Autor Wątek: Przywiązanie emocjonalne królików...  (Przeczytany 2836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hubert33

  • Gość
Przywiązanie emocjonalne królików...
« dnia: Czerwiec 06, 2010, 19:02:20 pm »
Nurtuje mnie to, bowiem co chwila odchodzi ode mnie kolejna uszatka, będąca częścią jednej rodziny, żyjącej przez 6 mies. razem, czy króliki długo pamiętają o sobie, rodzinie po rozstaniu? Gdzieś czytałem kiedyś, że taki stan trwa ok. 1 tygodnia po rozstaniu, po czym klimatyzują się w nowym otoczeniu.
Ostatnio odeszły ode mnie do DT dwie siostry, została u mnie jedna mała z matką. Widzę po małej, że pomimo iż odzyskała spokój, gdyż tamte były szalone i potrafiły ją nieźle pogonić, to jest osowiała, siedzi w kącie i przygląda się, zgląda, nastawia uszy czy może wpadną jej siostry i się poganiają. Smutny to widok :/ ale staram się być w tym czasie bliżej niej, więcej głaskać. Matka natomiast jest wyluzowana, biega, rozkłada się jak królowa na środku salonu i śpi heh.

p.s. o moim przywiązaniu nie wspomnę, teraz okazuje się jakie było bardzo mocne! smutno, cicho w mieszkaniu ale wiem, że wszystko to dla ich dobra.
 

efyra

  • Gość
Odp: Przywiązanie emocjonalne królików...
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2010, 10:16:18 am »
króliki nie są pamiętliwe. szybko zapominają swoje rodzeństwo itd, jak pójdą do nowego domu. Szybko też zapominają poprzedniego właściciela.
A króliczek który pozostał może być smutny, bo stracił towarzyszy zabaw i czuje się samotny - po prostu, a mamuśce nie chce się brykać...