Autor Wątek: drugi królik  (Przeczytany 2659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
drugi królik
« dnia: Czerwiec 30, 2010, 14:36:26 pm »
Kochani, chcialam sie was poradzic. mamy bazylke skonczyla juz 14 tyg. wszystko jest fajnie, ale widzimy jak bardzo brakuje jej towarzystwa w postaci drugiego króla. serce nas boli jak obserwujemy ja, kiedy opiekuje sie swoim pluszakiem - krolikiem - myje mu oczka, uszka, lize go, spi obok itd. problem jest taki, ze mieszkamy w kawalerce. nie ukrywam, ze bazylka ma problem, zeby sie wybiegac i wyszalec, chociaz znalazla sobie system. myslicie ze ma sens branie drugiego krola do tak malego mieszkania ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2010, 21:20:59 pm wysłana przez kasieek99 »

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Odp: drugi królik
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2010, 18:58:13 pm »
Musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie czy gdyby króliki się nie zaprzyjaźniły to czy dałabyś radę je odizolować albo wypuszczać na zmianę ? Ja myślę że jeżeli będą zaprzyjaźnione to żaden problem :) Króliki szczęśliwsze będą razem ale w małym mieszkaniu niż osobno w wielkim ;)

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: drugi królik
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2010, 19:29:13 pm »
Kurcze tego wogole nie wielam pod uwage  :/ wyszlam z zalozenia, ze maluchy sie polubia na 100%. na miniaturce pisza ze do 4-tego msc zaprzyjazniaja sie bez problemu. dlatego chcialabym to zalatwic w ciagu miesiaca. no i nie ukrywam najlepiej wziac malucha. jezeli sie zdecydujemy to adopcja zaden problem, ale maluch  :/  ogladalam juz dzisiaj fajnego 8-msc uszatek. nawet planuje przemeblowanie pokoju, zeby wiecej miejsca bylo. tylko boje sie, ze i tak im bedzie ciasno. to tylko jeden pokoj i to zagracony szafa, sofa, stol, biurko itp. wiem, ze to odpowiedzialna decyzja dlatego chcialam rady od was :)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: drugi królik
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2010, 20:37:20 pm »
Musisz wziąść pod uwagę,że biorąc malucha-samczyka będzie on niewykastrowany i możesz przegapić moment dojrzewania i powiększy Ci się królicza rodzina.Napewno,gdy się zaprzyjaźnią będą ze sobą szczęśliwe,ale w przeciwnym wypadku znaczenie terenu bobkami i siuśkami zwłaszcza pod klatką rywala.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: drugi królik
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2010, 21:32:58 pm »
Króliki jak są w młodym wieku nie rywalizują, lubia się, pozmneij zaczyna się dojrzewanie. Trzeba będzie panów/panie wykastrowac/wysterylizować. A co dalej to jest jeszcze utrzymanie zwierzaka, szczepionki, jedzienie- kwestie finansową też trzeba brac pod uwagę, czy aby na pewno zapewni sie królikom odpowiednie warunki :)