Autor Wątek: zgubione bobki poza kuwetą  (Przeczytany 15207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Celticgirl

  • Gość
Odp: zgubione bobki poza kuwetą
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 18, 2010, 16:46:38 pm »
to jest typowe. bo królik na początku bycia u ciebie przyzwyczaja się do nowego otoczenia, jest zdezorientowany. Dopiero po chwili czuje się pewniej i przechodzi do znaczenia swojego tereny. Boby na łóżku to klasyka. Uchata po prostu nie mogła na nie wchodzić i pomógł rozkładany koc z jej zapachem. Po sterylizacji wszystko minęło natychmiast

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgubione bobki poza kuwetą
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 18, 2010, 16:51:57 pm »
bazyl tez poczatkowo robil w klatce, potem TYLKO na lozko. potrafil siedziec w klatce i jesc, wyjsc z niej TYLKO po to zeby łozko zalac. trwało to pare dni i przeszlo. musial zaznaczyc teren, ze tu mieszka :)
teraz znowu zaczyna akcje łozko robic, ale wydaje nam sie ze dojrzewa nam chlopak i dlatego. zyskał nowa ksywke obszczymurek.
wydaje mi sie ze karanie czy wkladanie pyszczka w odchody nic ci nie da. to nie pies, krolik nie zrozumie. musi swoje zaznaczyc, z czasem sie unormuje.

Celticgirl

  • Gość
Odp: zgubione bobki poza kuwetą
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 18, 2010, 17:07:20 pm »
z mojego doświadczenia uważam że im bardziej się czegoś królikowi zabrania to on tym bardziej chce to zrobić. ja rozkładałam koc na który ona lała i nie prałam go. Po kilku dniach jej przeszło.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: zgubione bobki poza kuwetą
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 29, 2010, 21:02:37 pm »
Podepnę się pod temat chociaz troszkę inna tematyka,jednak chodzi o Bobki. Tolek dzisiaj sobie stanął obok kuwet(sa tam boby suska) i zaczal wcinac,jeden po drugim, w tym czasie on sam zrobil bobki, odwrócił się ,zobaczyl czy ma ceko - nie bylo więc zaczal zjadac swoje (normalne bobki) jeden za drugim ... Nie widzialam jeszcze czegos takiego  co to oznacza?
SylwiaG

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: zgubione bobki poza kuwetą
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 29, 2010, 21:40:13 pm »
Sama nie wiem co to oznacza, :nie_wiem bo mój królik też czasami w dzień sobie bobka zje :zonka: (tak jak je te w nocy)
Poza tym leje na łóżko i wszędzie rozrzuca bobki(strasznie mnie to denerwuje :wisielec:) :oops:

Offline Arezja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • Mój kochany króliś
Odp: zgubione bobki poza kuwetą
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 01, 2010, 15:26:05 pm »
Czytam czytam i wiecie co!!. Od 4 dni uczę swojego królika załatwiać się w kuwecie. I uwierzcie mi jak się cieszyłam :brawo: jak po dwóch dniach mąk, błagania, wiecznego sprzątania Kajtuś zrozumiał do czego służy kuweta. No ale poza tym że kojarzy co to kuweta hmm i tak nadal załatwia się poza kuwetą. Armia bobków w klatce :D:D ale najgorsze jest to że mimo kuwety narożnej on nadal robi siku w drugim koncie (wolnym od kuwety). W tym tygodniu ma mi przyjsc klatka i aż strach mnie bierze jak pomyśle sobie że będę musiała codziennie po kilkanaście razy mu sprzątać. Swoją drogą nie mogła bym nie sprzątać Kajtusiowi 3 dni :D:D Na razie to co najmniej 2 razy na dzień. Jak się przyuczy i sporządnieje to mam nadzieje że wystarczy mu raz dziennie. A czy wasze uszaki też tak jedzenie rozwalają po całej klatce?

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgubione bobki poza kuwetą
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 01, 2010, 17:43:18 pm »
Arezja cieszę się Twoim szczęściem :D

Mój Koszyk to czasem gubi bobki - w kuwecie, ale to mu się zdarza bardzo rzadko :hahaha