Autor Wątek: Czerwony mocz?  (Przeczytany 4613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kraju19

  • Gość
Czerwony mocz?
« dnia: Maj 12, 2010, 21:08:31 pm »
Od tygodnia mój królik miniaturka [dziewczynka] oddaje mocz w kolorze żółto czerwonym.
O co tu chodzi?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Czerwony mocz?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2010, 21:14:23 pm »
Być może od żywienia.Dajesz marchewkę,buraczki?One mogą barwić mocz na taki kolor.Płeć królika nie ma tutaj znaczenia.

kraju19

  • Gość
Czerwony mocz?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2010, 22:23:58 pm »
Nic takiego nie dostaje. Tylko mlecz.

kasiagio

  • Gość
Czerwony mocz?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2010, 22:27:07 pm »
Cytat: "kraju19"
Tylko mlecz.
mlecz tez może spowodować  taki właśnie kolor moczu , także spokojnie , odstaw i obserwuj ,  jak kolor powróci do normalnego to znaczy że mlecz jak nie to wet i badanie moczu :)

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czerwony mocz?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2010, 12:11:41 pm »
od paru dni zaobserwowałam, ze bazylka robi dziwnie kolorowe siku. czytalam na forum, ze to od jedzenia, ze barwi marchwe, babka, mlecz itd. wczoraj dostala tylko granulat, jablonke, porzeczke i truskawke - liscie/gałązki. zadnych warzyw. rano sprawdzam klatke, a tam siku normalne i dwie kupki sikow z brazem. zachowuje sie normalnie, bryka, skacze, broi. je troszke mniej sianka i pije mniej wody. nie chce ja stresowac wizyta u weta dlatego najpierw pytam was, co o tym myslicie ?
do weta i tak bedziemy szły za ok tydzien na szczepienie, natomiast mnie te siki mecza i mysle caly czas czy aby nic sie nie dzieje.
zastanawialam sie tez, czy aby nie ma na to wpływu biegunka, ktora przeszla 1,5 tyg temu ?