Autor Wątek: królik jest nerwowy ?  (Przeczytany 3540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

penugem

  • Gość
królik jest nerwowy ?
« dnia: Czerwiec 23, 2010, 22:44:55 pm »
Witam. Mam pytanie odnośnie królika. Mój królik ma około 3 miesięcy. Od jakiś dwóch tygodni królik atakuje wszystko co popadnie gryząc i drapiąc. NP podam przykład królik biega sobie po pokoju po dywanie i po łóżku, ja siedząc na łóżku z laptopem królik zaczyna robic piruety wszystko jest ok. mija okres 5-6 od kiedy zaczął robic piruety po czym staje się agresywny gryzie i drapie wszystko co popadnie włącznie ze mną. wygląda to tak jak by chciał oderwac jakis korzeń czy coś takiego. chwyta się czegoś gryzie a po chwili zaczyna mocno drapac. nie wiem co jest przyczyną ale to jest dziwne bo królik jest bardzo kochany szaleje czasem bardzo. ale to gryzienie i drapanie jest bardzo męczące i uciążliwe. Jest jakiś sposób by go tego oduczyc ?? mam nadzieje ze coś mi poradzicie bo tak kochane zwierze tak męczy mnie i moją rodzinkę. dodam jeszcze ze królik jest strasznym lizusem gdy sie podłoży mu rękę czy się położy kolo niego zaraz podbiega i zaczyna lizac;):)

Pozdrawiam Penugem
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2010, 22:49:26 pm wysłana przez penugem »

Offline Tusia13_89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
    • Moja miość :*
Odp: królik jest nerwowy ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2010, 23:04:54 pm »
może zaczynają hormony buzować chociaż to trochę wcześnie... tak jakby dojrzewa? ;)
Pieszczoch - na zawsze w moim sercu ;*

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8009.0

"Nawet między zwierzętami nie znajdziesz tak podłych bydląt jak ludzie"

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik jest nerwowy ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2010, 23:16:37 pm »
Królik wygląda mi na dojrzewającego :) pomyśl o kastraci/sterylizacji gdy krolikowi narządy rodne się rozwiną do końca. Wet musi to dokładnie ustalić, najlepiej, żebys udał sie na konsultacje do weta co i jak :)

weci od królików są tutaj: http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci

Jeżeli to samiczka, to sterylizacja jest juz zaliczana do operacji i MUSI ją wykonać wet znający się na zajęczakach! :)