Autor Wątek: hodowla w której nie podaje się królikom wody  (Przeczytany 18712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
hodowla w której nie podaje się królikom wody
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2010, 01:52:28 am »
Wataha, wiem. ;) Niestety...
Ale jak się taką osobę nakryje i nakabluje na nią to wylatuje z ZKwP, nie wiem jak z innymi federacjami.

[ Dodano: Nie Mar 14, 2010 1:53 am ]
Chyba, że ma znajomości.
Ale na szczęście większość hodowli r=r jest ok. :P


Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
hodowla w której nie podaje się królikom wody
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 14, 2010, 11:53:14 am »
co do tej wody ja mysle ze to jest problem hymn ... spoleczny - ludzie nie szanuja zwierzat, twierdza ze skoro producenci mowia tak czy siak, jakies tepe kobiety ze sklepow zoologicznych albo mamusia to jest to na 100% prawda, wystarczy spojrzec na zapytaj. tam tez ktos sie juz klocil o podawanie wody do picia dla krolikow i gryzoni

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: hodowla w której nie podaje się królikom wody
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 07, 2010, 17:25:17 pm »
Społeczny ? Możliwe, to, że królik nie potrzebuje wody jest powszechnym mitem w naszym społeczeństwie, szczególnie w kręgach wiejskich. Ja miałam taką znajomą, której rodzice mieli króliki hodowlane i też żyły bez wody. Jedynie matki w ciąży i podczas karmienia dostawały krowie mleko. Na próby perswazji koleżanka zbywała mnie machnięciem ręki i twierdzeniem, że "te twoje miniaturki to zupełnie co inngo, zrozum!". Ot, taki przykład debilizmu :)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: hodowla w której nie podaje się królikom wody
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 07, 2010, 17:41:30 pm »
Ale takie postępowanie moim zdaniem wynika ze świadomej głupoty- przecież ci ludzie wiedzą, że bez wody królik nie powinien żyć, ale nie chcą mu jej dać( zabrudzi, rozleje itp), i dlatego tak mówią.

Mój wujek hodował króliki- na mięso. I co? Jakoś miały i wodę, i zieleninę, i dobrą paszę na zimę, i miały wybieg na lato, mieszkały w dużych, sprzątanych  klatkach. A mój wujek prosty chłop, ale nawet on wiedział, że króle muszą mieć dobre warunki
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."