Autor Wątek: Załatwia się wszedzie i lize wszystko ;P  (Przeczytany 3228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mała :)

  • Gość
Załatwia się wszedzie i lize wszystko ;P
« dnia: Czerwiec 22, 2010, 21:21:21 pm »
MaM do Was pytanie:
moja mała Finitka (3mies) zalatwia sie w domu wszedzie. Robi kupe doslownie wszedzie i sika jak jej sie zechce, probowalam ja od razu wkladac do klatki jak tak zrobi, ale ona nie wie o co kaman... ostatnio nawet jak wzielam ja na rece i glaskalam to zostawila bobki na mnie ;/ jak ja tego oduczyc?
ahaa.a. mala tez lize czesto podloge, rece moje tez uwielbia lizac....
podpowiedzcie tez co zrobic jak ma delikatne rozwolnienie... mala dostaje tylko granulat i sianko.

megg

  • Gość
Odp: Załatwia się wszedzie i lize wszystko ;P
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2010, 08:00:37 am »
ja krolisia długo nie uczyłam się załatwiać do kuwety, kupiłam taka miskę prostokątną (wielkości kociej kuwety, tylko troche nizsza) i jak mi nasikała na podłogę (miała rozłożone gazety bo króliś nie chciał biegać po panelach) to włożyłam ta nasikaną gazetę tam, jak zrobiła bobki - wszystkie wrzuciłam, po dwóch razach jak nasikała na gazetę sama wiedziała gdzie ma się załatwiać, kuwetę ma postawioną poza klatka bo jest zamykana tylko na noc, cały dzień biega poza klatką... jedyny problem to gubienie bobków na łóżku na które sama wchodzi i schodzi, poza tym wie gdzie ma się załatwiać

aha, w kuwecie ma żwirek koci

a lizanie - podobno to oznaka sympatii jak ciebie liże :) mój krolis mógłby to robić non stop

Mała :)

  • Gość
Odp: Załatwia się wszedzie i lize wszystko ;P
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2010, 10:19:47 am »
czy myslisz ze moze byc taki problem, ze mala nie chce wskakiwac sama do klatki i dlatego robi gdzie popadnie? moze wystawic kuwete na zewnatrz

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Załatwia się wszedzie i lize wszystko ;P
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2010, 09:18:15 am »
dobrze ustawić w mieszkaniu kilka kuwet, zawsze to szansa , że królik zdąży do którejś dobiec ;) u mnie poza zagródką są dwie, najchętniej używana ta w łazience...Ale i tak mimo wszystko Clo jakiś czas temu zaczął kupciać na całego w zagrodzie na podłogę...tylko siusia do kuwetki :(