Autor Wątek: Króliczek kwiczy!  (Przeczytany 13866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

laki

  • Gość
Króliczek kwiczy!
« dnia: Maj 27, 2010, 22:16:45 pm »
Hejka
Wlasnie zauwazylam u mojego skarba cos dziwnego puscilam uchola po pokoju ale wlasie slyszalam ze dziwnie kwiczy, jak swinka morska
To nie ten dzwiek przed tupaniem ze pierw zamruczy potem tupnie - bo pewnie to znacie
ale no kwiczy poprostu tak pocichu i troszke  :dookola: nigdy predzej tego nie slyszalam
Czy cos mu dolega! Pomocy bo sie martwie!

Hetahe

  • Gość
Odp: Króliczek kwiczy!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2010, 22:47:20 pm »
Może coś mu utknęło w pyszczku albo ma zatkany nos i z nosa ten dźwięk? Możesz dookreślić ten dźwięk? (Nigdy nie słyszałam świnki morskiej.) To jest bardziej piszczenie czy chrumkanie? Mój królik chrumkał jak miał zapalenie krtani. A widać żeby się dusił? Fuka?

Hetahe

  • Gość
Odp: Króliczek kwiczy!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2010, 22:48:06 pm »
To młody króliczek? Ile ma?

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Króliczek kwiczy!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2010, 23:11:56 pm »
świnka morska wydaje podobny dźwięk do gwizdania. Taki dźwięk wydaje mi sie oznaką choroby.

Hetahe

  • Gość
Odp: Króliczek kwiczy!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2010, 23:21:44 pm »
To moje króliki nigdy nie gwizdały :hmmm  Może ma coś z drogami oddechowymi? Trzeba go będzie zabrać do weterynarza.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliczek kwiczy!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2010, 11:12:05 am »
Też uważam, że to być coś z drogami oddechowymi - mój Kuba tak "piszczał" jak miał zapalenie płuc i początkowo też nie wiedziałam co to może być.

Albo... Laki Twój królik jest wykastrowany? Może to jest ten dzwięk tzw. "chrumkanie" gdy królik jest pobudzony? Wiesz jak to "brzmi"?

laki

  • Gość
Odp: Króliczek kwiczy!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2010, 14:28:40 pm »
Laki ma 9 miesiecy i niejest kastrowany ale to nie to chrumkanie choc takie dzwieki tez juz byly. Dzis tego nie slyszalam ale wgl. tak glosno oddycha czy to wczorajsze piszczenie i te glosne dyszenie to moze byc jedno i w dodatku miec cos wspólnego z noskiem?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Króliczek kwiczy!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2010, 14:31:17 pm »
Moze,choć raczej nie ma to wspólnego z noskiem,a już z płucami.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliczek kwiczy!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 28, 2010, 14:31:54 pm »
Z jakiego jesteś miasta? Masz dostęp do króliczego weterynarza? Powiem szczerze, że gdyby mi królik zaczął wydawać takie piski jak świnka, to bym go zabrała niezwłocznie do weta. Świnki wydają donośne dźwięki, takie pokwikiwania, u królika to nie jest normalne. Idźcie do weta.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

efyra

  • Gość
Odp: Króliczek kwiczy!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2010, 14:50:29 pm »
Kłębek piszczał w taki sposób jaki opisujesz jak miał zator i cierpiał.
w każdym razie.. trzeba to sprawdzić, popiskiwanie, świszczenie czy gwizdanie to nie są "dobre" dźwięki w przypadku królików.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliczek kwiczy!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 28, 2010, 15:36:11 pm »
laki - idż do weterynarza, skoro to nie jest normalne zachowanie.
My Ci tylko możemy doradzić, podpowiedzieć, ale zdiagnozuje to weterynarz.

Więc wydaje mi się, że najodpowiedniejszym posunięciem, będzie jak najszybsza wizyta u weterynarza.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliczek kwiczy!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 28, 2010, 15:57:13 pm »
Świnki też wydają dźwięk coś w stylu mruczenia ale takiego piskliwego moja szynszyla też wydaje dźwięki ale szynszyle to ogólnie krzykliwe zwierzęta a raczej zdrowy nie stresowany króliczek nie powinien wydawać dźwięków iść do weta nie zaszkodzi

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliczek kwiczy!
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2010, 10:49:14 am »
Z tego co sie w ciagu dzisieciu lat posiadaniu krolikow zdazylam zorientowac, to ze sa to niebzyt gadatliwe zwierzeta. W ciagu tych 10 lat dwukrotnie slyszalam zaledwie jak kroliki wydaja jakiekolwiek dzwieki - raz byl to glosny pisk, gdy kiedys, kiedys samce sie tlukly i jeden stracil palec, drugi raz - tuz przed smiercia krolika, gdy ujawnila sie niewydolnosc serca ciche popiskiwanie. W obu przypadkach przyczyna byl SILNY bol, z tego co wiem to krolikom zdarza sie jeszcze ze strachu piszczec, jednak ze strachu z pewnoscia nie jest cichym popiskiwaniem.
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Króliczek kwiczy!
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2010, 12:24:07 pm »
Ja słyszałam (teraz też słyszę) różne dźwięki wydawane często.
Paszczet rzadko zgrzytał podczas głaskania zazwyczaj przy szczęściu (podanie pokarmu,spacer na podwórku,głaskanie (jak miał ochotę), obcinanie pazurków(taki dziwak zawsze lubił tą czynność) itp ) To było gruchanie połączone z mruczeniem. Kali natomiast ciągle przy wtulaniu zgrzyta.
jedyny przeraźliwy krzyk usłyczałm przy Paszczecie jak Feel próbował się do  niego dostać.