Autor Wątek: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?  (Przeczytany 38104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasica

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 26, 2010, 22:12:51 pm »
moko buahaha :D grunt to uzasadnienie ;D
tylko taka jest prawda, ze malo sie mowi o programach wyborczych, za zaczyna sie w wiekszosci wyciaganie brudow, na co to komu to ja nie wiem...

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 26, 2010, 22:13:58 pm »
haha, no i oczywiscie fajną muche ma- to tez pewnie za nim przemówilo :P nc
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

moko

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 26, 2010, 22:15:19 pm »
ale jakie 'uzasadnienie'! :D

kasica

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 27, 2010, 00:55:48 am »
uzasadnienie to podstawa :D
ja sobie jeszcze wmawiam, ze jak pojde na wybory i nie wybiora tego, co ja chce, to bede mogla sobie narzekac przez kolejne 5 lat do woli :D i nikt mi nie powie-nie glosowalas to nie narzekaj :P

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 30, 2010, 10:37:48 am »
No to ja się wypowiem teraz. :)

W Europie stosuje się dwa systemy polityczne: semiprezydecki (np. Francja, Polska za rządów Włęsy) i parlamentarno-gabinetowy. /Jeszcze są inne systemy np. parlamentarno-komitetowy w Szwajcarii, ale to wyjątki./ W tym pierwszym to prezydent powołuje i odwołuje premiera, ministrów, ma szeroki zakres kompetencji w stosunku do parlamentu etc. W tym drugim prezydent pełni jedynie tradycyjnie obowiązki Głowy Państwa (np. nadawanie orderów, akt łaski), pełni funkcję reprezentacyjną oraz jest wybierany przez parlament (a nie Naród).

I tutaj nagle pojawia się taki system jaki jest w Polsce, który został ukształtowany pod dyktandem bieżących potrzeb politycznych SLD. Weto prezydenckie docelowo miało mieć niewielką siłę (bezwzględna większość), ale jak wygrał Kwaśniewski, postanowiono żeby trochę je umocnić, niż to pierwotnie zakładano no i padło na większość kwalifikowaną 3/5. No i teraz mamy Prezydenta, które wedle Konstytucji z 1997 r. ma de facto tylko władzę negatywną, czyli może hamować, blokować, opóźniać, a nie ma władzy pozytywnej czyli nie może kreować polityki zewnętrznej i wewnętrznej państwa. Nawet w sprawach militarnych Prezydent RP ma też nie dużo do powiedzenia.

No i mamy system parlamentarno-gabinetowy z przebłyskami systemu semiprezydenckiego. I teraz pojawia się pierwszy problem: Prezydent i premier nie muszą pochodzić z tej samej frakcji politycznej (po prezydent nie powołuje rządu, nie kieruje nim etc.) co implikuje konflikt. W związku z tym Prezydent jedyne co może zrobić to blokować - no i blokuje nominacje generalskie i oficerskie, mianowanie ambasadorów i konsulów, ustawy reformujące państwo, nie ratyfikuje traktatów międzynarodowych etc. No i jak w takie sytuacji ma poruszać się rząd? Jak ktoś kto wygrał wybory ma rządzić państwem skoro nie ma do tego odpowiednich instrumentów?

W obu tych systemach (semiprezydenckim i parlamentarno-gabinetowym) rząd ma większe pole manewru, szczególnie w parlamentarno-gabinetowym, ba ma po swojej stronie organ, który może wprowadzać jego politykę w życie. I tak jest w większości państw Europy tylko nie u nas. A opowieści o tym, że jak Komorowski wygra to PO zgarnie całą władzę to ja bym włożył między bajki, bo:
1. Mamy inne niezależne instytucje sprawujące częściowo władzę wykonawczą jak NBP, RPO, niezależny Prokurator Generalny etc.
2. Mamy ordynację proporcjonalną, która prawie nie daje możliwości, aby partia rządziła bez koalicjanta, który zawsze kontroluje poczynania partii zwycięskiej.
3. Na straży gwarancji naszych praw obywatelskich stoi Trybunał Konstytucyjny oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.
4. Nie wierzę w to, że Komorwoski nie będzie się starał jako Prezydent pokazać swojej niezależności i wyrazistości - oczywiście będzie posłuszny PO, ale na pewno od czasu do czasu będzie chciał pokazać pazur.

Kolejny problem: Jak mamy wybrać Prezydenta? Czym się mamy kierować? No chyba tylko tym, że będzie albo blokował rząd albo nie. Jakieś słabe kryterium wyboru jak dla mnie... Wybory prezydencie to tak naprawdę wybory mistera piękności, a nie osoby, która ma zmienić nasz kraj.

No i jeszcze dochodzi do tego takie ciekawe zjawisko, że 30% osób w Polsce deklaruje zainteresowanie polityką, a jeszcze mniej pewnie ją rozumie. No i ja się pytam: jak pozostałe 20% wybiera osoby, które mają rządzić naszym państwem?!

No i to tyle. :) Dużo, ale żeby wyczerpać temat to tyle musiałem napisać, więc przepraszam Was, że będziecie musieli przez to się przekopać. ;)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 30, 2010, 11:58:02 am »
No i jeszcze dochodzi do tego takie ciekawe zjawisko, że 30% osób w Polsce deklaruje zainteresowanie polityką, a jeszcze mniej pewnie ją rozumie. No i ja się pytam: jak pozostałe 20% wybiera osoby, które mają rządzić naszym państwem?!

Jak? A bardzo prosto.
Wybierają Kaczyńskiego, bo: jest taki biedny i stracił brata a jego brat powinien zostać prezydentem/jak wybiorą Kaczyńskiego, to PO będzie rządziło krajem/powiedzieli, żeby na niego głosować, w radiu, telewizji czy np babcia, mama, ciocia czy koleżanka "kazała"/itp., itd.*
Wybierają Komorowskiego bo: musi być Pierwsza Dama/"kaczory" nie mogą znów rządzić krajem/jest wysoki/itp., itd.*

(* - niepotrzebne skreślić :])

Także to jest tylko kilka z idiotycznych powodów jakimi kieruje się te pozostałe 20%.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 30, 2010, 13:56:42 pm »
Czyli w skrócie mówiąc - emocjonalnie.

Dlatego nie podejmuje się tematów gospodarczych (bo do nich trzeba mieć wiedzę) tylko obyczajowe (bo do nich nie trzeba mieć wiedzy) i jeszcze w dodatku działają właśnie na emocje...

PiS straszy prywatyzacją i ludzie się boją, nie dlatego, że prywatyzacja jest zła, ale dlatego że nie widzą co to jest. To wywołuje emocje i tak można zdobyć wyborców.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 30, 2010, 15:18:16 pm »
macie racje co do tego, ze ludzie w ogole sie nie znaja i glosuja na tego,
kto im sie bardziej spodoba wizualnie, kto ladniej mowi i lepiej sie prezentuje.
tylko potem wybieraja ludzi, ktorzy sprzedają nas i okradaja.
no ale taka nasza dola, w koncu nie wymyslono niz lepszego niz demokracja
a niestety nie mozna zmusic nikogo zeby interesowal sie politką.
A zeby realnie na to wszystko spojrzec trzeba miec czas, poszukac informacji, poczytac,
posluchac - jednym słowem troche sie wysilic.
ale komu sie chce ?  ..
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 30, 2010, 21:26:49 pm »
A najgorsze jest to, że na racjonalność wyboru wykształcenie nie ma wpływu, więc kształcenie społeczeństwa mało co daje w tym wypadku. :/

kasica

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 02, 2010, 19:44:57 pm »
no niestety, bo patrze nawet po sobie-wyksztalcona-tak, wiedza, jaka mam odnosnie tych wyborow-minimalna. i tak jest wsrod moich znajomych. gra sie na emocjach, a tak naprawde malo co wiemy. ciekawe, ile osob potrafiloby podac racjonalne powody, dla ktorych zaglosuja na jednego, a nie innego kandydata...

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 02, 2010, 21:20:27 pm »
np ja. staram sie wiedziec o polityce co nieco. Mimo ze wiekszosc moich rowiesnikow
ma wiedze na ten temat = 0.
Mamy taką sytuacje jaka mamy - nieswiadome politycznie spoleczenstwo.
A jakim spoleczenstwem najlatwiej sie rządzi :> ? oczywiscie głupim.
I to robią - sieją propagandę i manipulują nami jak mogą i ile mogą. Zeby nas ogłupić i uwalić.
Najzabawniejsze jest to, ze 'jedna z' partii znacznie przyczynila sie do upadku stoczni szczecinskiej,
kupa ludzi stracila prace, a w I turze wyborow zaglosowali - oczywiscie na kandydata tej partii.
Czy to nie jest paranoja ?!
Narod polski tak łatwo zabajerowac, ze szok :]
A najlepsze jest to, ze przecietny czlowieczek niewiedzacy doslownie nic o politycee
najbardziej sie rzuca, wyzywa i za przeproszeniem "pluje".
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Tolinka

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 02, 2010, 21:47:49 pm »
Ja tak z innej beczki,to co oni wydali na kampanie wyborczą,mogli lepiej te pieniadze przeznaczyc na powodzian.
Z tych co zostali to dla mnie nie ma zadnego kandytata na prezydenta

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 02, 2010, 22:22:13 pm »
niby masz racje Roksana, ale na kampanie i tak bardzo malo wydano, a co by to zmienilo wsrod powodzian ?
straty są tak olbrzymie :( nie wyobrazam sobie co moga przezywac Ci ludzie w tej chwili.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 02, 2010, 22:28:31 pm »
dnorthern7, stocznia to zaniedbanie wszystkich rządów. Politycy odzwierciedlają oczekiwania ludzi, a ludzie myślą że można zbierać bogatym, dawać biednym, podwyższać emerytury, renty, budować autostrady oraz tworzyć rozbudowane zabezpieczenie socjalne i jeszcze jednocześnie obniżać podatki i utrzymywać dług publiczny w ryzach... A prawda jest taka, że państwo powinno być ostatnią instytucją, która pomaga ludziom bo
1. zanim pieniądze trafią do potrzebujących to państwo przeżre 30% (czyli musi pobrać 140 zł żeby dać 100 zł);
2. obecnie około połowa pomocy socjalnej trafia do ludzi średniozamożnych i zamożnych;
3. państwo nigdy nie dociera do naprawdę potrzebujących i nigdy nie potrafi im udzielić pomocy takiej jakiej potrzebują, bo państwo nie jest elastyczne, a organizacje społeczne - są.

Tak więc osobiście jestem zwolennikiem zlikwidowania wszelkiej pomocy społecznej wydawanej przez organy centralne (w tym zasiłek chorobowy, dla bezrobotnych, pogrzebowy, renty, emerytury (te dwa ostatnie w minimalnym wymiarze, czyli np. emerytura dla każdego kto przepracował min. 20 lat w wysokości 500 zł)). W zamian każdy powinien mieć obowiązek odprowadzania na OPP 1% dochodu (a nie podatku), a samorządy (w tym głównie MOPSy/GOPSy) powinny ściśle współpracować ze NGOsami w celu pomocy ludziom.

A cóż PO kiedyś było liberalne, a teraz to jest chadecja ze elementami socjalizmu, a PiS to już socjalchadecja, więc na kogo oddałbym głos to chyba można się domyśleć. ;)

Tolinka

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 02, 2010, 22:40:46 pm »
Poszlo troche pieniedzy,reklamuja sie teraz jak colera gdyby z tego zrezygnowali to powodzianie by dostali jakies pieniadze a kto ma zostac prezydentem to zostanie,choc moim zdaniem żaden z nic nie zasługuje zeby zostac prezydentem,codzi mi o Kaczke i Komorowskiego

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 02, 2010, 23:26:42 pm »
ale to PO chce nas "sprzedac". Oglupic a potem sprzedawac Polske az wkoncu sie sami utopią w pieniazkach i odejdą w chwale. wielki zaszczyt pana bk, ze poprał go sam jaruzelski. bravo -powod do dumy. np nie potrafie sobie wyobrazic, jak ludzie ogladajacy ostatnia debate moga twierdzic, ze BK wygrał. ( z sondazy to ok 41%)
Trzeba byc 'slepym i glupim', argumenty jakimi poslugiwal sie kandydat PO - zalosne, nawet ja bym mogla byc na jego miejscu - "zeby w Polsce bylo dobrze, zeby polityka zagraniczna byla dobra i zeby wszyscy sie kochali bo on jest szczesliwym ojcem". bez komentarza. Bardzo niekompetentny polityk.

Az tak gleboko w tym nie siedze tajniak :P
po prostu mam jakies swoje dojrzewajace przekonania, wiele rzeczy mnie razi i uderza w polityce.
a partia PO i tak juz dlugo nie porządzi, i bliski jest ich glosny upadek.
bo brakuje jeszcze naszemu narodowi czlowieka, ktory kompromituje sie w kazdej wypowiedzi (zakazuja mu wchodzic w szczegoly bo nie ma bladego pojecia m.in o polityce zagranicznej..) i szanownego "pANA" palikota, ktory bedzie grzał kolo
swojego prezydenta stołeczek i "budował zgode" pff
"potrzebujemy prezydenta ponad partiami"- krzyczy spot BK. wolne zarty - prezydent BK ponadpartyjny, smiech na sali ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2010, 23:29:07 pm wysłana przez dnorthern7 »
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline hyghsq

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 02, 2010, 23:40:07 pm »
jako rzecze jkm, najlepsza jest kaczuszka,
pan komorowski to taka obojętności brak poglądów w każdej materii
polecam http://www.test-wyborczy.pl/ i idzicie na wybory, nie olewajcie sprawy

niby masz racje Roksana, ale na kampanie i tak bardzo malo wydano, a co by to zmienilo wsrod powodzian ?
straty są tak olbrzymie :( nie wyobrazam sobie co moga przezywac Ci ludzie w tej chwili.

powodzianie to dwie kwestie, jedna kwestia to ludzie (a właściwie debile, vide część sandomierza, torunia, wrocławia), którzy budują się na terenach zalewowych, a druga to ludzie, których tereny nie są zalewowe, a wału puściły, bo watażkowie woleli rozkraść niż dać kasę na wały
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2010, 23:42:06 pm wysłana przez moncyn »
Atsi bylo, jak si było, prece jakri było i, jeste nikdy nebylo, aby jaksi nebylo.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 03, 2010, 00:00:05 am »
pan tusk natomiast rozklada rece i mowi "wasza to wina, taka macie wladze jak sobie wybraliscie" :P
oczywiscie wina wojta, pan tusk ma czyste raczki :lol

wiele osob budowalo sie na tych terenach wierzac, ze sa dobrze zabezpieczone.
fakt, ze w zyciu bym sie nie wybudowala na tych terenach, nigdy nie wiadomo co kierowalo ludzmi dlatego nie nam to oceniac, ci ludzi doswiadczyli tak ogromnje krzywdy ze nie da sie jej ubrac w slowa.
nie ma teraz czasu na szukanie winnych , trzeba sie skupic na pomocy, ktora nadchodzi i nadejsc nie moze.
ostatnio ogladalam dokument w tv o procedurach jakie musza przejsc ci ludzie zeby dostac pieniadze na chocby czesciowy remont. takie rzeczy tylko w Polsce. strach sie bac.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 03, 2010, 18:13:51 pm »
Aż mnie korci, żeby odpowiedzieć, ale obawiam się, że panowie w mundurach mogą zapukać do mnie. ;)

Co do powodzi - w razie sytuacji kryzowej wójt/burmistrz/prezydent miasta koordynuje działania na terenie gminy (Ustawa o zarządzaniu kryzysowym).
Powiem ze swojego podwórka: we Wrocławiu jest osiedle Kozanów, które w 1997 r. zalało równo. Oczywiście po 1997 r. ludzie, jak kretyni, wybudowali kolejne domy. No i teraz zalało ponownie (tylko te nowe budynki) i oczywiście biadolą, że im zalało. :/ Sorry, ale mózg nie powinno mieć państwo, a my, a jeśli ktoś kupuje dom na terenie zalewowym i jeszcze go nie ubezpiecza to dla mnie jest to szczyt bezmyślności, głupoty i nieodpowiedzialności, a ja osobiście złamanego grosza nie dawał takim ludziom za straty wynikłe w powodzi...

Gminy mają ponadto obowiązek tworzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wraz z wykazem terenów zagrożonych powodzią - oczywiście nikt tego nie robi. Także gminy wydają pozwolenia na budowę, więc do nich należy kierować ew. pretensje, a nie do rządu /ale tak jak wcześniej pisałem - państwo nie musi nam na każdym kroku pokazywać palcem co mamy robić, a czego nie/.

A działania rządu w czasie powodzi przez dużą cześć polityków i ekspertów jest oceniana .... /Odpowiedź po ciszy wyborczej :P/

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 03, 2010, 22:15:00 pm »
no tak, wlasciwie rząd powinien prać kaske i nic nie robic :]
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175