Autor Wątek: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?  (Przeczytany 38109 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Witajcie,

Ponieważ zbliżają się wybory prezydenckie - Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva oraz OTOZ Animals zrobili wspólnie ankietę, która następnie wysłano do kandydatów na urząd Prezydenta RP.

Oto wyniki: http://www.wybieraj.org

Na razie odpowiedziało tylko 3 kandydatów: Andrzej Olechowski, Grzegorz Napieralski i Janusz Korwin-Mikke.

Zachęcam do przeczytania pytań i odpowiedzi kandydatów.

dyskusje na temat, kto z kandydatów rokuje najlepiej dla ochrony zwierząt i praw zwierząt toczą sie juz od pewnego czasu w różnych stowarzyszeniach i na forach publicznych. Pewnie słyszeliscie o kontrowersjach wokół polowań Bronisława Komorowskiego oraz o przychylnym nastawieniu Jarosława Kaczyńskiego wobec zwierząt domowych. Ci kandydaci nie odpowiedzieli na pytania, a pamietajmy, ze zlozenie deklaracji zobowiązuje, tak więc jestem bardzo ciekawa, czy i jak odpiszą.

Biorąc pod uwagę całokosztalt poglądów roznych kandydatów, nie tylko odnosnie zwierząt, przez pewien czas myslalam, ze albo w ogóle nie pójdę na wybory albo pójdę, aby podniesc frekwencję, a jednoczesnie nie zaznaczyc nikogo albo wszystkich skreslic, niemniej ta ankieta Vivy w polaczeniu z informacjami z mediow, prywatnych stron wszystkich kandydatow oraz ich notek na wikipedii moze dawac jakies w miarę obiektywne wytyczne, ktorymi sie mozemy kierowac w wyborze.

A Wy co myslicie, kto wg Was najlepiej rokuje dla zwierząt, ewentualnie najmniej może zaszkodzić, a jednoczesnie ma sensowny program i dotychczasowe osiągniecia?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 15:41:09 pm wysłana przez ais »

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2010, 15:51:41 pm »
Hmm a widziałyście aktualne sondaże?

Na tą chwilę obsadzę pierwsze trzy miejsca wdłg. potwierdzonych wyników:
1. Bronisław Komorowski 45%
2. Jarek Kaczyński 37%
3. Grzegorz Napieralski 7%

Źródło:
http://wybory.gazeta.pl/wybory/1,106728,7994712,Wybory_2010__Sondaz__Komorowski_rosnie_w_sile__ale.html
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2010, 16:04:27 pm »
Tak więc poza pierwszą 2 nikt się nie liczy. Więc albo swój głos oddamy na tych z zaledwie kilu procentowym poparciem i niczym się nie przyczynimy do wybrania Prezydenta, albo zgłosujemy na jednego z tej dwójki.
Co oczywiście automatycznie bedzie naszym głosem, wśród reszty głosów, który będzie coś znaczył i przyczyni się do wybory tego jednego.

Walka jest tylko pomiędzy tymi dwoma politykami. Oficjalnie i nieoficjalnie ani jeden ani drugi kandydat mi nie odpowiadają. jedną kaczkę już mieliśmy, a Bronek am asa bo kocham Palikota, jest on jedynym szczerym politykiem :)

Tak więc ne chcę, aby Kaczyński zasiadł na fotelu - powtórka z  rozrywki, nie dziękuję. Jednego z tego łona mieliśmy. Nagle wszyscy z jego grupy zmienili sie nie do poznania, niesnaski, konflikty....wszystko ucichło, a dlaczego? Bo to sztuczne i zakłamane, Jarek wygra i zacznie się gehenna. Przepraszam - już jest. jakby przysłuchać się jego programowi - nie znalazłam nigdzie o zwierzętach domowych. Jarek i cała jego grupa, nagle stali sie widoczni, nagle s aprzykładnymi politykami, Majewski dobrze to ukazał. Cisza i spokój do wyborów. A jeżeli chodzi o Jarka i zwierzęta domowe...tak - zapewne jako Polak wychowany tradyccją z chęcią by je widział na stole :)

Chcę dać szansę Bronkowi, czytałąm i zapoznałam się z jego programem, odpowiada mi bardziej niż Kaczyńskiego. W jednym z wywiadów czytałam cos o zwierzętach, ale niestetty nie poprę tego argumentem, ponieważ nie pamiętam źródła. Ale pozytywny artykuł. Palikot był u Wojewódzkiego, co nieco zdradził apropo Komorowskiego i wszystko co powiedział odebrałam na tak.
Wiadomo - potrzebujemy prezydenta, który nie będzie szarą myszką za miotełką, a o jego istnieniu dowiemy sie dopiero, jak ktoś z jego rodziny zginie. potrzebujemy prezydenta silnego, mądrego, takiego, który wiele zdziała i z jego zdaniem będą się liczyć inni. Szacunek i chęci, to powinno wygrać. Tak więc ja głosuję otwarcie na KOMOROWSKIEGO.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2010, 16:24:22 pm »
Jakby startował Sikorski to jeszcze bym się skusic mogła :P Ale nie będę brała udziału w tych wyborach.

Realia ma rację- Jedynie znaczącymi w tej chwili kandydatami są Komorowski i Kaczyński. Inni szans nie maja, przynajmniej wg. sondazy- powiedzmy sobie szczerze :)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2010, 16:29:04 pm »
Dlatego myszka - warto iść zagłosować na przeciwnika tego, którego nie chcemy. Chociaż to moglibysmy zrobić dla Nas samych :)
Bo to, jakiego wybierzemy rzutuje na Naszej przyszłości
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2010, 16:36:51 pm »

Realia ma rację- Jedynie znaczącymi w tej chwili kandydatami są Komorowski i Kaczyński. Inni szans nie maja, przynajmniej wg. sondazy- powiedzmy sobie szczerze :)

jeżeli wszyscy a'priori wyjdą z takiego założenia, to faktycznie przełożyć się to może na wyniki. smutne.

przejrzę zaraz te ankiety, ale przyznaję, że mam takie same dylematy co Ais :?:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2010, 16:42:57 pm »
Jadwinia - ale tak jest, jeżeli poszłybyśmy wszystkie głosować na powiedzmy Napieralskiego - ma aż 7% , to ile Nas jest? czy byłybyśmy w stanie dorównać chociaż Jarkowi?

Od kiedy pamiętam walka o fotel jest pomiędzy pierwszą dwójką.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2010, 16:45:21 pm »
Wyraziłam tylko swoje zdanie, ktoś może sie z nim nie zgadzać :)
Mój stosunek do wyborów jest taki a nie inny. Odpowiedzi typu "raczej tak" mnie nie satysfakcjonują jako wyborcę.
Większość deklaracji jest w ramach poparcia, a pozniej nic z tego niestety nie ma... Dlatego nie zagłosuję.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2010, 18:08:15 pm »
mi żaden z dwójki prowadzącej wg sondaży nie odpowiada i nie zamierzam głosować na "mniejsze zło". albo w ogóle nie pójdę głosować, albo zagłosuję na "swojego" kandydata. nie rozumiem takiego myślenia "Podoba mi się program kandydata X, ale on ma słabe poparcie, więc zagłosuję na Y" :/ - myślę, że właśnie stąd bierze się wysoka pozycja Komorowskiego i Kaczyńskiego w tego typu prognozach...panowie między sobą przeciągają linę, który zabierze więcej elektoratu innym kandydatom.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 11, 2010, 18:19:11 pm »
ankiety pomocne przy porównywaniu programów poszczególnych kandydatów z naszymi poglądami:

http://www.latarnikwyborczy.pl/app/poll.html
http://www.test-wyborczy.pl/

chyba warto zagłosować jednak na osobę, która reprezentuje taki sam światopogląd jak my. Mi wyszła największa zgodność z Kornelem Morawieckim  :co_jest
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2010, 18:36:33 pm »
mi żaden z dwójki prowadzącej wg sondaży nie odpowiada i nie zamierzam głosować na "mniejsze zło". albo w ogóle nie pójdę głosować, albo zagłosuję na "swojego" kandydata. nie rozumiem takiego myślenia "Podoba mi się program kandydata X, ale on ma słabe poparcie, więc zagłosuję na Y" :/ - myślę, że właśnie stąd bierze się wysoka pozycja Komorowskiego i Kaczyńskiego w tego typu prognozach...panowie między sobą przeciągają linę, który zabierze więcej elektoratu innym kandydatom.

Na szczęscie nie mam takie myslenia :)

Mi wyszedł Janusz Korwin-Mikke 77,38% :)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2010, 20:38:18 pm »
myszka - gdzie Ci tak wyszedł ?:)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


moko

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2010, 20:47:26 pm »
na pewno nie komorowski, który szczyci się swoimi polowaniami ;/
ja tam idę glosowac na Leppera, tyle głupków juz się przewinęło, a Lepper jak cos powie to przynajmniej dosadnie :D
no bo 'jak można zgwałcic prostytutke' :D

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2010, 20:53:01 pm »
Mi się Palikot za szczerość podoba :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2010, 20:54:27 pm »
Realia tutaj: http://www.test-wyborczy.pl/ - Jadwinia podała ten link wyżej :)

Hehe, a w drugim mi Lepper wyszedł  przeciera_oczy :icon_eek
Mam myslenie Leppera! :icon_eek

Dobrze, że to tylko taki przykładowy test jest ;)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:15:02 pm »
Mi wyszedł Andrzej Olechowski w pierwszym teście.
A w drugim Kornel Makowiecki :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:35:43 pm »
mi wyszla taka zgodnosc odpowiedzi :P

Zgodność Twoich odpowiedzi:
Waldemar Pawlak 72,62%
Andrzej Lepper 71,43%
Grzegorz Napieralski 71,43%
Kornel Morawiecki 61,9%
Bronisław Komorowski 60,71%
Bogusław Ziętek 59,52%
Andrzej Olechowski 57,14%
Jarosław Kaczyński 55,95%
Marek Jurek 50%
Janusz Korwin-Mikke 47,62%

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:39:01 pm »
Dziwaczny test,bo jak można być hybrydą Komorowskiego i Pawlaka ??

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:41:27 pm »
w drugim tescie (w latarniku wyborczym) z kolei mi wyszedl Olechowski, zaraz za nim Napieralski, a zaraz za nimi Korwin-Mikke  :wow

Ale na Korwina Mikke na bank nie zaglosuję, bo ma ogólnie inne podejscie do prawa niz ja (co sie odzwierciedla w jego wypowiedziach na temat zwierząt dla Vivy)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 11, 2010, 21:44:41 pm »
Pawlaka i Leppera na bank nie poprę, bo ich elektorat to rolnicy, a więc taki prezydent będzie blokował prawodawstwo, które chce poprawic los zwierzętom gospodarskim - bo to narazi rolników na koszty.

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 14, 2010, 23:19:22 pm »
ja pewno nie zagłosuję na komorowskiego, właśnie przez te polowania :nie_powiem

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 15, 2010, 21:46:51 pm »
komorowski to dla mnie ostatnia pozycja na całej liscie.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Tolinka

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 17, 2010, 21:10:28 pm »
Ja zagłosuje chyba na Napieralskiego

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 20, 2010, 15:37:34 pm »
komorowski jako "pierwsza strzelba rp" jak dla mnie odpada calkowicie - powiem nawet ze wrecz zaluje, ze nie bylo go w pewnym samolocie.
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 21, 2010, 11:01:23 am »
:)

Ja w końcu mialam do wyboru albo Napieralskiego albo Olechowskiego i zaglosowalam na Olechowskiego, a w drugiej turze albo nie pójdę w ogóle albo będę glosować na Kaczyńskiego.

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 21, 2010, 11:20:17 am »
Ja byłam za Napieralskim, teraz po artykule podanym przez Bosniak zależy mi, żeby nie wygrał myśliwy. Dlatego pójdę głosować na Kaczyńskiego.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 21, 2010, 11:30:18 am »
Ja sie długo zastanawiałam na kogo głosować na Napieralskiego czy Kaczyńskiego. W końcu wybór padł na Kaczyńskiego. W lipcu rzecz jasna będę głosować na Kaczyńskiego.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 21, 2010, 11:36:21 am »
frekwencja az taka zła nie była, zmanipulowani ludzie pojdą ślepo za tłumem i bedziemy miec
Polske pod włądzą PO(lszewikow). Sondaze wyborcze nie są budujące :(

a ja jednak uwazam, ze na wybory nalezy isc. bez wzgledu na kogo glosowac.
po to nasi przodkowi walczyli o wolną Pl, i wolne wybory zeby teraz
polowa narodu miala gdzies :&gt; ?? bo jak juz są wolne to nie chodzą ??
komorowski niech sie gdzies w leśnym domku zaszyje, kłusownik jeden :P
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 21, 2010, 11:37:52 am »
a Napieralski dał czadu :p ma teraz chłopak swoje 5 minut :lol
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 21, 2010, 20:18:54 pm »
No cóż ja nie jestem i nigdy nie byłam za wyborem mniejszego zła... W pierwszej turze nie poszłam, bo siostra miała wesele i poprawiny i nie było czasu. W drugiej turze na pewno pójdę i najprawdopodobniej oddam głos nieważny, tzn zaznaczę obydwa nazwiska (jakbym nie zaznaczyła żadnego, to jeszcze ktoś pod stołem zaznaczy, więc ryzykować nie będę)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 21, 2010, 20:43:45 pm »
jpuasz, to po co idziesz :&gt; ?
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 21, 2010, 23:12:57 pm »
bo uważam, że każdy powinien iść na wybory. jak sama pisałaś - nie po to inni walczyli o to, żebyśmy mieli coś do powiedzenia, żeby teraz nie iść na wybory. Dla mnie głos nieważny to też jakiś głos. No i najlepiej by było, gdyby można było zaznaczyć takie pole, że nie wybieram żadnego kandydata. A jakby to pole zaznaczyło więcej niż ileś % społeczeństwa, to nowe wybory i nowi kandydaci.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 21, 2010, 23:58:33 pm »
hihi, mądrze powiedziane :lol
choc zaznaczenie dwoch "bohaterów" wyborow jest dla mnie niezrozumiałe :P
albo chcesz zeby Twój glos sie liczyl albo nie :)
ale to moze ze mna jest cos nie tak :lol :glupek: w kazdym razie przynajmniej idziesz. pozostałe 46% sie obija !! :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 22, 2010, 13:01:36 pm »
zgadzam się z jpuasz...ja oddałam nieważny głos w I turze...

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 22, 2010, 13:53:31 pm »
ja raczej nie.. w pierwszej turze 10 kandydatow - mysle, ze jak ktos realnie i obiektywnie obserwuje poczynania polityczne potrafi sposrod nich wybrac tego, z ktorym chociaz po częsci sie zgadza.

Polacy mało znaja sie na polityce - Ci ktorzy najwiecej krzyczą najmniej wiedza.
Smieszy mnie jak czasami pytam dlaczego glosujesz na pana X - a bo tak.
ale dlaczego? no bo tak i koniec - uzasadnienie. jestem młoda i moze nie "zyje" polityką, ale
zgrubsza wiem co sie dzieje w kraju na arenie politycznej. dlatego nie rozumiem, ze ktos
nie chce walczyc o swoje przekonania - przeciez zaden polityk nie bedzie miał takich samych poglądow jak my
musialybysmy same zostac prezydentkami :lol ale wybiera sie tego, ktory reprezentuje podobne
wartosci do naszych, z ktorym sie w jakis sposob zgadzamy - z jego pomyslami, patrzeniem na swiat. :)

ja tak to widze, ale szanuje inne decyzje :) to nie było do zadnej z Was - tylko takie ogolne spostrzezenie.
mysle, ze Polacy za mało znaja sie na polityce a swoje gusta polityczne czerpią z tv, ktora niestety nie jest wiarygodna. dlatego pytajac znajomych dlaczego kogos popiera, odpowiada "bo tak" - bo tak naprawde nic o nim nie wie, ani o jego programie.

a Wy jak sądzicie ? ;)

ps. pisałam ogolnie, nie do Was powtarzam, zeby nie bylo potem ;) :lol
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 22, 2010, 14:07:12 pm »
dlatego nie rozumiem, ze ktos
nie chce walczyc o swoje przekonania - przeciez zaden polityk nie bedzie miał takich samych poglądow jak my
musialybysmy same zostac prezydentkami :lol

ale wybiera sie tego, ktory reprezentuje podobne
wartosci do naszych, z ktorym sie w jakis sposob zgadzamy - z jego pomyslami, patrzeniem na swiat. :)


No to w końcu ma się głosowac na tego co ma podobne poglądy jak my, czy nie, bo nie ma takich poglądów :) piszesz, że żąden nie będzie miał takich samych poglądów, a za chwile, że wybieramy takich, którzy mają podobne wartości do naszych :)

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 22, 2010, 14:10:57 pm »
"żaden polityk nie będzie miał takich samych poglądów jak my musiałybyśmy same zostać prezydentkami lolek" święta racja dnorthern7  :diabelek

nie pojmuje jak komuś chce się iść oddać nie ważny głos, ale oczywiście wybór szanuje, tyle, że mi by się po to tyłka ruszyć nie chciało :PP
"gdyby można było zaznaczyć takie pole, że nie wybieram żadnego kandydata" za to takie rozwiązanie genialne, całkowicie popieram   :mhihi

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 22, 2010, 14:19:08 pm »
mysza, co w tym niezrozumiałego :&gt; ??
nie ma polityka, ktory ma dokładnie takie same poglądy jak Ty - dlatego wybiera się człowieka o <<zbliżonych>> poglądach.
ktos np moze byc przeciw aborcji i eutanazji - jesli to jest dla niego wazne to niech poprze osobe, ktora jest temu przeciwna.

myszko, nie widzisz roznicy miedzy "miec takie same poglądy"
a "mieć poglądy podobne do kogos, z ktorymi po częsci sie zgadzasz" ?? :&gt;

ja napisalam to wyraznie, nie rozumiem pytania Twojego tylko :P
bo moja wypowiedz jest oczywista :lol te dwa wersy, ktore zacytowalas
tworzą calosc, nie wykluczają sie..
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 22, 2010, 14:21:29 pm »
prawda, magdam ? :lol
w koncu kazdy ma jakies swoje zdanie, wiec jesli sie chce je spelnic
to trzeba samemu działac hihi :lol
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 22, 2010, 14:29:45 pm »
ja raczej nie.. w pierwszej turze 10 kandydatow - mysle, ze jak ktos realnie i obiektywnie obserwuje poczynania polityczne potrafi sposrod nich wybrac tego, z ktorym chociaz po częsci sie zgadza.

:) no widzisz nie wszyscy potrafią :D

nie pojmuje jak komuś chce się iść oddać nie ważny głos, ale oczywiście wybór szanuje, tyle, że mi by się po to tyłka ruszyć nie chciało :PP

no mi się chciało, wzięłam psa na spacer i poszłam :D spełniłam swój obywatelski obowiązek i "mam prawo marudzić" jak mi się nie będzie coś podobało :D (żart)

P.S uważam, że lepiej oddać głos nieważny niż nie iść na wybory w ogóle, ale tak to już jest z polityką, że zawsze będą spory ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 14:33:27 pm wysłana przez alana »

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 22, 2010, 14:33:46 pm »
alana - hihi, no niby mozesz :P masz poparcie u Szyca czy kto to tam był.. :P
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 22, 2010, 14:34:19 pm »
no nie wiem, ja mysle ze bys potrafila, chyba ze naprawde nie lubisz polityki :lol
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 22, 2010, 14:54:49 pm »
mysza, co w tym niezrozumiałego :&gt; ??
nie ma polityka, ktory ma dokładnie takie same poglądy jak Ty - dlatego wybiera się człowieka o <<zbliżonych>> poglądach.
ktos np moze byc przeciw aborcji i eutanazji - jesli to jest dla niego wazne to niech poprze osobe, ktora jest temu przeciwna.

myszko, nie widzisz roznicy miedzy "miec takie same poglądy"
a "mieć poglądy podobne do kogos, z ktorymi po częsci sie zgadzasz" ?? :&gt;

ja napisalam to wyraznie, nie rozumiem pytania Twojego tylko :P
bo moja wypowiedz jest oczywista :lol te dwa wersy, ktore zacytowalas
tworzą calosc, nie wykluczają sie..

Niestety nie ma polityka o chciaż zbliżonych poglądach do moich, chociaż gruntowniej przepatrując jest paru którzy może mają, ale reszta ich poglądów zupełnie mi nie pasuje :) Bo albo ma poglądy takie jak ja albo ma zbliżone :)
Piszeż, że żaden nie ma takich poglądów jak my a za chwile, że mamy wybrać takich, który ma chociaż podobne do naszych :D chyba raczej powinno być, albo nie ma wogóle, albo ma pewne aspekty podobne do naszych poglądów :) Albo nie ma, albo ma :) Poprostu :)

Ja nie poszłam, nie wypełniłam mojego obowiązku obywatelskiego, chociaż skłonna byłam zaglosować w ostateczności, jednak pokonała mnie praca weekendowa :)
Gdyby była rubryka "nie wybieram" żadnego to poszłabym i zagłosowała :) Dla mnie bardziej liczą się wybory do sejmu czy senatu- prezydent momo, że ma władzę, to jednak decyjze podejmuje własnie sejm czy senat :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 14:56:44 pm wysłana przez mysza »

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 22, 2010, 15:06:14 pm »
myszko, ale nie ma polityka o takich samych pogladach jak Twoje !
zaden czlowiek takiego polityka nie znajdzie.

ale czy to znaczy, ze nikt nie powinien isc na wybory ?

ja głosowałam na kandydata, z ktorego niektorymi pogladami sie nie zgadzam, ale na wiele rzeczy patrzy podobnie jak ja.
zaglosowalam tez dlatego ze konkurenci maja poglady, z ktorymi sie nie zgadzam i nigdy nie zgodze. wedlug tego co mowisz wyborow powinno wcale nie byc - no chyba ze dla samych kandydatow :lol

napisalam ze są politycy, ktorzy maja pare podobnych pogladow a nie ze najpierw ich nie maja a potem maja - nie zrozumialas mnie ?..
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 22, 2010, 15:17:55 pm »
Nie chodziło mi o to co napisałas w ostatniej linijce :oh:

Jest polityk A i B. Polityk A ma poglądy ZGADZAJĄCE SIĘ TROCHĘ Z MOIMI, ale też ma takie które mi NIE PASUJĄ. Polityk B NIE MA ŻADNYCH POGLĄDÓW, KTÓRE MI PASUJĄ/ODPOWIADAJĄ MI. To jest chyba logiczne :) w moim przypadku politycy A i B nie mają ŻADNYCH pasujących do mnie kryteriów i dlatego nie poszłam zagłosować :) Jest polityk na którego poszłabym zagłosować w 100%, ale niestety nie startował :) 

Doskonale cie rozumiem :) Jednak moje zdanie jest takie, a nie inne i skończyłam już ta dyskusje, bo do nieczego nie prowadzi :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 22, 2010, 15:24:43 pm »
jak to do niczego nie prowadzi.. prowadzi do wyjasnienia tego, o czym rozmawiamy.. chyba ze masz to gdzies :] to ja tez koncze.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 22, 2010, 15:29:21 pm »
No ale do wyjasnienia czego? :lol
Tego, że ja nie zagłosowałam? Każdy ma inne poglądy i nie nalezy ich na siłę zmieniac :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 22, 2010, 15:36:02 pm »
m.in to ze wyjasnilam Ci w postach o co mi chodzi, a Ty w swoich - o co Tobie.
kazda dyskusja ma sens jesli chodzi o konkretny temat. kazdy przedstawil wiec swoje racje- czy to nie ma sensu ? :&gt; alez ma ! :lol
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 22, 2010, 15:37:29 pm »
i miala sens rowniez dlatego, ze zadawalas pytania - a zadawalas pytania by uzyskac odpowiedzi, czyz nie :D ?? :P
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 22, 2010, 15:37:52 pm »
Sens ma- ja przedstawiłam swoje i tyle :) Odpowiedzi uzyskałam i chyba to wszystko :) Będzie jak będzie :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 22, 2010, 15:44:44 pm »
oj Ty agresywna myszo, haha ;* :lol
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 22, 2010, 15:48:37 pm »
Nie napisałam tego agresywnie :oh: Normalnie przecież :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 22, 2010, 15:55:51 pm »
tosz to zart był :P
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

kasica

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 26, 2010, 03:10:06 am »
ja rowniez sie wybieram :D
na pierwszej turze nie bylam, bo nie bylo mnie w moim rodzinnym miescie, ale teraz po sesji akurat bede i chetnie zaglosuje ;)

ja jednak jestem za wybieraniem mniejszego zla-no bo jednak ktos musi rzadzic, czy to sie nam podoba, czy nie... wiec wybrac trzeba. tzn wole wybrac ja mniejsze zlo, niz zeby ktos inny decydowal za mnie :P

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 26, 2010, 18:20:46 pm »
kasica mądra diebuszka :D :D
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

moko

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 26, 2010, 21:41:46 pm »
wg mnie to chyba nie było żadnego konkretnego człowieka na stanowisko prezydenta. żaden mi jakoś specjalnie nie przypadł do gustu, a biorąc pod uwagę 2 turę, to w ogóle zastanawiam się czy na nią iśc, bo 2 bardziej 'wymarzonych' na stołek to chyba nie było...
z drugiej strony, skoro powiedziało się a trzeba powiedziec i b, ale nie wiem sama :D

moko

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 26, 2010, 21:43:50 pm »
w ogóle chciałam dodac, że kiedy poszłam glosować, to słyszalam rozmowę 2 pań:
X - na kogo glosowałaś?
y - na Koriwna-Mikke. a ty?
x - no ja też. a dlaczego?
y - bo ma takie fajne nazwisko :)

Tolinka

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 26, 2010, 21:51:28 pm »
Ja na druga ture nie ide,bo tam nie ma mojego faworyta na Kaczke czy Komorowskiego nie bede glosowac

kasica

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 26, 2010, 22:12:51 pm »
moko buahaha :D grunt to uzasadnienie ;D
tylko taka jest prawda, ze malo sie mowi o programach wyborczych, za zaczyna sie w wiekszosci wyciaganie brudow, na co to komu to ja nie wiem...

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 26, 2010, 22:13:58 pm »
haha, no i oczywiscie fajną muche ma- to tez pewnie za nim przemówilo :P nc
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

moko

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 26, 2010, 22:15:19 pm »
ale jakie 'uzasadnienie'! :D

kasica

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 27, 2010, 00:55:48 am »
uzasadnienie to podstawa :D
ja sobie jeszcze wmawiam, ze jak pojde na wybory i nie wybiora tego, co ja chce, to bede mogla sobie narzekac przez kolejne 5 lat do woli :D i nikt mi nie powie-nie glosowalas to nie narzekaj :P

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 30, 2010, 10:37:48 am »
No to ja się wypowiem teraz. :)

W Europie stosuje się dwa systemy polityczne: semiprezydecki (np. Francja, Polska za rządów Włęsy) i parlamentarno-gabinetowy. /Jeszcze są inne systemy np. parlamentarno-komitetowy w Szwajcarii, ale to wyjątki./ W tym pierwszym to prezydent powołuje i odwołuje premiera, ministrów, ma szeroki zakres kompetencji w stosunku do parlamentu etc. W tym drugim prezydent pełni jedynie tradycyjnie obowiązki Głowy Państwa (np. nadawanie orderów, akt łaski), pełni funkcję reprezentacyjną oraz jest wybierany przez parlament (a nie Naród).

I tutaj nagle pojawia się taki system jaki jest w Polsce, który został ukształtowany pod dyktandem bieżących potrzeb politycznych SLD. Weto prezydenckie docelowo miało mieć niewielką siłę (bezwzględna większość), ale jak wygrał Kwaśniewski, postanowiono żeby trochę je umocnić, niż to pierwotnie zakładano no i padło na większość kwalifikowaną 3/5. No i teraz mamy Prezydenta, które wedle Konstytucji z 1997 r. ma de facto tylko władzę negatywną, czyli może hamować, blokować, opóźniać, a nie ma władzy pozytywnej czyli nie może kreować polityki zewnętrznej i wewnętrznej państwa. Nawet w sprawach militarnych Prezydent RP ma też nie dużo do powiedzenia.

No i mamy system parlamentarno-gabinetowy z przebłyskami systemu semiprezydenckiego. I teraz pojawia się pierwszy problem: Prezydent i premier nie muszą pochodzić z tej samej frakcji politycznej (po prezydent nie powołuje rządu, nie kieruje nim etc.) co implikuje konflikt. W związku z tym Prezydent jedyne co może zrobić to blokować - no i blokuje nominacje generalskie i oficerskie, mianowanie ambasadorów i konsulów, ustawy reformujące państwo, nie ratyfikuje traktatów międzynarodowych etc. No i jak w takie sytuacji ma poruszać się rząd? Jak ktoś kto wygrał wybory ma rządzić państwem skoro nie ma do tego odpowiednich instrumentów?

W obu tych systemach (semiprezydenckim i parlamentarno-gabinetowym) rząd ma większe pole manewru, szczególnie w parlamentarno-gabinetowym, ba ma po swojej stronie organ, który może wprowadzać jego politykę w życie. I tak jest w większości państw Europy tylko nie u nas. A opowieści o tym, że jak Komorowski wygra to PO zgarnie całą władzę to ja bym włożył między bajki, bo:
1. Mamy inne niezależne instytucje sprawujące częściowo władzę wykonawczą jak NBP, RPO, niezależny Prokurator Generalny etc.
2. Mamy ordynację proporcjonalną, która prawie nie daje możliwości, aby partia rządziła bez koalicjanta, który zawsze kontroluje poczynania partii zwycięskiej.
3. Na straży gwarancji naszych praw obywatelskich stoi Trybunał Konstytucyjny oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.
4. Nie wierzę w to, że Komorwoski nie będzie się starał jako Prezydent pokazać swojej niezależności i wyrazistości - oczywiście będzie posłuszny PO, ale na pewno od czasu do czasu będzie chciał pokazać pazur.

Kolejny problem: Jak mamy wybrać Prezydenta? Czym się mamy kierować? No chyba tylko tym, że będzie albo blokował rząd albo nie. Jakieś słabe kryterium wyboru jak dla mnie... Wybory prezydencie to tak naprawdę wybory mistera piękności, a nie osoby, która ma zmienić nasz kraj.

No i jeszcze dochodzi do tego takie ciekawe zjawisko, że 30% osób w Polsce deklaruje zainteresowanie polityką, a jeszcze mniej pewnie ją rozumie. No i ja się pytam: jak pozostałe 20% wybiera osoby, które mają rządzić naszym państwem?!

No i to tyle. :) Dużo, ale żeby wyczerpać temat to tyle musiałem napisać, więc przepraszam Was, że będziecie musieli przez to się przekopać. ;)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 30, 2010, 11:58:02 am »
No i jeszcze dochodzi do tego takie ciekawe zjawisko, że 30% osób w Polsce deklaruje zainteresowanie polityką, a jeszcze mniej pewnie ją rozumie. No i ja się pytam: jak pozostałe 20% wybiera osoby, które mają rządzić naszym państwem?!

Jak? A bardzo prosto.
Wybierają Kaczyńskiego, bo: jest taki biedny i stracił brata a jego brat powinien zostać prezydentem/jak wybiorą Kaczyńskiego, to PO będzie rządziło krajem/powiedzieli, żeby na niego głosować, w radiu, telewizji czy np babcia, mama, ciocia czy koleżanka "kazała"/itp., itd.*
Wybierają Komorowskiego bo: musi być Pierwsza Dama/"kaczory" nie mogą znów rządzić krajem/jest wysoki/itp., itd.*

(* - niepotrzebne skreślić :])

Także to jest tylko kilka z idiotycznych powodów jakimi kieruje się te pozostałe 20%.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 30, 2010, 13:56:42 pm »
Czyli w skrócie mówiąc - emocjonalnie.

Dlatego nie podejmuje się tematów gospodarczych (bo do nich trzeba mieć wiedzę) tylko obyczajowe (bo do nich nie trzeba mieć wiedzy) i jeszcze w dodatku działają właśnie na emocje...

PiS straszy prywatyzacją i ludzie się boją, nie dlatego, że prywatyzacja jest zła, ale dlatego że nie widzą co to jest. To wywołuje emocje i tak można zdobyć wyborców.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 30, 2010, 15:18:16 pm »
macie racje co do tego, ze ludzie w ogole sie nie znaja i glosuja na tego,
kto im sie bardziej spodoba wizualnie, kto ladniej mowi i lepiej sie prezentuje.
tylko potem wybieraja ludzi, ktorzy sprzedają nas i okradaja.
no ale taka nasza dola, w koncu nie wymyslono niz lepszego niz demokracja
a niestety nie mozna zmusic nikogo zeby interesowal sie politką.
A zeby realnie na to wszystko spojrzec trzeba miec czas, poszukac informacji, poczytac,
posluchac - jednym słowem troche sie wysilic.
ale komu sie chce ?  ..
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 30, 2010, 21:26:49 pm »
A najgorsze jest to, że na racjonalność wyboru wykształcenie nie ma wpływu, więc kształcenie społeczeństwa mało co daje w tym wypadku. :/

kasica

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 02, 2010, 19:44:57 pm »
no niestety, bo patrze nawet po sobie-wyksztalcona-tak, wiedza, jaka mam odnosnie tych wyborow-minimalna. i tak jest wsrod moich znajomych. gra sie na emocjach, a tak naprawde malo co wiemy. ciekawe, ile osob potrafiloby podac racjonalne powody, dla ktorych zaglosuja na jednego, a nie innego kandydata...

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 02, 2010, 21:20:27 pm »
np ja. staram sie wiedziec o polityce co nieco. Mimo ze wiekszosc moich rowiesnikow
ma wiedze na ten temat = 0.
Mamy taką sytuacje jaka mamy - nieswiadome politycznie spoleczenstwo.
A jakim spoleczenstwem najlatwiej sie rządzi :&gt; ? oczywiscie głupim.
I to robią - sieją propagandę i manipulują nami jak mogą i ile mogą. Zeby nas ogłupić i uwalić.
Najzabawniejsze jest to, ze 'jedna z' partii znacznie przyczynila sie do upadku stoczni szczecinskiej,
kupa ludzi stracila prace, a w I turze wyborow zaglosowali - oczywiscie na kandydata tej partii.
Czy to nie jest paranoja ?!
Narod polski tak łatwo zabajerowac, ze szok :]
A najlepsze jest to, ze przecietny czlowieczek niewiedzacy doslownie nic o politycee
najbardziej sie rzuca, wyzywa i za przeproszeniem "pluje".
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Tolinka

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 02, 2010, 21:47:49 pm »
Ja tak z innej beczki,to co oni wydali na kampanie wyborczą,mogli lepiej te pieniadze przeznaczyc na powodzian.
Z tych co zostali to dla mnie nie ma zadnego kandytata na prezydenta

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 02, 2010, 22:22:13 pm »
niby masz racje Roksana, ale na kampanie i tak bardzo malo wydano, a co by to zmienilo wsrod powodzian ?
straty są tak olbrzymie :( nie wyobrazam sobie co moga przezywac Ci ludzie w tej chwili.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 02, 2010, 22:28:31 pm »
dnorthern7, stocznia to zaniedbanie wszystkich rządów. Politycy odzwierciedlają oczekiwania ludzi, a ludzie myślą że można zbierać bogatym, dawać biednym, podwyższać emerytury, renty, budować autostrady oraz tworzyć rozbudowane zabezpieczenie socjalne i jeszcze jednocześnie obniżać podatki i utrzymywać dług publiczny w ryzach... A prawda jest taka, że państwo powinno być ostatnią instytucją, która pomaga ludziom bo
1. zanim pieniądze trafią do potrzebujących to państwo przeżre 30% (czyli musi pobrać 140 zł żeby dać 100 zł);
2. obecnie około połowa pomocy socjalnej trafia do ludzi średniozamożnych i zamożnych;
3. państwo nigdy nie dociera do naprawdę potrzebujących i nigdy nie potrafi im udzielić pomocy takiej jakiej potrzebują, bo państwo nie jest elastyczne, a organizacje społeczne - są.

Tak więc osobiście jestem zwolennikiem zlikwidowania wszelkiej pomocy społecznej wydawanej przez organy centralne (w tym zasiłek chorobowy, dla bezrobotnych, pogrzebowy, renty, emerytury (te dwa ostatnie w minimalnym wymiarze, czyli np. emerytura dla każdego kto przepracował min. 20 lat w wysokości 500 zł)). W zamian każdy powinien mieć obowiązek odprowadzania na OPP 1% dochodu (a nie podatku), a samorządy (w tym głównie MOPSy/GOPSy) powinny ściśle współpracować ze NGOsami w celu pomocy ludziom.

A cóż PO kiedyś było liberalne, a teraz to jest chadecja ze elementami socjalizmu, a PiS to już socjalchadecja, więc na kogo oddałbym głos to chyba można się domyśleć. ;)

Tolinka

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 02, 2010, 22:40:46 pm »
Poszlo troche pieniedzy,reklamuja sie teraz jak colera gdyby z tego zrezygnowali to powodzianie by dostali jakies pieniadze a kto ma zostac prezydentem to zostanie,choc moim zdaniem żaden z nic nie zasługuje zeby zostac prezydentem,codzi mi o Kaczke i Komorowskiego

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 02, 2010, 23:26:42 pm »
ale to PO chce nas "sprzedac". Oglupic a potem sprzedawac Polske az wkoncu sie sami utopią w pieniazkach i odejdą w chwale. wielki zaszczyt pana bk, ze poprał go sam jaruzelski. bravo -powod do dumy. np nie potrafie sobie wyobrazic, jak ludzie ogladajacy ostatnia debate moga twierdzic, ze BK wygrał. ( z sondazy to ok 41%)
Trzeba byc 'slepym i glupim', argumenty jakimi poslugiwal sie kandydat PO - zalosne, nawet ja bym mogla byc na jego miejscu - "zeby w Polsce bylo dobrze, zeby polityka zagraniczna byla dobra i zeby wszyscy sie kochali bo on jest szczesliwym ojcem". bez komentarza. Bardzo niekompetentny polityk.

Az tak gleboko w tym nie siedze tajniak :P
po prostu mam jakies swoje dojrzewajace przekonania, wiele rzeczy mnie razi i uderza w polityce.
a partia PO i tak juz dlugo nie porządzi, i bliski jest ich glosny upadek.
bo brakuje jeszcze naszemu narodowi czlowieka, ktory kompromituje sie w kazdej wypowiedzi (zakazuja mu wchodzic w szczegoly bo nie ma bladego pojecia m.in o polityce zagranicznej..) i szanownego "pANA" palikota, ktory bedzie grzał kolo
swojego prezydenta stołeczek i "budował zgode" pff
"potrzebujemy prezydenta ponad partiami"- krzyczy spot BK. wolne zarty - prezydent BK ponadpartyjny, smiech na sali ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2010, 23:29:07 pm wysłana przez dnorthern7 »
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline hyghsq

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 02, 2010, 23:40:07 pm »
jako rzecze jkm, najlepsza jest kaczuszka,
pan komorowski to taka obojętności brak poglądów w każdej materii
polecam http://www.test-wyborczy.pl/ i idzicie na wybory, nie olewajcie sprawy

niby masz racje Roksana, ale na kampanie i tak bardzo malo wydano, a co by to zmienilo wsrod powodzian ?
straty są tak olbrzymie :( nie wyobrazam sobie co moga przezywac Ci ludzie w tej chwili.

powodzianie to dwie kwestie, jedna kwestia to ludzie (a właściwie debile, vide część sandomierza, torunia, wrocławia), którzy budują się na terenach zalewowych, a druga to ludzie, których tereny nie są zalewowe, a wału puściły, bo watażkowie woleli rozkraść niż dać kasę na wały
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2010, 23:42:06 pm wysłana przez moncyn »
Atsi bylo, jak si było, prece jakri było i, jeste nikdy nebylo, aby jaksi nebylo.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 03, 2010, 00:00:05 am »
pan tusk natomiast rozklada rece i mowi "wasza to wina, taka macie wladze jak sobie wybraliscie" :P
oczywiscie wina wojta, pan tusk ma czyste raczki :lol

wiele osob budowalo sie na tych terenach wierzac, ze sa dobrze zabezpieczone.
fakt, ze w zyciu bym sie nie wybudowala na tych terenach, nigdy nie wiadomo co kierowalo ludzmi dlatego nie nam to oceniac, ci ludzi doswiadczyli tak ogromnje krzywdy ze nie da sie jej ubrac w slowa.
nie ma teraz czasu na szukanie winnych , trzeba sie skupic na pomocy, ktora nadchodzi i nadejsc nie moze.
ostatnio ogladalam dokument w tv o procedurach jakie musza przejsc ci ludzie zeby dostac pieniadze na chocby czesciowy remont. takie rzeczy tylko w Polsce. strach sie bac.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 03, 2010, 18:13:51 pm »
Aż mnie korci, żeby odpowiedzieć, ale obawiam się, że panowie w mundurach mogą zapukać do mnie. ;)

Co do powodzi - w razie sytuacji kryzowej wójt/burmistrz/prezydent miasta koordynuje działania na terenie gminy (Ustawa o zarządzaniu kryzysowym).
Powiem ze swojego podwórka: we Wrocławiu jest osiedle Kozanów, które w 1997 r. zalało równo. Oczywiście po 1997 r. ludzie, jak kretyni, wybudowali kolejne domy. No i teraz zalało ponownie (tylko te nowe budynki) i oczywiście biadolą, że im zalało. :/ Sorry, ale mózg nie powinno mieć państwo, a my, a jeśli ktoś kupuje dom na terenie zalewowym i jeszcze go nie ubezpiecza to dla mnie jest to szczyt bezmyślności, głupoty i nieodpowiedzialności, a ja osobiście złamanego grosza nie dawał takim ludziom za straty wynikłe w powodzi...

Gminy mają ponadto obowiązek tworzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wraz z wykazem terenów zagrożonych powodzią - oczywiście nikt tego nie robi. Także gminy wydają pozwolenia na budowę, więc do nich należy kierować ew. pretensje, a nie do rządu /ale tak jak wcześniej pisałem - państwo nie musi nam na każdym kroku pokazywać palcem co mamy robić, a czego nie/.

A działania rządu w czasie powodzi przez dużą cześć polityków i ekspertów jest oceniana .... /Odpowiedź po ciszy wyborczej :P/

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 03, 2010, 22:15:00 pm »
no tak, wlasciwie rząd powinien prać kaske i nic nie robic :]
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Tolinka

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 03, 2010, 22:21:24 pm »
Dokładnie tak,oni sie tylko do tego nadaja

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 04, 2010, 14:30:20 pm »
Trochę mi tu już demagogią zalatuje. Jeśli coś należy do kompetencji gminy to to należy do kompetencji gminy i koniec kropka - tylko stan nadzwyczajny może to zmienić. Jeśli to gmina odpowiada za plan zagospodarowania przestrzennego i jeśli to gmina wydaje pozwolenia na budowę to nie widzę sensu obarczać odpowiedzialnością rząd za budowanie na terenach zalewowych.

A co do trzepania kasy przez rząd - nie rozumiem co masz na myśli pisząc to. Jak niby trzepią kasę?

/EDIT/

A władze Warszawy jakoś potrafiły uchronić miasto przed zalaniem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2010, 14:35:42 pm wysłana przez tajniak »

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 04, 2010, 18:38:59 pm »
A co do trzepania kasy przez rząd - nie rozumiem co masz na myśli pisząc to. Jak niby trzepią kasę?

Boze, Tajniak,  wiesz w jakim Ty kraju zyjesz :&gt; :P
jesli chodzi o powodz, moze nie bede sie juz wypowiadala. mam inne zdanie
do ktorego nie musze Cie przekonywac ;) wspaniale, ze Wa-wy nie zalało. To wlasciwie inni niech idą psioczyc na ulice
bo wg Ciebie pobudowali sie tam gdzie nie trzeba i niech sami sobie radzą ;)
ja to widze inaczej, ale w głebsza dyskusje nie bd wchodzic bo jest to w koncu forum krolicze.

demagogia ? hehhh - to wspaniale, !! ze  wlasnie polozyles jej kres, dzieeeki :]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2010, 18:52:22 pm wysłana przez dnorthern7 »
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 04, 2010, 18:48:20 pm »
Trzepią ,trzepią kasę jak się tylko da ;]. Co do powodzi to powiem tylko że to co było przez innych dla powodzian przekazane to oni i tak tego niedostali, chyba że im sprzedawali. Tata ma znajomego w straży jak tam pojechali to zobaczyli pełne stodoły, mieli tam to położyć a jeden wtedy zaprotestował i powiedział ze coś tu nie tak , wsiedli na łódki i zaczęli rozwozić te dary a ludzie to płakali że od kilku dnia, ani grosza, ani ziarnka ani nawet piętki chleba nie dostali.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 04, 2010, 22:04:16 pm »
Demagogia jest wtedy kiedy się gra na emocjach ludzi, a mówienie o trzepaniu kasy nie podając powodów, dla których się tak mówi, nią jest w mojej ocenie. Ja zawsze podając swoje zdanie operują argumentami.

Jeśli komuś po raz któryś zalewa piwnicę i po raz któryś ta osoba nie nauczyła się, że należy się ubezpieczyć i wynieść wszystkie rzeczy z piwnicy, no to sorry... Oczywiście np. za budowę wałów odpowiadają agendy rządowe, ale to są zaniedbania chyba w najmniejszej mierze rządów Tuska, choć oni też się przyczynili do tego. Pokazuję po prostu, że samorząd terytorialny sam może przeciwdziałać skutkom powodzi i ma chyba nawet większy wpływ, niż agendy rządowe. U nas gdyby Prezydent Wrocławia dobrze skoordynował akcję to by nie zalało części Kozanowa. W Warszawie to się udało, więc widać, że się da (a Warszawa rządzona jest przez Hannę Gronkiewicz-Walz z PO).

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 05, 2010, 00:04:32 am »
mysle, ze jesli nie jest to forum ds polityki wiec nie musisz az tak sie angazowac, bez przesady.
Nie trzeba nawet argumentowac, zeby wiedziec jak w Polsce kursują pieniazki, gdzie politycy ktorzy grzeją dupy i nic nie robią zarabiaja kupe kasy, a blokuja ustawy majace na celu pomagac zwyklym, potrzebujacym ludziom (w internecie znajdziesz mase przykladow). o tym ze komunisci, ktorzy do dzis zarabiaja pensyjki o ktorych nam sie tylko śni, pomimo, ze w przeszlosci robili wszystko by Polske zniszczyc i zaprzedac , mowie o wszelkich korupcjach - wystarczy telewizor właczyc. Mowie o tym, ze zdzieraja z nas coraz wieksze podatki, a pieniadze znikaja. Teraz bedziemy placic za drogi, bo nie stac nas na autostrady - chociaz wszystko co bylo mozliwe do podniesienia - zostalo juz w cenie podniesione.
Mowie o machlojkach miedzy politykami, ktorzy wszystko mierzą owymi pieniadzami, brak innych wartosci. mowie o tym, ze Polska juz dawno moglaby byc ze złota gdyby nas nie rozkradano. Wszelkie uklady i układziki , ktore maja miejsce na najwyzszych stanowsikach latwo zaobserwowac na codzien, chcociazby z mojego malego miasteczka, gdzie burmistrz nic nie robi oprocz kłaniania sie ludziom i zacieszania,  zarabia mase forsy i ma pełno układow. nie pomaga tym potrzebujacym, boiska do gry musieli zrobić z koscielnych funduszy, ludzie ktorym dom splonal 4 lata temu mieszkaja w ruinie - a burmistrz stawia pomniki zmarlym niemcom w naszym miescie. trzymajac przy tym sztamke z innym dziadostwem. nie trzeba patrzec daleko, zeby zobaczyc co sie dzieje w naszym kraju.
I nie wyjezdzaj mi tu Tajniaku z jakas demagogia (pojecia rowniez nie musisz tlumaczy :]) bo nie trzeba sie interesowac polityka, zeby to wiedziec.
Chyba, ze postrzegasz polskie realia polityczne optymistycznie, jesli tak to serdecznie Ci zazdroszcze,
bo ja niestety duzo dobrego tu nie zauwazam. Dla władzy  liczą sie góry mamony, posiadanie coraz wiekszej władzy, a to co sie dzieje z ludzmi jest daleko w tyle.
To tyle tego co mam do powiedzenia w temacie wyborow, ktore dzis sie zakonczyly i rowniez ja sie wylaczam.
jesli brak dokladnych argumentow, to dostarczy Ci je prasa, telewizja i internet, ktore na bierząco
owe argumenty beda Ci odstarczac :]
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 05, 2010, 10:31:57 am »
Co do 1. akapitu to się zgadzam choć o rządzie nie wspominasz specjalnie. ;)

A niektóre samorządy lokalne to rzeczywiście jest czasami horror i dziwię się, że PiS nie tam szukało układów, bo jest co szukać. ;) Mam wujka-urzędnika w gminie miejsko-wiejskiej i czasami, aż włos na głowie się jeży. Ale to samorządy, a nie rząd.

Teraz to nie jest demagogia, bo poparłaś swoje zdanie argumentami i dowodami empirycznymi. Dziękuję za to. :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 05, 2010, 12:33:40 pm »
oj Tajniak Tajniak :P
tak naprawde te samorzady lokalne odzwierciedlaja sytuacje w kraju.
i nigdy nikt nam nie dogodzi, zawsze bedzie komus zle.
nic lepszego od demokracji nie wymyslono. ;)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 06, 2010, 11:23:08 am »
Ale też jest tak że im samorząd większy tym mniej jest takich układów. :)

Offline hyghsq

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 06, 2010, 22:51:10 pm »
oj Tajniak Tajniak :P
tak naprawde te samorzady lokalne odzwierciedlaja sytuacje w kraju.
i nigdy nikt nam nie dogodzi, zawsze bedzie komus zle.
nic lepszego od demokracji nie wymyslono. ;)
oczywiscie ze wymyslono

absolutyzm + libertarianizm
Atsi bylo, jak si było, prece jakri było i, jeste nikdy nebylo, aby jaksi nebylo.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Wybory prezydenckie - który kandydat jest dobry z punktu widzenia praw zwierząt?
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 07, 2010, 10:13:11 am »
A ja jestem chrześcijańskim demokratą z elementami liberalizmu ekonomicznego (głównie jeśli chodzi o redystrybucję środków) i wg mnie libertarianizm nie jest wybawieniem tego świata. ;) A i też trudno połączyć rządy absolutne z liberalizmem politycznym, który jest z jednym podstaw libertarianizmu.