Autor Wątek: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW  (Przeczytany 3854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martoszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Kobieta
SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:41:28 pm »
Mam mega problem moja sierota jest na wolności całe dnie i prawie noce bo bardzo późno kładę się spać. Zamyka ją jedynie jak idę na uczelnie lub wychodzę na dłużej. Od jakiegoś czasu u widziała sobie szarpanie za pręt rano rozumiem bo chce żebym ja wypościła ale jak ja zamknę też to robi natarczywie i strasznie głośno  :oh: Jak sobie z tym radzić  smutny_krolik bo inaczej zwariuję :crazy: albo współlokatorzy zacz nom się wnerwiać ;/
podwójna uszata miłość Sierotka + Doktorek http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=8393

Buba

  • Gość
Odp: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:56:38 pm »
też mam czasami ten problem jak Bubka o 4 nad ranem drapie i gryzie pręty. Na początku stawałam się ignorować, ale spać nie mogłam. Zaczęłam Bubce coś dawać. Np rurkę od papieru toaletowego wypełnioną siankiem, żeby miała zajęcie,albo zmieniam wodę, albo wsypuje trochę żarcia. Tak, żeby czymś się zainteresowała. Zazwyczaj pomaga. :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2010, 23:57:45 pm »
Metoda podstawową jest puszczanie królika na 8 godzin. Czasem jednak nie daje to rezultatów i królik dalej gryzie.
Rozwiązania:
- zagroda dla królika (8 paneli każdy 60 na 1m) - królik biega ile chce i gdzie chce w zagrodzie.
- królik to baaardzo sprytne i cwane zwierzątko :] wie, że jak zacznie obryzać pręty to ktoś przyjdzie i cos mu da! :mhihi
dlatego wyjściem jest puszczenie królika do 1-2 w nocy i niech sie wybiega i "wymęczy", potem porcja jedzenia i gasimy światło :)
-obgryzanie często jest wołaniem królika "nuuuuudzi mi się, wyyyypuśc mnie"- rozwiązenie to kula smakula, rolka po papierze toaletowym, kulka z sianem czy suszkami, podejście i pogłaskanie, przysmak w zabawce, drewienka, gałązki. Do rana powinniśmy przetrwać ;)
- posmarowanie prętów cytryna- chwilowo daje rezultat, ale nie zawsze. Mój Bubu lizał cytrynę, jak tylko odszedł zapach i zrobiła sie slodsza to pręty były wylizywane  :oh:
Przykrywanie kocem, polewanie wodą i inne tego typu rzeczy odpadają. Jeżeli my królikowi robi na złośc, to on nam tez będzie :) Poza tym, zwierzątko po jakimś czasie może zacząć sie nas bać, a tego przecież nie chcemy :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 12:07:44 pm wysłana przez mysza »

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2010, 22:57:31 pm »
Dlaczego ja nic o cytrynie nie widziałam mysza?  przeciera_oczy
Mało poinformowana jestem  :mhihi
i Tyle nie przespanych nocy  :bunny:

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2010, 14:37:24 pm »
Ja chyba jestem nad opiekuńcza.

Kiedy Rodzynek zacznie szarpać pręty, ja lecę przez całe mieszkanie, krzycząc: 'Co się dzieje słoneczko/skarbie/syneczku?' :wazuup:

Kiedy mówię mu: No już mama jest przy tobie, może jesteś głodny? Chce ci się pić? Od razu się uspokaja :niegrzeczny (Obawiam się, że ta metody sprawdzi się tylko przy takich boi dupach jak mój Rodzynek  :rotfl2 )
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2010, 14:39:03 pm wysłana przez MałaRosie »


Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2010, 15:15:07 pm »
Myślałam , że padnę jak to przezytałam XD Syneczku mój! Juz lecę! ;d

Nikki

  • Gość
Odp: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2010, 15:21:34 pm »
Nie no rozbroiło mnie to :D
A żeby przestał gryźć, proponuję zakup wapienka ;D

Uszata_panna

  • Gość
Odp: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2010, 15:56:08 pm »
Nikki wapienka szkodzą!

Lepiej gałazki

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2010, 16:19:55 pm »
Nikki, proszę przeczytaj www.miniaturkabeztajemnic.com - całą stronę od a do z. Przed napisaniem czegokolwiek :)

Wapienek NIE DAJEMY! powodują kamienie i piasek w nerkach. Królik umiera w męczarniach.

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2010, 19:36:10 pm »
Nie śmiejcie się :urazony:

Wapienka są ZŁE. Sama podawałam, Rodzynek je uwielbiał gryzł zawzięcie, w dodatku przy gryzieniu pyłek z tego leci, też może szkodzić. Tak, że wapienko nie :lanie:


Nikki

  • Gość
Odp: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2010, 09:46:05 am »
Mój Boże nie wiedziałam, Kochani, dziękuję, i przepraszam za wprowadzenie w błąd :wstyd:

nuka

  • Gość
Odp: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2010, 10:06:25 am »
Nikki, najważniejsze, że teraz juz wiesz o wapienkach, kolbach, dropsach i innych tego typu wynalazkach producentów

Nikki

  • Gość
Odp: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 13, 2010, 10:20:05 am »
Taak, to okropność, czytam jeszcze i od teraz będę króliczka karmić tylko sianem, odrobiną granulatu, ziołami itd, i już zdjęłam wapienko z klatki.
Przepraszam jeszcze raz za błąd

Offline martoszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Kobieta
Odp: SZARPANIE OBGRYZANIE PRĘTÓW
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 13, 2010, 15:38:00 pm »
Hm... moja Sierota jest puszczana na wiecej niż 8 godzin  :/ a i tak szarpie cytrynce mysłalam ale nie byłam pewna czy nie zaszkodzi jej zagrody nie mam warunków aby zrobić ;/ kule smakule ma co prawda domowej roboty ale nic to nie daje krótko trwały efekt ,rolki po papierze ją nie interesują w klatce gałązki to samo  :glupek: obecnie zdecydowałam się na nie zamykanie jej na noc a że jedyne miejsce gdzie się załatwia  to kuweta wiec nie widzę problemu  :jupi będę ja zamykać jedynie kiedy idę na uczelnie lub na dłużej wychodzę  :icon_mrgreen co sadzicie o takim rozwiązaniu ?? ? ?? :hmmm
podwójna uszata miłość Sierotka + Doktorek http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=8393