Autor Wątek: Nie chcę jest karmy.  (Przeczytany 2911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PuśŚ.

  • Gość
Nie chcę jest karmy.
« dnia: Lipiec 09, 2010, 11:07:51 am »
Hej.! Mam pewien problem otóż ostatnio kupiłam królince karmę firmy Cuni Pro... ale ona nie ma zamieru nawet jej posmakować. :/ Da się ją jakoś przyzwyczaić do tej karmy.? A jak nie to jaką mam jej kupić zamiat tej.? Pliss pomóżcie.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nie chcę jest karmy.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2010, 11:50:26 am »
Lepsza od CC jest Grainless Complete firmy JR FARM. Zmieniaj karmy, aż zoaczysz która jej smakuje, ewentualnie możęsz mieszać ze starą karmą w stosunku 50:50 i zwiększać dzien po dniu tą którą chcesz podawać.

Może wina nie lezy po stronie gramnulatu tylko problemów z zębami, zołądkiem itd? Królik je dobrze, bobokuje i sika normalnie?

Celticgirl

  • Gość
Odp: Nie chcę jest karmy.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2010, 12:03:01 pm »
Nie zmieniaj karmy gwałtownie, to może być duży szok dla królika, mieszaj ze starą tak jak napisała mysza i zobaczysz czy się do niej przekona

PuśŚ.

  • Gość
Odp: Nie chcę jest karmy.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2010, 12:51:23 pm »


Może wina nie lezy po stronie gramnulatu tylko problemów z zębami, zołądkiem itd? Królik je dobrze, bobokuje i sika normalnie?
Tak normalnie sika i bobkuje , nawet jak mieszam starą z nową to ona tylko ja tą starą a nowej nie tknie :/

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nie chcę jest karmy.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2010, 12:55:35 pm »
Pytam o bobki, czy nie są za małe, czy królik nie ma problemów z sikaniem, czy sie nie wypina za mocno. Może nie chcieć jeść bo ma zołądek pełny, zapchany. Leni się?
Nie wiem co możęsz w gruncie rzeczy zrobić. Próbować sposobów, przejść na diete bezgranulatową (jest zdrowsza, poznieważ granulaty zdrowe jednak nie są )
Może to być wynik choroby zołądka... trudno powiedzieć.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Nie chcę jest karmy.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2010, 13:20:04 pm »
Moim też Cuni Pro kłuła w zęby.Za to CC najchętniej,a Grainless tak sobie.

PuśŚ.

  • Gość
Odp: Nie chcę jest karmy.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2010, 13:22:00 pm »
nie nie są za małe , sika normalnie i mocno sie nie wypina a lenić się nie leni biega jak zwykle po calym domu :) a u weta ostatnio byłam i powiedział że wszystko ok. ;) chyba poprostu zmienię karmę , bo inne wsuwa w pięc minut. ale przekedzona też nie jest bo jak dostała suszki to od razu spałaszowała. :) :) dzięki że staracie się mi pomóć :*noo mi się też tak wydaje MAS kupię jej CC :*