekająca pod drzwami, przytulajca się z wdzięczności za wykarmienie :) w nastepnym miesiącu musimy zorganizwać łapanie kociaków, bo nie wiem gdzie są, kotka będzie przez RSPCA wysterylizowana i wróci do nas. Także kotka mam- nieoficjalnie, ale mam :D

« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2010, 13:41:21 pm wysłana przez mysza »

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2010, 13:53:42 pm »
bardzo dziękuję za relację :bukiet
kurcze, zające mają tam lepsze warunki, niż w przeciętnym polskim domu
("królik ozdobny" zamknięty w ciasnej klatce z kawałkiem marchewki :/ )

 takie schronisko to raj w porównaniu z tym, co widziałam w Celestynowie czy na Paluchu ;|
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2010, 13:56:13 pm »
To jeszcze nie wszystkie zdjęcia :) nie ma za co- ja tylko chciałam Wam pokazać jak to wygląda tutaj... Sama byłam w szoku.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2010, 14:04:21 pm »
zdjęcie z Celestynowa, załadowane na picasse



i link do całej galerii

http://picasaweb.google.pl/jadwiniaa/PsyZeSchroniska#5166173948025508290
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2010, 23:31:38 pm »
Niesamowite..... Co ja bym dała, żeby u Nas choć w połowie tak było :( Eh.... daleka droga.....

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2010, 11:45:21 am »
Podsumowanie z dnia RSPCA- Było w sumie ok. 2000 gości, zebrano ponad 3.500 funtów na schronisko :)

Jednym bardzo przykrym zdarzeniem było dzień nastepny, kiedy to ktoś rano podrzuciła matkę z kocietami pod wejscie do RSPCA :( wystarczyło poprosić kogoś z recepcji, że nie ma wyjścia i zostawić rodzinkę, ale oczywiście ktoś zrobił inaczej i naraził kociaki na niebezpieczeństwo (ulica, samochody) Rodzinka w chwili obecnej przebywa na obserwacji przez kilka tygodni i kociaki bedą oddane do adopcji.

Offline Salix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2010, 17:05:37 pm »
Świetne warunki :)

Oby kiedyś w naszym kraju tak było....
Maryś będę o Tobie pamiętać....

000gosiulek000

  • Gość
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2010, 17:20:41 pm »
oj chyba niedoczekanie. chyba, że bogaci ludzie zaczną zakładac prywatne schroniska i o nie dbać. Może jak by państwo bardziej się zainteresowało dobrem zwierząt...ale cóż, chyba to się nigdy nie stanie  ;( chyba że my przejdziemy do władzy :matrix :krzywy2

Shaiya

  • Gość
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2010, 18:43:03 pm »
Jadzia, Celestynów to i tak, gdybyście zobaczyły Tarnowski Azyl. Żeby chociaż przyjmowali na wolontariat, ale skąd... ><'

A RSPCA, to raj. Nieporównywalnie lepszy niż to co maja niektóre stworzenia na wsi, czy w polskich domach.

teresa

  • Gość
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2010, 12:14:24 pm »
Miło zobaczyć, że są takie miejsca jak RSPCA.  Marzę o takim ogromniastym króliku (gdyby moje mieszkanie, i portfel pomieścły jeszcze jedno zwierzę byłby to olbrzym begalski albo olbrzymopodobny królis) i pewnie nie mogłabym sie rozstać  z tym olbrzymem ze zdjęcia.
Dzieki Myszko, że z myślą o kociarzach na tym forum obfociłaś też kociaste.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2010, 12:37:02 pm »
Kotowaci sa mi tak samo bliscy jak długo czy oklapłouche uszaki :) nie mogłam nie zamieścić takich zdjęc :)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2010, 13:56:24 pm »
wspaniały reportaż! :) dziękuję!  :heart

Może uda nam się zrobić z biegiem czasu tak wspaniałe królicze schroniska? :)

Olbrzym belgijski cudowny, jak mój biegający za Tęczowym Mostem Szaraczyczek.

Będziemy mieć niedługo olbrzyma belgijskiego do adopcji, przyjeżdza do Warszawy :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: RSPCA- Dzień Otwarty 18.07.2010 Wimblington. UK.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 31, 2010, 19:14:48 pm »
Warunki rzeczywiscie rewelacyjne. Czysciutko. To pierwsza rzecz, ktora rzucila mi sie w oczy.

U nas ostatnio po osiedlu chodzili wolontariusze z RSPCA i szukali jak to sami ujeli - milionerow ;) czyli osob, kore chcialyby ich wesprzec. Wyobrazacie sobie reakcje ludzi w Polsce gdyby ktos tak zapukal do drzwi i zaczal opowiadac o skrzywdzonych zwierzetach czekajacych na adopcje? Ja to bym w Polsce po pierwsze nie otworzyla drzwi obcemu ;)