Autor Wątek: Uszy  (Przeczytany 11271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Uszy
« dnia: Czerwiec 13, 2010, 16:24:10 pm »
Dzisiaj wchodząc do Caprii pomieszczenia zobaczyłam , ze ma w lewym uchu brązowe plamki. Nie wiem co to jest!  :nie_wiem Lewe ma już prawie ałe w tym , a prae dopiero zaczyna się zarastać tym  czymś. Powąchałam i nie śmierdziało. Dziewzyny co mam robić?  :placze

Nikki

  • Gość
Odp: Uszy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2010, 16:35:40 pm »
Najlepiej będzie jak pójdziesz do weta, nie wiadomo co to jest jest. To może być grzybica, świerzbowiec wątpię bo on śmierdzi.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2010, 17:59:39 pm »
Fallen, a one są od środkowej części ucha czy na zewnętrznej?

Mój Trus takie miał- brązowe plamy, jakby przebarwienia jak był młodszy. Pozniej znikło.

Zrób zdjęcie jak to wygląda.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Uszy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2010, 18:20:03 pm »
Wysprzątałam całą klatkę , umyłam iepłą wodą z occtem.
Najlepiej będzie jak pójdziesz do weta, nie wiadomo co to jest jest. To może być grzybica, świerzbowiec wątpię bo on śmierdzi.
Już dawno bym u niego była! Lecz nie wiem czy są tutaj weci , którzy zanją się na królikach. I w ogóle nie wiem czy jest tutaj coś takiego jak wet. Na pewno nie pójdę do baby , która zabiła już dzięki swojej weterynari wiele zwierząt. A to jedyne o mi przyhodzi do głowy jak myśle wet. Już pytałam się kuzynki. Nie ma nigdzie , przynajmniej ona tak powiedziała.
Fallen, a one są od środkowej części ucha czy na zewnętrznej?

Mój Trus takie miał- brązowe plamy, jakby przebarwienia jak był młodszy. Pozniej znikło.

Zrób zdjęcie jak to wygląda.
Zdjęcie - nie mam kabelka :( Ani od aparatu , ani od komórki! W środkowej. To tak jakby go ktoś maną w uchu farbą brązową. Z mamą mamy pietra , wię wymyłyśmy cąły jej pokoik wywaliłyśy  karton , siano i koyk , który Caprii uwielbia. Ma na nas focha za koyk , ale nie beziemy ryzykować.

OlgaT

  • Gość
Odp: Uszy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2010, 18:47:41 pm »
Ma na ciele jakieś inne zmiany? wyłysienia w obrębie głowy, karku, gdzieś na pyszczku ?

Tak jak dziewczyny mówią, to może być świerzb albo grzybica.
Grzybica - wyłysienia pokryte zmianami strupiastymi, albo można zaobserowować wyłysienia plus mocno złuszczony naskórek.
Świerzb - nadmierna ilość woskowiny usznej, silny świąd. Powstają pęcherzyki, które po pęknięciu uwalniają mazisty, żółty płyn o nieprzyjemnym zapachu. Mogą też tworzyć się żółtoszare strupy, które mogą zaczopować przewód słuchowy.

Zwróć uwagę czy potrząsa głową i drapie uszko. Czy jest niespokojna i czy ma apetyt?
Grzybica nie powoduje takiego świądu jaki wywołuje świerzbowiec.

Sprawdź czy w uchu nie ma żadnego ciała obcego, które mogłoby powodować stan zapalny.

Te brązowe plamy - dotknij i zobacz jakiej są konsystencji.

Ja uważam, że tak czy siak powinnaś udać się do weterynarza - sama świerzbu nie wyleczysz, o ile to świerzb :)


Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Uszy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2010, 18:52:09 pm »
Nazytałam się o świerzbie i Grzybiy. Jednak - Nic mi nie śmierdzi! Wąhala te uszyska i nic. Nie , nie ma zadnych zmian na ciele . Tylko te uszyska. Żadnyh strupków , łupierzu nic! Dotykałam... jak reszta ucha! Nie wiem co to może być. Jedyne co to napisałaś u Caprii jest - brązowe plamki.

OlgaT

  • Gość
Odp: Uszy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2010, 18:57:02 pm »
Czyli to nie jest, że tak powiem jakaś mazista substancja na skórze?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Uszy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2010, 11:14:41 am »
z jakiej okolicy jestes??moze niedaleko jest wet.
swierzbowiec nie smierdzi...Funiol mial gleboko w uchu..
cos niepokojacego to jest napewno..
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

megana88

  • Gość
Odp: Uszy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2010, 11:41:20 am »
A to nie woskowina? Woskowina bywa brązowa i zbita w takie jakby skrzepy. Tak było u Karolci... całe uszy w tym miała.Jak rozcierasz to w dłoni nie jest tłuste w dotyku? Tylko nie tłuste jak olej, ale tak, że łątwo się rozplaszcza na placek.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2010, 12:37:54 pm »
moj pies miał takie ciemne strupki w uchu.
jak sie pozniej okazało to był grzyb, a wiemy jak ciezko pozbyc sie tego swinstwa :/

lepiej isc do weta, ja z Kolą tez myslalam ze to jakis strupaszek a ona sie meczyla.
nie wiem co to jest w przypadku z Twoją krolinką, bo moze to byc zupelnie niegrozne :)
nie jestem znawcą ale jesli nie ma jakiegos logicznego i pewnego wytumaczenia od naszych forumowych
znawcow, ktorych niewatpliwie jest duzo :lol to lepiej sie podpytac weta zeby miec spokojne sumienie :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Uszy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2010, 14:18:25 pm »
nawet jak to jest woskowina towydaje mi sie ze  nie powinna byc w calym  uchu i tak ciemna.brazowa
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

OlgaT

  • Gość
Odp: Uszy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2010, 14:34:33 pm »
ucho powinno być czyste, na pewno bez takiej ilości wydzieliny. Idź do weterynarza :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Uszy
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2010, 15:16:12 pm »
Toluś a na uszkach takie krostki,ale ja się tym zupełnie nie przejmuję ... to chyba nic złego.
SylwiaG

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Uszy
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2010, 16:11:29 pm »
Dziewczyny, ja już bym uweterynarza była! Ale nie znam tutaj nikgo specjalizującego się w kólikach. Dałabym zdjeie z kamerki, ale on sie strasznie wieri a ja kamerkę mam wmątowaną w laptopa nie mogę nią poruszać!
Jeszze spróbuje. I nie , to nie jest jakaś tam śliska wydzielina, to tak jakby było w skórze! Nie boli ją to co dziwne ;/

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszy
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2010, 16:33:29 pm »
Fallen, ale dziewczyny mówią, żebyś jechała do króliczego, któregos z tych http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci. Nic na to sami nie poradzimy, to musi zobaczyc króliczy wet jeżeli nie jesteś pewna.
Mój Trus miała takie plamy w uszkach:


Tak to wygląda u Twojego królika?

Ale to były tylko przebarwienia jak był mały :) teraz wszystko pokryło sie takim jednolitym kolorem- brązowym :) To normalne jak ma takie plamki :)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Uszy
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 14, 2010, 16:41:33 pm »
Nic nie widzę. Ale t takie malutkie brązowe jasne plamki blisko siebie ;) Mam nadzieję , żre to ni poważnego. Ni jej to nie przeszkadza. Nie drapie tegpo, nie boli i jak zwykle mogę go maać w uszy :d. Więc ja nie wiem. A głowy przecylonej też nie ma.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszy
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 14, 2010, 16:46:30 pm »
Zdjęcie się nie wyświetla?

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Uszy
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 14, 2010, 17:10:40 pm »
Wyświetla sie. Ale aprii nie ma takih dyużyh plam. ona ma malutkie plamezki blisko siebie.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszy
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 14, 2010, 17:28:41 pm »
Ewidentnie musi to wet zobaczyć, bo trudno stwierdzić co to jest.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Uszy
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2010, 07:25:53 am »
Dziewczyny ten link co dostałam nie działa.