Autor Wątek: Normalne zachowanie szaraczka?  (Przeczytany 8327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baba Jaga

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
Normalne zachowanie szaraczka?
« dnia: Czerwiec 08, 2010, 08:51:55 am »
Kilka dni temu pisałam, że rano znalazłam zajączka w ogródku i jak tylko nas usłyszał to uciekł. Wczoraj rozmawiałam z poprzednim opiekunem mojej Śniezynki (mieszka bardzo niedaleko) i dowiedzialam się, że to nie pierwszy raz kiedy szaraczek spędza noc przy sniezynce. Z ciekawości wyszłam dziś rano do ogródka i zostalam taki widok:





Śnieżynka po kilku dniach jak byla u mnie zaczęła pięknie krzystać z kuwetki a teraz nawet ściany sa zasikane a bobki wszędzie.... Na początku myslałam, że to musi jeszcze potrwać aby się nauczyla ale teraz podejrzewam, ze takie wizyty ma co noc i widzi, ślyszy i czuje towarzysza i stąd to zachowanie. dziwi mnie jednak zachowanie szaraczka... Byłam pewna, że to zajączek się zabłakał, ale jesli on tak nocami koło sniezynki przebywa to zaczynam podejrzewać, że to trochę zdziczały porzucony kroliczek i nie wiem co mam z tym fantem zrobić....


Dodam tylko, że Śniezynka przez całe życie była trzymana wląśnie na dworze w klateczce. Teraz nie ma jeszcze zimno ale juz udało mi sie męża przekonać abym zamieszkała na okres nocno zimowy w domku. Tylko wiadomo jak to z facetami rzeczy potrzebują czasu a on musi najpierw kabelki od swojego kina domowego zabezpieczyć....

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2010, 09:24:40 am »
łaaa...ale słodki widoczek  :lizaczka

No pewnie, zachowanie szaraczka jest jak najbardziej normalne :)
Pewnie temu Szaraczkowi uroda Królewny Śnieżki urzekła i dlatego waruje pod jej klateczką  :serenada: A Królewna z tego co piszesz jest terytorialna  :wiking:  :icon_twisted

Nie wiem, co bym robiła na twoim miejscu  :hmmm bałabym się przygarnąć go do siebie, bo gdyby okazało sie, że ma myxo?  :hmmm

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2010, 09:36:57 am »
Mykso raczej nie,ale może mieć robaki (więc uwaga,bo królinka też z tej trawki korzysta).Wygląda jednak na królika i takiego wielkości Śnieżynki.
Ładni oboje.

Nuna

  • Gość
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2010, 09:44:45 am »
Slodko to wyglada, milosc nie zna granic :) a krolik faktycznie nie wyglada na dzikuska.

Offline Baba Jaga

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2010, 09:59:52 am »
O Mykso raczej sie nie martwię. Sprawdzałam wszystko jak pierwszy raz zobaczylam szaraczka i już od dlugiego czasu nie ma tu zachorowan w związku z czym króliczki nie sa szczepione nawet....  Zmartwiłyście mnie tylko robakami :( Musze pogadać na ten temat z weterynarzem. Tylko niestety na wizyte trzeba będzie poczekać do wypłaty (na szczęscie jeszcze tylko kilka dni). Tylko co ja mam zrobić z tym szaraczkiem :( Niestety panicznie boi sie ludzi a dzis to nawet przed kotem uciekl....

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2010, 10:07:23 am »
A coś szaraczek konsumuje jak waruje przy Śnieżynce?.Może np.marchewkę wysmarować pastą odrobaczającą np. panacurem,by się na nią skusił,a i profilaktycznie Śnieżynkę odrobaczyć?

Offline Baba Jaga

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2010, 10:12:36 am »
Właściwie to nie wiem :( Widziałam go drugi raz dopiero (pierwszy raz myślałam, że to zajączek się przybłąkał) ale po stanie klateczki po nocy oraz opowieści sąsiada wnioskuję, że jest częstszym gościem. Spróbuje mu zostawić jakąś marcheweczke na noc to zobaczę czy rano jej nie będzie. A ta pastę można normalnie w aptece kupić czy u weta?

nuka

  • Gość
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2010, 10:13:47 am »
Masz jeszcze taką trójkątną zagrode. Ustaw ja blisko klatki uszatej piękności. Ja bym nie odpuściła, toż to miłość królicza jest widoczna na fotkach. Ta parka jest dla siebie

efyra

  • Gość
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2010, 10:42:09 am »
nooo! złap go, przygarnij, nie zostawiaj go tak, zakochał się w tej Twojej Śnieżynce chłopak ;)
normalnie historia jak z bajki, nie sądzicie? ;) tylko zeby miała stuprocentowy happy end..

Offline Baba Jaga

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 08, 2010, 10:48:04 am »
Hmm wniosek tego taki, że kolejne zwierzatko próbuje mnie zaadoptowac ;) Spróbuje w takim razie ustawic otwartą zagródkę z jakimis smakołykami w środku do tego zostawię tez otwarty transporterek (przesiąknięty zapachem śniezynki :P ).
Jeśli to króliczek to faktycznie go szkoda biedaczka. Trzymajcie kciuki a ja będe pisała co z tego wyszlo

kasiagio

  • Gość
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 08, 2010, 10:51:35 am »
baba Jaga mu si się oswoić z Twoim towarzystwem , moze to trochę potrwać , ale myślę że dzięki  Śnieżynce szybko się oswoi ;) , trzymam kciuki :)

Offline Baba Jaga

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2010, 11:12:46 am »
Jak sprobuję to się nie dowiem ;) Zaczniemy od smakołuków na noc w zagrodce i transporterku :) a potem zobaczymy co dalej :) Tylko teraz wiem na pewno, że szybko czeka nas sterylizacja Śniezynki....

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 08, 2010, 16:10:07 pm »
Nie zapomnij ze Szrakie tez trzeba wykastrowac jesli samiec

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2010, 19:47:55 pm »
Ale słodka historia :D
Jak z bajki :slub:
Och...  :roza:
 :serenada:


Offline Baba Jaga

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 08, 2010, 19:54:20 pm »
Oświadczam, że mojej królicy odbiło  :crazy: :crazy: :crazy: Jeszcze nigdy z takim zapalem nie kopala norki jak dzisiaj  :niespodzianka Juz prawie cala się w niej zmieścila....

Co do naszego goscia... Transporterek i zagródka pełna dobroci czeka :) czekamy na efekt :)

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 08, 2010, 20:04:46 pm »
Koniecznie się podziel wynikami :P

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2010, 20:15:08 pm »
Odbiło... z miłości  :slub:

Ojeju, a jak się okaże że to pani Szarak :matrix
A tu wszyscy z 'miłością' :rotfl2:
Oh tak, tak... a może to norka ma być dla Szaraka i dla Niej? :zakochany:
Ale mnie wyobraźnia ponosi :dookola:
Hue hue hue  :balet:


Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 08, 2010, 20:42:02 pm »
moja Mysza w czasie rui i ciąż urojonych też kopała jak szalona (potrafiła kopać wiele godzin :oh:)
odwiedziny kawalera tak Śnieżkę pobudziły...u królic obecność samca (ale też inne czynniki) może wywołać ruję. dobrze,że myślisz o sterylizacji.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

efyra

  • Gość
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 08, 2010, 22:24:16 pm »
nie mogę się doczekać nowych wieści :)

Offline Baba Jaga

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
Odp: Normalne zachowanie szaraczka?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2010, 22:30:14 pm »
Na chwile obecną cisza... Tylko u nas nadal dzien w pelni ;)
Kurcze najgorzej się boję jesli to dziki króliczek... co wtedy? moze nie powinnam probowac go oswajać?
Śnieżynka owszem wcześniej kopala norkę ale nie z takim zawzieciem i nie tak non stop... Az się zastanawiam czy nie powinnam jej tej norki zakopac bo naprawdę niewiele brakuje zeby się do niej w calości schowala.. :( Tak jest zajęta kopaniem, ze nie zwracauwagi, że moja córcia siedzi przy niej a wcześniej starala sie przed moja 4-latką uciekać.... dosc to martwiace... Juz poinformowałam męża o konicznosci sterylki... tylko to u nas kosztuje ok 1800-2000 NOK czyli w okolicach 1000 zł :(



No i nie wiem czy byl czy nie ...nic nie ruszone jak zostawiłam tak jest... Nie widzialam szaraczka ani w nocy ani raniutko.... tylko w klateczce u Śnieżynki pogrom jak zawsze :/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2010, 08:29:28 am wysłana przez Baba Jaga »