Autor Wątek: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt  (Przeczytany 15163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kucharz19

  • Gość
Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« dnia: Lipiec 12, 2010, 23:19:09 pm »
W dniach 19 oraz 22 czerwca 2010 r. odbyła się kontrola warunków bytowych królików w mini-zoo funkcjonującym w Białobrzegach (woj. mazowieckie).

Podczas kontroli okazało się, że znajdujące się w nim króliki w większości są chore. Miały wprawdzie dość duży wybieg, jednak ich stan zdrowia był zatrważająco zły. Zobaczyliśmy m.in. królika z ropnym wysiękiem z oka, królika zaatakowanego przez świerzbowca oraz królika z dziwnie wyglądającymi zmianami pod nosem.


W pierwszym dniu poprosiliśmy o numer kontaktowy do weterynarza, który opiekuje się zwierzętami w mini-zoo.

Lekarz został poinformowany o naszych odkryciach w kwestii zdrowia królików, przekazaliśmy mu także nasze spostrzeżenia dotyczące świerzbowca i otrzymaliśmy odpowiedź, że króliki właśnie na świerzb są leczone.

Podczas drugiej kontroli (22 czerwca) chcieliśmy obejrzeć ponownie królika ze świerzbem, okazało się jednak, że zwierzęcia nie można odnaleźć, a właściciel nie jest w stanie powiedzieć, co się z nim stało i gdzie mógł zniknąć. Mimo starań nie udało nam się tego dowiedzieć. Zostały natomiast odebrane dwa pozostałe, wyglądające najgorzej króliki (z zaropiałym okiem i ze strupem pod nosem).

Króliki zostały zabrane do kliniki weterynaryjnej, gdzie stwierdzono, że:

    * pierwszy królik cierpi na ropnia zagałkowego (oko trzeba będzie usunąć) oraz jest w ok. 15-dniowej ciąży mnogiej (podobnie jak oko ciąża kwalifikowana do usunięcia ze względu na ogólnie zły stan zdrowia królika);
    * drugi królik ma pod nosem ropiejącą ranę oraz liczne rany na grzbiecie, które są w trakcie gojenia.

Trudno wyobrazić sobie, że lekarz weterynarii, który opiekował się zwierzętami w mini-zoo nie był w stanie przez 3 miesiące stwierdzić tych chorób (osoba, która zgłosiła interwencję twierdzi, że chore zwierzęta przebywają tam co najmniej od 3 miesięcy), podczas gdy nasz lekarz w ciągu 12 godzin wykonał wszystkie potrzebne badania i postawił diagnozy.
Dziwi również fakt, że właściciele zwierząt nie zauważyli, że z ich podopiecznymi dzieje się coś niedobrego, że są osowiałe, że jednemu z oka obficie wycieka ropa. Zwierzęta nie były posegregowane płciami, co budzi uzasadnione podejrzenia o pojawieniu się kolejnych miotów w najbliższym czasie. Króliki są źle żywione, podawany pokarm jest nieodpowiedni i monotonny (króliki karmione są wyłącznie owsem).

Po kontrolach wysłano do właściciela zwierząt zalecenia pokontrolne. Mamy nadzieje, że właścicielka zwierząt się opamięta i nasze zalecenia wejdą w życie.

Na pewno niebawem będziemy ponownie kontrolowali to miejsce.

Dodatkowo na życzenie jednego z właścicieli na miejsce został wezwany patrol policji. Po spisaniu osób, które przebywały na miejscu oraz spisaniu protokołu z miejsca zdarzenia, policjanci udali się do swoich dalszych zajęć.

---

Postaram się niedługo dodać jakieś fotki królików.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2010, 23:23:34 pm »
I nie będzie żadnej odpowiedzialności karnej nałożonej na właścicieli? Kompletnie nic policja nie zrobiła? :(

To jest wstrząsające co sie dzieje, jak mozna trzymać tak zwierzęta, i jeszcze publicznie je pokazywać? Nie mam słów... :(

kucharz19

  • Gość
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2010, 23:26:31 pm »
To my zdecydowaliśmy się nie wnosić oskarżenia. Tylko dlatego, że istnieje szansa na poprawę ogólnych warunków u zwierząt. Sąd nałożyłby pewnie max. 500 pln grzywny i na tym by się skończyło. Gdyby sytuacja się nie poprawiła, to wtedy sprawa pójdzie dalej. Policja była wzywana nie na naszą prośbę, tylko na życzenie właścicieli.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2010, 23:28:13 pm »
Rozumiem. Pewnie chcieli Was tym wystraszyć. Mam nadzieję, że warunki się poprawią i czekamy w takim razie na zdjęcia królików :)

Goga

  • Gość
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2010, 23:31:59 pm »
Mamy kwity na te 2 nieszczęścia? Pojechałbyś ze mną na interwencję do Piastowa?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2010, 23:34:15 pm wysłana przez Goga »

kucharz19

  • Gość
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2010, 23:37:42 pm »
Kwity, w sensie, zrzeczenie się praw do zwierząt? Miałem dzwonić do właścicieli, ale dzisiaj byłem tak zarobiony, że zapomniałem. Mogę jechać do piastowa. Ale daj znać kiedy (w tym tygodniu pracuje od 16 do 21) weekend mam wolny chodź przyjeżdża moja rodzina. Napisz też gdzie się spotykamy. Do weekendy powinny być już te nasze nieszczęsne legitymacje :). Ty chyba też tam byłaś tj. w tej bazie do druku, tak?

Co do zdjęć, to były one robione w lecznicy. Muszę poprosić Panią Doktor, żeby podesłała mi :)

Edit:

a i napisz mi, co tam się dzieje :) najlepiej na interwencje@kroliki.net.

kucharz19

  • Gość
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2010, 23:42:30 pm »
Rozumiem. Pewnie chcieli Was tym wystraszyć. Mam nadzieję, że warunki się poprawią i czekamy w takim razie na zdjęcia królików :)

Myślę, że chcieli sobie tym pomóc (może myśleli, ze policja im pomoże?). A tak poza tym ja się policji nie boje, bo nie ma czego. Jeśli niczego nie nabroisz, to nie musisz się ich bać. W większości przypadków, to bardzo sympatyczne osoby :)

Goga

  • Gość
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2010, 23:52:29 pm »
Wyskrobałam e-maila

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2010, 23:58:38 pm »
ja mam zdjecia tych krolikow i film jest na youtube samicy z młodymi:

http://www.youtube.com/user/TelewizjaKrolik

konkretnie ten film:

http://www.youtube.com/watch?v=tULIRD-plus

warto obejrzec, bo sa smieszne maluchy, jeszcze bez sierści calkiem :)

Zdjęcia jakoś podeślę - a film już Oli Głowackiej dawałam kilka dni temu.

kucharz19

  • Gość
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2010, 00:00:18 am »
to zdjęcia mi szybko podeślij bo są mi potrzebne do akt i do strony interwencyjnej.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2010, 00:03:17 am »
Goga - trzeba bedzie jeszcze zrobic Mińsk Mazowiecki - ja jestem umowiona na wyjazd tam w najblizszy czwartek, chyba z Leszkiem pojadę.

Zaprasza nas rodzina hodowców z prosbą o pomoc w ogarnieciu królików, tak więc bedzie spokojnie, przywiozę im materiały, jak prawidlowo opiekowac sie, niestety nie maja internetu, to jest wioska pod Mińskiem. Królików jest 50. Nie są przeznaczone ani na mięso, ani na futro, ani na sprzedaż, są już rozdzielone, ale niedawno 10 umarło - "na jakąś zarazę", trochę się ci ludzie pogubili i proszą o pomoc. Zaproponowalam im, zeby stopniowo wydawali je do adopcji, bo nie beda w stanie sfinansowac wyzywienia i szczepienia, kontroli tylu królików. Mam nadziej,e ze na to pójdą, bo jednak juz teraz sytuacja zaczyna ich przerastac organizacyjnie i finansowo, jednoczesnie z królikami są bardzo zżyci, sa tam i miniaturki i "hodowlane".

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 25, 2010, 10:53:42 am »
Ais i masz jakieś info apropo tych 50 uszoli?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


kucharz19

  • Gość
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 25, 2010, 14:13:42 pm »
To nie jest temat odnośnie 50 królików w mińsku, tylko temat o interwencji w mini-zoo.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:11:10 pm »
Czy w takim razie mam założyć osobny temat, żeby dowiedzieć się, co z  tymi 50 uszami z Mińska?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


kucharz19

  • Gość
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:20:42 pm »
Wystarczy napisać PW do iwony, albo maila :)

kucharz19

  • Gość
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2010, 16:03:24 pm »
pojawiły się zdjęcia królików na stronie: http://www.kroliki.net/pl/aktualnosci/2010-07-11/interwencja-w-mini-zoo-i-odebranie-zwierzat Można zobaczyć jak zwierzaki wyglądały.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2010, 23:18:25 pm »
Bardzo to smutne :( starasznie wygląda ten ropień zagałkowy :(

Trzymam kciuki za uszaki, mam nadzieję, że teraz znajdą prawdziwe i kochające serca :heart

Inga

  • Gość
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2010, 09:11:14 am »
o Boże... jak można było trzymać takie króliki w sklepie? Bez pójścia do dobrego weta.... Bez jakiejkolwiek interwencji właścicieli zoologa....

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2010, 10:32:15 am »
O matko... brak slow, a ludzi ktorzy doprowadzili do takiego ich stanu i nie zapewnili im opieki powinno spotkac to samo!

Czy oko da sie uratowac?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline hugok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 530
    • http://hugok.pl.tl/
  • Lokalizacja: Łaziska Górne
  • Moje króliki: Zorza :) ....i za tęczowym mostem Edzio (*)
Odp: Interwencja w mini-zoo i odebranie zwierząt
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 26, 2010, 18:25:19 pm »
okropność :( Nie rozumiem ludzi...
Zorza <3 => http://forum.kroliki.net/index.php?topic=18174.new#new

I Edzio (*) => http://hugok.pl.tl/GaLeRiA/kat-20.htm

I moja ulubiona "złota myśl":
"Czy przydarzyło się to, czy tez nie; tego nie wiem, jeśli jednak rozważyć te sprawę dogłębnie wszystko staje się prawdą"
Czarny Łoś