Autor Wątek: Pszczółka... królinka do której szczęście coś nie chce się uśmiechnąć :(  (Przeczytany 109047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

berry scary

  • Gość
O jejku:( dopiero dzisiaj przeczytałam o Pszczółce na głównej stronie SPK, obserwowałam ją od dawna bo jest chyba najdłużej czekającym królikiem:( Bidula mała. Niestety nie mogę pozwolić sobie w chwili obecnej na taką finansową pomoc na jaką chciałabym z całego serca, ale coś wyskrobię:). Należy się tej biednej królince całkowity powrót do zdrowia, żeby zaznała prawdziwego a nie tymczasowego domku. Buziaki dla Pszczółki

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
poniżej wklejam linki do filmów z Pszczółką
widać poprawę, chociaż mi najtrudniej ją dostrzec, podobno widać dużą poprawę:)
Pszczółka nadal czasami przewróci się wokół własnej osi( widać to dwa razy na jednym z filmów), ale wcześniej to było kilkadziesiąt razy dziennie...nie chodziła, tylko turlała się po dywanie, raz po raz
dzisiaj potrafi dość długo biegać, jest aktywna, nawet podczas mycia jest w stanie utrzymać równowagę, je
oczko nie wygląda pięknie, ma wywiniętą powiekę, ale dostaje lek i czekamy na powrót doc, mamy przed sobą jeszcze cały lipiec
wydaje mi się, że może jej głowa nie jest już wykrzywiona tak na 90 stopni, a może odrobinę mniej
cały czas najgorzej jest przy podawaniu leków, skręca się, ale będziemy cierpliwie


http://www.youtube.com/watch?v=99LAzkngigQ
http://www.youtube.com/watch?v=9dW1Va0o7qw
http://www.youtube.com/watch?v=bFzbof99PbM



Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Drugi filmik sie nie wyswietla bo oznaczony jest japo prywatny.

A reszta ok. Biedna pszczółka ;( ale kica zdrowo, jest ciekawska. Nie przeszkadza jej niepełnosprawność zbytnio :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
teraz powinien się wyświetlać



Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
tak, wyswietla sie :)
Pszczolka jest strasznie urocza :lol fajnie popatrzec jak wesoło kica, głowka nie wyglada na
tak bardzo przekrzywioną :) duzo zdrowia dla malutkiej :* :bukiet
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
mam pytanie, czy Pszczolka robi takie fikołki (bodajze w 3rd filmiku) poprzez brak rownowagi :> ??
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2010, 12:50:26 pm wysłana przez dnorthern7 »
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
W drugim filmiku na 1:31 przewraca sie dookoła :) to tak ma ze względy na głowę?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
ze względu na zmiany neurologiczne ma takie zaburzenia równowagi, potrafiła się tak przewracać kilkadziesiąt razy dziennie, nie mogąc nad tym zapanować



Offline Anika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • http://rysiek.wordpress.com
to niesamowite, ze potrafi miec momenty, bodajze przy drapaniu, kiedy odchyla glowke prawie do prawidlowej pozycji. Ciekawe od czego to zalezy.
Ania, Paweł, Czesław, Aj (FCR), a za tęczowym mostem... Docent (FCR) i Prezes (czarny baranek)

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Jak się Pszczółka dziś miewa??

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Bede sie modlic zeby dala rade. zeby wszytskie te biedne uszate przezyly
Trzymamy lapki ;**



Akte_Angel

  • Gość
Jak się Pszczółka dziś miewa??
Przyłączam się do pytania o stan Pszczółki - jak się czuje?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Czy mogę wykorzystać zdjęcia Pszczółki, żeby zrobić banerek?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Kitty, oczywiście, że tak

Pszczółka powoli podąża w dobrym kierunku, na razie nadal zdarza się jej przewracać i przy podawaniu leków jest zwinięta, kiedy tylko weźmie się ją na rękę, to jest problem, bo np. zakroplenie jej tego drugiego oka jest bardzo trudne przy wykrzywionej głowie, ale leki do pyszczka udaje się już podać, kiedy jej głowa leży na boku, a nie jak było dotychczas, gdy ma pyszczek do góry:/
nie wiem do jakiego stopnia uda nam się ją wyprowadzić, w tym tyg. pokażę małą doc, zobaczymy co z okiem, ale i tak poprawa jest, mała biega, przewraca się, gdy się zestresuje, przestraszy, ale potrafi się już umyć
czasami patrzę na nią, widzę, że się przechyla i myślę wtedy- walcz, nie daj się, utrzymaj równowagę i nie raz się udaje interesuje się otoczeniem, gdy słyszy, że wyciągam zioła czy suszony owoc od razu wykazuje zainteresowanie, na pewno jest lepiej i mam nadzieję, że będzie lepiej i lepiej
nad nami cały czas wisi korekta zębów i narkoza, ale na razie marzę tylko o tym, żeby na dobre przestała mieć zachwiania równowagi

historia Pszczółki jest opisana na str. głównej SPK, na stronie adopcyjnej, niedługo zmieni się również jej ogłoszenie
chcę, żeby wbiła się w pamięć ludzi i czekam aż pojawi się dla niej nowy dom
i to będzie historia z happy endem



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
rozmawiałam dziś z doc, był zadowolony z postępów Pszczółki, ale w środę zabiorę Pszczółkę na badania i zobaczymy co dalej



Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Super, oby tak dalej :)

Cały czas trzymam kciuki za zdrowie i ds Pszczółeczki.

hubert33

  • Gość
Super! po mału po mału i śliczna Pszczółka wyjdzie na prosto!
Wielkie dzięki za troskę i opiekę!
Dzielna dziewczynka!!!!!!
Przesyłam Pszczółce dużo swojej pozytywnej energii!
3mamy kciuki bardzo bardzo mocno!



« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2010, 23:18:20 pm wysłana przez hubert33 »

kasiagio

  • Gość
Pszczółko walcz i nie daj się , ja ci przesyłam głaski i trzymam kciuki abyś doszła do jak najlepszej kondycji i znalazła wspaniały DS  :*

hubert33

  • Gość
Odkąd obejrzałem kilka dni temu filmiki z youtube z Pszczółką cały czas mam Ją przed oczami, nawet śniła mi się.
Myślę o niej bardzo wiele... gdybym miał warunki bardzo chętnie bym się nią zajął ale mam kawalerkę i 2 królasy urzędujące w niej.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
chciałabym z całego serca podziękować wszystkim za pomoc dla Pszczółki i niezwykły odzew na jej historię, również finansowy
mam nadzieję, że w środę przekażę pozytywne wiadomości, bardzo możliwe, że Pszczółka już zawsze będzie miała przekrzywioną główkę, ale nie tak jak na pocz. 90 st., tylko znacznie mniej, jest już znaczenie lepiej, doc oceni to w środę
mam nadzieję, że powoli będziemy przygotowywać się do zabiegu korekty zębów, chociaż decyzję o tym musimy podjąć bardzo ostrożnie ze względu na wpływ narkozy na układ nerwowy

chciałabym, żeby jej historia dawała nadzieję, że karta może się tak diametralnie odwrócić i akurat teraz zacznie się dla małej lepsze, szczęśliwe życie, koniecznie w nowym DS