Autor Wątek: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?  (Przeczytany 37052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tolinka

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 03, 2010, 22:21:24 pm »
Dokładnie tak,oni sie tylko do tego nadaja

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 04, 2010, 14:30:20 pm »
Trochę mi tu już demagogią zalatuje. Jeśli coś należy do kompetencji gminy to to należy do kompetencji gminy i koniec kropka - tylko stan nadzwyczajny może to zmienić. Jeśli to gmina odpowiada za plan zagospodarowania przestrzennego i jeśli to gmina wydaje pozwolenia na budowę to nie widzę sensu obarczać odpowiedzialnością rząd za budowanie na terenach zalewowych.

A co do trzepania kasy przez rząd - nie rozumiem co masz na myśli pisząc to. Jak niby trzepią kasę?

/EDIT/

A władze Warszawy jakoś potrafiły uchronić miasto przed zalaniem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2010, 14:35:42 pm wysłana przez tajniak »

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 04, 2010, 18:38:59 pm »
A co do trzepania kasy przez rząd - nie rozumiem co masz na myśli pisząc to. Jak niby trzepią kasę?

Boze, Tajniak,  wiesz w jakim Ty kraju zyjesz :> :P
jesli chodzi o powodz, moze nie bede sie juz wypowiadala. mam inne zdanie
do ktorego nie musze Cie przekonywac ;) wspaniale, ze Wa-wy nie zalało. To wlasciwie inni niech idą psioczyc na ulice
bo wg Ciebie pobudowali sie tam gdzie nie trzeba i niech sami sobie radzą ;)
ja to widze inaczej, ale w głebsza dyskusje nie bd wchodzic bo jest to w koncu forum krolicze.

demagogia ? hehhh - to wspaniale, !! ze  wlasnie polozyles jej kres, dzieeeki :]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2010, 18:52:22 pm wysłana przez dnorthern7 »
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 04, 2010, 18:48:20 pm »
Trzepią ,trzepią kasę jak się tylko da ;]. Co do powodzi to powiem tylko że to co było przez innych dla powodzian przekazane to oni i tak tego niedostali, chyba że im sprzedawali. Tata ma znajomego w straży jak tam pojechali to zobaczyli pełne stodoły, mieli tam to położyć a jeden wtedy zaprotestował i powiedział ze coś tu nie tak , wsiedli na łódki i zaczęli rozwozić te dary a ludzie to płakali że od kilku dnia, ani grosza, ani ziarnka ani nawet piętki chleba nie dostali.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 04, 2010, 22:04:16 pm »
Demagogia jest wtedy kiedy się gra na emocjach ludzi, a mówienie o trzepaniu kasy nie podając powodów, dla których się tak mówi, nią jest w mojej ocenie. Ja zawsze podając swoje zdanie operują argumentami.

Jeśli komuś po raz któryś zalewa piwnicę i po raz któryś ta osoba nie nauczyła się, że należy się ubezpieczyć i wynieść wszystkie rzeczy z piwnicy, no to sorry... Oczywiście np. za budowę wałów odpowiadają agendy rządowe, ale to są zaniedbania chyba w najmniejszej mierze rządów Tuska, choć oni też się przyczynili do tego. Pokazuję po prostu, że samorząd terytorialny sam może przeciwdziałać skutkom powodzi i ma chyba nawet większy wpływ, niż agendy rządowe. U nas gdyby Prezydent Wrocławia dobrze skoordynował akcję to by nie zalało części Kozanowa. W Warszawie to się udało, więc widać, że się da (a Warszawa rządzona jest przez Hannę Gronkiewicz-Walz z PO).

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 05, 2010, 00:04:32 am »
mysle, ze jesli nie jest to forum ds polityki wiec nie musisz az tak sie angazowac, bez przesady.
Nie trzeba nawet argumentowac, zeby wiedziec jak w Polsce kursują pieniazki, gdzie politycy ktorzy grzeją dupy i nic nie robią zarabiaja kupe kasy, a blokuja ustawy majace na celu pomagac zwyklym, potrzebujacym ludziom (w internecie znajdziesz mase przykladow). o tym ze komunisci, ktorzy do dzis zarabiaja pensyjki o ktorych nam sie tylko śni, pomimo, ze w przeszlosci robili wszystko by Polske zniszczyc i zaprzedac , mowie o wszelkich korupcjach - wystarczy telewizor właczyc. Mowie o tym, ze zdzieraja z nas coraz wieksze podatki, a pieniadze znikaja. Teraz bedziemy placic za drogi, bo nie stac nas na autostrady - chociaz wszystko co bylo mozliwe do podniesienia - zostalo juz w cenie podniesione.
Mowie o machlojkach miedzy politykami, ktorzy wszystko mierzą owymi pieniadzami, brak innych wartosci. mowie o tym, ze Polska juz dawno moglaby byc ze złota gdyby nas nie rozkradano. Wszelkie uklady i układziki , ktore maja miejsce na najwyzszych stanowsikach latwo zaobserwowac na codzien, chcociazby z mojego malego miasteczka, gdzie burmistrz nic nie robi oprocz kłaniania sie ludziom i zacieszania,  zarabia mase forsy i ma pełno układow. nie pomaga tym potrzebujacym, boiska do gry musieli zrobić z koscielnych funduszy, ludzie ktorym dom splonal 4 lata temu mieszkaja w ruinie - a burmistrz stawia pomniki zmarlym niemcom w naszym miescie. trzymajac przy tym sztamke z innym dziadostwem. nie trzeba patrzec daleko, zeby zobaczyc co sie dzieje w naszym kraju.
I nie wyjezdzaj mi tu Tajniaku z jakas demagogia (pojecia rowniez nie musisz tlumaczy :]) bo nie trzeba sie interesowac polityka, zeby to wiedziec.
Chyba, ze postrzegasz polskie realia polityczne optymistycznie, jesli tak to serdecznie Ci zazdroszcze,
bo ja niestety duzo dobrego tu nie zauwazam. Dla władzy  liczą sie góry mamony, posiadanie coraz wiekszej władzy, a to co sie dzieje z ludzmi jest daleko w tyle.
To tyle tego co mam do powiedzenia w temacie wyborow, ktore dzis sie zakonczyly i rowniez ja sie wylaczam.
jesli brak dokladnych argumentow, to dostarczy Ci je prasa, telewizja i internet, ktore na bierząco
owe argumenty beda Ci odstarczac :]
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 05, 2010, 10:31:57 am »
Co do 1. akapitu to się zgadzam choć o rządzie nie wspominasz specjalnie. ;)

A niektóre samorządy lokalne to rzeczywiście jest czasami horror i dziwię się, że PiS nie tam szukało układów, bo jest co szukać. ;) Mam wujka-urzędnika w gminie miejsko-wiejskiej i czasami, aż włos na głowie się jeży. Ale to samorządy, a nie rząd.

Teraz to nie jest demagogia, bo poparłaś swoje zdanie argumentami i dowodami empirycznymi. Dziękuję za to. :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 05, 2010, 12:33:40 pm »
oj Tajniak Tajniak :P
tak naprawde te samorzady lokalne odzwierciedlaja sytuacje w kraju.
i nigdy nikt nam nie dogodzi, zawsze bedzie komus zle.
nic lepszego od demokracji nie wymyslono. ;)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 06, 2010, 11:23:08 am »
Ale też jest tak że im samorząd większy tym mniej jest takich układów. :)

Offline hyghsq

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 06, 2010, 22:51:10 pm »
oj Tajniak Tajniak :P
tak naprawde te samorzady lokalne odzwierciedlaja sytuacje w kraju.
i nigdy nikt nam nie dogodzi, zawsze bedzie komus zle.
nic lepszego od demokracji nie wymyslono. ;)
oczywiscie ze wymyslono

absolutyzm + libertarianizm
Atsi bylo, jak si było, prece jakri było i, jeste nikdy nebylo, aby jaksi nebylo.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 07, 2010, 10:13:11 am »
A ja jestem chrześcijańskim demokratą z elementami liberalizmu ekonomicznego (głównie jeśli chodzi o redystrybucję środków) i wg mnie libertarianizm nie jest wybawieniem tego świata. ;) A i też trudno połączyć rządy absolutne z liberalizmem politycznym, który jest z jednym podstaw libertarianizmu.